4 episodes

Mõttekoda Praxis

Mõttekoda Praxis Mõttekoda Praxis

  • Science

Mõttekoda Praxis

  Haridusluup: kas Eesti on valmis keelesõbralikeks koolideks?

  Haridusluup: kas Eesti on valmis keelesõbralikeks koolideks?

  (EN below) Sel korral on luubi all rändetaustaga ja mitmekeelsete õpilaste olukord ning nende emakeelte toetamine koolis. Külla tuleb keelesõbralike koolide ekspert Ellen-Rose Kambel Hollandi MTÜ-st Rutu Foundation. Uurime, kuidas võidavad mitmekeelsete õpilaste emakeelte väärtustamisest kõik õpilased ning kuivõrd keelesõbralikud saavad koolid üldse ükskeelses haridussüsteemis olla. Seekordne osa on inglise keeles.  EN: Is Estonia ready for language friendly schools? The next episode of Haridusluup focuses on supporting the linguistic diversity of learners with migrant and minority backgrounds. We have invited Ellen-Rose Kambel from Rutu Foundation to discuss the importance of embracing home languages in school. Listen to the episode to find out how schools can become language friendly in monolingual education systems and how all learners can benefit from encouraging the use of home languages in the classroom.

  • 56 min
  Haridusluup: kuidas kajastavad erakondade valimisprogrammid noortevaldkonda?

  Haridusluup: kuidas kajastavad erakondade valimisprogrammid noortevaldkonda?

  Kolmanda Haridusluubi all on valimislubadused noortevallas ja oma mõtteid jagavad Eesti Noorsootöötajate Kogu tegevjuht Heili Griffith, Tallinna Ülikooli nooremlektor ja doktorant Kristi Jüristo ning Kristjan Kruus, kes jubib Tallinna Haridusametis mittetöötavate ja -õppivate noorte programmi Hoog sisse. Uurime, kuivõrd on valimisprogrammides tabatud vajadusi-võimalusi ja kuidas noori üldse nähakse. Luupi hoiab Praxise analüütik Gertha Teidla-Kunitsõn.

  • 1 hr 16 min
  Haridusluup: millest räägivad erakondade valimisprogrammid üldhariduses?

  Haridusluup: millest räägivad erakondade valimisprogrammid üldhariduses?

  Sel korral on Haridusluubi fookuses üldharidus. Uurime üheskoos, mida erinevad erakonnad oma valimisprogrammides üldhariduse valdkonnas lubavad, kuhu poole valdkonda nügivad ja missuguseid probleeme lahendama soovitakse asuda. Mõistagi on luubi all õpetajate järelkasv, aga ka küsimused sellest, millistel teemadel ootavad haridusvaldkonna esindajad poliitilist sekkumist ja kus tuleks otsustamine jätta ikkagi haridusvaldkonna ekspertidele endile. Stuudios on meiega koos koolijuht Grete-Stina Haaristo, õpetajakoolituse õppejõud Maarja Tinn ning Õpilasesinduste Liidu esimees ja tänane kooliõpilane Ats Mattias Tamm.

  • 1 hr 5 min
  Haridusluup: mida lubavad erakonnad kõrghariduse valdkonnas?

  Haridusluup: mida lubavad erakonnad kõrghariduse valdkonnas?

  Siin ta on – Praxise hariduspoliitika analüütikute ellu kutsutud taskuhääling Haridusluup! Erakondade lubadused kõrgharidusvaldkonnas – mis teeb meele mõruks ja mis magusaks? Milline erakond tundub kõrgharidusvaldkonnas justkui üheteemapartei? Kas kõrghariduspoliitika varjus üritatakse teha rahvastikupoliitikat? Mis on väära idees lahutada õppejõu ja teadlase karjäär? Kas erakondade valimisprogrammid lasevad tudengitel olla tudengid? Kus Sa oled, talendipoliitika? Kas parteid on valimislubadusi sõnastades unustanud ülikoolide autonoomia? Kuidas tuleks lahendada kõrgkoolide töötajate palgamuret? Millest me ikkagi rääkima peame – kas õppekeelest või -kvaliteedist? Kõigile neile küsimustele leiad vastused Haridusluubi esimesest osast, mille fookuses on kõrgharidusvaldkond ning külalisteks Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk, Tallinna Ülikooli professor ja ülikooli ametiühingu juhatuse liige Daniele Monticelli ning Eesti Üliõpilaskondade Liidu juht Marcus Ehasoo.

  • 1 hr 17 min

Top Podcasts In Science

Hidden Brain, Shankar Vedantam
WNYC Studios
Alie Ward
Neil deGrasse Tyson
Mike Carruthers | OmniCast Media | Cumulus Podcast Network
iHeartPodcasts