123 episodes

Nilay Örnek mikrofonu mesleklerini ustalıkla icra ettiğini düşündüğü insanlara yöneltip onlara aynı soruyu soruyor; Nasıl Olunur?

Nasıl Olunur Storytel

  • Arts
  • 4.7 • 32 Ratings

Nilay Örnek mikrofonu mesleklerini ustalıkla icra ettiğini düşündüğü insanlara yöneltip onlara aynı soruyu soruyor; Nasıl Olunur?

  123- Hakan Doğan

  123- Hakan Doğan

  Nasıl iyi 'ekmekçi' olunur? Üçüncü kuşak fırıncı, ekmek araştırmacısı Hakan Doğan ile yapılışı, gelenekleri, unu-suyu-tuzu-mayasıyla 'ekmek' meselesini masaya yatırdık. Anadolu topraklarında ve dünyanın pek çok yerinde ekmeğin geçmişini, pişirme teknik ve araçlarını, unu-mayayı araştırmak, kimi zaman da kaydetmek için seyahat eden Hakan Doğan ile ekmek konuştuk.

  • 1 hr 26 min
  122- Simay Bülbül

  122- Simay Bülbül

  Bu bölüm iki Nasıl Olunur içeriyor; ilki "Nasıl moda tasarımcısı olunur?"; diğeri "Nasıl koruyucu ya da gönüllü aile olunur, hangi şartlarda bir çocuk evlat edinilir?". Moda tasarımcısı Simay Bülbül, önce gönüllü, ardından da koruyucu anne olmasının ardından kurduğu Kırmızı Çocuklar Derneği ile pek çok çocuğun daha iyi yaşam şartlarına kavuşmasına aracı oluyor. Bülbül, hem kendi tasarım yolculuğunu anlattı, hem de devletin bakım evlerinde kalan binlerce çocuktan biri ya da birkaçına ev, ilgi, destek sağlamak isteyen kadın-erkek pek çok yetişkin için yol-yordam gösterdi.

  • 1 hr 24 min
  121- Nevzat Sayın

  121- Nevzat Sayın

  "İyi mimar nasıl olunur?" sorusunu bu kez Türkiye'nin en kıymetli mimarlarından Nevzat Sayın yanıtlıyor.
  İleriyi görebilmek için geride kalanı doğru anlama ve yorumlama tutkusu, antik kent merakı, sanatsal üretimin ona kattıkları, Cengiz Bektaş'ın öğrencisi olmak, daima öğrenmeye açıklık, deniz ve yemek tutkusu ve daha pek çok konu...
  Dinlendirici ses tonu, sakin anlatımı, neşesi ve netliğiyle Nevzat Sayın'ın sohbeti pek samimi, pek değerli...

  • 1 hr 13 min
  120- Hande Kazanova

  120- Hande Kazanova

  Astroloji nedir? Nasıl yaklaşımlarla astrolojiden en verimli sonuçlar alınabilir? Finansal astroloji nedir? Sevenler, astrolojiyi niye seviyor; karşı çıkanların argümanları ne? Hande Kazanova ile bunları da konuştuk, çok daha fazlasını da...
  Konuğum, Türkiye'nin güzellik kraliçelerinden biri de olmuş, iktisat okumuş, uzun bir dönem sunuculuk ve oyunculuk da yapmış bir isim. Hande Kazanova ile İzmir'den İstanbul'a, oyunculuktan astrolojiye uzanan bol eğitimli hayatından da konuştuk, astrolojiye göre yıldız haritalarından ve burçlardan da...

  • 1 hr 11 min
  119- Ahmet Mümtaz Taylan

  119- Ahmet Mümtaz Taylan

  Çalışmak, vicdan, dinlemek, babalık, diyalog, yolda olmak, anlamak, empati, emek, lezzet, arkadaşlık, saygı, ölçü, kültür, hafıza, dönüşmek, merak, hareket etmek, idare etmemek... Oyuncu ve yönetmen Ahmet Mümtaz Taylan ile bunlar ve daha pek çok kavram üzerinden hem onu ve hayatını, hem de yaşadığımız bu günleri masaya yatırdık. Pek çok yerinde duygudaşlık kuracağınız bir yayın sizleri bekliyor.

  • 1 hr 7 min
  118- Kutlukhan Perker

  118- Kutlukhan Perker

  Konuğum, karikatürist, illüstratör, çizgi roman yazar ve çizeri, aynı zamanda yayıncı Kutlukhan Perker. Perker ile çok genç yaşta Gırgır'da başlayan çizerlik hayatını, dolayısıyla Gırgır ortamını; gazete ve dergilerde çizer olmayı, karakter yaratmayı, ardından da yurtdışında, bu alandaki rekabetin büyük olduğu ABD gibi bir ülkede başarıyı yakalamasının ipuçlarını konuştuk.

  • 1 hr 38 min

Customer Reviews

4.7 out of 5
32 Ratings

32 Ratings

productivity1975 ,

ABD’den selamlar

Nilay Hanım merhabalar!
Yayınlarızı beğenerek takip ediyorum, sabah yürüyüşlerimin vazgeçilmez konuğu oldunuz. Sizin yayınlarınızla Selçuk Şirin hoca vasıtasıyla haberdar oldum, kendisi bir programında bahsetmişti. Konuklarınızla çok ufuk açıcı sohbetler yapıyorsunuz. Her kesimden konuk hemen hemen var fakat din ve maneviyat alanında, bu konuyu modern dünya gerçeği içerisinde yorumlayabilecek bir konuğunuz olsa çok isterim.
Bu arada kahkahalarınızda çok güzel, teşekkürler.

Mguchan ,

Gusto

Nilay hanım , Amerika’dan selamlar.

Araba kullanırken sizi dinliyorum. İyi ki gazetecilik yapmıyorsunuz ve bu yayınları yapacak zamanınız var artık yoksa sizi tanıyamazdım. Eşime tavsiye ettim.
Sizi, O da çok sevdi. Neredeyse yayınlarınızın tamamında GUSTO kelimesini kullandınız.
Sizi dinlerken “bakalım bu programda da kullanacak mı ? “ diye bekliyorum artık ☺️

İyi ki varsınız ve bu yayını yapıyorsunuz.Emeğinize sağlık . Ufuk açıcı bir program .

Didem-PC ,

*

Konuklar muhtesem ancak daha bilgili ve kulturlu bir sunucu olsaydi sohbetin tadindan yenilmez olurdu...

Top Podcasts In Arts

Listeners Also Subscribed To

More by Storytel