27 episodes

Jsem PAŘÍK a RADIM: už od roku 2003 lidem a firmám, jak dosahovat lepších výsledků. Lepších, než si kdy mysleli. A teď budu radit i z podcastu. Někdy já, někdy moji hosté. A vám RADIM: pusťte si to. Nebojím se totiž zeptat fakt na tělo. Jedině tak zjistíte, jak skutečně přemýšlí ti nejlepší ve svém oboru.

Jsem PAŘÍK a RADIM Radim Pařík

  • Entrepreneurship

Jsem PAŘÍK a RADIM: už od roku 2003 lidem a firmám, jak dosahovat lepších výsledků. Lepších, než si kdy mysleli. A teď budu radit i z podcastu. Někdy já, někdy moji hosté. A vám RADIM: pusťte si to. Nebojím se totiž zeptat fakt na tělo. Jedině tak zjistíte, jak skutečně přemýšlí ti nejlepší ve svém oboru.

  Jan Mexo Řehák: Kompromis je lenost. Každý prohraje trochu.

  Jan Mexo Řehák: Kompromis je lenost. Každý prohraje trochu.

  Honza je čerstvý vítr v českých vyjednávacích vodách. Učí lidi, aby dobře komunikovali, vyjednávali a tancovali. „Naučit někoho tančit je jako naučit někoho vyjednávat.“ Má mezinárodní zkušenost a učí na britské univerzitě UCL. V době koronaviru uvíznul v České republice, a tak se dostal zpátky na LinkedIn, kde jsme se potkali. Rychle si Vás získá a když se nezasníte, dozvíte se strašně moc věcí. 

  S Honzou Vám prozRADIMe, jaké jsou nejdůležitější schopnosti dobrého vyjednavače. Jak můžete denně trénovat vyjednávání a v čem je problematický koncept BATNA, nebo vedení protistrany k „ano“. Dozvíte se, jaké na Vás protistrana může nastražit pasti a jak se jim můžete bránit. I to, proč necháváte na sociálních sítích peníze.

  Bavit se budeme i o manipulacích. Třeba o rychlokurzech ´Jak se bránit manipulaci´ i o tom, jestli můžete manipulace používat a jaká manipulace už je „fuj“. Ponoříme se i do teorie komunikace – i tam Honza dává radu, jakou větu byste si měli okamžitě škrtnout ze svého slovníku. 

  Samozřejmě jsme se vydali do českého vyjednávacího prostředí. Honza řekne, jak vidí vyjednávání v Čechách a na co byste měli pro vyjednávání zapomenout. Velmi rychle jsme se shodli, jak vidíme harvardsko-oxfordský koncept vyjednávání. 

  Tento podcast si pusťte. Je to fakt pecka. 

  Honzu jsem po natáčení vezl domů a během cesty jsem udělal za naším rozhovorem tečku. Vlastně tři tečky. Kdybych sestavoval vyjednávací tým v České republice, volám Honzovi, aby v něm byl. A věřte, že bych většině vyjednavačů v České republice nenapsal ani sms.

  • 39 min
  Dana Makovičková: O podvodnicích a pseudokoučích bych mohla napsat knihu.

  Dana Makovičková: O podvodnicích a pseudokoučích bych mohla napsat knihu.

  Dana Makovičková je doktorka psychologie, koučka, mentorka, manažerka. Na rozhovor dorazila s lehce podezřívavým úsměvem. Během 30 vteřin emocionálně naplnila prostor, chrlila jednu vtipnou narážku za druhou a když jsme jí z legrace řekli, že je kolega vlastenec, a proto si na hýžďový sval nechal vytetovat českou trikolóru, pomalu si posunula brýle, nadechla se, vydechla a pak se na nás bezelstně usmála: „Pánové, to bych chtěla vidět ve srovnání u obou. Domluvte se, kdo půjde po natáčení první na prohlídku.” :D

  A to je právě Dana. Danu nepřekvapíte, protože to, co radí jiným, také sama umí. Danu nepřekvapíte, protože má roky zkušeností. Danu nepřekvapíte, protože se neživí koučováním, ale poskytuje komplexní pomoc. Danu nepřekvapíte, protože se na Vás dokáže emocionálně napojit. 

  Dana taky skvěle mluví a rozhovor s ní jsme nemuseli stříhat. Dana Vás během pár minut provede lidským mozkem a jeho vývojem za miliony let. ProzRADIMe Vám, jak myslíte, jak se chováte a co Vás vede k Vašim pozitivním nebo negativním reakcím. A jak se snadno naučíte ovládat sami sebe a své emoce. Dana se v rozhovoru taky velmi ostře opřela do kurzů, koučů a terapeutů. „80 % kurzů je k ničemu.”

  Samozřejmě se mi hned povedlo udělat chybu v odborném označení Daniny specializace. Schválně, jestli ji najdete. Napište mi na LinkedIn pod příspěvek ze dne 13.07.2020, jakou chybu jsem udělal a současně, co se Vám na Daně líbí, a připojte hashtag #ArgumentyNefungují. 3 z Vás s Danou vybereme a 20.07.2020 dostanete knihu #ArgumentyNefungují • Nový zákon vyjednávání jako odměnu. 

  Dana upozorňuje na to, že když se Vám někdo nelíbí, většinou to je o Vás, ten druhý za to nemůže. O sobě říká, že je perfekcionistka. Když jsem jí poslal fotky z natáčení, všechny odmítla se slovy: “Chtěla bych, abychom na nich vypadali dobře oba, abyste se tam usmíval, byl tam Váš úsměv a hodinky.” To je nadlidský úkol, nerad se fotím. S mým argumentem: “Důležité je, že vypadáte na fotkách skvěle Vy,” mě vyhodila. Dohodli jsme se, že použijeme fotku beze mě a podle mě to je jedna z nejlepších fotek, jakou jsem pro podcast měl. Daně to neuvěřitelně sluší a nekazí jí to kakabus Radim. :) Dana je perfekcionistka a ani na ni #ArgumentyNefungují.

  RADIM Vám: tento podcast si pusťte. Protože Vám ukážeme, jak můžete sami na sobě pracovat, jak poznáte rozdíl mezi koučinkem a terapií, jak si uvědomíte, proč některé věci vidíte černě nebo jak si zlepšíte život. A kdyby Vám to nestačilo a chtěli byste víc, zavolejte Daně.

  • 37 min
  Radka Lusková: Pevná linka není zastaralá

  Radka Lusková: Pevná linka není zastaralá

  Radka Lusková je úžasná žena, která vykročila ze své komfortní zóny a vyrazila mezi dravce dělat obchod. Úspěšně. 

  Kamarádka ji přesto před naším rozhovorem varovala: “K Paříkovi bych nikdy nešla. Je hrozně ostrej. RADIM Ti, nechoď tam.” Radka přišla na natáčení velmi opatrně. Přinesla mi minerálku na hlasivky a připojila k ní nesmělý úsměv. 

  Když se mi podívala po pár vteřinách do očí, věděl jsem to. Introvert. Sbírá v sobě vnitřní sílu. 
  Změna. Pevný pohled. Neuhne. Rozhovor bude pecka. 

  Radka vstoupila do rodinné firmy a vede tam obchod. Sama říká, že jsou „ředitelé firem překvapení“, když přijde. Během pár minut ji poslouchají. Se zápalem je dokáže přesvědčit, že archaická věc, jako je pevná telefonní linka, je moderní komunikační nástroj. Záleží na tom, jak ji využijete. 

  PoRADIME Vám, jak zamezíte finančním ztrátám ve Vaší firmě: Radka je vlastně jedna z mála, kdo mi během rozhovoru dokázal předložit konkrétní čísla. ProzRADIME Vám, za jak dlouho uděláte Vaše zákazníky spokojenější a kolik Vás to vlastně bude stát. 

  Tento rozhovor si poslechněte.

  • 36 min
  Lucie Zitterbartová: Jedna věta Vám zničí byznys. Než blbej copywriter, radši žádnej.

  Lucie Zitterbartová: Jedna věta Vám zničí byznys. Než blbej copywriter, radši žádnej.

  Lucie je copywriterka. Dlouho mi vrtalo hlavou, co vlastně taková copywriterka dělá. Všichni o nich mluví a prý jsou důležití. Pro mě to byli vždycky lidi, co píší texty. A psát přece umíme všichni. 
  Lucie má jeden velký dar. Do všeho, co dělá, vnáší hlubokou emoci. Je schopná milovat celým srdcem a svým (i platonickým) láskám odpustí snad všechno. Věděl jsem to už před rozhovorem, ale během něj dokázala, že emoce nejen dává, ale i přenáší. Byla ten den poslední na natáčení a úplně mě nakopla. Je jako droga. Rychle si na ni navyknete a nechcete se jí už nikdy vzdát. 
  Tento rozhovor si poslechněte. S Lucií Vám prozRADIMe, co všechno musí dělat copywriter, abyste neměli na webu nebo sociálních sítích jenom „ty texty“. Vaše texty musí totiž prodávat. Dozvíte se, že dobrý copywriter není jen nějaký přepisovač. Klidně kontaktuje i Vaše klienty nebo předstírá zájem o službu u konkurence. Lucčin cíl je jasný: chce POCHOPIT Váš byznys. Jen tak pro Vás odvede nejlepší možnou práci. 
  PoRADIMe Vám, jak velmi rychle poznáte kvalitního copywritera a jak ho odlišíte od blbýho copywritera. Dozvíte se, co všechno pro Vás copywriter může udělat. A hlavně, že pokud na něj nemáte peníze, nemusíte panikařit. Lucka Vám pro tento případ dá jasný návod, jak máte postupovat. 
  Zřídka se stane, že mě někdo během rozhovoru rozesměje tak, že mi dojdou slova. Lucka to dokázala. Zaskočila mě. Bude skvělá vyjednavačka, protože se dokáže emocionálně napojit na protistranu. 
  Komunikace s lidmi je vysoká disciplína mezilidských vztahů. Vztahy tvoří emoce. Emoce prodávají. Lucie Zitterbartová je copywriterka s velkým srdcem a prodává. RADIM Vám: pusťte si tento rozhovor. Lucie Citrónová (takhle jí říkáme s kamarádem Robertem Soudným) za to fakt stojí. Pobavíte se.

  • 34 min
  Oliver Sálus: Veřejné vystupování je pro všechny.

  Oliver Sálus: Veřejné vystupování je pro všechny.

  Oliver je profesionální moderátor z televize Seznam. Pocity euforie v něm vyvolávají situace, které si většina neumí představit ani v tom nejhorším snu: 20.000 lidí v hale. Reflektory. Mikrofon. Stovky tisíc lidí u obrazovek. 
  V rozhovoru si povídáme o přípravě na vystoupení, trémě, korporátních blábolech, usínání u prezentací a chybách, kterých se lidé dopouští. Společně Vám poRADIMe, jak se jich zbavíte a jak dlouho to trvá. Současně dostanete konkrétní tipy, jak se můžete sami doma začít zbavovat trémy.
  Během našeho rozhovoru jsme se několikrát zasmáli a padlo i pár brutálních žertů. ProzRADIMe Vám, jak se Oliver dostal před kamery a kde zveřejní zamilované básničky, které psal ve 4. třídě. Nebo jak se romantik Oliver dostal k MMA a co na to říká jeho maminka. 
  RADIM Vám: tento podcast si poslechněte. Seberte odvahu, trénujte mluvení i prezentování a vyprávějte příběhy. Protože #ArgumentyNefungují.

  • 39 min
  Petr Kovařík: Čokoláda v obchodech je mrtvá hmota.

  Petr Kovařík: Čokoláda v obchodech je mrtvá hmota.

  Vstoupil do firmy své přítelkyně, podařilo se mu razantně zvýšit obrat, expandoval do zahraničí, otevřel obchody v Ománu a pak přijde studená sprcha. Pandemie koronaviru, restriktivní opatření, uzavření obchodů, zákaz cestování a drsný pád obratu. Přesto se ve firmě Steiner&Kovarik - Pražská čokoláda nezastavili a dál vyrábí čokoládu. Dodávají ji hlavně tam, kde pomůže: lidem v první linii, kteří nám nejvíce pomáhají v tomto těžkém období. 
  Během rozhovoru Vám prozRADIMe, jak dlouho trvá cesta od kakaového bobu k tabulce kvalitní čokolády. Jak vlastně vyrábějí slovutné pralinkárny čokoládu a v čem je rozdíl proti Pražské čokoládě. Co všechno čokoláda obsahuje a proč byste ji měli jíst. Dozvíte se, co opravdu kupujete v supermarketech v krásných obalech a poRADIMe vám, jak se i v té obrovské nabídce zorientovat a nešlápnout při nákupu vedle.
  Povídali jsme si, jak se česká firma, která používá české suroviny a poctivou českou práci, dostala do Ománu a proč tamní ministr otevíral obchod Pražské čokolády. Petr vypráví jakoby nic o začátcích Pražské čokolády. Přitom by mohl přednášet na vysokých školách, jak byste měli dělat obchod. Nezapomněli jsme ani na ryze chlapské téma: auta. Petr prozradí, že pracoval v automobilovém průmyslu, jaká značka mu přirostla k srdci a v jakém autě jezdí a proč. 
  Petr je multitalent. Bývalý zaměstnanec, podnikatel, filozof a spisovatel. Vydal knihu Síla hotentota. Název mě překvapil, Petra jsem se na něj zeptal a společně Vám zcela otevřeně prozRADIMe, jak název vznikl a o čem kniha je. 
  Petr mi na natáčení přinesl tašku plnou čokolád. Fakt velkou tašku. A 2 dárkové boxy s logem Fascinating Academy. Myslel jsem, že budu čokolády od Petra rozdávat klientům. Chyba. Místo toho jsem nakoupil další nejen pro nás, ale i pro nevidomé z firmy Transkript online, kteří pro mě přepisovali knihu Argumenty nefungují | Nový zákon vyjednávání. 
  Proto dovolte osobní vzkaz: Petře, díky, Vaše čokoláda dělá spoustu radosti lidem, kteří si to zaslouží. Přijde mi skvělé, že v době, kdy se Vám nedaří, posíláte dvojnásobek objednávky - 1 část objednateli a druhou část lidem, kteří si ji zaslouží. Skvělá práce, máte můj obdiv a získal jste ve mně věrného fanouška. 

  • 37 min

Top Podcasts In Entrepreneurship

Listeners Also Subscribed To