17 episodes

O womenpowerkach, lokalnych bohaterkach, mądrych życiowo kobietach i mentorkach. O ich sile w kryzysie i w sukcesie, w starej i nowej rzeczywistości, w życiu osobistym i zawodowym.

Podcast tworzą Ambasadorki programu Sukces TO JA Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką.

Sukces Talks Sukces Pisany Szminką

  • Education

O womenpowerkach, lokalnych bohaterkach, mądrych życiowo kobietach i mentorkach. O ich sile w kryzysie i w sukcesie, w starej i nowej rzeczywistości, w życiu osobistym i zawodowym.

Podcast tworzą Ambasadorki programu Sukces TO JA Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką.

  Planowanie finansowe podnosi jakość życia

  Planowanie finansowe podnosi jakość życia

  O prognozach ekonomicznych na najbliższe miesiące, o tym, czym jest planowanie finansowe i co na nie wpływa Joanna Rek-Faber rozmawia z Barbarą Stęchły, Dyrektor Zarządzającą Pionem Sprzedaży w Obszarze Bankowości Detalicznej i Biznesowej w Banku BNP Paribas.

  • 40 min
  Efektywna komunikacja w praktyce

  Efektywna komunikacja w praktyce

  O efektywnej komunikacji, korzyściach z udzielania informacji zwrotnej, budowaniu zaufania w różnorodnych zespołach, a także pracy trenera i szkoleniowca, Joannie Rek-Faber opowiada Karol Andrzejewski, HR Projekt Manager i Trener Wewnętrzny w Grupie Pracuj.

  • 50 min
  Jak skutecznie utrzymać zaanagażowanie pracownika?

  Jak skutecznie utrzymać zaanagażowanie pracownika?

  O tym, czym jest komunikacja wewnętrzna w organizacji, jak wygląda praca w obszarach związanych z employer brandingiem i w jaki sposób utrzymać zaangażowanie pracownika, opowiadała Joannie Rek-Faber - Agata Grzejda z Grupy Pracuj.

  • 33 min
  W pracy musimy mieć wyzwania. Najgorszą rzeczą jest intelektualna nuda

  W pracy musimy mieć wyzwania. Najgorszą rzeczą jest intelektualna nuda

  O tym, w jaki sposób praca powinna nas stymulować intelektualnie, co jest motywatorem w życiu zawodowym i w jaki sposób świat dookoła kreuje nowe szanse zawodowe opowiada w najnowszym odcinku podcastu „Sukces Talks” opowiada Dorota Gajek, Dyrektorka Zarządzająca Pionu Prawnego w BNP Paribas, hobbystycznie podróżniczka.

  „Oczywiście człowiek musi mieć coś w swoim życiu poza pracą, ale jeśli ta praca jest dla niego pozytywnym elementem, czymś co go nakręca, to wtedy jest największa frajda” – opowiada Dorota Gajek – „To, co jest także ważne w pracy to solidne podejście. Ja zawsze bardzo poważnie traktowałam swoją pracę. Praca musi dawać przyjemność, ale nie zapominajmy, że praca jest pracą. Niezmiernie dla mnie ważny jest etos pracy, czyli to, żeby robić to co ma się robić w sposób jak najbardziej porządny, dokładny i staranny”.

  Podczas tego odcinka dowiesz się m.in. jak prawnicy mogą rozpocząć karierę w bankowości, dlaczego zmiany są szansą na znalezienie nowej pracy, jak chęć spełniania marzeń może wpływać na nasze zawodowe decyzje, w jaki sposób świat zewnętrzny kreuje nowe wyzwania na ścieżce kariery i dlaczego ważne jest poważne podejście do pracy.

  Gościem odcinka była Dorota Gajek - Radca prawny i Dyrektorka Zarządzająca Pionu Prawnego w BNP Paribas - od 2015 – odpowiedzialna za nadzór i organizację obsługi prawnej dla wszystkich spółek zależnych i stowarzyszonych Grupy BNP w Polsce.

  Rozmowę pprzeprowadziła Joanna Rek-Faber – coach, trenerka, mentorka, przedsiębiorczyni. Absolwentka studiów podyplomowych z life coachingu, pedagogiki oraz metodyki nauczania języków obcych. Obecnie zgłębia tajniki psychologii pozytywnej na SWPS. Certyfikowany trener metody Points of You®. Ambasadorka programu Sukces TO JA Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką.

  • 45 min
  Jak zadbać o swoją pozytywną życiową energię?

  Jak zadbać o swoją pozytywną życiową energię?

  Czy work-life balance jest naprawdę możliwy? Przecież trudno wyłączyć emocje związane z naszym życiem zawodowym w momencie, gdy zamykamy klapę laptopa i kończymy przysłowiowy „8-godzinny dzień pracy”. Jak to równoważyć opowiada Barbara Klepacka-Gancarz, Dyrektor Południowo-Zachodniego Regionu Bankowości Korporacyjnej w BNP Paribas Bank Polska SA.
  Pasja może być tym co tworzy przeciwwagą do tego, co dzieje się w naszym życiu profesjonalnym. Może być bodźcem do naładowania naszych wewnętrznych baterii, może uskrzydlać i może uszczęśliwiać.

  Podczas tego podcastu dowiesz się:
  - jak ważna jest codzienna energia życiowa,
  - co może dawać taką pozytywną energię,
  - dlaczego warto spędzać czasem czas ze samą sobą,
  - dlaczego warto zadbać o swoje wentyle bezpieczeństwa,
  - jak osiągnąć coś, co wydaje nam się nieosiągalne,
  - jak pasja przyczynia się do polepszenia jakości życia osobistego i pracy zawodowej,
  - jak bieganie pomaga w rozwiązywaniu problemów oraz pokonywaniu wyzwań w życiu zawodowym i prywatnym,
  - czy pasją można zarazić,
  - w jaki sposób dzielenie wspólnej pasji może budować zaufanie w zespole i miejscu pracy.

  Gościem specjalnym odcinka była Barbara Klepacka-Gancarz, Dyrektor Południowo-Zachodniego Regionu Bankowości Korporacyjnej w BNP Paribas Bank Polska SA. Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Katowicach, studiów podyplomowych - MBA Academy na SGH we współpracy z University of Minnesota. Od kilkunastu lat lider zespołu sprzedażowego obejmującego obecnie ponad 30 osób. Zespół wielokrotnie nagradzany za wysokie wyniki, godną naśladowania współpracę z innymi obszarami banku oraz dobrą atmosferę zespołową. Uczciwość, odwaga i współpraca, to najważniejsze wartości, którymi się kieruje w życiu. Ciekawa życia, proaktywna i konsekwentna osoba – w pracy, w życiu prywatnym. Do działania motywuje ją sukces ludzi w prowadzonym zespole, ich rozwój oraz powierzone zaufanie. Konsekwencję w działaniu pomaga budować jej też pasja do sportu, która daje jej nie tylko radość, ale też równowagę i wzmocnienie. Siłę czerpie z rodziny.

  Podcast poprowadziła Joanna Rek-Faber – coach, trenerka, mentorka, przedsiębiorczyni. Absolwentka studiów podyplomowych z life coachingu, pedagogiki oraz metodyki nauczania języków obcych. Obecnie zgłębia tajniki psychologii pozytywnej na SWPS. Certyfikowany trener metody Points of You®. Ambasadorka programu Sukces TO JA Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką. Blogerka i autorka e-booków „Kropka mocy”, „Zadbaj o siebie jak o najlepszą przyjaciółkę”.

  Więcej na sukcespisanyszminka.pl i sukcestoja.pl

  • 35 min
  Czy wiesz kim jest konsultantka ds. snu?

  Czy wiesz kim jest konsultantka ds. snu?

  Same są mamami i dobrze wiedzą, jak wiele wysiłku trzeba włożyć, aby nauczyć swoje dzieci dobrze i zdrowo spać. Za nimi wiele nieprzespanych nocy, krótkich drzemek i walk z wieczornym zasypianiem. Biznes, w który wiele osób nie wierzyło dzięki ich determinacji stał się sukcesem. Od ponad 6 lat pomagają rozwiązywać problemy ze snem maluchów, a rodzicom pozwalają odzyskać radość rodzicielstwa. Gosia Makowska i Marta Bartosiewicz to konsultantki ds. snu dzieci, które stworzyły SleepConcept.

  Z tego podcastu dowiesz się:
  - na czym polega praca konsultantki ds. snu,
  - w jaki sposób konsultacje snu mogą pomóc,
  - jak poprawić senną sytuacje rodzinną,
  - jak zbudować wiarygodność firmy,
  - kiedy stajesz się pewniejsza w biznesie,
  - w którym momencie pożegnać się z pracą etatową i skupić na rozwoju swojego biznesu,
  - więcej o wyzwaniach prowadzenia własnego biznesu,
  - jak ważna jest higiena snu,
  - dlaczego sen jest taki ważny,
  - czy dobrego snu możemy się nauczyć,
  - jakie są trzy podstawowe zasady dobrego snu,
  - jakie są zalety prowadzenia biznesu z drugą kobietą.

  Gośćmi odcinka były:
  Gosia Makowska i Marta Bartosiewicz to konsultantki ds. snu dzieci, które stworzyło SleepConcept. Współpracowały indywidualnie z blisko 3000 rodzin z 25 krajów na świecie, a kolejnym kilkuset doradzały w ramach warsztatów grupowych. Od ponad 3 lat posiadają akredytację aż dwóch renomowanych międzynarodowych stowarzyszeń konsultantów snu – International Association of Child Sleep Consultants oraz Association of Professional Sleep Consultants. Są autorkami wielu tekstów, warsztatów i spotkań edukacyjnych. Jako specjalistki dzieliły się swoim doświadczeniem i udzielały porad w serwisie Mamaville oraz na ich największych w Polsce targach dla rodziców małych dzieci. Prywatnie obie są mamami, wykorzystują więc zawodowe i osobiste doświadczenia, aby pomagać rodzicom w potrzebie. Nie eksperymentują z maluchami, a rozwiązania dopasowują do dziecka - w zależności np. od jego potrzeb snu czy temperamentu.

  Podcast poprowadziła:
  Joanna Rek-Faber, Ambasadorka programu Sukces TO JA, coach, trenerka, mentorka i przedsiębiorczyni. Certyfikowany trener metody Points of You®. Blogerka i autorka e-booków “Kropka mocy” i “Zadbaj o siebie jak o najlepszą przyjaciółkę. Pandemiczny przewodnik troski o siebie”.

  • 48 min

Top Podcasts In Education

Mel Robbins
Dr. Jordan B. Peterson
Jordan Harbinger
The Atlantic
TED
Rich Roll