O milimetr do przodu

Justyna Kopińska, Vogue Polska
O milimetr do przodu

Podcast skupia się na drogach do polepszenia życia. W tym celu przyjrzymy się czynnikom społecznym, ekonomicznym i zdrowotnym, które nas rozwijają. I sprawiają, że świat posuwa się o milimetr do przodu. W audycji udział wezmą politycy, artyści, działacze, psychiatrzy. Osoby, które mają wpływ. Zanim rozwiążemy problemy, musimy je jasno zidentyfikować. Zrozumieć, co działa na naszą szkodę, a co nas wzbogaca. Autorka podcastu – Justyna Kopińska (@justyna.kopinska). Nagradzana dziennikarka i reporterka, autorka sześciu książek, m.in. „Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie”, „Polska odwraca oczy”, „Lekarstwo dla duszy”.

  1. Co nam robi alkohol? Gość: Robert Rutkowski

    3 ДЕК.

    Co nam robi alkohol? Gość: Robert Rutkowski

    W czwartym odcinku podcastu terapeuta, szkoleniowiec w obszarze umiejętności psychologicznych i wykładowca Robert Rutkowski opowiada, co alkohol robi z naszym umysłem i ciałem. Jaka jest relacja alkoholu z serotoniną? Jak napoje alkoholowe wpływają na nasz nastrój w kolejnych dniach po spożyciu? Robert Rutkowski mówi o dobrostanie w kontekście sprawdzania etykiet produktów spożywczych, rezygnacji z nałogów, ćwiczeń fizycznych oraz zabezpieczeń przez smogiem. Analizujemy, dlaczego alkohol jest nadal tak popularny w polskim społeczeństwie. Każdy odcinek zakończony jest apelem gościa. Tym razem ekspert prosi o nierezygnowanie z prawdziwej bliskości. „O milimetr do przodu” skupia się na drogach do polepszenia życia. W tym celu przyglądamy się czynnikom społecznym, ekonomicznym i zdrowotnym, które działają na naszą szkodę. Oraz tym, które nas rozwijają. Sprawiają, że świat posuwa się o milimetr do przodu. W audycji biorą udział politycy, artyści, działacze, psychiatrzy – osoby mające wpływ. Moje zaproszenie przyjęli do tej pory wspaniali rozmówcy, m.in. prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, doktor Ewa Woydyłło, profesor Bogdan de Barbaro. Masz pytania lub chcesz podzielić się przemyśleniami na temat odcinka? Instagram: @justyna.kopinska. Podcastu „O milimetr do przodu” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.

    1 ч. 30 мин.
  2. Zadbaj o dobrostan. Gość: Andrzej Silczuk

    19 НОЯБ.

    Zadbaj o dobrostan. Gość: Andrzej Silczuk

    W trzecim odcinku podcastu, z lekarzem z wieloletnim doświadczeniem, propagatorem nauki i wykładowcą uniwersyteckim, Andrzejem Silczukiem, rozmawiam o dobrostanie w epoce obfitości. Jak nadmiar bodźców i stymulantów wpływa na naszą psychikę? Co odbiera nam energię? Jaka jest cena zacierania różnic między pracą a życiem prywatnym? Z doktorem habilitowanym Andrzejem Silczukiem analizujemy relacje snu z lękiem, wpływ alkoholu na regenerację oraz nieustanne zapotrzebowanie na dopaminowe bodźce. Mówimy o technikach mrocznotriadowców, szkodliwych rutynach oraz instagramowych porównaniach. Zastanawiamy się, jak w tych okolicznościach dbać o regenerację i każdego dnia wzmacniać naszą rezyliencję. Każdy odcinek zakończony jest apelem gościa. Tym razem apelujemy o szacunek dla osób z zaburzeniami psychicznymi. „O milimetr do przodu” skupia się na drogach do polepszenia życia. W tym celu przyglądamy się czynnikom społecznym, ekonomicznym i zdrowotnym, które działają na naszą szkodę. Oraz tym, które nas rozwijają. Sprawiają, że świat posuwa się o milimetr do przodu. W audycji biorą udział politycy, artyści, działacze, psychiatrzy – osoby mające wpływ. Moje zaproszenie przyjęli do tej pory wspaniali rozmówcy, m.in. prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, doktor Ewa Woydyłło, profesor Bogdan de Barbaro. Masz pytania lub chcesz podzielić się przemyśleniami na temat odcinka? Instagram: @justyna.kopinska. Podcastu „O milimetr do przodu” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.

    1 ч. 22 мин.
  3. Jak rozbudzać erotyzm i odżywiać umysł? Gościni: Marta Niedźwiecka

    5 НОЯБ.

    Jak rozbudzać erotyzm i odżywiać umysł? Gościni: Marta Niedźwiecka

    W drugim odcinku podcastu „O milimetr do przodu”  gości jedna z najsłynniejszych psycholożek w naszym kraju, propagatorka nauki, Marta Niedźwiecka. Rozmawiamy o tym, kiedy macierzyństwo nie uszlachetnia. O problemach, wynikających z życia wbrew własnej tożsamości i fundamentalnym potrzebom. Jakie przekonania, wprowadzone przez kulturę w Polsce, przeszkadzają w dojrzałych wyborach? Które czynności, aktywności przywracają nas do energii po czasie wyczerpania? Jak dbać o odżywiające połączenia? Każdy odcinek zakończony jest apelem gościa. Tym razem apelujemy o wyciszenie tego, co na zewnątrz i uruchomienie myślenia w środku. „O milimetr do przodu” skupia się na drogach do polepszenia życia. W tym celu przyglądamy się czynnikom społecznym, ekonomicznym i zdrowotnym, które działają na naszą szkodę. Oraz tym, które nas rozwijają. Sprawiają, że świat posuwa się o milimetr do przodu.  W audycji biorą udział politycy, artyści, działacze, psychiatrzy – osoby „mające wpływ". Moje zaproszenie przyjęli do tej pory wspaniali rozmówcy, m. in. prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, doktor Ewa Woydyłło, profesor Bogdan De Barbaro. Masz pytania lub chcesz podzielić się przemyśleniami na temat odcinka? Instagram: @justyna.kopinska. Podcastu „O milimetr do przodu” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.

    1 ч. 17 мин.
  4. Jak dbać o energię i siły? Gościni: Maja Ostaszewska

    22 ОКТ.

    Jak dbać o energię i siły? Gościni: Maja Ostaszewska

    W pierwszym odcinku trzeciego sezonu podcastu nagradzana aktorka i aktywistka Maja Ostaszewska opowiada o mechanizmach, które podczas terapii pomogły jej dbać o energię i moc twórczą. Rozmawiamy o codziennej medytacji, pracy z intencją i skupieniu na priorytetach. – Niebo i piekło są między naszymi uszami – podkreśla Ostaszewska. Nie mamy wpływu na zdarzenia, ale kontrolujemy sposób myślenia, w jaki postrzegamy świat i ludzi wokół nas. Ostaszewska nawiązuje do rozmowy z dr Ewą Woydyłło, która powtarza, że wszystko, co trudne, mamy zagwarantowane. A jesteśmy odpowiedzialni za wydarzenia dobre, piękne i jasne. Aktorka opowiada o mechanizmach, które podczas terapii pomogły jej zrozumieć swoje wnętrze. Rozmawiamy też o ważnych i aktualnych tematach mobbingu i przemocy w instytucjach kultury. Każdy odcinek zakończony jest apelem gościa. Tym razem apel dotyczy sprawczości. – Miejmy gotowość, by w skrajnych sytuacjach powiedzieć – król jest nagi – mówi Ostaszewska. „O milimetr do przodu” skupia się na drogach do polepszenia życia. W tym celu przyjrzymy się czynnikom społecznym, ekonomicznym i zdrowotnym, które działają na naszą szkodę, oraz tym, które nas rozwijają. Sprawiają, że świat posuwa się o milimetr do przodu. W audycji udział wezmą politycy, artyści, działacze, psychiatrzy – osoby mające wpływ. Moje zaproszenie przyjęli m.in. była Pierwsza Dama Jolanta Kwaśniewska, profesor Bogdan de Barbaro, Agnieszka Holland. Masz pytania lub chcesz podzielić się przemyśleniami na temat odcinka? Instagram: @justyna.kopinska. Podcastu „O milimetr do przodu” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.

    1 ч. 23 мин.

Об этом подкасте

Podcast skupia się na drogach do polepszenia życia. W tym celu przyjrzymy się czynnikom społecznym, ekonomicznym i zdrowotnym, które nas rozwijają. I sprawiają, że świat posuwa się o milimetr do przodu. W audycji udział wezmą politycy, artyści, działacze, psychiatrzy. Osoby, które mają wpływ. Zanim rozwiążemy problemy, musimy je jasno zidentyfikować. Zrozumieć, co działa na naszą szkodę, a co nas wzbogaca. Autorka podcastu – Justyna Kopińska (@justyna.kopinska). Nagradzana dziennikarka i reporterka, autorka sześciu książek, m.in. „Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie”, „Polska odwraca oczy”, „Lekarstwo dla duszy”.

Вам может также понравиться

Чтобы прослушивать выпуски с ненормативным контентом, войдите в систему.

Следите за новостями подкаста

Войдите в систему или зарегистрируйтесь, чтобы следить за подкастами, сохранять выпуски и получать последние обновления.

Выберите страну или регион

Африка, Ближний Восток и Индия

Азиатско-Тихоокеанский регион

Европа

Латинская Америка и страны Карибского бассейна

США и Канада