175 episódios

Kondice.cz - Videoportál Kondice - Péče o vaše tělo a duši.

Kondice podcast Vltava Labe Media a.s.

    • Saúde e fitness

Kondice.cz - Videoportál Kondice - Péče o vaše tělo a duši.

    Syndrom polycystických ovarií může za padání vlasů i tuk na břiše

    Syndrom polycystických ovarií může za padání vlasů i tuk na břiše

    Takzvaný PCOS je nejčastější endokrinopatií u žen v plodném období života. Mluvíme o syndromu, protože nemá jeden typický projev, ale musí být přítomno více příznaků. Typicky jde o obezitu, špatnou pleť, řídnoucí vlasy, „mužské“ ochlupení a zejména nepravidelný, dlouhý cyklus. „Už před 300 lety se objevovaly záznamy o obtížích spojovaných s PCOS, ale jasně definovaný je teprve od roku 1990. Případů dnes přibývá jednak kvůli lepší diagnostice, jednak se negativně podepisuje i životní styl – strava, nedostatek pohybu, stres,“ popisuje gynekoložka Irena Folauf z IVF Europe v našem podcastu.

    • 31 min
    Pavla Slanec: Sportující zaměstnanci jsou vitálnější, mají lepší imunitu a lépe odolávají stresu

    Pavla Slanec: Sportující zaměstnanci jsou vitálnější, mají lepší imunitu a lépe odolávají stresu

    Pavla Slanec, personální a provozní ředitelka sítě fitness center FORM FACTORY, upozorňuje na rizika spojená s plánovaným zrušením povinnosti vstupních lékařských prohlídek pro nové zaměstnance. Říká, že takové opatření může být vnímáno jako nezájem o zdraví zaměstnanců. V podcastu se zaměřuje na význam podpory pravidelného pohybu jako prevence proti civilizačním chorobám a představuje různé benefity a aktivity, které například FORM FACTORY pro své zaměstnance organizuje. Za velmi důležitou považuje kolektivní motivaci. Pavla Slanec také vyvrací mýty o nedostatku času a financí pro pravidelné sportování ať už nás náš zaměstnavatel podporuje či nikoliv. Podle ní se může hýbat každý ať jste studentka nebo žena v menopauze.
     

    • 25 min
    Cestovatelka zdolala nejvyšší horu světa i s Crohnovou chorobou

    Cestovatelka zdolala nejvyšší horu světa i s Crohnovou chorobou

    Monika Benešová si plní svoje cestovatelské sny, i přestože dlouhé roky trpí autoimunitním onemocněním - Crohnovou chorobou, která se projevuje bolestmi břicha, vleklými průjmy a striktním omezením v jídle. S touto nemocí se vydala například na Pacifickou hřebenovku, trať ve Spojených Státech dlouhou přes 4000 kilometrů. Po výstupu na nejvyšší africkou horu Kilimandžáro (5 895 m) se rozhodla zkusit štěstí a vylézt na nejvyšší horu světa. Rok intenzivně trénovala a poté strávila dva měsíce v Nepálu, kde jí čekal dlouhý a extrémně náročný výšlap na Mount Everest (8 848,86 m). Jaká to byla zkušenost? Co bylo při výšlapu nejobtížnější a kdy pohlédla smrti do tváře? O tom jsme si povídaly v tomto podcastu. 

    • 34 min
    Vyznejte se v snídaňových cereáliích a cereálních tyčinkách

    Vyznejte se v snídaňových cereáliích a cereálních tyčinkách

    Taky máte po ránu na pilno? Tušíte, že snídaně je základ, a proto se snažíte, aby pravidelně snídali aspoň vaše děti, když už ne vy. Nejjednodušším způsobem, jak do dětí dostat po ránu jídlo, bývá posnídat snídaňové cereálie. A tak sypeme kroužky, kolečka, polštářky dětem do mléka s myšlenkou na zdravou snídani. Ale ne všechny snídaňové cereálie jsou zdravé. Často se jedná o ultra zpracované potraviny bez vlákniny, vitaminů a minerálů za to s nadměrným množstvím cukru a nezdravých tuků.
    V tomto podcastu se dozvíte, na co si dát při výběru snídaňových cereálií pozor a které údaje na obale se vyplatí sledovat. Zaměříme se i na tolik oblíbené cereální tyčinky, které bývají součástí svačin do školy i na výlety.

    • 34 min
    Těhotenské mýty: Odstěhujte kočku, zavařte okurky a hlavně neběhejte

    Těhotenské mýty: Odstěhujte kočku, zavařte okurky a hlavně neběhejte

    Těhotenství a porod jsou dvě témata, o kterých koluje světem nezměrné množství informací a může být celkem těžké se v nich vyznat. Největším problémem jsou nejrůznější klišé, která mohou nakonec i ubližovat. Kromě absurdních zákazů, které mohou vyústit až ve vystěhování kočky, kterou těhotná už léta vlastní, k nim patří i porodní plány z internetu a obrázky růžolících rodiček sršících láskou od prvních vteřin života jejich potomka. „Ženy bývají dobře informované o těhotenství a porodu, ale už ne o tom, co přijde nebo přijít může potom. V každé porodnici byste se už dnes měly dozvědět o poporodním blues nebo laktační psychóze,“ říká porodní asistentka z porodnice Slaný Jitka Benešová.

    • 59 min
    Jak správně cvičit na diastázu? Netlačte na pilu!

    Jak správně cvičit na diastázu? Netlačte na pilu!

    Jaro a začátek léta jsou časem, kdy mnoho žen zatouží po krásném těle do plavek. Co když ale dieta ani cvičení nevedou k cíli? Co když za vypouklé nebo povislé břicho může diastáza? Podle pohybové specialistky Elišky Lechnerové se z diastázy dělá větší strašák než je. „Často se na ni ženy soustředí tak moc, že nevidí nic jiného. Diastáza přitom není příčinou problémů, ale jejich důsledkem,“ říká. Místo hledání cviků na diastázu na internetu je důležité soustředit se na komplexní řešení: správný postoj, mobilitu pánve a kyčlí, funkční pánevní dno, správnou a koordinovanou aktivaci břišní stěny a práci s dechem. Pokud vše jako celek funguje, diastáza může být víceméně „kosmetickou“ záležitostí. Rozestup přímých břišních svalů přitom rozhodně není jen věcí žen po porodu. Mívají ji i muži nebo děti a můžete se k ní procvičit. Často ji mimochodem obdivujeme na fotkách vysportovaných těl s vyrýsovanými břišáky. Není totiž six pack jako six pack.

    • 33 min

Top podcasts em Saúde e fitness

Autoconsciente Podcast
Regina Giannetti, B9
Cartas de um Terapeuta
Thiago Queiroz
Huberman Lab
Scicomm Media
O Que Te Trouxe Aqui?
Hospital Israelita Albert Einstein
Thais Galassi
Meditação - Mentalidade
MuzyCAST
Paulo Muzy

Você Também Pode Gostar de

MUDr.ování
ProŽeny.cz
Fitness007
Fitness007
Brain We Are CZ
Brain We Are
Cukrfree Podcast
Janina D. Černá
DEEP TALKS [CZE]
Petr Ludwig
Institut Moderní Výživy podcast
Institut Moderní Výživy podcast