15 episodes

İlham verici hayatlarla keyifli kahkahalı sohbetler; anılar, hikayeler, tecrübeler. Fotoğraflar, videolar ve daha fazla bilgi için Instagram hesabımız hayatlarhikayeler'i mutlaka takip edin!

Hayatlar Hikayeler Sila Yucesoy

  • Comedy
  • 5.0 • 3 Ratings

İlham verici hayatlarla keyifli kahkahalı sohbetler; anılar, hikayeler, tecrübeler. Fotoğraflar, videolar ve daha fazla bilgi için Instagram hesabımız hayatlarhikayeler'i mutlaka takip edin!

  16: Prodüktörlük, Özgüven ve Diğer Problemler

  16: Prodüktörlük, Özgüven ve Diğer Problemler

  İnanmayacaksınız fakat gerçekten tekrar sizlerleyim. Üstelik bu kez neredeyse 1,5 saatlik bir bölümle! Sevgili Tolga Ercel’le uzun uzun yapımcılık mesleğinden, müşteri ilişkilerinden, biraz kadın erkek ilişkilerinden ve o ulaşılması güç özgüven duygusundan bahsettik. Kendi deyimiyle “kanka ile psikolog arasındaki boşluğu” doldurmayı hedeflemiş ve bu konunun gerçek anlamda kitabını yazmış birini yakalamışken “Peki Tolga, nasıl kazanacağız bu özgüveni?” diye sormadan bırakmadım. Cevabı ise bize yeni yıl hediyesi niteliğinde oldu.

  • 1 hr 15 min
  15: Mükemmel Detaylar: Model Arabalar

  15: Mükemmel Detaylar: Model Arabalar

  6 aylık bir aradan sonra sizlerle tekrar buluşmanın keyfi, sevgili Koray’la yaptığımız sohbetin her anına yansıdı. Çalışmayı seven iki mükemmeliyetçi olarak birçok insanın dehşetle dinleyeceği anılarımızı paylaştık. Ama bence benimkiler, Koray’ın Barselona’ya model araba koleksiyonu ve kıyafetleriyle dolu 80 kilo bagajla gelmiş olmasının (ve bu konudaki inanılmaz bilgisinin) yanında sönük kalır. Ehliyeti bile olmayan biri olarak arabalar hakkında anlattıklarını öyle bir merakla dinledim ki, öğlen aramızın çoktan bittiğini zor farkettim.

  • 47 min
  14: Dubai, Emiratiler ve Pastalar

  14: Dubai, Emiratiler ve Pastalar

  Dubai denince herkesin aklına gökdelenler, ultra lüks oteller ve sıcaklar gelirken, benim aklıma İdil gelir. Ama acaba İdil için Dubai’de yaşamak nasıl bir şey? Birleşik Arap Emirlikleri ne kadar birleşik ve şeriat kimleri etkiliyor? Ekonomiden mezun olup pasta tutkusunun peşinden gitmiş, sonra da eşinin peşinden Dubai’ye gitmiş bu sevgili arkadaşımla sohbet etmeye, soru sormaya doyamadım. Tam 1 saatlik bu bölümü, haftanın en güzel gününde huzurlarınıza sunuyorum sevgili dinleyenler.

  • 58 min
  13: Miami'de Yüzücü Bir Avukat

  13: Miami'de Yüzücü Bir Avukat

  Hukuk okumuş, hatta Türkiye Futbol Federasyonu’nda avukat olarak çalışmış olmasına rağmen o kendisini yüzücü olarak tanımlıyor. Uzun yıllar içinde ukde kalmış Amerika’da yaşama fikrini 2018’in başında gerçekleştirip Miami’ye yerleşen Dilara Demirel’i kısa İstanbul seyahatinde yakaladım ve hem Miami’yi, hem de en büyük tutkusunu anlattırdım. Aynı zamanda da şu sıralar oynanan Dünya Kupası’nda Hırvat taraftarların maçlara neden kafalarında su topu bonesiyle geldiklerini de öğrenmiş oldum!

  • 37 min
  12: Bir Reklam Yönetmeninin Dertleri

  12: Bir Reklam Yönetmeninin Dertleri

  Kendi deyimiyle “üniversite -2”den beri reklam yönetmeni olmak istemiş Aykut Tanrıkulu. Belki yaşıtlarımın hepsi Show TV ile, Gülse Birsel’in sunduğu “gag” ile, dolayısıyla reklamlar ile büyüdü. Ama Aykut, bu işin sahne arkasını da merak etmiş. Ve bugün bize reklamların (ve reklamcılığın) büyülü olduğu kadar zorlu dünyasını anlatıyor. Ne de olsa yönetmenlik dediğin bir nevi tanrıyı oynamak!

  • 44 min
  11: Gastronomi Nedir, Ne Değildir?

  11: Gastronomi Nedir, Ne Değildir?

  Son dönemlerin en popüler bölümlerinden biri olan gastronomiyi, bir gastronomi öğrencisi olan Serra Eldem’le konuştuk. Sadece mutfak ve aşçılık değil, şarap tadımından çay yapraklarına, restoran muhasebesinden menü tasarımına kadar her konuya değinen bu 4 yıllık branş neden herkese uygun değil onu anlattı. Hazır böyle genç birini yakalamışken kendisine Z kuşağını ve snapchat furyasını da sordum. Bakalım verdiği cevaba siz de benim kadar şaşıracak mısınız.

  • 37 min

Customer Reviews

5.0 out of 5
3 Ratings

3 Ratings

onurcancoban ,

Keyifle takip ediyoruz!

Her bolumu ayri eglenceli, tebrikler guzel icerik icin.

Top Podcasts In Comedy

Morbid: A True Crime Podcast
Cadence13
Jason Bateman, Sean Hayes, Will Arnett
Charlie Day, Glenn Howerton, Rob McElhenney
NPR
Two Hot Takes

You Might Also Like

Beyhan Budak
Deniz Dülgeroğlu
Immanuel Tolstoyevski | Podbee Media
Storytel