Ieškau Atsakymų

Gyvoji Biblioteka
Ieškau Atsakymų

Podkastas “Ieškau atsakymų” yra vieta, kur keliami drąsus klausimai apie žmogaus teisės, visuomenėje esanti įvairovę bei tai, kokias stigmas ir kitas išankstinės nuostatas patiria įvairūs žmonės. Siekiame rasti atsakymus apie tai, kaip mes visi galime darniai gyventi kartu. Atskleidžiame žmonių istorijas, rodame mažiau žinomus žmogiškąsias patirtys, kalbame su aktyvistais bei žmogaus teisių srityje veikiančiais specialistais.

Episodes

  1. Ieškau Atsakymų ep. 9 - A refugee from Afghanistan ["Chata" E2]

    07/12/2023

    Ieškau Atsakymų ep. 9 - A refugee from Afghanistan ["Chata" E2]

    Kalbos barjeras, neigiamos vietinių žmonių nuostatos, sudėtingas būsto suradimo procesas – daugelį pabėgėlių lydi panašūs integracijos nepažįstamoje šalyje iššūkiai. Kokie sunkumai Lietuvoje lydėjo ar tebelydi Mohamedą, šio pokalbio pašnekovą pabėgėlį iš Afganistano? Ar lietuvių kalbos mokėjimas kitataučiui yra būtinas kuriant gyvenimą Lietuvoje? Kodėl Mohamedas nori išmokti lietuvių kalbos, nepaisant to, kad daugelis šalies gyventojų kalba anglų kalba, kurią mūsų pašnekovas moka gerai? Šiuo metu kitatautis gyvena Vilniuje, „Visi skirtingi – visi lygūs” programos suteiktame „Chata” bute. Tai apgyvendinimo projektas, kuriame pabėgėliui suteikiama visapusiška pagalba – ne tik buto suteikimas, bet ir socialinė/psichologinė parama. Ar ilgai afganistanietis gyvena Lietuvoje ir kokias emocijas jam kelia neseniai gautas pabėgėlio statusas? Kaip jaučiasi „Chata” bute gyvendamas su kitais žmonėmis? Šiame podcast’e kviečiame išgirsti Mohamedo gyvenimo Lietuvoje patirtį ir sužinoti kokios ateities, karjeros perspektyvų vyras tikisi šioje šalyje. Podcast’as „Ieškau atsakymų” yra vieta, kur keliami drąsus klausimai apie žmogaus teises, visuomenėje esančią įvairovę bei tai, kokias stigmas ir kitas išankstines nuostatas patiria įvairūs žmonės. Siekiame rasti atsakymus apie tai, kaip mes visi galime darniai gyventi kartu. Atskleisdami žmonių istorijas, supažindiname su mažiau žinomomis žmogiškosiomis patirtimis, kalbame su aktyvistais bei žmogaus teisių srityje veikiančiais specialistais.

    12 min
  2. Ieškau Atsakymų ep. 8 - LGBT+ asmenų psichinė sveikata

    05/03/2023

    Ieškau Atsakymų ep. 8 - LGBT+ asmenų psichinė sveikata

    Kaip buvimas atstovu iš pažeidžiamos socialinės grupės veikia žmonių psichinę sveikatą? Šiame podcast’o “Ieškau Atsakymų” epizode kalbame su Rasa, psichologe ir LGBT+ asmenų psichinės sveikatos tyrėja, apie LGBT asmenų psichikos sveikatą. Pasak Rasos, kai asmuo gyvena aplinkoje, kuri nusiteikusi priešiškai jo atžvilgiu, labai dažnai tam tikros neigiamos aplinkos nuostatos yra internalizuojamos. Žmogus pats pradeda neigiamai apie save galvoti. Kaip jaučiasi LGBT+ asmuo neigiamoje jam/jai aplinkoje? Pasak Rasos tai dažnai pasireiškia “tokiu neigiamu savęs vertinimu apskritai savivertės labai sumažėjimu, tu nekenti savęs. Nekenti to, ką darai. Tau, kai kyla kažkokie romantiniai potraukiai, pavyzdžiui, tai pačiai lyčiai, tu tuo bjauriesi. Bet kadangi tai yra fiziologiška, negali to suvaldyti. Tai kiekviena kartą žmogus yra nuolatinėje tokioje kovoje su savo potraukiu. Aš manau, kad tokie žmonės turi jaustis labai pavargę. Prislėgtos nuotaikos. Labai susitelkę galbūt į save, liūdni. Tikrai yra Išgyvenamas toks beviltiškumo jausmas ir beprasmybės jausmas.” Podcast’as „Ieškau atsakymų” yra vieta, kur keliami drąsus klausimai apie žmogaus teises, visuomenėje esančią įvairovę bei tai, kokias stigmas ir kitas išankstines nuostatas patiria įvairūs žmonės. Siekiame rasti atsakymus apie tai, kaip mes visi galime darniai gyventi kartu. Atskleisdami žmonių istorijas, supažindiname su mažiau žinomomis žmogiškosiomis patirtimis, kalbame su aktyvistais bei žmogaus teisių srityje veikiančiais specialistais.

    31 min
  3. Ieškau Atsakymų ep. 5 - Atvirai apie Stambulo konvenciją

    01/30/2023

    Ieškau Atsakymų ep. 5 - Atvirai apie Stambulo konvenciją

    Tinklalaidė „Ieškau atsakymų“ jau skaičiuoja trečią sezoną, o su juo tęsia darbus. Šįkart epizodo vedėja Ugnė kalbina Jungtinių Tautų Moterų diskriminacijos panaikinimo komiteto narę prof. dr. Dalią Leinartę. Epizode nepasibijoma kelti drąsius klausimus apie Stambulo konvenciją ir jos naudą. Pašnekovė drąsiai lygina šiandien Lietuvoje esamus įstatymus ir sako, kad jais neverta didžiuotis, kadangi tai, ką siūlo Stambulo konvencija yra pažangiau ir labiau aprėpia dabar esančias problematikas, kurios šiandieninėje visuomenėje neturėtų būti norma. Pašnekovė apeliuoja į tai, kad tos temos, kurioms skiriamas dėmesys, yra dedamos didelės tiek valstybės, tiek visuomenininkų ir kitų organizacijų pastangos ir lėšos, problemos sumažėja ar išnyksta. „Mūsų visuomenė yra pakankamai tokia konstruktyviai mąstanti, tačiau nuo 1990-ųjų metų nebuvo kalbama apskritai apie žmogaus teises profesionaliu lygmeniu, o apie lytinį švietimą aš net nekalbu, nes mūsų visuomeninės organizacijos mini, kad lytinio švietimo ir dabar nėra,“ - pašnekovė vardina galimas priežastis, kodėl Stambulo konvencija taip neigiamai vertinama ir nepriimama Lietuvoje. Apie lytinio švietimo situaciją galite paklausyti mūsų ankstesniame epizode kartu su lytiškumo ugdymo edukatore Lina Januškevičiūte iš VšĮ Įvairovės ir edukacijos namų, o daugiau prof. dr. Dalios Leinartės minčių paklausykite šiame epizode.

    46 min

About

Podkastas “Ieškau atsakymų” yra vieta, kur keliami drąsus klausimai apie žmogaus teisės, visuomenėje esanti įvairovę bei tai, kokias stigmas ir kitas išankstinės nuostatas patiria įvairūs žmonės. Siekiame rasti atsakymus apie tai, kaip mes visi galime darniai gyventi kartu. Atskleidžiame žmonių istorijas, rodame mažiau žinomus žmogiškąsias patirtys, kalbame su aktyvistais bei žmogaus teisių srityje veikiančiais specialistais.

To listen to explicit episodes, sign in.

Stay up to date with this show

Sign in or sign up to follow shows, save episodes, and get the latest updates.

Select a country or region

Africa, Middle East, and India

Asia Pacific

Europe

Latin America and the Caribbean

The United States and Canada