11 episodes

O womenpowerkach, lokalnych bohaterkach, mądrych życiowo kobietach i mentorkach. O ich sile w kryzysie i w sukcesie, w starej i nowej rzeczywistości, w życiu osobistym i zawodowym.

Podcast tworzą Ambasadorki programu Sukces TO JA Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką.

Sukces Talks Sukces Pisany Szminką

  • Education

O womenpowerkach, lokalnych bohaterkach, mądrych życiowo kobietach i mentorkach. O ich sile w kryzysie i w sukcesie, w starej i nowej rzeczywistości, w życiu osobistym i zawodowym.

Podcast tworzą Ambasadorki programu Sukces TO JA Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką.

  Jak wygląda rynek pracy po roku pandemii?

  Jak wygląda rynek pracy po roku pandemii?

  Covid namieszał na rynku pracy. Niektórzy poczuli, że grunt usuwa im się spod nóg, inni zakochali się w pracy zdalnej, a jeszcze inni postanowiły wykorzystać ten czas, aby się przebranżowić. O tym, jak wygląda rynek pracy rok po pandemii w najnowszym odcinku podcastu Sukces Talks Joanna Rek-Faber rozmawiała z Agnieszką Bieniak, Dyrektorką HR w Grupie Pracuj.

  Podczas tego odcinka dowiesz się m.in.:
  - czy pracownicy chcą powrócić do biura,
  - jaki model prace preferują Polacy,
  - jakie konsekwencje ma wprowadzenie hybrydowego trybu pracy,
  - na co pracownicy zwracają szczególną uwagę,
  - czy Polacy chcą zmieniać miejsce zatrudnienia w pandemii,
  - czym jest atrakcyjna oferta w pracy w dzisiejszych czasach,
  - jak wygląda rekrutacja online,
  - jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej online.

  Gościem odcinka Agnieszka Bieniak, Dyrektorka HR w Grupie Pracuj, trenerka, mentorka i coach. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, prowadząc warsztaty, szkolenia, mentoringi oraz udzielając eksperckich wypowiedzi dla różnych mediów i występując w roli prelegenta na konferencjach. Od kilkunastu lat tworzy i rozwija działy HR w firmach o różnych kulturach organizacyjnych. Świetnie odnajduje się w projektach typu change management i transformacji kulturowej. Szczególnie jednak rola mamy pozwala jej doświadczać, że człowiek uczy się i rozwija przez całe życie!

  Wywiad poprowadziła Joanna Rek-Faber, Ambasadorka programu Sukces TO JA, coach, trenerka, mentorka i przedsiębiorczyni. Certyfikowany trener metody Points of You®. Współprowadząca podcast „Sukces Talks”. Blogerka i autorka e-booków: „Kropka mocy” i „Zadbaj o siebie jak o najlepszą przyjaciółkę”.

  • 27 min
  Każdy z nas jest diamentem. Jak go oszlifować?

  Każdy z nas jest diamentem. Jak go oszlifować?

  Od 8 lat otwiera serca i umysły. O tym, dlaczego powinnyśmy najpierw oświadczać się sami sobie i odpowiedzieć na pytanie czego chcemy od życia opowiada Joannie Rek-Faber w najnowszym odcinku Sukces Talks międzynarodowa coach Julija Słaby.

  Z tego podcastu dowiesz się:
  - jak odkrywać swoje wewnętrzne brylanty,
  - czym jest „odcebulanie” siebie,
  - w jaki sposób uczymy się życia,
  - jak odnaleźć siebie,
  - co się dzieje, kiedy natura zwycięża kulturę,
  - jak ważna jest kobieca intuicja,
  - jak standardy uznawane przez społeczeństwo wpływają na kobiety,
  - dlaczego warto pytać samej siebie: czego ja właściwie chcę,
  - jaką energią jest kobiecość.

  Gościem odcinka była Julija Słaby - międzynarodowa coach, globalna facylitatorka, country liderka metody Points of You w Polsce, która od 8 lat otwiera serca i umysły. Fascynuje się duchową psychologią. O sobie samej mówi: duchowy krecik kopiący w poszukiwaniu diamentów, które są przecież w każdym z nas.

  Wywiad poprowadziła Joanna Rek-Faber - Ambasadorka programu Sukces TO JA, coach, trenerka, mentorka i przedsiębiorczyni. Certyfikowany trener metody Points of You®. Współprowadząca podcast „Sukces Talks”. Blogerka i autorka e-booków: „Kropka mocy” i „Zadbaj o siebie jak o najlepszą przyjaciółkę”.

  Więcej na sukcestoja.pl i sukcespisanyszminka.pl

  • 45 min
  Jak wejść do branży filmowej?

  Jak wejść do branży filmowej?

  Czym byłby człowiek bez marzeń? Dla niej od zawsze marzeniem było pisanie scenariuszy filmowych. Stało się! To kobieta czynu, która nadała tempa swojej karierze. Powieści i recenzje pisze po polsku, scenariusze filmowe - po angielsku i hiszpańsku. Gościem najnowszego odcinka Sukces Talks była Edyta Niewińska – pisarka, autorka trzech powieści i scenarzystka.

  Z tego odcinka podcastu dowiesz się:
  - co polska pisarka i scenarzystka robi w hiszpańskim przemyśle filmowym,
  - dlaczego warto proaktywnie formować swoją drogę zawodową,
  - jak wspomagać marzenia pukając do właściwych drzwi,
  - co zrobić by nie odkładać marzeń na półkę,
  - jak się odważyć,
  - jak zacząć tworzyć scenariusze,
  - jak zostać jurorem na festiwalach filmowych,
  - jak wejść do środowiska filmowego.

  Gość odcinka:
  Edyta Niewińska – pisarka, autorka trzech powieści: Kosowo (2012), Levante (2015) i Pod powierzchnią (2018). Z wykształcenia socjolog sztuki oraz trenerka międzynarodowych organizacji pozarządowych w temacie praw człowieka. Na stałe mieszka w Andaluzji. Członkini ASECAN - Andaluzyjskiego Stowarzyszenia Scenarzystek i Scenarzystów. Powieści i recenzje pisze po polsku, scenariusze filmowe - po angielsku i hiszpańsku. Wykłada, występuje publicznie, szkoli i pasjami wdaje się w rozmowy z przypadkowymi ludźmi.
  www.edytaniewinska.com

  Prowadząca podcast:
  Joanna Rek-Faber - Ambasadorka programu Sukces TO JA, coach, trenerka, mentorka i przedsiębiorczyni. Certyfikowany trener metody Points of You®. Współprowadząca podcast „Sukces Talks”. Blogerka i autorka e-booków: „Kropka mocy” i „Zadbaj o siebie jak o najlepszą przyjaciółkę”.

  Więcej na sukcestoja.pl i sukcespisanyszminka.pl

  • 33 min
  Jak wesprzeć swoje dziecko w zmieniającym się świecie?

  Jak wesprzeć swoje dziecko w zmieniającym się świecie?

  Na co dzień prowadzi Instytut Świadomego rodzicielstwa i Edukacji „Family Power”. Pracuje holistycznie, bo wierzy w CUDa, czyli integrację Ciała-Umysłu-Duszy. O tym, jak rozpoznać emocje swojego dziecka i wspierać je w pandemii opowiada w najnowszym odcinku Sukces Talks Magdalena Wiatrowska, certyfikowana coach, trenerka, pedagożka, absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej.

  Żyjemy w czasach niepewności, gdzie wszystko dynamicznie się zmienia. Życie edukacyjne dzieci jest przeplatanką nauką zdalną i nauką hybrydową. Jak rozpoznać emocje dziecka i wspierać je w adaptowaniu się do nowej normalności?

  Z tego podcastu dowiesz się:

  - jak wspierać dzieci w świecie, gdzie jedyną stałą jest zmiana,
  - jak ważna jest empatia w czasach pandemii i w wychowaniu dziecka,
  - jak dziecko kopiuje nawyki rodziców,
  - jak ułatwić dzieciom powrót do szkoły po nauczaniu zdalnym,
  - dlaczego czytanie ciała jest kluczowe dla zrozumienia swoich emocji,
  - jak rozmawiać z dzieckiem o jego emocjach,
  - jak praktykować uważność i body scanning,
  - jak wesprzeć dziecko w okazywaniu i radzeniu sobie z emocjami.

  Gość podcastu

  Magdalena Wiatrowska - coach, trenerka, pedagożka, absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz Akademii Leona Koźmińskiego. Certyfikowana Coach w Conscious Coaching Institute założonym w Nowym Jorku przez Dr Shefali Tsabary. Na co dzień prowadzi sesje indywidualne dla klientów na całym świecie m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii, Izraelu, Kanadzie. Pomaga uwolnić się od traum, nawiązywać autentyczne, świadome relacje. Uczy, jak być z emocjami, szczególnie trudnymi, jak w naturalny sposób radzić sobie z lękiem. Bardzo skutecznie pomaga odnaleźć oraz transformować tzw. „momenty utykania”.

  Prowadząca podcast
  Joanna Rek-Faber - Ambasadorka programu Sukces TO JA, coach, trenerka, mentorka i przedsiębiorczyni. Certyfikowany trener metody Points of You®. Współprowadząca podcast „Sukces Talks”. Blogerka i autorka e-booków: „Kropka mocy” i „Zadbaj o siebie jak o najlepszą przyjaciółkę”.

  • 41 min
  Czy istnieje coś takiego jak intuicja biznesowa?

  Czy istnieje coś takiego jak intuicja biznesowa?

  Porzuciła korporację, bo macierzyństwo i intuicja sprawiły, że stała się wraz ze swoim mężem bujakowymi pionierami. Założyli firmę Good Wood, która specjalizuje się w drewnianych eko bujakach, z oryginalnym designem, wyprodukowanych w Polsce i polecanych przez specjalistów z zakresu psychologii i fizjoterapii.

  Z tego odcinka podcastu dowiesz się:
  - jak tworzyć biznes w oparciu o wartości rodzinne,
  - jakie znaczenie w pracy biznesowej ma intuicja,
  - jak dzieci mogą być wyznacznikiem kierunku rozwoju firmy,
  - w jaki sposób biznesowe kobiece grupy wsparcia mogą pomóc w działalności gospodarczej,
  - co jest niezbędne by zacząć swoją działalność,
  - jakie są wady i zalety prowadzenia firmy rodzinnej,
  - jak zachować work-life balance, gdy pracujesz ze swoim partnerem,

  Kto był gościem odcinka?
  Gościem Joanny Rek-Faber była Magda Godziszko - mama 4,5-letnich bliźniaków Janka i Franka oraz dwuletniego Henia. Uważne macierzyństwo zrodziło pomysł na pierwszy artykuł – drewniany bujak, który stał się hitem i zaczątkiem firmy Good Wood, którą obecnie Magda współprowadzi z mężem. Przedsiębiorczyni z kreatywną duszą, która w życiu i biznesie słucha intuicji.

  Kto poprowadził podcast?
  Joanna Rek-Faber - Ambasadorka programu Sukces TO JA Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką, coach, trenerka, mentorka i przedsiębiorczyni. Certyfikowany trener metody Points of You®. Blogerka i autorka e-booków: „Kropka mocy” i „Zadbaj o siebie jak o najlepszą przyjaciółkę”.

  Więcej na sukcespisanyszminka.pl i sukcestoja.pl

  • 35 min
  Jak wygląda praca architekta dla zwierząt?

  Jak wygląda praca architekta dla zwierząt?

  Na co dzień pracuje z naturą i dla natury. Nadia Riley jest specjalistką od architektury dla zwierząt i autorka projektów realizowanych na całym świecie. Tworzy master plany dla weterynarii, ogrodów zoologicznych czy sanktuariów dla zwierząt. Pandemia złapała ją w Indiach, skąd musiała szybko uciekać, bo dostała nowe zlecenie w Abu Zabi. Dzisiaj jest w Afryce, gdzie czuwa nad powstaniem tajnego sanktuarium dla nosorożców.

  Podczas tego odcinka Sukces Talks dowiesz się:
  - jakie możliwości daje zawód architekta,
  - czym jest architektura dla zwierząt,
  - jak zostać architektem w takim niszowym obszarze,
  - dlaczego ważne jest podążanie za swoją intuicją,
  - jak ważne jest słuchanie siebie w wyborze kariery,
  - dlaczego dbanie o naturę i zwierzęta jest myśleniem przyszłości,
  - czego uczy Afryka i dlaczego lokalizacja sanktuariów dla zwierząt jest tajna,
  - jak Google może kształtować ścieżkę zawodową,
  - dlaczego intuicja jest ważnym elementem rozwoju profesjonalnego.

  Rozmowę poprowadziła Joanna Rek-Faber, Ambasadorka programu Sukces TO JA, coach, trenerka, mentorka i przedsiębiorczyni. Certyfikowany trener metody Points of You®. Współprowadząca podcast „Sukces Talks”. Blogerka i autorka e-booka „Kropka mocy”.

  • 33 min

Top Podcasts In Education