Розмови про відновлення

Yuriy Antoshchuk
Розмови про відновлення

Розмови про відновлення Херсона та Херсонської області з представниками організацій громадянського суспільства, волонтерами, державними службовцями, бізнесменами, журналістами, експертами, які продовжують свою роботу у Херсонській області після деокупації та звільнення. Попри обстріли та руйнування, всі говорять про відновлення, але що думають про це експерти? Говоримо про те що робить і не робить влада, громадськість, куди рухатися, що робити і до чого готуватися.

  1. Розмови про відновлення. Ігор Цуркан, директор ГО "Херсонська ліга соціальних працівників"

    NOV 1

    Розмови про відновлення. Ігор Цуркан, директор ГО "Херсонська ліга соціальних працівників"

    🔴 Херсон є дуже небезпечною зоною. 😥 Наразі для Херсона стоїть питання не розвитку - а виживання. 📉 Соціальний статус людей дуже змінився. 60% населення Херсона - люди похилого віку, які точно не виїдуть, але яких треба підтримувати. 🤷 Інколи влада намагається перекласти певну свою роботу на громадські організації. Як ГО на це реагують? 👉 Ці та інші теми, які хвилюють херсонців та херсонок, ми підіймали у новому випуску "Розмови про відновлення" разом з Ігорем Цурканом, директором ГО "Херсонська ліга соціальних працівників". Ми говорили про те, що ГО та волонтери можуть швидко реагувати на нові виклики, але далі має безпосередньо долучатися влада. ✅ Кожна ГО у Херсоні займається своїм спектром і напрямком роботи, і всі знають хто чим займається, перенаправляючи один до одного. Але як такої координації між різними ГО, між роздачою гуманітарної допомоги - фактично немає. У Херсоні є організації, які досі роздають по 30 000 продуктових наборів щомісяця. Чи потрібна ця допомога, чи потрібні інші підходи до підтримки населення?

    42 min
  2. Розмови про відновлення. Оксана Глєбушкіна, виконавча директорка Громадський центр "Нова генерація"

    OCT 3

    Розмови про відновлення. Оксана Глєбушкіна, виконавча директорка Громадський центр "Нова генерація"

    🧒 Чого хоче молодь прямо зараз? 🛴 Молодіжна робота у прифронтових громадах - на часі чи ні? 🧐 Чи готова влада Херсонщини залучати молодь до процесів відновлення? 📉 Яка ситуація на ринку праці у прифронтових громадах? ⚠️ Багато важливих питань підняли під час «Розмови про відновлення» з виконавчою директоркою ГО "Громадський центр "Нова генерація" Оксана Глєбушкіна. Їхня організація активно працює з молоддю у прифронтових громадах Херсонщини. Декілька тез з нашої розмови: 🔴 У громадах в молодіжній політиці відбувся певний регрес. 🔴 Там де немає молоді, яка б могла брати відповідальність на себе - ми бачимо старі підходи. 🔴 Перехід від гуманітарних проєктів до розвиткових - є непростим, бо це вимагає іншого мислення. 🔴 Ми не можемо взяти досвід жодної області.

    32 min
  3. Розмови про відновлення. Лариса Польська, голова Фонду громади м. Херсон "Захист"

    SEP 25

    Розмови про відновлення. Лариса Польська, голова Фонду громади м. Херсон "Захист"

    Благодійним фондам і громадським організаціям зараз складно працювати у прифронтових громадах. І справа не тільки в обстрілах. Часто команди релокованих організацій знаходяться в різних містах, а то й країнах. Постійний пошук ресурсів не тільки на ведення своєї статутної діяльності, але й на утримання персоналу, відновлення бази для роботи, побудова нових зав’язків – все це колосальна робота, яку не одразу видно зі сторони. Ми бачимо, як часто волонтерські групи з’являються і зникають. І не так багато організацій продовжують свою сталу роботу впродовж багатьох років, адаптуючись під різні умови, і швидко реагуючи на нові виклики. У нашому новому випуску «Розмови про відновлення» ми говоримо про ці виклики, про співпрацю громадськості і влади, про шляхи відновлення Херсонської громади з Ларисою Польською, головою Фонду громади міста Херсон "Захист"

    26 min
  4. Розмови про відновлення. Олена Чепелюк, професор, ректор ХНТУ

    SEP 6

    Розмови про відновлення. Олена Чепелюк, професор, ректор ХНТУ

    Яку роль мають відігравати університети у відновленні Херсонщини? Як навчаються студенти з Херсона онлайн та офлайн?Є думка, що сьогодні університети вмирають, чи це правда? Про ці важливі теми ми говорили з професором, ректором ХНТУ Оленою Чепелюк у нашому першому випуску другого сезону "Розмови про відновлення". Херсонський національний технічний університет релокований, і наразі працює на базі Хмельницького національного університету. Пані Олена очолила його у надскладний час: у період повномасштабного вторгнення, окупації Херсона, - і запускала його роботу фактично з нуля у чужому місті. Як це було? Які виклики стояли, і які плани на майбутнє? Цей подкаст було представлено Фондом «Об’єднання» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього подкасту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.

    21 min
  5. Розмови про відновлення. Олександр Книга, генеральний директор Херсонського обласного театру ім. М.Куліша

    12/14/2023

    Розмови про відновлення. Олександр Книга, генеральний директор Херсонського обласного театру ім. М.Куліша

    70% херсонців вважають, що театр, як вид мистецтва, має стати пріоритетним у місті, - такі результати нещодавного дослідження фонду Захист. Ми всі розуміємо важливість і першочерговість закриття потреб військових. І часто чуємо, що витрати на культуру не на часі. Якщо порівняти державне фінансування в Україні за різні роки у різних сферах (культура, освіта, медицина, оборона тощо) - ми з вами чітко побачимо, що саме сфера культури має найменшу підтримку. Наприклад, щороку на утримання державного аппарату виділялося у 6+ разів більше, ніж на культуру. У той же час, що росія пропагує, що робить одразу, як захоплює території, що робила у Херсоні, коли його окупувала? "Вєлікая руZкая культура" - в основі пропагандистської окупації. Тому українська культурна деокупація - це те, що має відбуватися не тільки на звільнених територіях, але й в інших областях країни і за її межами. І театр - одна із ланок у цьому складному процесі. Ми поговорили з Олександром Книгою, генеральним директором нашого Драмтеатру, про цю тему, про роль влади, волонтерів, митців у процесі відновлення Херсонщини, та куди ми рухаємося, що нам потрібно для цього, які ідеї та ініціативи допоможуть у процесі культурної деокупації.

    30 min

About

Розмови про відновлення Херсона та Херсонської області з представниками організацій громадянського суспільства, волонтерами, державними службовцями, бізнесменами, журналістами, експертами, які продовжують свою роботу у Херсонській області після деокупації та звільнення. Попри обстріли та руйнування, всі говорять про відновлення, але що думають про це експерти? Говоримо про те що робить і не робить влада, громадськість, куди рухатися, що робити і до чого готуватися.

To listen to explicit episodes, sign in.

Stay up to date with this show

Sign in or sign up to follow shows, save episodes, and get the latest updates.

Select a country or region

Africa, Middle East, and India

Asia Pacific

Europe

Latin America and the Caribbean

The United States and Canada