58 episodes

Projekt na podporu komuniktní porodní asistence
www.atmuzou.cz

AŤ MŮŽOU Ať můžou!

  • Health & Fitness

Projekt na podporu komuniktní porodní asistence
www.atmuzou.cz

  Ať můžou: Martina Šintáková

  Ať můžou: Martina Šintáková

  V Karlovarském kraji je nás nedostatek. Ženy si hledají mé služby na webu, pak si dáváme seznamovací schůzku a následují porady: měřím tlak, ozvy miminka, vyšetřím bříško. Mluvíme o porodním plánu a přáních. Postupně řešíme i péči po porodu a kojení. Ženy pak doprovázím do porodnice. Náš důvěrný vztah nám pomáhá při porodu i po něm. 

  Pokračujeme v šestinedělí, kontroluji poporodní stav, konzultuji nošení, kojení a další péči. Obracejí se na mě pak i dál, kdykoliv mají nějaké potíže.

  • 4 min
  Ať můžou: Hana David

  Ať můžou: Hana David

  K profesi laktační poradkyně mě přivedl mě můj vlastní příběh, kdy syn po porodu málo přibíral, a tak nám zavedli pravidelné vážení a vyslechla jsem si celou paletu rad. Stres z oddělení šestinedělí trochu opadl doma, ale stále nebylo přibírání ideální. Informace a rady od okolí, včetně pediatra, se hodně různily. Po této zkušenosti jsem se rozhodla pro kurz laktačního poradenství.

  Více na:

  https://naporoduzalezi.cz/atmuzou/odbornici/hana-david/

  • 8 min
  Ať můžou: Kateřina Hrubá

  Ať můžou: Kateřina Hrubá

  "Na “divokém západě” se ženy ozývají spíše až ke konci těhotenství, neznají benefity kontinuální péče. Já ale potřebuji ženu z těhotenství znát, abych pracovala komplexně.

  Jsem ve spojení se zdejšími dulami, které v kraji působí již dlouho, ale žádná komunitní PA tu nebyla. Rodiny nevědí, co porodní asistentka dokáže poskytnout."

  Více na:

  https://naporoduzalezi.cz/atmuzou/zdravotnici/katerina-hruba/

  • 5 min
  Ať můžou: Petra Kamenská

  Ať můžou: Petra Kamenská

  Šestinedělí proběhlo s kontrolou PA, kterou jsem nakonec sehnala. Byla to neskutečná pohoda, zkontrolovala nás všechny, zvážila a změřila dceru na mou žádost, zkontrolovala poporodní poranění, prsa i zavinování dělohy. Ptala se mě, jak se cítím já a jak se chová miminko. PA totiž má čas se věnovat ženě, ptát se, pozorovat ji v jejím prostředí, kde se cítí dobře.
  Více na:
  https://naporoduzalezi.cz/atmuzou/odbornici/petra-kamenska/

  • 7 min
  Ať můžou: Marta Dřímal Ondráčková

  Ať můžou: Marta Dřímal Ondráčková

  "Při porodu doma hořely svíčky, které zapálila má starší dcera, můj muž stále opakoval, že je hrozně zamilovaný a PA s dulou zvládly úžasně kontrolovat, co se děje. Měly jsme tak s druhou dcerou nádherný, až magický start, kdy jsem ji z náručí v podstatě nepustila tři dny. To uvědomění, co všechno spolu dokážeme, bylo skvělé. Je úžasné, že máme k dispozici medicínskou péči, pokud je potřeba. Ale stejně důležité mít i možnost volby, porod je na nás, rodíme své vlastní děti, tak prosím: Ať můžeme! "
  Více na:   https://naporoduzalezi.cz/atmuzou/rodice/marta-drimal-ondrackova/

  • 8 min
  Ať můžou: Johana Sedláčková Vamberská

  Ať můžou: Johana Sedláčková Vamberská

  „Nastalo tolik nepříjemných situací, že už pro mě bylo v určitý okamžik nemožné v tom prostředí porodit a umím si představit, že kdyby se někdo doslova handrkoval za mě, mohl mě ušetřit stresu a vše mohlo dopadnout lépe."

  Více na:
  https://naporoduzalezi.cz/atmuzou/rodice/johana-sedlackova-vamberska/

  • 6 min

Top Podcasts In Health & Fitness

Scicomm Media
iHeartPodcasts
Lewis Howes
Ten Percent Happier
John R. Miles
Peter Attia, MD