39 episodes

W każdym odcinku usłyszysz konkretne i sprawdzone wskazówki, jak rozmawiać, występować i odnaleźć się w trudnych i wymagających sytuacjach. Zapraszam najlepszych ekspertów oraz dzielę się swoimi doświadczeniami.

Sztuka gadania Krzysztof Jakubowski

  • Self-Improvement

W każdym odcinku usłyszysz konkretne i sprawdzone wskazówki, jak rozmawiać, występować i odnaleźć się w trudnych i wymagających sytuacjach. Zapraszam najlepszych ekspertów oraz dzielę się swoimi doświadczeniami.

  Odc 39 Fascynująca opowieść lektora. Jarosław Łukomski

  Odc 39 Fascynująca opowieść lektora. Jarosław Łukomski

  Chodź, przeniesiemy się do lat 90. Męskiego kina akcji, filmów na VHS, pierwszych prywatnych telewizji. Poznajmy fascynującą opowieść lektora, którym jest Jarosław Łukomski  Jarosław Łukomski, mistrz swego fachu, lektor, wspaniały rozmówca.

  Świat korporacji- jego blaski i konsekwencje. Praca przed mikrofonem- jej blaski i konsekwencje. Co łączy te dwa światy?  Raczej kto, Jarosław Łukomski

  Od anglisty i tłumacza, przez biznesmena do lektora.

  Czy dba o głos, jak wygląda rozgrzewka lektora. Jakich tekstów nigdy by nie przeczytał. Czy ten zawód nie jest męczący dla głosu.

  O pasji do żeglowania.

  Wesprzyj mnie w serwisie –>PatroniteiTunesna SpotifyPodcast Sztuka gadaniaodcinek z lektorem Andrzejem Krusiewiczemz lektorem Łukaszem Konopką–

  • 26 min
  Odc 38 Dlaczego tworzę podcast Sztuka gadania. Czyli Czerwona lampka

  Odc 38 Dlaczego tworzę podcast Sztuka gadania. Czyli Czerwona lampka

  Dlaczego tworzę podcast Sztuka gadania. Co mnie motywuje. Skąd pomysł. Jak to się zaczęło.  Opowiem Ci historię, która to wszystko wyjaśni.  Czerwona lampka to tytuł historii, którą chcę Ci opowiedzieć. Wyjątkowo nie będzie gościa. Tylko ja, Ty i ta lampka…

  Wesprzyj mnie w serwisie –>PatroniteiTunesna SpotifyPodcast Sztuka gadaniaodcinek urodzinowy, czyli rozmowę ze mną–

  • 8 min
  Odc 37 Tajemnice Polskiego Radia. Legendarna spikerka Agnieszka Rogińska

  Odc 37 Tajemnice Polskiego Radia. Legendarna spikerka Agnieszka Rogińska

  Jakie tajemnice kryją budynki Polskiego Radia. Czy główna siedziba miała być więzieniem. Największe ciekawostki opowiada legendarna spikerka i lektorka Agnieszka Rogińska. Nie zabraknie fascynujących anegdot

  Jakie tajemnice kryją trzy siedziby Polskiego Radia. Czy główny budynek miał być więzieniem.

  Gościem Sztuki gadania jest legendarna spikerka i lektorka radiowa i telewizyjna. Głos Polskich Linii Lotniczych Lot. Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę na temat historii  i ludzi Polskiego Radia.

  Jak nigdy nie stresować się przed mikrofonem. Jak nauczyć się mówić ładnie. Jak to jest, że lektor może czytać przez 8 godzin i nie wysila głosu. W jaki sposób trafia się do radia.

  Wesprzyj mnie w serwisie –>PatroniteiTunesna SpotifyPodcast Sztuka gadania–. Znajdziesz tam informacje o gościach, będziesz mógł wziąć udział w dyskusji oraz poznać społeczność Sztuki gadania.

  Polecam Ci także odcinek Magia radia. Czyli mów jak radiowiec. Andrzej Krusiewicz

  oraz odcinek z redaktorem Jerzym Kisielewskim

  • 36 min
  Odc 36 Jak odnaleźć swój głos. Prof. Stanisław Górka

  Odc 36 Jak odnaleźć swój głos. Prof. Stanisław Górka

  Prof. Stanisław Górka, aktor i pedagog szukał swojego głosu przez ponad 40 lat. W tym odcinku dzieli się autorską metodą dotarcia do swojego głosu i rozwijania go.  Jak sprawić, by używanie głosu stało się przyjemnością dla Ciebie i Twoich rozmówców.  Czego od aktora możemy nauczyć się o mówieniu. Dlaczego prof. Górka po ukończeniu szkoły teatralnej nadal nie odnalazł swojego głosu. Jak zmieniło się jego życie po znalezieniu pełni swojego brzemienia.

  Otrzymasz konkretne wskazówki, jak szukać swojego głosu i jak go rozwijać. Jakie ćwiczenia warto wykonywać i które nawyki zmienić.

  Głos ludzki to instrument, który codziennie się rozstraja. Żeby go nastroić trzeba wykonać pewną pracę– mówi prof. Górka. Aktor teatralny, filmowy, reżyser, pedagog, nauczyciel emisji głosu m.in. w warszawskiej Akademii Teatralnej.

  Zaprosiłem Profesora wraz z jego gitarą. Zgodził się wykonać kilka utworów.

  Polecam Ci także odcinek z lektorem Łukaszem Konopką “Jak zostać lektorem”

  oraz “Jak dbać o głos” z Danielem Bordmanem, trenerem głosu.  Wesprzyj mnie w serwisie –>PatroniteiTunesna SpotifyPodcast Sztuka gadania–. Znajdziesz tam informacje o gościach, będziesz mógł wziąć udział w dyskusji oraz poznać społeczność Sztuki gadania.

  • 36 min
  Odc 35 Jak zostałem mistrzem Polski. Czyli rozmowa ze mną. Jacek Banach

  Odc 35 Jak zostałem mistrzem Polski. Czyli rozmowa ze mną. Jacek Banach

  Jak zostałem mistrzem Polski w wystąpieniach publicznych. Moje wskazówki, rady i przestrogi. Prowadzącym rozmowę jest Jacek Banach.  Co jest kluczem do wygranej. Czym kierowałem się przy tworzeniu zwycięskiej mowy. Co radzę osobom, które chcą wziąć udział w takim konkursie. Jaką jedną umiejętność warto rozwijać, by zwiększyć swoje szanse. Jak zadbać o gesty, mimikę, ruch i głos. Jak poradzić sobie z ewentualną przegraną. Przed czym przestrzegam. Jakie spotkały mnie porażki.

  W sierpniu 2019 roku po 4 etapach stałem się Mistrzem Polski Mów Inspiracyjnych. W tym odcinku chcę podzielić się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami po tej przygodzie.

  Gospodarzem tego odcinka jest Jacek Banach, coach, trener i konsultant.

  Wesprzyj mnie w serwisie –>PatroniteiTunesna SpotifyPodcast Sztuka gadaniaz moją zwycięską mowąrozmowę na temat Toastmasters International–

  • 43 min
  Odc 34 Magia radia. Czyli mów jak radiowiec. Andrzej Krusiewicz

  Odc 34 Magia radia. Czyli mów jak radiowiec. Andrzej Krusiewicz

  Czego radio uczy nas o mówieniu? Jak za pomocą głosu budować więź ze słuchaczem. W jaki sposób słowa opatrywać kolorem i smakiem. O esencji przygody z radiem. O przepisie na wspaniałą audycję.  Gościem Sztuki gadania jest Andrzej Krusiewicz, lektor i spiker Polskiego Radia, z ponad 40-letnim stażem.

  Co jest niezwykłego w radiu. Na czym polega praca radiowca. Jak nauczyć się czytać jak lektor. Jak nie czytać, tylko opowiadać napisany tekst. Jak wyglądały przygotowania do zawodu lektora. Jak mówić do mikrofonu.

  Co najbardziej przeszkadza w pięknym mówieniu.  Skąd wynika obniżenie standardów mówienia w radiu. O najczęstszych błędach na antenie.

  Radio to przygoda intelektualna polegająca na wyobraźni pobudzonej mądrym, kolorowym i pachnącym słowem– mówi Andrzej Krusiewicz.

  Wesprzyj mnie w serwisie –>PatroniteiTunesna SpotifyPodcast Sztuka gadaniaOdcinek 3.odcinek 4.–

  • 46 min

Top Podcasts In Self-Improvement

Listeners Also Subscribed To