4 episodes

V podcaste sa rozprávame s inovátormi, podmikateľmi a zaujímavými osobnosťami slovenského biznisu.

INOVATO Insights INOVATO Insights

  • Society & Culture

V podcaste sa rozprávame s inovátormi, podmikateľmi a zaujímavými osobnosťami slovenského biznisu.

  Michaela Musilová a Tomáš Balog - Astrobiológia a vesmírne podnikanie

  Michaela Musilová a Tomáš Balog - Astrobiológia a vesmírne podnikanie

  V najnovšej epizóde podcastu INOVATO Insights vás čaká rozhovor s Michaelou Musilovou a Tomášom Balogom. Témy sa týkajú astrobiológie a vesmírneho podnikania. Dr.Musilová hovorí o projekte Astrokoruna Zeme, ktorý sa zaoberá misiami na Marse a Mesiaci, a zdôrazňuje význam medziľudskej komunikácie. Tomáš Balog predstavuje Space Scavengers, firmu, ktorá rieši problematiku vesmírneho odpadu. Diskutujú tiež o celosvetovom raste vesmírneho sektora a možnostiach pre Slovensko. Oboch hostí máte možnosť naživo stretnúť v Žiline 17.-18. septembra na festivale inovácií INOFEST 2024.

  • 42 min
  Adam Gala a Igor Žaček - Príležitosti, ktoré prináša svet vesmírneho priemyslu pre slovenské firmy

  Adam Gala a Igor Žaček - Príležitosti, ktoré prináša svet vesmírneho priemyslu pre slovenské firmy

  V najnovšej epizóde podcastu INOVATO Insights sa Adam Gala a Igor Žaček ponorili do sveta vesmírneho priemyslu a jeho príležitostí pre slovenské firmy. Adam, spoluorganizátor konferencie Výťah, ktorá sa zaoberá podnikaním vo vesmíre a aplikáciou vesmírnych technológií na Zemi, zdôraznil význam digitalizácie a inovácie v marketingu. Igor, technologický podnikateľ s praxou v projektoch ako EcoCapsule a vývojom nových solárnych modulov, priblížil svoju cestu k vesmírnym technológiám a založenie spoločnej konferencie s Adamom.
  Kľúčovými bodmi diskusie boli:
  Výrazné zníženie nákladov na vynášanie nákladu na orbit zahájené iniciatívami Elona Muska so SpaceX, ktoré umožňuje firmám až radikálne znižovanie cien za kilogram nákladu. Tento trend otvára dvere pre nové možnosti a business modely vo vesmírnom priemysle.Slovenské firmy majú vďaka tomuto vývoju jedinečnú príležitosť zapojiť sa do rastúceho vesmírneho sektora, a to nielen v oblasti technológií, ale aj využívania vesmírnych dát. Slovensko, so svojím silným priemyslom, výskumom a vývojom, je ideálne miesto pre rozvoj vesmírnych technológií a aplikácií.Konferencia Výťah, ktorá sa bude konať 11. apríla 2024, je zameraná na podnikateľské vytváranie v kontexte vesmírneho biznisu v Strednej Európe. Udalosť poskytne účastníkom prehľad o najnovších trendoch, software, hardvéri a príležitostiach pre spoluprácu a financovanie v rámci EÚ a iných inštitúcií.Táto epizóda poskytla cenné insighty pre slovenské firmy zvažujúce vstup do vesmírneho priemyslu, s dôrazom na inováciu, spoluprácu a využívanie nových príležitostí v rýchlo sa rozvíjajúcom sektore.

  • 40 min
  Lenka Sluková - Digitálna revolúcia v konštruktérstve

  Lenka Sluková - Digitálna revolúcia v konštruktérstve

  Predstaví sa vám Lenka Sluková z firmy TECHNODAT, kde pôsobí ako obchodno-technická manažérka. Lenka Sluková rozpráva o svojej kariére v konštruktérstve a prínose digitalizácie pre strojárstvo a stavebníctvo.

  Spoločnosť TECHNODAT sa špecializuje na projekty ako animácie montážnych postupov a simulácie robotizovaných liniek, pričom zákazníkom pomáhajú vytvoriť digitálne dvojča. Lenka Sluková poukázala na výzvy spojené s prácou s dátami a význam systémov PDM a PLM pre riadenie produktových dát a celého životného cyklu produktu.

  Tieto systémy sú kľúčové pre efektívne výrobné procesy a umožňujú aplikáciu strojového učenia a umelej inteligencie.

  • 34 min
  Ján Košturiak - Marketing a inovácia: Kľúčové aspekty a budúcnosť podnikania

  Ján Košturiak - Marketing a inovácia: Kľúčové aspekty a budúcnosť podnikania

  Ján Košturiak hovorí o dôležitosti marketingu a reklamy pri začatí inovácie a potrebe definovať zákazníka ešte pred vývojom produktu. Rozlišuje medzi dvoma typmi inovátorov - strojárskymi inovátormi a tými, ktorí podceňujú obchod a marketing.

  Sledovanie zmeny zákazníkov, konkurentov a technologického trhu je kľúčom k pochopeniu vývoja. Taktiež zdôrazňuje dôležitosť šírenia lásky a harmónie namiesto nenávisti a agresie a naznačuje, že technológie by mohli pomôcť krajine uberať sa k normálnemu životu bez neustáleho urážania a závisti.

  • 1 hr 3 min

Top Podcasts In Society & Culture

Stuff You Should Know
iHeartPodcasts
Fail Better with David Duchovny
Lemonada Media
This American Life
This American Life
Blame it on the Fame: Milli Vanilli
Wondery
Shawn Ryan Show
Shawn Ryan | Cumulus Podcast Network
We Can Do Hard Things
Glennon Doyle and Audacy