26 episodes

Cześć! The:procast to miejsce, gdzie razem z the:protocol tworzymy podcastową przestrzeń, w której rozmawiamy o aspektach rekrutacji i bycia rekrutowanym w branży IT.

the:procast the:procast

    • Technology

Cześć! The:procast to miejsce, gdzie razem z the:protocol tworzymy podcastową przestrzeń, w której rozmawiamy o aspektach rekrutacji i bycia rekrutowanym w branży IT.

    #23 Health Tech - projekty, które ratują życie

    #23 Health Tech - projekty, które ratują życie

    Health tech to obecnie jedna z najszybciej rosnących gałęzi branży technologicznej, w tym - obok fintechu czy e-commerce - jedna z najszerzej reprezentowanych w Polsce startupowych działek. Oferuje produkty i rozwiązania nie tylko stricte medyczne, ale także takie, które zajmują się profilaktyką, monitorowaniem lub poprawą stanu zdrowia, dobrostanem psychicznym, farmakologią i innymi tematami. „To projekty z misją” - jak mówi o nich nasza gościni, Kinga Przeździecka, Senior Service Delivery Manager w Codete. O czym z nią rozmawiamy? O tym:- dla kogo z branży IT projekty health tech są najbardziej kuszące i rozwojowe- jakich kompetencji poszukują w tym zakresie pracodawcy- jaką rolę w tego typu projektach odgrywają zespoły R&D (research and development)- jakiego typu projekty health tech realizuje w tej chwili zespół CODETE i jakie niosą one korzyści dla użytkowników końcowych- jak AI usprawnia pracę członków takiego zespołu

    Więcej o Kindze:Kinga Przeździecka - przedstawicielka podgatunku Homo Sapiens, zwanego potocznie Curious Sapiens. W CODETE od 2021, działa aktywnie w obszarze HealthTech przy projektach związanych z implementacją technologii, wspierających proces profilaktyki, diagnostyki, a nawet ratujących życie pacjentów. Była AIESEC-erka, obecna Couch Surfing Ambasadorka - duchem i ciałem wspiera inicjatywy zmierzające do szerzenia pomocy osobom chcącym rozwijać się na rynku tech, organizuje spotkania podróżników, tworząc tym samym przestrzeń do poszerzania horyzontów i uczenia się od siebie nawzajem. W wolnych chwilach, możesz ją spotkać na krakowskim Podgórzu, w Techies space. Podejdź śmiało. Hummus mile widziany.

    • 35 min
    #22 Ile będę zarabiać na tym stanowisku? O kasie i ogłoszeniach o pracę

    #22 Ile będę zarabiać na tym stanowisku? O kasie i ogłoszeniach o pracę

    Branża IT należy do najlepiej opłacanych branż w Polsce, a siatka wynagrodzeń jest niezwykle zróżnicowana. Zarobki zależą od poziomu stanowiska, ale na wysokość pensji wpływa również wiele innych czynników. Zespół the:protocol, chcąc ułatwić życie poszukującym pracy, wprowadził w swojej wyszukiwarce funkcjonalność, dzięki której kandydat łatwo rozezna się w temacie i porówna stawki na wymarzonym stanowisku, szybciej podejmując decyzję o tym, czy aplikować. W tym odcinku rozmawiamy z naszymi gośćmi - Pawłem Olwertem, product ownerem w the:protocol i Lidią Piasecką Netczuk, rekruterką IT - o:


    tym, dlaczego siatka wynagrodzeń jest tak istotna - z perspektywy pracownika i pracodawcy,


    jak the:protocol rozwija tę funkcjonalność w oparciu o feedback użytkowników, pracodawców i HR-owców,


    dlaczego kandydaci nie wierzą w górne granice widełek,


    skąd wynika niechęć pracodawców do publikowania stawek proponowanego wynagrodzenia


    i jak podejście MLP wpływa na finalny produkt



    Więcej o naszych gościach:

    Lidia Piasecka-Netczuk:

    Rekruterka IT z ponad 10-letnim doświadczeniem w rekrutacji i ocenie kompetencji. Dzięki doświadczeniu zdobytemu zarówno w roli konsultantki agencji doradztwa personalnego, jak i wewnętrznej rekruterki firmy technologicznej, znakomicie orientuje się w modelach rekrutacji, występujących w różnych organizacjach. Obecnie pełni rolę Ekspertki ds. Rekrutacji IT w Grupie Pracuj S.A. Zwolenniczka budowania partnerskiej relacji z hiring managerami i kandydatami.

    Paweł Olwert:

    Product Owner the:protocol. Zawodowy sceptyk, który jednak zakochał się w podejściu Minimum Loveable Product. Mierzył się z milionami użytkowników w programie lojalnościowym Empik Premium, rozwijał panel Allegro Ads dla tysięcy sprzedawców oraz przecierał szlaki razem z paywallem Newsweek Plus. W międzyczasie maczał też palce w zamknięciu Czatu Onetu. Po obiecującej choć nieudanej karierze dziennikarskiej pozostało mu obsesyjne czytanie i słuchanie wszystkiego co ciekawe.

    • 37 min
    #21 Minimum miłości, maksimum zaspokojonych potrzeb

    #21 Minimum miłości, maksimum zaspokojonych potrzeb

    Czym MVP różni się od MLP i jakich benefitów możemy się spodziewać po zmianie podejścia? O tym rozmawiamy z ekipą rozwijającą nasz serwis. Z rozmowy dowiecie się między innymi:


    dlaczego tak ważne w MLP (Minimum Lovable Product) są emocje


    jak w ich odkrywaniu pomaga zespołowi produktowemu zespół badaczy


    jakie funkcjonalności the:protocol wdrożyło w oparciu o taką metodę działania w 2023 roku


    jakie wymierne efekty to przyniosło


    co product ownera projektu zaskoczyło w tym procesie najbardziej


    i jakie cele stawia sobie jego zespół na 2024 rok



    O gościu: 

    Paweł Olwert - Product Owner the:protocol. Zawodowy sceptyk, który jednak zakochał się w podejściu Minimum Loveable Product. Mierzył się z milionami użytkowników w programie lojalnościowym Empik Premium, rozwijał panel Allegro Ads dla tysięcy sprzedawców oraz przecierał szlaki razem z paywallem Newsweek Plus. W międzyczasie maczał też palce w zamknięciu Czatu Onetu. Po obiecującej choć nieudanej karierze dziennikarskiej pozostało mu obsesyjne czytanie i słuchanie wszystkiego co ciekawe.

    • 31 min
    #20 Jak wejść w dialog ze sztuczną inteligencją?

    #20 Jak wejść w dialog ze sztuczną inteligencją?

    O rewolucji związanej z rozwojem sztucznej inteligencji słyszeli już wszyscy. Większość z nas korzysta na co dzień z chatu GPT. Jednak nie wszyscy są zwolennikami ekspansji tego rodzaju technologii. 

    Gość odcinka - Dawid Pacholczyk - Head of Consulting Department w Codete, już w 2013 r. tworzył pierwsze sieci neuronowe, a obecnie kieruje zespołem odpowiedzialnym za generative AI. W odcinku opowiada o tym jak sztuczna inteligencja pomaga w spełnieniu różnych potrzeb wielu klientów.

    Z jakimi oczekiwaniami wobec sztucznej inteligencji przychodzą klienci?

    Czy praca z generative AI jest raczej trudna czy przyjemna?

    W czym sztuczna inteligencja przypomina smartfony?

    Czy AI zastąpi człowieka w procesie rekrutacji?

    Czym jest prompt hacking i jak oszukać sztuczną inteligencję?

    Partnerem odcinka jest Codete. 

    O dzisiejszym gościu:

    DAWID PACHOLCZYK

    Dawid Pacholczyk to doświadczony manager z ponad 15-letnim stażem w sektorze IT, obecnie pełniący funkcję Lidera działu Datascience&AI w Codete. W tej roli kieruje dynamicznym zespołem w pracującym nad innowacyjnymi rozwiązaniami opartymi o AI. Jego doświadczenie i wiedza są skutecznie wykorzystywane przez Codete w tworzeniu zaawansowanych rozwiązań opartych na AI dla różnych branż. Poza osiągnięciami zawodowymi, Dawid jest głęboko zaangażowany w działalność akademicką. Aktywnie pracuje nad swoim doktoratem, którego badania koncentrują się na symulacjach wykorzystujących Generatywną AI.

    • 32 min
    #19 Walka z nieznanym rywalem - czyli jak nie bać się recesji?

    #19 Walka z nieznanym rywalem - czyli jak nie bać się recesji?

    Coraz częściej okazuje się w obecnych czasach, że na znaczeniu przybierają skille miękkie - nawet w branży IT. Oprócz tego za jedną z najistotniejszych cech, jaką ceni się w pracownikach uważa się elastyczność. W jaki sposób znalazło to potwierdzenie w sytuacji, o której opowie gość dzisiejszego odcinka?

    A jest nim jest Michał Krzysztof - Sales Director w Codete, gdzie prowadzi zespół sprzedaży, który w ostatnim czasie musiał zmierzyć się z dużą zmianą w firmie i o tym jak ten proces przebiegł opowiada w rozmowie z Edytą.

    Jak elastyczność przekłada się w praktyce na umiejętności i kompetencje pracownika?

    Które umiejętności pracowników może pomóc rozwinąć zmiana modelu działania?

    Jak się wspierać podczas wewnętrznego przebranżowienia?

    W jaki sposób należy formować realistyczne oczekiwania?

    Co oznacza zdanie “trzeba szybko upadać”?

    Partnerem odcinka jest Codete.

    O dzisiejszym gościu:

    MICHAŁ KRZYSZTOF

    Od ponad 10 lat związany z krakowską firmą technologiczną Codete, obecnie na stanowisku Sales Director. Prowadzi zespół sprzedaży, odpowiada za strategię i wyniki działu zajmującego się pozyskiwaniem nowych klientów i rozwoju biznesu na rynkach zagranicznych. Obecnie koncentruje się na przeprowadzeniu skutecznej restrukturyzacji działu sprzedaży Exadel Europe, tworzeniu nowej komunikacji komercyjnej, oraz sprzedażą dedykowanych rozwiązań z zakresu engineering i managed services przy współpracy z działami Consultingu Technologicznego i Generative AI. Jest absolwentem Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, podyplomowo studiuje psychoterapię w ujęciu dynamicznym.

    • 37 min
    #18 Jeśli nie kasa, to co? O benefitach niematerialnych w branży IT

    #18 Jeśli nie kasa, to co? O benefitach niematerialnych w branży IT

    Żeby pozyskać świetnych pracowników w branży IT firmy coraz częściej starają się zapewnić im różnorodne benefity, które zachęcą ich do wybrania danej organizacji. Na czym najbardziej zależy 

    Gościem dzisiejszego odcinka jest Justyna Adach - Head of Community & Culture, której zadaniem jest pielęgnowanie potrzeb pracowników oraz kultury organizacji w firmie Codete - softwear house’ie z własnym restobarem - Techie’s, w którym odbywają się cykliczne meetupy inspirowane rewolucją technologiczną - i właśnie o tym wszystkim Justyna opowie w rozmowie z Edytą. 

    Jakie są najważniejsze potrzeby pracowników z branży IT?

    W jaki sposób najlepiej zmotywować pracowników do przyjścia do biura?

    Jak często należy sprawdzać efektywność oferty benefitowej?

    Ile korzyści można wynieść z uczęszczania do wspólnej przestrzeni dedykowanej osobom z branży IT?

    Jak zostać prelegentem w Techie’s?

    Partnerem odcinka jest Codete. 

    O dzisiejszym gościu:

    JUSTYNA ADACH

    Justyna Adach kieruje zespołem Community&Culture w Codete, gdzie dba o komunikację wewnętrzną, kulturę organizacyjną i najlepsze wydarzenia. Z branżą eventową związana jest od ponad dekady i jest fanką spotkań we wszystkich odsłonach – od kameralnych imprez, po meetupy technologiczne, szkolenia, webinary, konferencje i festiwale muzyczne. Aktualnie skupia się na budowaniu społeczności wokół Techies Space. Od 2021 roku, w spotkaniach w ramach Techies Space wzięło udział już ponad 2000 osób, a sam projekt został wyróżniony nagrodami takimi jak HR Dream Team 2022 oraz Employer Branding Excellent Award 2023.

    • 36 min

Top Podcasts In Technology

No Priors: Artificial Intelligence | Technology | Startups
Conviction | Pod People
All-In with Chamath, Jason, Sacks & Friedberg
All-In Podcast, LLC
Lex Fridman Podcast
Lex Fridman
Acquired
Ben Gilbert and David Rosenthal
Hard Fork
The New York Times
TED Radio Hour
NPR

You Might Also Like