1.000 episodi

Laida „10–12“ – aktualijos, kuriomis gyvena pasaulis ir Tu.

LRT RADIJO priešpietyje vedėjai neria į svarbias ir netikėtas temas. Istorijos, socialiniai eksperimentai, apžvalgos, pokalbiai iš Tavo kaimynystės ir namų – tai dvi kas dieną kitokios valandos.

10–12 LRT

    • News

Laida „10–12“ – aktualijos, kuriomis gyvena pasaulis ir Tu.

LRT RADIJO priešpietyje vedėjai neria į svarbias ir netikėtas temas. Istorijos, socialiniai eksperimentai, apžvalgos, pokalbiai iš Tavo kaimynystės ir namų – tai dvi kas dieną kitokios valandos.

    Daugėja mirusių žmonių paskyrų socialiniuose tinkluose

    Daugėja mirusių žmonių paskyrų socialiniuose tinkluose

    Ką reiškia būti moterimi šiuolaikiniame kare? Atsakymo į šį klausimą ieškojo Milda Ulozaite Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute. Milda analizavo ukrainiečių moterų, kovojančių Rusijos sukeltame kare, patirtis. Milda Ulozaitė su mumis.

    Senstant socialinių tinklų auditorijai, atsiranda vis daugiau mirusių žmonių paskyrų. Kiti, nusprendę nebevartoti socialinių tinklų, pamiršta išsitrinti savo paskyras. Pašalinti mirusiojo artimojo gyvenimą internete gali prireikti daugiau nei 20-ies skirtingų dokumentų, pašto paslaugų, susitikimų su platformų vadybininkais ir daug kantrybės.

    Per pirmąją registracijos parą į komendantūras užsirašė 850 žmonių. 90 procentų užsiregistravusiųjų – vyrai, pagrindinė amžiaus grupė nuo 35 iki 55 metų. Tikslas – kad komendantūrose būtų 10 tūkst. žmonių. Kokių jums klausimų kyla apie komendantūras?

    Kardinaliai gyvenimo būdą pakeitę Irena ir Rolandas Šimkai, vadovų pozicijas iškeitė į ūkininkavimą. Dabar šeima Kauno rajone puoselėja šilauogyną ir augina pluoštines kanapes. Pokyčius gyvenime lėmė noras gyventi ramiau. Šeima džiaugiasi, kad dabar jie labiau pažįsta gamtą, sėdėjimą prie kompiuterio iškeitė į fizinį aktyvumą gryname ore ir tai prisideda prie laimės kūrimo, sveikatos išsaugojimo. Šimkų šeimos sodyboje lankėsi ir pasakojimą parengė LRT Radijo laidos „Gimtoji žemė“ vedėja Rūta Simanavičienė.
    Ved. Rūta Kupetytė

    • 1h 48 min
    Dalis abiturientų vis dar nežino, kokį karjeros kelią rinktis

    Dalis abiturientų vis dar nežino, kokį karjeros kelią rinktis

    Lietuvoje bus diegiama bepiločių orlaivių eismo valdymo sistema. Kaip tai pakeis dronų turėtojų kasdienybę?

    Artėjant mamos dienai – pokalbis su lietuvių liaudies folkloro dainininke Veronika Povilioniene. Ką jai reiškia būti mama ir močiute ir ką apie mamas pasako lietuvių liaudies dainos?

    Nemaža dalis vyresnių klasių moksleivių nežino, kokį karjeros kelią rinktis. Ką reikėtų įvertinti priimant šį svarbų sprendimą ir kaip pasirinkti tinkamai?

    Ved. Ignas Andriukevičius

    • 1h 40 min
    Keturių darbo dienų įtaka psichologinei sveikatai

    Keturių darbo dienų įtaka psichologinei sveikatai

    Keturių milijonų rubrikoje pokalbis su Lina Malakauskaite, dešimt metų gyvenusia Rygoje. Buvusi pilotė pakeitė darbą ir apsigyveno lietuviškame pajūryje.

    Kiek vėliau kolegių Giedrės Čiužaitės ir Živilės Kropaitės tinklalaidė „Stipresni už Sibirą“.

    Antrą laidos valandą – apie keturių dienų darbo savaitę. Valstybinė darbo inspekcija pastebi, kad daugėja užklausų dėl tokio darbo laiko planavimo. Ar tai tikrai suteiktų daugiau poilsio?

    Paskutinį laidos pusvalandį - apie sveiką judesį. Kaip pradėti judėti, kaip būti fiziškai aktyviems - patarimais pasidalins kūno kultūros treneris.

    Ved. Urtė Korsakovaitė

    • 1h 46 min
    Kas skatina paauglius atsiskleisti nuotraukomis socialiniuose tinkluose?

    Kas skatina paauglius atsiskleisti nuotraukomis socialiniuose tinkluose?

    Lygiai prieš dvidešimt metų Lietuva tapo visateise Europos Sąjungos nare. Lietuvos narystės palaikymas Europos Sąjungoje šiandien tikrai gana aukštas. Tačiau taip buvo toli gražu ne visada. Žmonėms kilo įvairiausių klausimų – nuo to, kiek įstojus į Europos Sąjungą kainuos maisto produktai, kiek ūkininkams reikės mokėti į Europos Sąjungos biudžetą.

    Į Panevėžio miesto savivaldybę oficialiai kreipėsi miesto partnerio Vinycios ir Irpinės savivaldybės, kurios paprašė vasaros metu priimti vaikus, kurių tėvai yra žuvę ar kovoja už tėvynės laisvę. Taip pat, akimirkai pamiršti šalį kamuojančius žiaurumus, atsikelti su gaidžio giedojimu, o ne patrankų šūviais, dalis ukrainiečių vaikų gali ir dalyvaudami „Nuotykių ekspedicijoje“. Ją trečius metus su Lietuvos Krašto apsaugos ministerija organizuoja „Stiprūs kartu” bei „Raudonasis Kryžius”.

    Ukrainos institucijos ir žiniasklaida atkreipia dėmesį, kad šalis kovoja ne tik prieš Rusijos kariuomenę, bet ir jos propagandą bei skleidžiamas melagienas ar informacines operacijas. Vilniuje viešėjusias hibridinio karo ekspertę, Vyriausybės patarėją Liubovę Cibulską ir portalo Stopfake.org įkūrėją Olgą Jurkovą kalbino LRT.lt portalo žurnalistė Jurga Bakaitė.

    Asmenukės, gamtos vaizdai, „madingos“ nuotraukos, nederamas elgesys – tai tik keletas nuotraukų tipų, kuriomis dalinasi paaugliai socialiniuose tinkluose. Mokslinį tyrimą, kas skatina paauglius atsiskleisti nuotraukomis socialiniuose tinkluose atliko Vytauto Didžiojo universiteto Psichologijos katedros profesorė, mokyklinės psichologijos komiteto narė Kristina Žardeckaitė-Matulaitienė kartu su lektore, mokyklinės psichologijos komiteto nare Ugne Paluckaite.

    Kas laimės 2024 m. „Euroviziją“? Likus mažiau nei savaitei iki didžiausio dainų konkurso Europoje, atsakymo ieško LRT tinklalaidė „Suvienyti Eurovizijos“. Joje šį kartą apsilankė buvę „Eurovizijos“ komentatoriai, daugkartiniai komisijų nariai, LRT laidų vedėjai Darius Užkuraitis ir Gerūta Griniūtė. Jie ne tik apžvelgė pagrindinius kandidatus laimėti konkursą, bet taip pat papasakojo apie „Eurovizijos“ komentatoriaus bei komisijos nario darbą. Juos kalbina žurnalistas Justas Buivydas.

    Auksinio proto atrankos žaidimas.

    Ved. Darius Matas

    • 1h 45 min
    Kaip visuomenė žiūri į demencija sergančius asmenis?

    Kaip visuomenė žiūri į demencija sergančius asmenis?

    Klimato kaitos rubrikoje pokalbis su VU TSPMI doktorante Neringa Mataityte apie emocijų vaidmenį tarptautinėse klimato kaitos derybose.

    Su kokiomis problemomis susiduria ukrainiečiai dokumentuodami Rusijos įvykdytus karo nusikaltimus? Apie tai pasakoja Ukrainos pilietinio tinklo OPORA valdybos pirmininkė Olha Aivazovska.

    Taktinė medicina – kiek lietuviai domisi ir ką reikėtų apie ją žinoti? Pokalbyje dalyvauja Locked N‘Loaded mokymų vadovas Povilas Rubinas.

    Lietuvoje pirmą kartą vykdomas pasaulinis su demencija susijusių nuostatų tyrimas. „Reikia, kad žmonės suprastų, kad nesmerktų to, ko nesupranta. Mes bijome atvirai prisipažinti, kad yra visokių ligų pasaulyje, išmokti bendruomeniškai gyventi.“ – sako Vida Stokienė, globojanti vyrą, kuris serga Alzheimerio liga. Pokalbyje dalyvauja Vida Stokienė ir asociacijos „Demencija Lietuvoje “ prezidentė Ieva Petkutė.

    Ved. Agnė Skamarakaitė

    • 1h 48 min
    Gyventojai vis dažniau skundžiasi triukšmu

    Gyventojai vis dažniau skundžiasi triukšmu

    Net dešimt procentų pasaulio porų negali susilaukti vaikų natūraliu būdu. Pagalbinis apvaisinimas – kaip kam išeitis, tačiau tik kiek daugiau nei trečdalis pagalbinio apvaisinimo ciklų baigiasi sveiko kūdikio gimimu. Kauno technologijos mokslininkai kartu su partneriais siekia padėti poroms susilaukti vaikų, todėl dirbtinio intelekto pagalba kuria diagnostinę sistemą, kuri leidžia nustatyti, ar gimda yra pasiruošusi priimti mėgintuvėlyje užaugintą embrioną.

    Įsibėgėja pavasarinių gėlių sezonas. Ingrida Gečienė Janulionė, kažkada ieškojusi, kas ją galėtų džiuginti gyvenime, atrado gėles ir šiandien ne tik veda naujas gėlių rūšis, bet ir skaito pranešimus konferencijose.

    Gyventojai dažniau skundžiasi dėl skleidžiamo triukšmo. Kiek jūs kenčiate dėl triukšmo?

    Šakių rajono Matjošiškės kaime įkurto bitininkystės ūkio „Saldūs ūsai“ šeimininkai Ernesta ir Kęstutis Ūsai turi per 100 bičių šeimų. Iš miesto į kaimą persikraustę abu inžinieriai, pradžioje gavę senelio dovaną du bičių avilius, matyt ir patys netikėjo, jog ateityje turės didelį bitininkystės ūkį ir sugebės iš šio verslo pragyventi. Medus su uogomis, kreminis medus, iš viso 8 rūšių medaus mišiniai, žvakės, vaško drobelės, medaus dovanos – medaus prodUktų šeima paruošia daug ir įvairių. Taip pat rengia edukacijas apie paslaptingą bičių pasaulį. Kęstutis ir Ernesta Ūsai, vienas kitą papildydami, kolegei Reginai Montvilienei pasakojo savo bičių verslo istoriją.
    Ved. Rūta Kupetytė

    • 1h 39 min

Top podcast nella categoria News

La Zanzara
Radio 24
Il Mondo
Internazionale
Non hanno un amico
Luca Bizzarri – Chora Media
Stories
Cecilia Sala – Chora Media
The Essential
Will Media - Mia Ceran
Giorno per giorno
Corriere della Sera – Francesco Giambertone

Potrebbero piacerti anche…

Altri contenuti di LRT

Mokslas be pamokslų
LRT
Vakaro pasaka
LRT
Vardan Tos
LRT
Mažoji studija. Popiežius ir pasaulis.
LRT
Čia ir dabar
LRT
Gyvenimo citrinos
LRT