100 episodes

Tallinna Filharmoonia pakub publikule elamusi igal kontserdil!

Filharmooniline huvitaja Kuku Raadio

  • Music

Tallinna Filharmoonia pakub publikule elamusi igal kontserdil!

  Filharmooniline huvitaja: "Autoritund"

  Filharmooniline huvitaja: "Autoritund"

  Algab uus kontserdisari "Autoritund". Uue sarja kunstiline juht on Tõnu Kaljuste, kes toob Eesti heliloojate loomingu ja uudisteosed kuulajateni koos Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestriga. Saates räägib Tõnu Kaljuste uue sarja ideest ja esimesest kontserdist, mis kuulub Kristjan Randalule. Saadet juhib Ruth Tiidemann.

  Filharmooniline Huvitaja: „Musica Serena“

  Filharmooniline Huvitaja: „Musica Serena“

  Tallinna Filharmoonia Mustpeade majas toimub 11. detsembril kontsert „Musica Serena“. Kavas on Juha Kangase ja Tallinna Kammerorkestri 28 aasta pikkuse lavalise koostöö kõige olulisemate heliloojate teosed. Sealhulgas Juha Kangasele pühendatud– Erkki-Sven Tüüri „Insula deserta“, Pēteris Vasksi „Musica serena“ ning uudisteos “The fruit of silence“ keelpillidele. Sellest kontserdist ja legendaarsest dirigendist Juha Kangasest räägib Tallinna Kammerorkestri kontsertmeister Harry Traksmann.

  Filharmooniline Huvitaja 2021-08-03

  Filharmooniline Huvitaja 2021-08-03

  12.-19. augustil tuleb Eestile olulise helilooja Heino Elleri keelpillimuusika Tõnu Kaljuste ja Tallinna Kammerorkestri esituses ettekandele Eestimaa kirikutes ning Triigi Filharmoonia hooaja lõppkontserdil. Saates räägib sellest Tallinna Filharmoonia ja TKO kunstiline juht Tõnu Kaljuste. Saadet juhib Ruth Tiidemann.

  Filharmooniline Huvitaja 2021-05-11

  Filharmooniline Huvitaja 2021-05-11

  15. mail toimub Tallinna päeva kontsert “Vaikus. Elu. Südametunnistus”, sellest saab osa veebi vahendusel aadressil www.filharmoonia.ee , kell 14.00, kontsert on tasuta. Näha taas Tallinna vanalinnas arvukalt inimesi, nii kohalikke kui ka linnakülalisi lähedalt ja kaugelt – just sellele ootusele on pühendatud Tallinna päeva kontsert “Vaikus. Elu. Südametunnistus”. Esinevad: Kadri Toomoja (orel), Tallinna Kammerorkester, dirigent Tõnu Kaljuste. Saates räägib kontserdist Tallinna Filharmoonia ja Tallinna Kammerorkestri kunstiline juht Tõnu Kaljuste. Saadet juhib Ruth Tiidemann.

  Filharmooniline Huvitaja 2021-02-16

  Filharmooniline Huvitaja 2021-02-16

  25, 26 ja 27. veebruaril toimuvad sarja „Kõrvaring" järjekordsed kontserdid. Sel korral on alapealkirjaks "Kaardimäng“. Muu hulgas toimub maailma lühima ooperi „Bridžikäsi“ esiettekanne Eestis. Solistid Maria Listra, Annely Peebo, Marko Matvere ja Mati Turi toovad koos Tallinna Kammerorkestri ja Tõnu Kaljustega tempoka melodraama publiku ette Mehis Pihla lavastuses. Ka teised kavas olevad teosed on Eesti kontserdisaalides haruldased. Kontserdist räägib Tallinna Kammerorkestri kunstiline juht dirigent Tõnu Kaljuste, kes pakub kuulajatele saates välja ka põneva peitusemängu.

  Filharmooniline Huvitaja 2020-12-08

  Filharmooniline Huvitaja 2020-12-08

  Tõnu Kaljuste, Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester toovad kontserdil „Jõul“ 12. detsembril esmakordselt ettekandele Margo Kõlari eestikeelse „Pirita missa“ uue versiooni - teos põhineb isa Vello Salo eestindatud missa ordinaariumi tekstidel. Lisaks tulevad ettekandele veel mitmed armastatud jõululaulud, kava on salvestatud CD-plaadile. Kontserdist ja plaadi salvestusest räägib Tallinna Filharmoonia kunstiline juht Tõnu Kaljuste. Saatejuht on Ruth Tiidemann.

Top Podcasts In Music

The Joe Budden Podcast
The Joe Budden Network
New Rory & MAL
Rory Farrell & Jamil "Mal" Clay & Studio71
Drink Champs
The Black Effect and iHeartPodcasts
Dissect
The Ringer
The Story of Classical
Apple Music
A History of Rock Music in 500 Songs
Andrew Hickey