Wielerflits Podcast

Wielerflits

Een podcast over wielrennen met verslaggevers Maxim Horssels & Youri IJnsen.

  1. 1 hr ago

    De Tour in 15 minuten: "Pijnlijk duidelijk dat Visma hier Wout van Aert en tweede klassementsrenner mist"

    Tijdens de Tour de France 2026 maken wij iedere dag een podcast. In vijftien minuten praten we je bij over wat je echt moet weten voor de volgende etappe. Vandaag analyseren we waar het misging voor Visma | Lease a Bike en Jonas Vingegaard, die door UAE Emirates XRG rechtstreeks naar de slachtbank werden geleid. Ook hoor je wat je moet weten over de sprintrit van vrijdag! Al dagen kondigde UAE Emirates XRG aan dat de Tourmalet-rit de etappe was waar Tadej Pogacar voor de eerste keer écht zou toeslaan. De wereldkampioen en zijn ploeg lieten niets aan het toeval over en overklasten de concurrentie op de flanken van de Tourmalet. Visma | Lease a Bike had weliswaar een plan gemaakt om hun aartsrivalen voor te zijn, maar dankzij de sprintersploegen was dat gameplan al om zeep voordat ze er überhaupt aan konden beginnen. Uiteraard zijn er verzachtende omstandigheden voor het Nederlandse WorldTeam. Van het beoogde achttal dat afgelopen winter werd aangemerkt door Visma | Lease a Bike, ontbreken er in deze Tour liefst drie. Volgens onze verslaggevers Maxim Horssels en Youri IJnsen legde de Pyreneeënrit pijnlijk bloot dat de gekozen tactiek van Visma | Lease a Bike vooral Wout van Aert miste. Daarnaast sloopte UAE Emirates XRG de concurrentie met twee kopmannen: niet alleen Pogacar, maar ook Isaac Del Toro. Net die twee beproefde strategieën - het duokoopmanschap (Vingegaard en Primož Roglič in 2022) en de satalietrenner naar voren sturen (Wout van Aert) - zijn in het verleden succesvol geweest voor Visma | Lease a Bike. Nu zullen ze opnieuw naar de tekentafel moeten. Dat geldt na een paar opgaves ook voor enkele sprintploegen met oog op de sprintrit van vrijdag. In Bordeaux gaat Olav Kooij jagen op een nieuwe ritzege, maar er zijn nog veel meer kapers op de kust. Luister dus snel!

    16 min
  2. 1 day ago

    De Tour in 15 minuten: "Olav Kooij spreekt met benen, UAE Emirates XRG op slooptocht”

    Tijdens de Tour de France 2026 maken wij iedere dag een podcast. In vijftien minuten praten we je bij over wat je echt moet weten voor de volgende etappe. Vandaag nemen we uitgebreid de aandacht om de bijzondere ritzege van Olav Kooij te duiden en kijken we alvast vooruit naar de Tourmalet-rit van donderdag, waar UAE Emirates XRG vastbesloten is om de sloophamer weer boven te halen. WINACTIE Maak deze Tour kans op een exclusieve Wielerwijn Tour-box (t.w.v. €119) Debutant en meteen de eerste sprintrit winnen die er is. Kooij levert meteen waar voor zijn geld en bewijst vooral zichzelf een dienst. Lang waren er bij Decathlon CMA CGM twijfels om hem mee te nemen, nadat het Jachtluipaard van Numansdorp lang af te rekenen kreeg met een virus. In de koersen die hij vooraf reed, bewees hij wel meteen zijn waarde. Dat hij nu in de Tour direct zijn gram haalt, zal de jongeling goed doen. Mooi was ook het moment waarop Paul Seixas hem feliciteert met zijn ritzege. De druk is eraf. Uiteraard blikken we in deze aflevering ook vooruit naar de rit van donderdag. Dan staat de eerste en meteen ook enige Pyreneeënrit op het programma. Tim Wellens kondigde eerder deze week al aan dat UAE Emirates in de eerste week vol voor één etappe gaat, maar dat ze daarvoor al twee keer hadden gewonnen. Mannen als Seixas en uiteraard ook Jonas Vingegaard en Remco Evenepoel moeten zich weren, want UAE Emirates XRG gaat hen weer bij de keel pakken en proberen deze dicht te knijpen. Mis niets!

    16 min
  3. De Tour in 15 minuten: "Mads Pedersen en Lidl-Trek briljant, Torstein Træen riskant”

    2 days ago

    De Tour in 15 minuten: "Mads Pedersen en Lidl-Trek briljant, Torstein Træen riskant”

    Tijdens de Tour de France 2026 maken wij iedere dag een podcast. In vijftien minuten praten we je bij over wat je echt moet weten voor de volgende rit. Vandaag bespreken we het tot in de puntjes uitgevoerde strijdplan van Lidl-Trek om Mads Pedersen de ritzege en de groene trui te bezorgen, met daarnaast een analyse over de kansen in het eindklassement voor Torstein Træen. WINACTIE Winactie: Maak deze Tour kans op een Raceday4 Evo Series van CloseTheGap (t.w.v. €75) Weken geleden verkende ploegleider Steven de Jongh de vierde etappe van de Tour de France 2026. Hij concludeerde meteen dat dit een gouden kans was voor Mads Pedersen, zeker wanneer hij in een vluchtersgroep ploeggenoten Quinn Simmons en Matthias Vacek rond zich had. Met die strategie ving de Duitse ploeg het spel vanuit de start in Carcassonne aan, waarop ze verder bouwden. Het drietal speelde het vervolgens perfect uit. Naast het succes van Lidl-Trek, zagen we ook lachende gezichten bij Uno-X Mobility. Zij zagen Torstein Træen de leiderstrui overnemen. In de Vuelta a España 2025 deed de van kanker herstelde Noor dat ook: in etappe zes werd hij toen tweede, waarna hij enige etappes in de leiderstrui mocht rijden. Uiteindelijk verloor hij in de vijftien etappes die volgden 'slechts' een minuut of twaalf op Jonas Vingegaard. Træen staat nu bijna acht minuten voor op Tadej Pogačar. Tot slot kijken we ook naar de verhoudingen voor de eerste sprintrit van woensdag. Normaal wacht er een strijd tussen Biniam Girmay, Olav Kooij, Tim Merlier en Jasper Philipsen. Maar of het ook daadwerkelijk zo loopt, weet een ieder woensdag pas.

    16 min
  4. 25 Jun

    Commotie op nationale kampioenschappen en de eerste tips voor de Tour de France 2026

    Europa heeft momenteel te maken met verzengend zomerweer. Voor de nationale kampioenschappen in Nederland en België liggen de hitteplannen al klaar, al staan beide evenementen misschien wel voor hetere vuren. En uiteraard is de Tour de France 2026 in aantocht. Alle aandacht daarvoor in de nieuwste aflevering van de Wielerflits Podcast. AD | MNSTRY & Philips OneBlade Deze podcast is mede mogelijk gemaakt door de voedingssupplementen van MNSTRY en de scheermessen van Philips OneBlade. SHOWNOTES Interview Niki Terpstra na NK wielrennen 2015Gratis aanmelden voor dagelijkse TDF nieuwsbriefBestel je Philips OneBlade In België is er dankzij het agenderen van ons veel commotie ontstaan over het passen van Remco Evenepoel en Tim Wellens voor het BK op de weg (zondag). In tegenstelling tot het BK tijdrijden (vrijdag) is deelname aan de wegwedstrijd in België verplicht. Wij doken deze week dieper in eventuele gevolgen en die zijn toch wel serieus. En passant meldde UAE Emirates XRG dat Wellens tóch aan de start verschijnt. Of Evenepoel hetzelfde zal (moeten) doen, is niet duidelijk. Hoe dit precies zit, bespreken hoofdredacteur Maxim Horssels en verslaggever Youri IJnsen. Ook in Nederland hebben de organisaties naast het warme weer te maken met een enorme uitdaging. Zo stonden bij het NK tijdrijden woensdag in Laren slechts vijf beroepsrenners aan de start. Ook komende zondag tijdens de wegwedstrijd schitteren enkele grote namen door afwezigheid, waaronder Mathieu van der Poel. In Nederland is er namelijk geen sprake van startplicht, maar Maxim is een pleitbezorger om dat wel te doen. Door de hitte kunnen de wegwedstrijden in Nijmegen zondag overigens wel korter worden. Daarover vertelt Youri meer. Uiteraard hebben we het ook over de Tour, die over minder dan anderhalve week begint. Op het moment van opnemen was nog niet duidelijk dat Oscar Onley de start niet zou halen, maar dat terzijde. Onze redactie is inmiddels een soort adviesbureau door de vele verzoeken voor tips tijdens Wielerflits Ploegleider. Maxim en Youri nemen het parcours, de eerste definitieve selecties en de kansen voor Mathieu van der Poel door. Ook hoor je in deze aflevering van de Wielerflits Podcast wat wij vanaf komende maandag allemaal gaan doen tijdens de Ronde van Frankrijk!

    46 min

About

Een podcast over wielrennen met verslaggevers Maxim Horssels & Youri IJnsen.

You Might Also Like