Women’s Talent Podcast

Agnieszka Czmyr-Kaczanowska
Women’s Talent Podcast

Mamy XXI w., produkujemy autonomiczne samochody, a wciąż tylko 2% funduszy VC trafia do startupów prowadzonych przez kobiety. Tylko 17% kobiet zarządza dużymi spółkami w Polsce. Ten podcast to rozmowy z osobami, które tak jak ja, nie chcą czekać stu lat na wyrównanie ekonomicznych szans kobiet. Na początek przyglądamy się takim branżom jak: nowe technologie, startupy i rekrutacja. Rozmawiamy nie tyle o tym jak jest, ale jakie zmiany są niezbędne, jak je wprowadzać i od czego możemy zacząć! Do dalszej rozmowy zapraszam na LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/agnieszka-czmyr-kaczanowska/

Tập

  1. #7: O zmianie branży, zatrudnianiu juniorów i pociągu, który może nam odjechać. Rozmowa z Agą Myśliwczyk.

    14 THG 1

    #7: O zmianie branży, zatrudnianiu juniorów i pociągu, który może nam odjechać. Rozmowa z Agą Myśliwczyk.

    Z Agą Myśliwczyk, jedną z najbardziej charyzmatycznych osób jakie znam, rozmawiam o rekrutacji, ale też o technologiach a właściwie o rekrutacji w technologiach i o wyzwaniach osób które się przebranżawiają - w tym szczególnie kobiet.  Zmiana branży to temat rzeka. Chociaż bardzo wiele już zostało powiedziane, także w poprzednich odcinkach mojego podcastu, Agnieszka dzieli się swoją unikalną perspektywą dodając sporo smaczków, choćby takich: dlaczego większa liczba kobiet kończących studia informatyczne wcale nie musi gwarantować więcej kobiet w nowych technologiach?  I nie, niech Cię nie zmyli to pytanie! Sprawdź, gdzie tkwią kluczowe wyzwania!  Kim się jest Agnieszka Myśliwczyk? Przedstawia się jako agentka kariery kadry top managerskiej w IT oraz r𝐞𝐤𝐫𝐮𝐭𝐞𝐫𝐤𝐚 𝐈𝐓 𝐩𝐢𝐞𝐫𝐰𝐬𝐳𝐞𝐠𝐨 𝐰𝐲𝐛𝐨𝐫𝐮 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞. Jako ekspertka rynkowa ma na swoim koncie setki skutecznych rekrutacji w IT! Na co dzień rekrutuje do firm technologicznych, doradza Programistom i Managerom IT w wątkach poza kodowaniem. Jest założycielką butikowej agencji rekrutacyjnej w IT CandidFuture, mentorką HR i trenerką Rekruterów IT w CandidAcademy. Inicjatorka OSOBOWOŚCI IT! Społeczności świadomych Programistów i Programistek, Specjalistów IT, ale też Managerów. Fanka budowania wartościowych relacji (13 000 + kontaktów na Linkedinie) i marki osobistej, obok której nie da się przejść obojętnie. Aga znalazła się także na liście Strong Woman in IT 2023.  Posłuchaj! Czas: 37 minut Ważne i ciekawe linki do odcinka: Profil Agnieszki: https://www.linkedin.com/in/agnieszkamysliwczyk/ https://candidfuture.com/ https://candidfuture.com/candidacademy/ Badania:  Raport: “Startupy, Venture Capital i nowe technologie. Czy płeć ma znaczenie?” Wersja polska: https://drive.google.com/file/d/1j6JTbEDEr0H5d5j_uCu7aSyzHkGoFnsf/view?usp=drive_link wersja angielska: https://drive.google.com/file/d/1GkQJpZpMmPcTZIXgxXidRR2ckUXkqkdX/view?usp=drive_link https://nofluffjobs.com/insights/raport-kobiety-w-it-2022/ https://nofluffjobs.com/insights/raport-kobiety-w-it-2023/ Chcesz dowiedzieć się jak pozyskiwać najlepsze kandydatki do swoich zespołów?  Zapraszamy do kontaktu: https://www.linkedin.com/in/agnieszka-czmyr-kaczanowska/ i na https://talenti.pl/dla-pracodawcy/ I już dziś, do drugiej serii podcastu!

    37 phút
  2. #6: I love HR. Czyli dlaczego HR i rekrutacja to serce organizacji?

    29/12/2023

    #6: I love HR. Czyli dlaczego HR i rekrutacja to serce organizacji?

    W tym odcinku z Nicole Tomanek rozmawiamy o kobietach w rekrutacji. Jednak pod nieco innym kątem niż w poprzednich odcinkach. Rozmawiamy o kobietach w rekrutacji, dlatego że kobiety stanowią 90% zespołów HRowych i rekrutacyjnych. Ale to tylko zaczepna statystyka po to, aby porozmawiać o tym jak ważnym i jak trudnym zawodem jest zawód HR-owca, jakie wyzwania stoją przed zespołami HR i jak w trudną rolę pełnią w organizacji. Kluczowe dla mnie jest to, jak możemy zmieniać różne procesy i systemy, aby to jednak było możliwe, musimy poznać wyzwania przed jakimi stoją różni uczestnicy i uczestniczki tego procesu.  Moją rozmówczynią w tym odcinku jest Nicole Tomanek, Ekspertka HR, autorka bloga HRismatic, prelegentka, recenzentka. Kim jest moja rozmówczyni?  Nicole Tomanek - entuzjastka HR-u z doświadczeniem zawodowym w korporacji, agencji rekrutacyjnej i w środowisku start-upowym. Dzięki swojej działalności edukacyjnej na łamach bloga HRismatic – Charyzmatycznie o HR z Nicole Tomanek oraz portalu LinkedIn, na którym obserwuje ją ponad 25 000 osób znajduje się w ścisłej czołówce najbardziej rozpoznawalnych i cenionych HR-owców w kraju. Stała bywalczyni i organizatorka konferencji HR-owych, na których występuje w roli prelegentki i moderatorki dyskusji. Recenzuje książki HR-we, pisze o dobrych praktykach, obala mity o HR. Na jej nazwisko możesz natknąć się także w raportach branżowych, na łamach których udziela komentarzy eksperckich i wywiadów. Ważne i ciekawe linki do odcinka: Blog Nicole: https://hrismatic.pl/ https://www.linkedin.com/in/nicole-tomanek/ https://hrismatic.pl/posts/praca-w-hr-nie-jest-fajna/ https://hrismatic.pl/posts/dlaczego-kandydaci-nienawidza-rekruterow/ Badania:  "73% rekruterów i pracowników HR w USA doświadczyło wypalenia zawodowego, a 61% spośród nich z tego powodu zmieniło pracę w ciągu ostatniego roku" - State of Hiring and Recruiting Report 2023.   „Ranking prestiżu zawodów i specjalności” w kontekście tego, że HR/Rekruter to najmniej szanowany zawód w oczach Polaków - SW Research, 20233. "HR to jedyny dział gdzie kobiety zajmują przynajmniej 50% pozycji zarządczych dyrektorskich przywódczych" Korn Ferry z 2016 roku,  "Kobiety w HR deklarują wysoką satysfakcję z pracy i ogólnie też jedną z najwyższych" A Research Report by the Society for Human Resource Management (SHRM) Employee Job Satisfaction and Engagement Optimizing Organizational Culture for Success 2015. https://raportplacowy.pl/blog/kobiety-na-rynku-pracy/ Chcesz mieć więcej kobiet w swoich zespołach?  Zapraszamy do kontaktu: https://www.linkedin.com/in/agnieszka-czmyr-kaczanowska/ i na https://talenti.pl/dla-pracodawcy/ I już dziś, do kolejnego odcinka!

    38 phút
  3. #5: Potrzebujemy kobiet do tworzenia nowych technologii. I kropka.

    29/12/2023

    #5: Potrzebujemy kobiet do tworzenia nowych technologii. I kropka.

    Niby to wiemy, ale jakoś tak się dzieje, że wciąż kobiet w technologiach za mało. Według różnych danych średnio w Polsce to 15%, czasem nawet 16,5% osób na stanowiskach technicznych. Wciąż mało. Polska zajmuje 24 miejsce w Europie pod tym względem, choć średnia dla Europy wynosi… 19%* (źródła poniżej). Jak to zmieniać? Co można zrobić?  O roli kobiet w technologiach i o technologiach w życiu kobiet rozmawiamy z Magdą Dziewguć, Country Director, Google Cloud.  Magda jest niekwestionowaną Liderką w branży nowych technologii. Pracuje dla Google Cloud, gdzie od kilku lat współtworzy #WarsawCloudCity. Dzięki jej zaangażowaniu polska stolica staje się ważnym centrum kompetencji technologicznej Europy. Jest również członkiem Rad Nadzorczych banku BNP Paribas i Grupie InPost . Jest jedną z założycielek Digital University oraz Stowarzyszenia LiderSHE w Polsce. Na swoim Instagramowa @mama_pracuje_bo_lubi motywuje do łączenia macierzyństwa z aktywnością zawodową. Mama Soni, Adasia i Franka, aktywnie działa na rzecz większej obecności kobiet w przestrzeni publicznej. Magda jest przekonana, że te dwa czynniki zmieniają świat na lepsze: nowe technologie i więcej decyzji podejmowanych przez kobiety. “Wielkie technologiczne korporacje osiągają zdecydowanie lepsze wyniki w zatrudnianiu kobiet, choć i tak daleko do względnej równowagi. Kobiety stanowią 37,5% zespołów ogółem w Google’u i 35,9% osób pełniących role menedżerskie w tym przedsiębiorstwie (Diversity Annual Report 2022)”*.  Jakie rozwiązania stosowane są w tych firmach?  Co jest kluczowe aby zmiana nastąpiła o wiele szybciej?  A także czy najnowsze technologie, a właściwie przyspieszenie rozwoju technologicznego na świecie; sztuczna inteligencja, biotechnologia, digitalizacja mają szansę wesprzeć wyrównywanie szans kobiet na świecie?  To tylko kilka z pytań, na które szukamy odpowiedzi!  Zapraszam do wysłuchania naszej rozmowy!  Ważne i ciekawe linki do odcinka: https://www.linkedin.com/in/magdadziewguc/ https://www.instagram.com/mama_pracuje_bo_lubi/ https://about.google/belonging/diversity-annual-report/2022/hiring/ Raport: “Startupy, Venture Capital i nowe technologie. Czy płeć ma znaczenie?” Wersja polska: https://drive.google.com/file/d/1j6JTbEDEr0H5d5j_uCu7aSyzHkGoFnsf/view?usp=drive_link wersja angielska: https://drive.google.com/file/d/1GkQJpZpMmPcTZIXgxXidRR2ckUXkqkdX/view?usp=drive_link Badania: https://nofluffjobs.com/insights/raport-kobiety-w-it-2022/ https://nofluffjobs.com/insights/raport-kobiety-w-it-2023/ Chcesz mieć więcej kobiet w swoich zespołach?  Zapraszamy do kontaktu: https://www.linkedin.com/in/agnieszka-czmyr-kaczanowska/ i na https://talenti.pl/dla-pracodawcy/ I już dziś, do kolejnego odcinka!

    39 phút
  4. 31/10/2023

    #3: Start-upy i VC. Czy płeć ma znaczenie? Rozmowa z Krzysztofem (Chrisem) Kobyleckim

    “Jedyne 2,1% funduszy z ramienia VC w amerykańskie start-upy w pierwszym kwartale 2023 roku trafiło do przedsięwzięć stworzonych przez kobiety (Pitchbook, 2023). W przypadku Europy Środkowo-Wschodniej mamy do czynienia nawet z jeszcze niższym odsetkiem: w 2020 roku był to zaledwie jeden procent wartości inwestycji (Funding in the CEE Report, 2021). W całej zaś Europie w 2022 roku start-upy stworzone przez kobiety pozyskały jedynie 0,9% środków z inwestycji dokonanych w tym czasie przez fundusze VC (Pitchbook, 2023)”*.  W kolejnym odcinku Women’s Talent Podcast rozmawiam z Krzysztofem Kobyleckim, który przez lata pełnił rolę COO w Funduszu VC (Innovation Nest), o dostępności funduszy dla startupów zakładanych przez kobiety. A także o tym, co się musi zmienić w świecie VC, inwestorów, partnerów i startupów aby więcej funduszy trafiało do startupów z różnorodnymi zespołami i dlaczego to jest najlepszy moment!  Krzysztof (Chris) Kobylecki tworzy magiczne doświadczenia, które pomagają ludziom osiągnąć sukces. Współtworzy Leave a Mark, organizację skoncentrowaną na pomocy zespołom liderskim w usuwaniu swoich ograniczeń, aby mogły osiągnąć swój potencjał i zostawić po sobie pozytywny ślad. Obecnie Chris buduje Platformę dla Everfield.Software, gdzie współpracuje z nabytymi firmami i pomaga im w rozwoju. Jego pasja do pracy z różnymi liderami wywodzi się z ponad dziesięcioletniego doświadczenia jako COO w Funduszu Venture Capital (Innovation Nest). Jako COO był odpowiedzialny za prowadzenie Dealflow i dbanie o to, aby organizacja działała jak najefektywniej. Jego pasją są procesy grupowe, budowanie strategii oraz rozwój organizacji. Organizator wydarzeń, gospodarz i prowadzący takich imprez jak Meetup VC, SaaS Meetup oraz Startup Stage. Gospodarz podcastu. Dawniej Koordynator Europejskiego Marketingu w BEST(NGO). W wolnym czasie naucza jogi i uwielbia jeździć na nartach. Ważne i ciekawe linki do odcinka: LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/ckobylecki/ Badania:  https://www.bcg.com/press/13june2023-women-are-under-represented-in-the-european-startup-ecosystem https://www.europeanwomenvc.org/ I wiele innych zebranych w opracowaniu:  * Raport: “Startupy, Venture Capital i nowe technologie. Czy płeć ma znaczenie?” Wersja polska: https://drive.google.com/file/d/1j6JTbEDEr0H5d5j_uCu7aSyzHkGoFnsf/view?usp=drive_link Wersja angielska: https://drive.google.com/file/d/1GkQJpZpMmPcTZIXgxXidRR2ckUXkqkdX/view?usp=drive_link Chcesz mieć więcej kobiet w swoich zespołach?  Zapraszam do kontaktu: https://www.linkedin.com/in/agnieszka-czmyr-kaczanowska/ i na https://talenti.pl/dla-pracodawcy/ I już dziś, do kolejnego odcinka!

    37 phút
  5. #2: Różnice płci w rekrutacji, przywództwie i zarządzaniu. W jakie pułapki wpadamy? Rozmowa z Różą Szafranek

    29/10/2023

    #2: Różnice płci w rekrutacji, przywództwie i zarządzaniu. W jakie pułapki wpadamy? Rozmowa z Różą Szafranek

    W drugim odcinku mojego podcastu rozmawiam z Różą Szafranek, Founderką & CEO HR Hints, pierwszego butiku HR w modelu subskrypcyjnym. Róża to kobieta torpeda! Ekspertka HR z doświadczeniem psychologicznym i menedżerskim. Liderka w branży tech, która współtworzyła startupy z udanymi exitami i wyjściami na giełdę. Wraz ze swoim zespołem Róża w dwa lata wsparła ponad 100 firm. Róża jest mentorką m.in. w InCredibles, programie mentorskim Sebastiana Kulczyka, Founder Institute, 1871 Chicago, P33 Chicago. Właśnie ukazała się jej nowa książka “Culturivy: The Power of Changing a Workplace”, która jest pierwszy kompleksowym opracowaniem Culturivy®, czyli autorskiej metody budowania kultur organizacyjnych zespołu HR Hints.   Z wysoką energią i nie mniejszym zaangażowaniem rozmawiamy o różnicach pomiędzy mężczyznami i kobietami w procesach rekrutacyjnych, ale też w przywództwie i zarządzaniu. Poruszamy temat, który rzadko brany jest pod uwagę w trakcie procesów, a mianowicie rekrutacji przez pryzmat potencjału i pryzmat doświadczenia. Pokazujemy momenty, w których podwójne standardy oceniania kobiet, mają swoje reperkusje i szkodzą nam wszystkim. Podcast obowiązkowy dla wszystkich, którzy chcą budować różnorodne zespoły!  Ważne i ciekawe linki do odcinka: LinkedIn: /in/roza-szafranek/ https://hrhints.io/ https://culturivy.io/ Link do książki Róży: "Culturivy: The Power of Changing a Workplace": https://www.amazon.com/dp/B0CJKY73DC/ Badania, które warto znać:  https://www.mckinsey.com/pl/our-insights/potega-rownosci-jak-i-dlaczego-warto-wspierac-kobiety-w-karierze-zawodowej https://www.mckinsey.com/featured-insights/gender-equality/women-matter-ten-years-of-insights-on-gender-diversity https://scholar.harvard.edu/goldin/publications Chcesz mieć więcej kobiet w swoich zespołach?  Zapraszamy do kontaktu: https://www.linkedin.com/in/agnieszka-czmyr-kaczanowska/ i oczywiście na https://talenti.pl/dla-pracodawcy/ I już dziś, do kolejnego odcinka!

    40 phút
  6. 17/10/2023

    #1: Dlaczego warto mieć różnorodne zespoły i co się musi zmienić, aby w nowych technologiach było więcej kobiet? Rozmowa z Martą Klimowicz.

    W pierwszym odcinku mojego podcastu rozmawiam z Martą Klimowicz, doktorką socjologii i antropolożką kulturową, która od ponad piętnastu lat pracujące w branży IT. Aktualnie w roli Chief Growth Officer w Monterail. Marta to ekspertka fundacji Instytut Cyfrowego Obywatelstwa, prowadzi zajęcia i wykłady na uczelniach, działa jako mentorka w programach dla start-upów oraz wspierających rozwój kobiet w branży IT.  Szukamy odpowiedzi na ważne pytania: dlaczego warto aby organizacje zajmujące się technologiami miały różnorodne zespoły? Jeśli nie, to co jest alternatywą? Co jeszcze możemy zrobić my kobiety, aby zwiększyć swój udział w obszarach STEM? I w końcu co jeszcze mogą robić organizacje, które chcą osiągać lepsze wyniki finansowe - jak działać, na co zwracać uwagę aby zadbać o różnorodność w zespołach?   Zapraszamy! Ważne i ciekawe linki do odcinka: LinkedIn: in/martaklimowicz/ www: martaklimowicz.pl/ https://magazynpismo.pl/idee/marta-klimowicz-gdzie-sie-podzialy-programistki/?seo=pw Raport: “Startupy, Venture Capital i nowe technologie. Czy płeć ma znaczenie?” Wersja polska: https://drive.google.com/file/d/1j6JTbEDEr0H5d5j_uCu7aSyzHkGoFnsf/view?usp=drive_link Wersja angielska: https://drive.google.com/file/d/1GkQJpZpMmPcTZIXgxXidRR2ckUXkqkdX/view?usp=drive_link Badania: https://nofluffjobs.com/insights/raport-kobiety-w-it-2022/ https://nofluffjobs.com/insights/raport-kobiety-w-it-2023/ Chcesz mieć więcej kobiet w swoich zespołach?  Zapraszamy na https://talenti.pl/dla-pracodawcy/ I już dziś, do kolejnego odcinka!

    36 phút

Trailers

Giới Thiệu

Mamy XXI w., produkujemy autonomiczne samochody, a wciąż tylko 2% funduszy VC trafia do startupów prowadzonych przez kobiety. Tylko 17% kobiet zarządza dużymi spółkami w Polsce. Ten podcast to rozmowy z osobami, które tak jak ja, nie chcą czekać stu lat na wyrównanie ekonomicznych szans kobiet. Na początek przyglądamy się takim branżom jak: nowe technologie, startupy i rekrutacja. Rozmawiamy nie tyle o tym jak jest, ale jakie zmiany są niezbędne, jak je wprowadzać i od czego możemy zacząć! Do dalszej rozmowy zapraszam na LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/agnieszka-czmyr-kaczanowska/

Bạn cần đăng nhập để nghe các tập có chứa nội dung thô tục.

Luôn cập nhật thông tin về chương trình này

Đăng nhập hoặc đăng ký để theo dõi các chương trình, lưu các tập và nhận những thông tin cập nhật mới nhất.

Chọn quốc gia hoặc vùng

Châu Phi, Trung Đông và Ấn Độ

Châu Á Thái Bình Dương

Châu Âu

Châu Mỹ Latinh và Caribê

Hoa Kỳ và Canada