175 episodes

Každý týždeň si pozývame zaujímavých hostí do našich priestorov a rozprávame sa o biznise, marketingu, značkách a online svete.
https://www.websupport.sk/

Websupport Websupport | Podcasty o online podnikaní

  • Business

Každý týždeň si pozývame zaujímavých hostí do našich priestorov a rozprávame sa o biznise, marketingu, značkách a online svete.
https://www.websupport.sk/

  Programovanie je zábava (Ivana Hučková)

  Programovanie je zábava (Ivana Hučková)

  Od marketingu cez operations, tech recruiting až po programovanie. Aj taká cesta môže viesť k ideálnej práci v IT. Presne po nej sa vydala Ivana Hučková, ktorá dnes pracuje ako softvérová inžinierka v Grafana Labs.

  Programovať a rozumieť technológiám sa učila online v Bloom Institute of Technology. Rozprávali sme sa o tom, ako sa jej po skončení intenzívneho štúdia podarilo preukázať schopnosti na prvých pohovoroch a po akom čase sa začala vo svojej technickej roli cítiť komfortne.

  Vysvetlila nám aj to, ako dokáže v programovaní uplatniť svoju kreativitu a zabaviť sa pri výrobe najrôznejších domácich monitorovacích zariadení.

  V podcaste s Ivanou sa dozviete:

  - ako naplánovať a zvládnuť radikálnu zmenu kariéry,
  - čo pomáha, keď sa objaví strach a pochybnosti,
  - z čoho vyskladať portfólio pred prvým pohovorom,
  - ako vyzerá deň programátorky pracujúcej na diaľku,
  - prečo je programovanie kreatívna a zábavná práca.

  Nechajte sa inšpirovať ďalšou úžasnou ženou z tech sveta. :)

  Diskusiu moderuje Mirka Uhnak, CEO Mini Tech MBA.

  • 1 hr
  Kontajnerová platforma OpenShift (Patrik Plachý)

  Kontajnerová platforma OpenShift (Patrik Plachý)

  Pri objavovaní kontajnerov a Kubernetes nejde OpenShift prehliadnuť. Red Hat OpenShift je otvorená kontajnerová platforma pripravená pre hybridné riešenia. Vie bežať v cloude, edge alebo on-prem.

  Rieši komplexnosť kontajnerových platforiem, ktorá je často uvádzána ako problém pri adopcii cloud native vo firmách. A práve o tom, ako Red Hat OpenShift po "vybalení" veľa starostí a operatívy vývojárom a aj administrátorom rieši, porozpráva Patrik Plachý.

  🙋‍♂️ Patrik je v súčasnej dobe zamestnaný ako Solution Architect v Red Hat, kde sa špecializuje na oblasť kontajnerového vývoja a jeho nasadenie u zákazníkov v ČR a SR.

  💥 V diskusii s Patrikom Plachým sa dozviete:
  - Čo je to Red Hat OpenShift?
  - Aké sú jeho najzaujímavejšie vlastnosti?
  - Aký je rozdziel medzi Kubernetes a OpenShift?
  - Ako OpenShift nainštalovať a prevádzkovať?
  - Z akých častí sa architektúra skladá?

  Diskusiu moderuje Fero Volár, ktorý je Head of Server products vo Websupporte a píše blog https://alian.info/

  • 1 hr 14 min
  Akú úlohu zohráva obsahová stratégia v UX? (Martin Krupa)

  Akú úlohu zohráva obsahová stratégia v UX? (Martin Krupa)

  Ako obsahová stratégia zapadá do UX a čo dokáže obsahový stratég na UX projekte?

  V skutočnosti by bez obsahu boli naše používateľské skúsenosti bezvýznamnými a zbytočnými artefaktmi. Predstavte si svoju obľúbenú aplikáciu bez obsahu. Nemožné! Vzhľadom na to, aký dôležitý je obsah pre UX, asi už tušíte, prečo sú obsahová stratégia a copywriting neoddeliteľnou súčasťou UX?

  Do akej miery a ako na to, nám prezradil Martin Krupa - spoluzakladateľ agentúry ui42. Rád odovzdáva svoje know-how. Mohli ste ho už neraz počuť na konferenciách. Od roku 2011 organizuje World Usability Day na Slovensku. Prednáša a vedie bakalárske práce na Fakulte informatiky a informačných technológií STU a Fakulte matematiky, fyziky a informatiky UK v oblastiach UX a e-commerce.

  Diskusiu moderuje Jana Malaga, špecialistka na obsahový marketing a influencer marketing v boutique content marketing house Content agency. Content marketing od A po Zet sú diskusie so slovenskými odborníkmi z rôznych oblastí, ktorých spája láska k tvorbe obsahu.

  Poďme na písmeno U ako user experience.

  • 37 min
  Začíname s Pythonom (Richard Kellner)

  Začíname s Pythonom (Richard Kellner)

  Obľúbili si ho ľudia na pozícii Data scientist, našiel si miesto v IoT a je doma aj v strojovom učení (machine learning). Reč je o jazku Python.

  Predstaví nám ho Richard Kellner, ktorý pôsobí ako Hlavný projektant informačných systémov dohľadu v Národnej banke Slovenka a tiež je zakladateľom a predsedom SPy o.z. (Slovak Python User Group).
  Richard je DevSecOps inžinier, zameriava sa na programovanie webových aplikácií v Pythone a správu Linux serverov. Ako programátor má bohaté skúsenosti s vývojom rôznych typov aplikácií, ale aj integrácií medzi rôznymi systémami. Vo voľnom čase organizuje Python meetupy v Bratislave a tiež najväčšiu slovenskú Python konferenciu PyCon.

  V diskusii s Richardom sa dozviete:
  - Čím je Python špecifický a aké má vlastnosti?
  - Prečo Python podporuje produktivitu programátorov?
  - Ako a kde sa Python naučiť?
  - Čo sú to balíčky?
  - Ako vyzerá slovenská komunita okolo tohto jazyka a aké má aktivity?

  Diskusiu moderuje Fero Volár, ktorý je Head of Server products vo Websupporte a píše blog alian.info.

  Websupport Tech Talks sú diskusie s expertmi o témach ako cloud, vývoj aplikácií a webov, backend, DevOps, bezpečnosť, vzdelávanie v tímoch a open-source.

  • 51 min
  Zo života technologickej novinárky (Alžbeta Harry Gavendová)

  Zo života technologickej novinárky (Alžbeta Harry Gavendová)

  Zvyknete netrpezlivo vyčkávať, kým tech firmy uvedú na trh svoje novinky? Ak ste medzi prvými, ktorí testujú zariadenia či aplikácie a s nadšením porovnávate najrôznejšie parametre, zrejme sa vám aj ľahšie nakupuje. Ak si však radšej necháte profesionálne poradiť, mohlo by vás zaujímať, ako vyzerá práca technologického novinára.

  Po názory a recenzie z oblasti technológií sa oplatí zájsť za Alžbetou Harry Gavendovou, ktorá pracuje ako tech redaktorka v Hospodárskych novinách. V článkoch a videách sa venuje najmä mobilom, hodinkám, náramkom a slúchadlám, no nenechá si ujsť ani novinky z automobilovej oblasti. Aj vďaka jej práci zostávame v obraze a kupujeme to, čo najlepšie plní naše predstavy o tech produktoch.

  V podcaste s Alžbetou sa dozviete:

  - ako vyzerá práca technologickej novinárky a čo všetko obnáša,
  - kedy a prečo sa oplatí siahnuť po technologických recenziách,
  - na čo je potrebné dbať, aby bol článok zrozumiteľný pre každého,
  - ktoré značky si dávajú extra záležať na uvádzaní tech noviniek,
  - čo je v tech žurnalistike považované za kariérny úspech.

  Nechajte sa inšpirovať ďalšou úžasnou ženou z tech sveta. :)

  Diskusiu moderuje Mirka Uhnak, CEO Mini Tech MBA.

  • 1 hr 3 min
  Ako analyzovať dáta v obsahovom marketingu? (Júlia Micháleková)

  Ako analyzovať dáta v obsahovom marketingu? (Júlia Micháleková)

  Prečo je zbieranie dát a ich analýza v obsahovom marketingu dôležitá?

  Finálna odpoveď je jasná. Aby sme vedeli, čo funguje a čo naopak nie na nášho zákazníka. Pretože vytvárať obsah, ktorý neprináša konverzie, je strata času a peňazí.

  V ideálnom svete by mal vytváraný obsah zákazníka zaujať, mal by zvýšiť povedomie o značke, zlepšovať jeho reputáciu a mali by sme získať nového zákazníka a tiež si zákazníka udržať. Vtedy je každá značka spokojná a môže povedať: Obsahový marketing funguje. Prináša mi predaje.


  Júlia Micháleková, z agentúry DASE, sa v praxi pohybuje od roku 2009. Začínala s manažovaním SEO projektov, neskôr viedla online agentúru VISIBILITY.

  Teraz sa naplno venuje DASE - prvej agentúre na Slovensku, ktorá sa zameriava výlučne na webovú analytiku.

  Júliu sme oslovili, aby sme sa spoločne porozprávali, akú rolu aktuálne zohrávajú dáta a ich analýza v obsahovom marketingu.


  Diskusiu moderuje Jana Malaga, špecialistka na obsahový marketing a influencer marketing v boutique content marketing house Content agency (www.contentagency.sk). Content marketing od A po Zet sú diskusie so slovenskými odborníkmi z rôznych oblastí, ktorých spája láska k tvorbe obsahu.

  Tak poďme na písmeno A ako analytika.

  • 51 min

Top Podcasts In Business

Steven Bartlett
BBC Radio 5 live
Pushkin Industries
iHeartPodcasts
Brendan le Grange
This is Money

You Might Also Like

SME.sk
Startitup
SME.sk
.týždeň
SME.sk
Denník N