Trends

Trends

De redactie van Trends brengt je dagelijks podcasts over wat onze wereld en maatschappij beheerst. Vanuit diverse invalshoeken en met een uitgesproken focus op economie, ondernemen en personal finance. Podcasts als 'Centen en procenten', 'De kleren van De Keyzer', 'CEO van mijn leven', 'Tussen Wetstraat en Wall Street' en 'Trends Talk' vind je op dit kanaal. -> Ben je ook op zoek naar beursnieuws en beleggingsadvies? Abonneer je dan op het kanaal van Trends Beleggen.

  1. -1 j

    AI & Tech | Elk bedrijf wil AI, maar niemand heeft een plan | donderdag 04/06/26

    Drie op de vier Belgische bedrijven beschouwen digitalisering als cruciaal voor hun toekomstige succes. Maar wie dieper in de cijfers duikt, stuit op een ongemakkelijke paradox: het geloof in digitale vernieuwing is groot, maar het ontbreekt aan strategie. Slechts 12 procent van de respondenten geeft aan dat digitalisering en AI volledig geïntegreerd en richtinggevend zijn voor de toekomst van het bedrijf. Dat blijkt uit de Trends DataNews AI & Tech-enquête, waarvoor ruim 550 Belgische professionals werden bevraagd. De ambities van bedrijven rond AI reiken doorgaans niet verder dan efficiëntiewinsten. In ‘IT-leider aan het woord’ luisteren we naar Karen Van De Woestyne, zij is verantwoordelijk voor de digitale transformatie bij KBC. De app van KBC krijgt wereldwijd erkenning en de AI-assistent Kate evolueert steeds meer tot een lifecoach. Hosts: Kristof Van der Stadt en Sebastien Marien Productie: Jens Leen In deze podcast bespreken we onder andere volgende onderwerpen: Digitalisering is niet hetzelfde als digitale transformatie Belgische bedrijfsleiders buizen digitalisering van overheidsdiensten: ‘Perceptie is moeilijk bij te sturen’ Europese bedrijven willen weg uit de Amerikaanse cloud Onderzoek: ‘Werknemers uit de IT-sector zijn het meest tevreden over hun jobkeuze’ Anthropic dient aanvraag voor beursgang in voor rivaal OpenAI Lees meer in de app Mijn Magazines. Trends is een podcastkanaal van de redactie van https://www.trends.be --- --- Hosted by Simplecast, an AdsWizz company. See pcm.adswizz.com for information about our collection and use of personal data for advertising.

    24 min
  2. CEO van mijn Leven | Denzel Aboraa: “Er zit in elke sector goud, als je maar ziet wat anderen niet zien.” | woensdag 03/06/26

    -2 j

    CEO van mijn Leven | Denzel Aboraa: “Er zit in elke sector goud, als je maar ziet wat anderen niet zien.” | woensdag 03/06/26

    In deze aflevering legt Denzel Aboraa uit hoe Cleanz by dr. Abo ontstond. Hij was altijd al bezig met sneakers: hij hield zijn eigen schoenen proper, volgde YouTube-tutorials en leerde zichzelf verschillende reinigingstechnieken. Op een bepaald moment vroeg hij zich af of er in die passie een business zat. Zijn moeder bood haar garage aan als eerste werkplek, en Cleanz startte met schoenen van familie en vrienden. Mond-tot-mondreclame en socials deden de rest. Vandaag krijgt Cleanz tussen veertig en zeventig paar schoenen per week binnen. Mensen kunnen langskomen in Antwerpen, pakketten versturen of gebruik maken van ophaling. Er is al een drop-off point in Hasselt en de ambitie is om dat netwerk in heel België uit te bouwen. Klanten komen zelfs uit Duitsland naar Antwerpen om hun schoenen te laten reinigen, wat voor Denzel bevestigt dat hier een echt gat in de markt zit. Hij biedt intussen ook reiniging aan van tassen, petten en accessoires, en bouwt daarmee verder aan het merk Cleanz. Branding is een bewuste strategie. Voor Denzel is Cleanz niet zomaar een kuisdienst, maar een naam die moet staan voor vertrouwen, snelheid en kwaliteit. Hij investeert in content, cameramensen, drones, special effects en zelfs guerilla-acties — denk aan een grote vlag op de Boerentoren om zijn opening aan te kondigen. Dat kost geld, maar bouwt ook iets op dat verder gaat dan schoenen schoonmaken alleen. Zijn grootste leerschool? Het administratieve werk dat zoveel verder gaat dan waar hij in het begin aan had gedacht. Denzel spreekt open over vooroordelen: zijn omgeving zag de visie niet altijd, vroeg of er wel geld in zat, behandelde het soms alsof het een bijverdienste was. Maar hij zag het potentieel vanaf dag één en gelooft dat duurzaamheid een sterke extra laag aan zijn verhaal geeft: schoenen krijgen een tweede leven in plaats van weggegooid te worden. Zijn droom is klaar: Cleanz als vertrouwd merk in heel België, financiële vrijheid om tijd door te brengen met familie en te helpen wie hij wil helpen. CEO van je leven zijn begint voor hem bij discipline — aan jezelf werken, goed eten en drinken, sporten en je goed voelen in je eigen vel. Trends is een podcastkanaal van de redactie van https://www.trends.be --- --- Hosted by Simplecast, an AdsWizz company. See pcm.adswizz.com for information about our collection and use of personal data for advertising.

    20 min

À propos

De redactie van Trends brengt je dagelijks podcasts over wat onze wereld en maatschappij beheerst. Vanuit diverse invalshoeken en met een uitgesproken focus op economie, ondernemen en personal finance. Podcasts als 'Centen en procenten', 'De kleren van De Keyzer', 'CEO van mijn leven', 'Tussen Wetstraat en Wall Street' en 'Trends Talk' vind je op dit kanaal. -> Ben je ook op zoek naar beursnieuws en beleggingsadvies? Abonneer je dan op het kanaal van Trends Beleggen.

Vous aimeriez peut‑être aussi