Vogue Polska

Vogue Polska
Vogue Polskaポッドキャスト

Vogue Polska to najnowsze informacje o modzie i urodzie, trendy, prezentacje makijażu, nowości kulturalne, felietony znanych dziennikarzy i opinie krytyków.

  1. Dobry skład, odcinek specjalny: Wyciąg z owsa

    2日前

    Dobry skład, odcinek specjalny: Wyciąg z owsa

    Owies to genialny składnik dla skór suchych, z dermatozami, trądzikiem różowatym i pospolitym. Jest również substancją odbudowującą barierę hydro-lipidową naskórka, idealną dla osób, które zmagają się z cerą wymagającą regeneracji. Aktualnie, ze względu na klimatyzowane pomieszczenia, częste skoki temperatur takie działanie przyda się niemal każdemu. A kondycja skóry – jak opowiada Katarzyna Jaworska-Rek, kosmetolożka polskiego sklepu Topestetic.pl – jest podstawą dobrego samopoczucia. I świadczy o zdrowiu organizmu. Jest też papierkiem lakmusowym zachodzących wewnątrz ciała procesów. Owies wydaje się odpowiedzią na pogorszenie stanu skóry ze względu na swoje uniwersalne działanie. Razem z ekspertką rozmawiamy o maseczkach typu DIY z przepisu z magazynów dla młodzieży, które obie nakładałyśmy jako nastolatki na skórę twarzy, żeby redukować podrażnienia i zmiany trądzikowe. Wyciąg z owsa koi i łagodzi skórę i, jak mówi kosmetolożka, wykazuje działanie przeciwświądowe dzięki zawartości unikatowych składników. Owies zawiera awentramidy, które są unikalnymi dla owsa polifenolami o działaniu przeciwświądowym i łagodzącym podrażnienia, wykazującym działanie podobne do leku przeciwhistaminowego. Nic więc dziwnego, że pospolita wydawałoby się owsianka pojawia się również jako must-have w diecie osób ze skórą podrażnioną i alergiczną. W tym odcinku ekspertka podpowiada, jak pielęgnacją domową osiągnąć rezultaty gabinetowe. I zdradza swoje tipy na baby face, dzięki zastosowaniu pewnej maseczki. Odcinek równie kojący, jak sam wyciąg z owsa. Na co dzień, na stronie Topestetic.pl (na czacie, mejlowo lub telefonicznie) możecie skorzystać z bezpłatnej porady kosmetologicznej. Ekspertki pomagają wybrać odpowiednie kosmetyki i podpowiadają, jak je stosować.

    43分
  2. Dobry skład, odcinek specjalny: Fakty i mity o witaminie C

    9月12日

    Dobry skład, odcinek specjalny: Fakty i mity o witaminie C

    Witamina C rozświetla skórę, odświeża i wyrównuje koloryt naskórka, wspomaga cerę naczynkową, zmniejsza widoczność zmarszczek i zapobiega wiotkości skóry, ze względu na stymulację produkcji kolagenu. Kwas l-askorbinowy był pionierem w pielęgnacji z witaminą C, ale aktualnie nie jest już jedyną formą wykorzystywaną w kosmetykach. Obecnie dostępne są również pochodne, które mogą charakteryzować się lepszą stabilnością i tolerancją. Zuzanna Kwiatkowska-Oryszak, specjalistka Topestetic.pl i kosmetolożka, wyjaśnia jak „ugryźć” witaminę C w pielęgnacji wszystkich typów skóry. Również tej wrażliwej. Opowiada, że stabilniejszy i lepiej tolerowany jest etylowany kwas askorbinowy, który sprawdzi się nawet w rutynie dla skór reaktywnych i z rumieniem. Nowoczesne formy witaminy C wykazują wysoką skuteczność już przy niewielkiej zawartości substancji na poziomie kilku procent. Zuzanna Kwiatkowska-Oryszak poleca m.in. 3-O-Ethyl Ascorbic acid, jedyną formę rozpuszczalną w wodzie i w tłuszczach, która wyjątkowo głęboko penetruje skórę. A także formę „tetra”, czyli olejową. Jak mówi kosmetolożka, dziś jest wiele innych rozwiązań w pielęgnacji niż tylko czysty kwas askorbinowy, który może nie być dobrze tolerowany przez każdy typ skóry. Jednym z nowoczesnych rozwiązań jest umieszczanie witaminy C w liposomach. Substancja dociera wówczas głębiej, nie podrażnia i dłużej zachowuje stabilność. Czy można stosować witaminę C w ciągu dnia latem? Jaki produkt jest bardziej skuteczny: serum, krem czy maska z witaminą C? Czy to prawda, że nie wolno stosować witaminy C przy trądziku? A może powinno się ją używać w kuracji sezonowej? W tym podcaście obalamy wszystkie mity krążące wokół witaminy, która nie bez powodu jest nazywana królową składników kosmetycznych. Na co dzień, na stronie Topestetic.pl (na czacie, mejlowo lub telefonicznie) możecie skorzystać z bezpłatnej porady kosmetologicznej. Ekspertki pomagają wybrać odpowiednie kosmetyki i podpowiadają, jak je stosować.

    48分
  3. Dobry skład, odcinek specjalny: Fakty i mity o retinoidach

    9月4日

    Dobry skład, odcinek specjalny: Fakty i mity o retinoidach

    Retinoidy wciąż wzbudzają wiele emocji. Z jednej strony, ze względu na bardzo skuteczne działanie przeciwstarzeniowe, poprawiające strukturę skóry i wyrównujące koloryt. Z drugiej, ze względu na możliwość wywołania podrażnień. W tym odcinku „Dobrego składu” Aleksandra Błaszczyk, kosmetolożka i specjalistka Topestetic.pl podpowiada, jak długo i w jaki sposób budować tolerancję na retinoidy. Ekspertka wyjaśnia na czym polega aplikacja preparatów tzw. „metodą kanapkową”. Oraz czy należy nakładać kosmetyki z retinolem na mokrą czy na suchą skórę… I chociaż mówi się, że latem należy bezwzględnie przerwać stosowanie kosmetyków z tymi składnikami – dyskutujemy, jak jest w rzeczywistości. W tym odcinku „Dobrego składu”, Ola Błaszczyk opowiada, kiedy nie warto, a nawet nie jest wskazane nakładanie retinoidów. Dlaczego nie powinno się ich stosować w okresie ciąży, na własną rękę podczas kuracji dermatologicznych czy nawet przy niektórych zabiegach gabinetowych. Rozmawiamy również o retinoidach w kontekście bariery lipidowej. A także o tym, czy istnieje roślinny retinol. Nie brakuje pytania o znaczenie stężenia tych składników w kontekście ich działania i czy zawsze wyższa zawartość retinoidów jest bardziej skuteczna dla skóry. W razie wątpliwości, czy retinoidy są skuteczne, ten podcast daje jasną odpowiedź. To składniki dla wszystkich, którym zależy na potwierdzonych naukowo efektach pielęgnacyjnych - możliwych do osiągnięcia przy odrobinie cierpliwości. Na co dzień, na stronie Topestetic.pl na czacie, mejlowo lub telefonicznie, możecie skorzystać z bezpłatnej porady kosmetologicznej. Ekspertki pomagają wybrać odpowiednie kosmetyki i podpowiadają, jak je stosować.

    53分
  4. Z polską metką, s. 2, odc. 4: Ula Wiszowata Pilic o raporcie Zalando „Polska moda na europejskim wybiegu”

    7月30日

    Z polską metką, s. 2, odc. 4: Ula Wiszowata Pilic o raporcie Zalando „Polska moda na europejskim wybiegu”

    Zalando prezentuje raport poświęcony lokalnemu rynkowi mody. Raport „Polska moda na europejskim wybiegu” został opracowany w pierwszym kwartale 2024 roku. Wzięli w nim udział klienci indywidualni i przedstawiciele polskich firm modowych. – Miło nam oglądać statystyki, z których wynika, że polska moda jest ważna dla lokalnych konsumentów. Prawie połowa polskich konsumentów deklaruje, że chce wspierać polskie marki. Dla 42 proc. z nich pochodzenie produktu jest ważne. Połowa Polaków przynajmniej raz w roku kupuje ubranie polskiej marki – mówi Ula Wiszowata Pilic, Regional Sales Manager Europy Środkowej i Wschodniej w Zalando, odpowiedzialna między innymi za wprowadzanie nowych polskich marek na Zalando i wsparcie ich rozwoju. Z czym utożsamiamy polską modę? Dlaczego ją wybieramy? Dane jednoznacznie wskazują na dynamiczny wzrost polskiego sektora odzieży i akcesoriów. Jak szybko internacjonalizują się krajowe marki? Jak wygląda ich ekspansja i jakie największe problemy spotykają na swojej drodze do rozwoju? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tej audycji. Raport powstał jako część zaangażowania Zalando w promocję i rozwój lokalnego rynku mody. Marka w czerwcu 2024 roku rozpoczęła drugą kampanię marketingową w pełni skupiającą się na polskich markach. Jej częścią są cztery mini kolekcje zaprojektowane przez polskie marki na wyłączność dla europejskiej platformy. Zalando, platforma online dla mody i stylu życia, jest partnerem audycji i cyklu „Z polską metką”.

    24分
  5. Czas odzyskany, s. 5, odc. 7: Persona. Gość: Mariusz Szczygieł

    7月21日

    Czas odzyskany, s. 5, odc. 7: Persona. Gość: Mariusz Szczygieł

    It’s the singer, not the song – stwierdził kiedyś Mick Jagger. Nie chodzi o to, co ktoś, kto śpiewa – śpiewa, co ktoś, kto maluje –maluje, co ktoś, kto pisze – pisze, ale o to, kim on sam bądź ona sama jest, ponieważ to właśnie taka persona działa na publiczność jak światło, do którego zlatują się ćmy. W tym odcinku „Czasu odzyskanego” zajmujemy się wymyślaniem samego siebie, tworzeniem własnego wizerunku i tym, jak odbiega on od prawdy, jak również: tym, jak prawda, niczym właściciel psa, zaczyna go przypominać. Towarzyszy nam w tej podróży dwóch pisarzy, twórców literatury faktu. Pierwszym jest Truman Capote, bo to serial o nim („Konflikt: Capote kontra socjeta”) jest do tego odcinka pretekstem. Drugim – autor o Trumanie Capocie eseju (wydrukowanego w zbiorze „Fakty muszą zatańczyć”), jeden z najwybitniejszych polskich reporterów, Mariusz Szczygieł. Pytam go o to, jak dawno temu, jeszcze jako chłopak ze Złotoryi, pierwszy raz się wymyślił – i na czym polegało wymyślenie numer dwa, już w Warszawie, gdy przestał pracować w telewizji i został reporterem; o to, na ile umieszczenie samego siebie w reportażu może reportera zniszczyć (jak Capote’a zniszczyły „Wysłuchane modlitwy”); o to, czy gdyby zaczynał swoją karierę w świecie, w którym istniał internet, miałaby ona szansę tak się udać. Zdjęcie okładki odcinku: Michał Mutor

    1時間20分

予告編

番組について

Vogue Polska to najnowsze informacje o modzie i urodzie, trendy, prezentacje makijażu, nowości kulturalne, felietony znanych dziennikarzy i opinie krytyków.

露骨な表現を含むエピソードを聴くには、サインインしてください。

この番組の最新情報をチェック

サインインまたは登録して番組をフォローし、エピソードを保存し、最新のアップデートを入手しましょう。

国または地域を選択

アフリカ、中東、インド

アジア太平洋

ヨーロッパ

ラテンアメリカ、カリブ海地域

米国およびカナダ