114 episodes

Každý týždeň si pozývame zaujímavých hostí do našich priestorov a rozprávame sa o biznise, marketingu, značkách a online svete.
https://www.websupport.sk/

WebSupport WebSupport | Podcasty o online podnikaní

  • Business

Každý týždeň si pozývame zaujímavých hostí do našich priestorov a rozprávame sa o biznise, marketingu, značkách a online svete.
https://www.websupport.sk/

  Dá sa spraviť cez affiliate marketing na Slovensku výkon? (Štefan Polgári)

  Dá sa spraviť cez affiliate marketing na Slovensku výkon? (Štefan Polgári)

  Pri online kanáloch rozmýšľame štandardne o tých už tradičných - ako dobre zapnúť PPC, či nakúpiť priestor v médiách, ako robiť SEO a nakopnúť tvorbu obsahu a ako využiť sociálne siete či e-mail marketing.

  Môže byť pre nás relevantný zdroj obratu aj affiliate marketing? Komu a kedy sa na Slovensku oplatí s tým začať? A ak tvorím obsah, viem na tom zarobiť a pritom si nezničiť reputáciu? Diskutovať budeme aj o tom, či affiliate marketing stratégiu používajú aj veľké značky.

  Náš hosť Štefan Polgári spoluzakladal a doteraz vedie slovenskú affiliate marketingovú sieť Dognet, lídra v affiliate marketingu na Slovensku. Má rád rýchle riešenia a radšej veci robí, ako sa o nich rozpráva. Okrem toho zbiera staré mobily (má ich celé múzeum).

  Diskusiu moderuje Matúš Lovás z agentúry Visibility.

  • 49 min
  From Central Europe to The Moon and Beyond (Dr. Tibor Pacher)

  From Central Europe to The Moon and Beyond (Dr. Tibor Pacher)

  Why countries and companies in Central Europe should care about space exploration? What could and should be done to kickstart massive space exploration? How we could all participate?

  Let's explore these topics with our special guest, Dr. Tibor Pacher, Founder & CEO of Puli Space Technologies Ltd., a space technology company based in Budapest, Hungary.

  Tibor, trained as a PhD physicist (Budapest, Heidelberg), has a 10-years academic career, a solid background in management and financial accounting consultancy (15+ years), and conducted many projects in 18 countries on 4 continents. He participated in ESA’s Infrared Space Observatory (ISO) mission (ISOPHOT instrument), and created "MiniSpaceWorld - Moon", a model railroad style installation in the Futura Science Center in his home town in Hungary.
  Since the foundation of Team Puli in 2010 to participate in the Google Lunar XPRIZE, he is working relentlessly on Hungary's first lunar mission. His personal goals tied to New Space and Moon Village are to inspire people all over the world to look at the Moon differently and to show that everyone can participate in cutting-edge engineering and science.

  The moderator of the discussion is Adam Gala, one of the organizators & founders of a Slovak space industry conference VytahConf.

  • 1 hr 1 min
  Total.js framework – dá sa rozbehnúť podnikanie s open-source? (Peter Širka)

  Total.js framework – dá sa rozbehnúť podnikanie s open-source? (Peter Širka)

  S developerom Peťom Širkom sme sa rozprávali o Node.js frameworku s názvom Total.js, ktorý patrí medzi najúspešnejšie slovenské open-source projekty na GitHube.
  Náš rozhovor nebol len o Node.js frameworku, ale aj jeho client-side knižnici s viac ako 200 UI komponentmi a hotovými open-source web aplikáciami ako napríklad Total.js Code (cloud development editor), Total.js CMS, intranet systém – Total.js OpenPlatform alebo Total.js Flow (Visual Programming Interface) – čo je alternatíva k Node-Red.

  Peter je IT nadšenec, pre ktorého je práca hobby. Webovému vývoju sa profesionálne venuje viac ako 13 rokov. Aktuálne pracuje vo firme Total Avengers na pozícii Head of Development, pričom firma sa primárne venuje Total.js platforme, Total.js podpore a produktom postavených na Total.js platforme.

  V diskusii s Petrom Širkom sa dozviete:

  – prečo sa rozhodol vytvoriť vlastný server-side framework?
  – prečo sa rozhodol vytvoriť vlastnú client-side knižnicu?
  – na aký typ projektov a aplikácií sa hodí Node.js?
  – na akých typoch projektoch už robil?
  – ako sa dá monetizovať open-source projekt?
  – prečo organizuje CodeCon – jednu z najväčších IT konferencií pre vývojárov?

  Diskusiu moderuje Fero Volár, ktorý je Head of Server products vo WebSupporte a píše blog alian.info.

  • 52 min
  Aké kariérne príležitosti ponúka svet IT? (Edita Angyalová)

  Aké kariérne príležitosti ponúka svet IT? (Edita Angyalová)

  Počúvate aj vy zo všetkých strán informácie o tom, aký je IT sektor perspektívny? IT nepochybne ponúka širokú škálu uplatnenia, výzvou pre mnohých môže byť práve výber tej správnej cesty. Ak premýšľate o kariére v IT alebo už v IT pracujete a hľadáte nové príležitosti, radi vás inšpirujeme. Jednotlivé pracovné pozície, ich špecifiká, ale aj ohodnotenie nám predstaví skúsená manažérka z oblasti IT, Edita Angyalová.

  Edita je výkonná riaditeľka a predsedkyňa predstavenstva Asseco Solutions, v rámci ktorej už 30 rokov prinášajú zákazníkom najmodernejšie technológie v oblasti podnikových softvérov. Za svoje pôsobenie vo svete IT mala možnosť spoznať najrôznejšie príbehy zdatných IT špecialistov, ale aj začiatočníkov, ktorí sa postupne presadili bez predošlých skúseností z IT.

  V diskusii s Editou sa dozviete:

  - aké kariérne príležitosti ponúka IT sektor a ako si zvoliť tú správnu pre seba,

  - ktoré zručnosti by ste mali mať a čo všetko sa môžete učiť za pochodu,

  - na akých projektoch, úlohách a s akými klientmi môžete v rámci IT pracovať,

  - ako sa vyvíjala jej kariéra v IT a na čom si ako riaditeľka firmy dáva najviac záležať.

  Diskusiu moderuje Mirka Uhnak, CEO Mini Tech MBA for Women.

  • 1 hr 6 min
  Digitalizácia viery a náboženstva (Ľudovít Pokojný)

  Digitalizácia viery a náboženstva (Ľudovít Pokojný)

  Opäť vám prinášame diskusiu zo sveta výkonnostného marketingu. Tentokrát s trochu netradičnou, no o to zaujímavejšou témou.

  Juraj Sasko z Visibility si do diskusie pozval Ľudovíta Pokojného, farára zo Záhorskej Bystrice, s ktorým sa porozprával na tému digitalizácia náboženstva.

  Začala sa vôbec už digitalizácia náboženstva alebo nás to ešte len čaká? Je cirkev dostatočne progresívna, aby udržala krok s dobou aj v tomto smere?

  Vypočujte si viac v podcaste.

  • 56 min
  O unikátnych slovenských technológiách a kariére cofounderky (Andrea Basilová)

  O unikátnych slovenských technológiách a kariére cofounderky (Andrea Basilová)

  Na ktoré slovenské technické riešenia, firmy či produkty ste hrdí? Pozývame vás upriamiť pozornosť na výnimočné technológie vznikajúce pod taktovkou slovenskej firmy Sensoneo. Ich senzory a inteligentný softvér prinášajú efektivitu do zberu odpadov a tým pomáhajú šetriť náklady, čas i životné prostredie. Na čele tejto firmy stojí Andrea Basilová so svojím manželom Martinom, ktorí vnímajú v oblasti odpadového manažmentu ešte množstvo ďalších príležitostí.

  V rozhovore s Andreou sa dozviete:

  - Ako sa jej podarilo zorientovať na trhu, o ktorom nič netušila
  - Ako z bratislavskej kancelárie rozbiehali biznis do celého sveta
  - Ako do ich rodinnej firmy postupne pribudlo ďalších 20 ľudí
  - Ktoré technológie uplatňujú vo svojom “smart waste” biznise
  - Aký dopad majú ich riešenia na udržateľnosť a kvalitu života
  - Ako môžeme aj my prispieť k pozitívnej zmene na našej planéte
  - Ako sa im podarilo získať prestížny grant v hodnote 1,368 mil. EUR

  V diskusii budete mať príležitosť spoznať Andrein kariérny príbeh a dozvedieť sa aj to, čomu všetkému musí ako spoluzakladateľka, šéfka business developmentu, PR a HR v Sensoneo rozumieť.

  Diskusiu moderuje Mirka Uhnak, CEO Mini Tech MBA for Women.

  • 1 hr

Top Podcasts In Business

Listeners Also Subscribed To