19 episodes

Offline Štěpána Křečka - Váš zdroj inspirace a příležitostí nejen ze světa investování. Všechny díly podcastu naleznete na webu investice.cz

Offline Štěpána Křečka - Investiční podcast BHS BH Securities

  • Investing

Offline Štěpána Křečka - Váš zdroj inspirace a příležitostí nejen ze světa investování. Všechny díly podcastu naleznete na webu investice.cz

  Dělejme byznys s úctou, nejsme sami

  Dělejme byznys s úctou, nejsme sami

  Helena Kohoutová je zakladatelka Agentury Helas, která od roku 1997 ovlivňuje společenské a podnikatelské prostředí v České republice a přes 20 let sdružuje mimořádné osobnosti českého byznysu. Založila dva unikátní kluby Helas New Encounters Club a Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club a také prestižní projekty Ocenění Českých Podnikatelek, Ocenění Českých Lídrů a produkuje projekt Exportní cena DHL pod záštitou agentury CzechTrade, které dlouhodobě oceňují české podnikatele, jejichž firmy podnikají transparentně, mají vysoký rating a scoring a jsou pozitivním příkladem pro současnou i budoucí generaci podnikatelů. Heleninou myšlenkou spojující všechny tyto projekty je „BUDUJEME HRDÉ ČESKO“, velmi intenzivně vnímá důležitost pozitivních příkladů úspěšných českých lidí pro budoucí generace podnikatelů a také děti, které mohou být hrdé na své mámy, táty a Českou republiku. Jejím cílem je motivovat mladou generaci k tomu, co vše mohou dokázat a ukázat jim, že pracovat, být aktivní a nebát se postavit na vlastní nohy má smysl. Firemním mottem Agentury Helas je „Friendly Business – náš společný úspěch“. Původní profesí, které se Helena věnovala, je operní zpěv. Se Štěpánem si v podcastu povídala o svém příběhu, síle propojování lidí i o tom, co to znamená dělat ohleduplný business.

  • 51 min
  Zlato, pojď na to!

  Zlato, pojď na to!

  David vystudoval MCHTI D. I. Mendělejeva v Moskvě a pražskou VŠCHT. Od roku 1994 působí na komoditních trzích se zaměřením především na drahé a vzácné kovy. Pro BH Securities pracuje od roku 2014 a zde také aktuálně působí jako Head of Gold Sales Department. Jeho hlavním úkolem bylo vybudovat funkční oddělení investičního zlata a rozvíjet nové produkty společnosti. Mezi jeho významné projekty patří především navázání spolupráce s prestižní rafinerií PAMP SA, zakázková vlastní ražba, čínská Lunární série a nebo také unikátní projekt ražby Sluneční soustavy, která je ojedinělým počinem v celosvětovém měřítku. Se Štěpánem se u natáčení podcastu setkali v době, kdy je zlato jako investiční komodita velmi aktuálním tématem. Poslechněte si, jakou roli může mít zlato v období ekonomické nejistoty a další zajímavosti kolem tohoto vzácného kovu, kterému se připisuje schopnost "ochraňovat majetek v čase".

  • 1 hr 9 min
  Život na míru: Jak se oblékají dnešní Češi

  Život na míru: Jak se oblékají dnešní Češi

  Delor je prémiové české zakázkové krejčovství, které se zaměřuje na nejvyšší kvalitu oděvů připravovaných na míru. Štěpán si do podcastu pozval jeho zástupce Irenu a Jaroslava, se kterými si v přátelské atmosféře povídal o módě, stylu i tom, jak se Češi oblékají. Vtipná a uvolněná debata, ve které se Irena s Jardou popichují a přitom trefně doplňují je společně zavedla do různých končin textilního businessu i toho, jakými změnami prochází kultura oblékání.

  • 1 hr 10 min
  Svět se obrátil naruby, věřitel platí dlužníkovi

  Svět se obrátil naruby, věřitel platí dlužníkovi

  Eva Zamrazilová je přední česká ekonomka, která od ledna 2018 předsedá Národní rozpočtové radě. V letech 2008 až 2014 byla členkou bankovní rady České národní banky, od srpna 2014 pak působila jako hlavní ekonomka České bankovní asociace. V 90. letech se podílela na řadě studií, které se věnovaly transformaci české ekonomiky, absolvovala rovněž krátkodobé stáže v zahraničí. Od roku 1994 pracovala na makroekonomických analýzách a prognózách v týmu hlavního ekonoma Komerční banky.  Je členkou vědeckého grémia České bankovní asociace, členkou Vědecké rady Národohospodářské fakulty, pracovala v předsednictvu České společnosti ekonomické. Na Národohospodářské fakultě VŠE přednáší makroekonomickou analýzu, publikuje v domácím i zahraničním odborném tisku. Se Štěpánem si v podcastu povídali o aktuálních problémech v ekonomice a jejich možných řešeních.

  • 51 min
  Právo je to, co žijeme

  Právo je to, co žijeme

  Advokát Tomáš Doležil je společníkem advokátní kanceláře JŠK a poradcem skupiny BHS pro oblast korporátního práva se zaměřením na problematiku private equity. Absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, je držitelem titulu LL.M. Eur v oboru evropského práva z Evropského institutu v německém Saarbrückenu a také titulu právník roku 2014 pro oblast obchodního práva. Rovněž získal titul Ph.D. na Vysoké škole ekonomické v Praze. Před příchodem do JŠK pracoval celkem 15 let v mezinárodních advokátních kancelářích Linklaters a Clifford Chance. Společníkem advokátní kanceláře JŠK a vedoucím její korporátní/M&A praxe je od roku 2014. Má za sebou více než dvě stovky uskutečněných M&A projektů jak na mezinárodní, regionální, tak na domácí úrovni, přičemž mnohé z nich patří k nejvýznamnějším na středoevropském trhu. Je také spoluautorem komentáře k zákonu o obchodních korporacích (Wolters Kluwer), občanskému zákoníku (C.H. Beck) a autorem knihy „Koncerny v komunitárním právu“. Tomáš se ve své praxi kromě M&A a korporátního práva zaměřuje dále na oblasti private equity a venture kapitálu, TMT a také poradenství pro rodinné firmy, což byla také témata, o kterých se se Štěpánem bavili v dalším díle oblíbené řady našich podcastů.

  • 38 min
  Hodnotu investičních vozů udává i jejich příběh

  Hodnotu investičních vozů udává i jejich příběh

  Radek Pokorný je spoluzakladatel fondu Engine Classic Cars Automobile Fund, který se zaměřuje na investování do ikonických vozů a investoři do něj mohou vstupovat prostednictvím BH Securities. Vedle toho je také vášnivým sběratelem historických aut, ale nejen těch, protože, jak sám říká, „je toho poměrně málo, co nesbírá“. O svém příběhu a vztahu k automobilismu, chybějící klubové kultuře, o fondových unikátech, ale třeba i o tom, co všechno určuje cenu investičních vozů, si přišel popovídat do Štěpánova podcastu. Jako výsledek Vám přinášíme příjemný rozhovor na atraktivní téma, který je určen všem milovníkům ušlechtilých vozů i investorům se zájmem o alternativní investice a "výnosy s vůní benzinu".

  • 43 min

Top Podcasts In Investing

Listeners Also Subscribed To