2 hr

Norris útočil na druhé víťazstvo po sebe, Verstappen však zvládol Imolu aj Nordschleife (S03E19‪)‬ Boxová ulička

• Sports

Víkend v Imole sa niesol v znamení spomienky na Veľkú cenu San Marína 1994, počas ktorej zahynuli Roland Ratzenberger a Ayrton Senna. Do areálu okruhu zavítalo množstvo fanúšikov, ktorí si uctili pamiatku týchto dvoch jazdcov. Jednou z najvýraznejších osobností víkendu bol štvornásobný majster sveta Sebastian Vettel, ktorého sme mali možnosť sledovať v Sennovom monoposte z roku 1993.

Max Verstappen sa v úvode víkendu trápil, no Red Bull to opäť zvládol a zvíťazil. Lando Norris po svojom premiérovom víťazstve v F1 útočil aj na druhé, chýbala mu však menej ako sekunda.

Ferrari sa pred domácimi tifosi predstavilo s výrazne upraveným a vylepšeným monopostom. Pred pretekmi mali talianski fanúšikovia veľké očakávania. Tie ale nateraz zostali nenaplnené.

Nielen o týchto témach sme sa zhovárali s pretekárom a úradujúcim šampiónom TCR Eastern Europe Maťom Homolom.