49 episodes

Mówimy o tych wszystkich rzeczach, które są w życiu ważne, a o których “zapomniała” powiedzieć nam szkoła. Skuteczne Sposoby Nauki Angielskiego, Pełnia Zdrowia, Emocje, Stres, czym różni się prawdziwa Edukacja od Szkolnictwa, Edukacja Alternatywna i nie tylko :)

Wagarowicze Aggie Biały & Kamil Kondziołka

  • Education

Mówimy o tych wszystkich rzeczach, które są w życiu ważne, a o których “zapomniała” powiedzieć nam szkoła. Skuteczne Sposoby Nauki Angielskiego, Pełnia Zdrowia, Emocje, Stres, czym różni się prawdziwa Edukacja od Szkolnictwa, Edukacja Alternatywna i nie tylko :)

  Czy zdrowie to loteria? [cz. 2] Kilka faktów i badanie, które wywraca świat do góry nogami.

  Czy zdrowie to loteria? [cz. 2] Kilka faktów i badanie, które wywraca świat do góry nogami.

  Kochani, jest takie jedno badanie, które wywróciło świat do góry nogami. W zasadzie powinniśmy powiedzieć "wyróciłoby". Jest to największe badanie naukowe w historii ludzkości, a większość ludzi o nim nie słyszała.

  • 1 hr 21 min
  Czy zdrowie to loteria? Kilka faktów i badanie, które wywraca świat do góry nogami.

  Czy zdrowie to loteria? Kilka faktów i badanie, które wywraca świat do góry nogami.

  Dlaczego nikt nam nie powiedział, że zdrowie nie jest loterią? Że my mamy realny wpływ na to czy przeżyjemy nasze życie w pełni zdrowia, czy doprowadzimy swoje ciała do chorób? Dlaczego nie mówi się nam jak to zrobić, mimo, że jest to wiadome od lat? Dlaczego wciąż panuje taki chaos informacyjny odnośnie do tego co jest zdrowe, a co nie i jaką dietę wybrać?

  • 1 hr
  Jak lepiej zapamiętywać po angielsku?

  Jak lepiej zapamiętywać po angielsku?

  • 49 min
  Historie Wagarowiczów | Kasia

  Historie Wagarowiczów | Kasia

  "Co jeśli popełnię błąd?", "Boję się, że powiem coś niepoprawnie gramatycznie..." - czy tego typu myśli towarzyszą Ci, gdy przychodzi moment, w którym masz odezwać się po angielsku?
  Strach,
  jego rola w naszej nauce języka jest ogromna. Powstrzymuje przed rozwojem, idzie krok w krok, gdy chcemy przekroczyć barierę bezpieczeństwa... Każdy zna go doskonale.
  Chcielibyśmy jednak dzisiaj spojrzeć na niego z innej perspektywy!
  I przedstawić Ci Kasię :) Kasia, jak wielu z nas, uczyła się angielskiego przez wiele lat poprzez kucie słówek, robienie ćwiczeń i inne szkolne metody. Brak wiedzy, jak się języka nauczyć skutecznie powodował, że pomimo chęci miała duże trudności w komunikacji z innymi osobami.
  W momencie, gdy zdała sobie sprawę, że osoby, których umiejętności językowe są lepsze zawdzięczają to głównie praktyce angielskiego, chciała zmienić swój sposób nauki. I tak, krok po kroku Wszechświat przyprowadził ją na Vagaru...
  W podobnym czasie Kasia przeprowadziła się do akademika, gdzie jak się okazało, ma mieszkać ze studentkami z Erasmusa. Wyobrażasz sobie, co musi czuć osoba, która jest "skazana" na używanie angielskiego, choć przez większość swojego życia praktykowała go formie nauki nowych słówek i robienia ćwiczeń?
  Przełamanie swojej strefy bezpieczeństwa zawsze jest ciężkie. Zmiana jest ciężka. Ale transformacja swojej świadomości i myślenia może sprawić, że te właśnie rzeczy doprowadzą nas do miejsca, w które chcemy być!
  Tak zrobiła Kasia. Została w akademiku i starała się zwyczajnie współżyć i komunikować z innymi...
  Jak się okazało to był piękny początek jej przygody z prawdziwym angielskim! Którego przestała się bać.
  Zapraszamy Cię serdecznie do pooglądania całej historii Kasi! Historii o tym, że DA SIĘ. Zabierzemy Cię na wymianę do Porto i pogadamy o studiach w języku angielskim... Gotowy? Wierzymy, że to będzie dla Ciebie coś wartościowego.
  Jeżeli potrzebujesz motywacji i umocnienia poczucia, że Ty też możesz osiągnąć swoje cele i ogarnąć angielski, to koniecznie pooglądaj rozmowę z Kasią!
  ---------------------------------
  Jeśli chcesz uczyć się praktycznie i naturalnie zarejestruj się na Vagaru: https://vagaru.com
  Po więcej kontaktu z nami bezpośrednio:
  IG Aggie: @aggie.bialy
  IG Kamil: @kamil.kondziolka
  Facebook: http://fb.com/wagarowiczepl

  • 35 min
  • video
  Przemiana Językowa | Celina

  Przemiana Językowa | Celina

  "Kiedy w końcu nauczę się tego angielskiego?" - czy to pytanie przewinęło się kiedyś przez Twoją głowę?
  Mimo poświęconych godzin, dni, miesięcy, czy lat nasza umiejętność komunikacji z innymi często pozostaje w tym samym miejscu... Nawet jeżeli w teorii umiemy dużo, to praktyka ową wiedzę weryfikuje. Strach, dziesiątki myśli, czy to co powiem w danym momencie będzie poprawne... 
  Chcielibyśmy dzisiaj przedstawić Ci historię Celiny, studentki z Krakowa, która pomimo dużej ilości czasu poświęconego na opanowanie angielskiego ciągle ma z nim problem. By zmienić tę sytuację postanowiła dołączyć na Vagaru! Co więcej, wzięła udział w programie Przemiany Językowej, gdzie przez 3 miesiące pod naszą opieką uczyła się każdego dnia, mając możliwość konsultacji oraz stałego kontaktu. 
  Czy wagarowe metody nauki odmieniły jej angielski? Przekonaj się! Posłuchaj, co mówi Celina :)
   

  • 3 min
  Jak uczyć się słówek?

  Jak uczyć się słówek?

  Jak uczyć się słówek, aby swobodnie komunikować się z ludźmi?
  Jeśli nauka słówek systemem wkuwania z listy jest Ci znana, pewnie wiesz jak to jest na drugi dzień zapomnieć tego słówka, nie wiedzieć jak go wymówić ani też jak zastosować w prawdziwej rozmowie z drugim człowiekiem...
  Jesteśmy tu i teraz dla Ciebie, żeby pokazać Ci zupełnie inną drogę nauki ze znacznie szerszą perspektywą, czyli taką, dzięki której efekty będą przychodzić płynnie i naturalnie. Aż zaskakująco swobodnie :)
  Co możesz zrobić, żeby móc z łatwością korzystać z poznawanych słów i zwrotów? Jak się ich uczyć, żeby nie zapomnieć za chwilę?
  Zabieramy Cię dzisiaj na wagary od szkolnego systemu wkuwania i pokażemy, jak ten angielski naprawdę "działa".
  Dowiesz się:
  o paradoksach myślenia - czy pytanie "jak nauczyć się słówek?" ma w ogóle sens? dlaczego "kucie" nowych słówek na pamięć oraz robienie ich listy nie przyniesie żadnych efektów w jaki sposób możesz efektywnie uczyć się słówek - dokładny opis z wytłumaczeniem, z którego możesz korzystać OD DZIŚ!!! o błędach, które są niezbędne w drodze do sukcesu o istocie otaczania się angielskim o tym, czy talent do nauki języków istnieje o istocie nauki z materiałów audio i video względem nauki języka z podręcznika (z czytanek, tekstów) o MAPACH MYŚLI i o tym, jak wpływają na Twoją naukę oraz jak je tworzyć co to jest "shadowing" i jak to genialne ćwiczenie, które możesz wykonywać w dowolnym momencie, zmieni Twój angielski o 180 stopni o skojarzeniach i ich roli w nauce angielskiego o najważniejszej z najważniejszych rzeczy, która sprawi, że zaczniesz natychmiast widzieć swoje własne postępy - POWTARZANIU! jakie jest naturalne podejście do nauki angielskiego oraz jak jest ono sprzeczne z tym, którego nauczyła nas szkoła do czego prowadzą niewłaściwe metody nauki i szkolne schematy o tym, jak nieskuteczne i męczące jest tłumaczenie z polskiego na angielski w naszej głowie podczas sytuacji komunikacyjnych jak Kamil doświadczył jednej i drugiej metody na swojej skórze i jak to zmieniło jego życie! o ocenach i ich znaczeniu Od dzisiaj możesz dać sobie 7 dni na codzienny kontakt z angielskim w nowy sposób. Zobacz, próbuj, daj sobie 10 minut dziennie i przyjrzyj się temu, ile zapamiętujesz i na ile taka forma nauki jest inna, fajniejsza, a może nie? Jeśli się nie przekonasz nie będziesz wiedzieć, jak to działa. Czekamy na info od Ciebie, daj znać jak Ci idzie!

  • 32 min

Top Podcasts In Education

Listeners Also Subscribed To