72 episodes

پادکست ماورا فضایی برای گفتگو درباره تحول
توسعه گفتگویی که فضای امکان را برای همه ما بی انتها می‌سازد

Mavara podcast ماور‪ا‬ Mavara

  • Education
  • 4.9 • 32 Ratings

پادکست ماورا فضایی برای گفتگو درباره تحول
توسعه گفتگویی که فضای امکان را برای همه ما بی انتها می‌سازد

  پایان فصل سوم

  پایان فصل سوم

  لطفا نظرات، پیشنهادها و انتقادات خود نسبت به پادکست ماورا را از طریق  راه‌های ارتباطی زیر و یا ایمیل podcast@mavara.center  با ما در مطرح نمایید:
   
  راه‌های ارتباطی:
  اینستاگرام
  تلگرام
  واتسپ
  ۰۹۰۱۶۶۷۰۱۷۰

  • 4 min
  ۷۰ : من کیستم

  ۷۰ : من کیستم

  ما در پاسخ به کیستی خود یا به ویژگی های رفتاری اشاره می کنیم و یا چیرگی یک نوع ابراز احساس را به عنوان کیستی خود مطرح میکنیم. در این اپیزود به دنبال پاسخ اینکه من کیستم هستیم و در این گفتگو می خواهیم نقطه عطف کیستی خود را در قابلیت های وجودی خود پیدا کنیم. در نتیجه مفهوم قابلیت های وجودی باز می شود و سپس پاسخ من کیستم را با استفاده از این قابلیت ها تعریف می کنیم. در پایان به یک دسته بندی می رسیم که انسانها بر اساس اینکه چگونه به قابلیت های خود دسترسی دارند و از آن استفاده می کنند طبقه بندی می شوند.

  • 29 min
  ۶۹ : حکمرانی و ضرورت تحول

  ۶۹ : حکمرانی و ضرورت تحول

  معمولا اینطور تصور می‌شود که تحول و تحول یافتگی حوزه‌ای مربوط به فرد است. در حالیکه در واقعیت تحول هم مربوط به شخص می‌شود, هم مربوط به سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌شود و هم به طور مستقیم به سیاست و حکمرانی مرتبط است. به عبارت دیگر بدون حل مسایل اساسی تحول , مساله سیاست به راحتی قادر نیست مسایل اقتصادی و غیر اقتصادی را حل کند. در این اپیزود به چهار حوزه تحولی اشاره می‌شود که بدون آنها حکمرانی و سیاست دچار مشکل اساسی می‌شود.

  • 29 min
  ۶۸ : سرمایه‌گذاری و تحول

  ۶۸ : سرمایه‌گذاری و تحول

  سوال اساسی که در این اپیزود می‌خواهیم به آن پاسخ دهیم اینست که چرا حدود هشتاد درصد سرمایه‌گذاران در بازارهای جهانی زیان می‌کنند. در این مورد مطالب زیاده نوشته شده است ولی یک عامل بسیار مهم مغفول مانده است. این عامل را باید در تحول جستجو کرد. موانع و محدودیت‌های تحولی به دور از آگاهی سرمایه‌گذار و یا معامله‌گر در حال کار کردن هستند و بدون اینکه سرمایه‌گذار بفهمد روی نحوه سرمایه‌گذاری او اثر تعیین کننده می‌گذارد. ولی بیشتر سرمایه‌گذاران فکر می‌کنند که دانش آنها در بازار محدود است. این اپیزود این مساله را مورد کنکاش قرار می‌دهد.
   
  گوینده : مرتضی ایمانی راد
  morteza@mavara.center

  • 28 min
  ۶۷:‌ تجربه مهاجرت

  ۶۷:‌ تجربه مهاجرت

  در قسمت قبل پادکست ماورا در خصوص مهاجرت با نگاهی تحولی صحبت کردیم. در قسمت ۶۷ خشایار پاک‌فر با ساناز صدوقی که کوچ حرفه‌ای و تسهیلگر دوره‌ی از مدیر به مربی در ماورا است در خصوص تجربه‌اش در مهاجرت گفتگو کرده است. از چرایی، چالش‌ها، تغییرات، دایره انتخاب و امکان‌ها و فرصت‌ها گفتیم و پاسخ‌های ساناز را شنیدیم.

  • 40 min
  ۶۶: نگاه تحولی به مهاجرت

  ۶۶: نگاه تحولی به مهاجرت

  خیلی وقت‌ها وقتی در مورد مهاجرت صحبت می‌کنیم انگار در مورد یک پروژه صحبت می‌‌کنیم. پروژه‌ای که اهدافی را قرار است براورده کند، منابعی باید برایش مصرف شود، مسیرش تا حدودی مشخص است و ابهامات و ناشناخته‌هایی هم دارد.
  اما در نهایت در هر جابجایی حتی از یک شهر به شهر دیگر، از یک شغل به شغلی دیگر ، از یک کشور به کشوری دیگر کسی که در مواجه با این شرایط قرار دارد و درک و دریافتی خواهد داشت من هستم.
  حالا مهاجرت به عنوان یک تجربه اول شخص چگونه رخ می‌دهد؟ فرصت‌ها و تهدید‌هایش چگونه خودشان را به ما نشان می‌دهند؟ احساسات و دریافت ما از مهاجرت کجا شکل می‌گیرند؟ فهم ما در این مسیر چگونه می‌تواند دست خوش تغییر شود؟ ما چگونه می‌توانیم برای این فهم نوین آماده باشیم، گشوده باشیم یا چگونه ممکن است بسته باشیم یا در انکار باشیم و اجازه پدیداری به آن ندهیم؟
   
  گوینده : خشایار پاک‌فر
  khashayar@mavara.center

  • 20 min

Customer Reviews

4.9 out of 5
32 Ratings

32 Ratings

فائزه اصغریان ,

آینده ای که ما هستیم

من فکر میکنم گوش دادن این اپیزود برای همه ضروریه ، زندگی کردن آینده ی پر از ابهام و ناراحتی حال لحظه ی ما رو خراب میکنه و در مقابلش زندگی کردن با آینده ی روشن و پر فروغ حال لحظه ی ما رو خوب میکنه

Top Podcasts In Education

The Mel Robbins Podcast
Mel Robbins
The Jordan B. Peterson Podcast
Dr. Jordan B. Peterson
Do The Work
Do The Work
Mick Unplugged
Mick Hunt
TED Talks Daily
TED
Try This
The Washington Post

You Might Also Like