1,000 episodes

Faktai, įvykiai, nuomonės. 60 minučių tiksliai, objektyviai, suprantamai. Pokalbiai su valstybės pareigūnais, ekspertais, klausytojais ne tik studijoje, bet ir tiesiogiai iš įvykio vietos. Viskas, ko nespėjote sužinoti darbo dieną – per vieną valandą. 

60 minuči‪ų‬ LRT

  • News
  • 5.0 • 1 Rating

Faktai, įvykiai, nuomonės. 60 minučių tiksliai, objektyviai, suprantamai. Pokalbiai su valstybės pareigūnais, ekspertais, klausytojais ne tik studijoje, bet ir tiesiogiai iš įvykio vietos. Viskas, ko nespėjote sužinoti darbo dieną – per vieną valandą. 

  Balsavimas internetu Lietuvoje įmanomas, tačiau rizikingas ir brangus

  Balsavimas internetu Lietuvoje įmanomas, tačiau rizikingas ir brangus

  Lietuvos sveikatos mokslų universiteto valdoma valstybinė žemė prie Baisogalos nuo liepos bus perimta valstybės poreikiams ir vėliau perduota “Rheinmetall” amunicijos gamyklai. Universitetas mainais gaus šešis panašaus ploto sklypus. Baisogaloje šiandien lankėsi ir su vietos bendruomene susitiko Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

  Balsavimas internetu Lietuvoje įmanomas, tačiau rizikingas ir brangus - per trylika metų atsieitų apie 20 milijonų eurų, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos užsakymu atliktas tyrimas. Be to, Estijos pavyzdys liudija, kad balsavimas internetu nepaskatino iki rinkėjų aktyviau dalyvauti rinkimuose.

  Premjerė Ingrida Šimonytė su prezidentu Gitanu Nausėda aptarė kandidatus į Švietimo, mokslo ir sporto bei Socialinės apsaugos ir darbo ministrus. Prezidentas sako, kad kandidatai atrodo priimtini, tačiau galutinį sprendimą ketina priimti antradienį su jais susitikęs.

  Rusijos lyderio Vladimiro Putino vizito Šiaurės Korėjoje metu abi šalys pasirašė strateginės partnerystės sutartį, kurioje, kaip teigia Kremlius, numatyta tarpusavio pagalba karo atveju, jei šalys būtų užpultos. Kokią reikšmę turės ši sutartis?

  Fintech įmonės „Foxpay“ pergalės viešųjų pirkimų konkursuose ir įkainiai narpliojami Seime. Šiandien Antikorupcijos komisija aiškinosi, kaip „FoxPay“ buvo leista pratęsti didelės vertės sutartį be konkurso su valstybine institucija.

  Nors diena praėjo ramiai, sinoptikai vis dar įspėja, kad audros ir škvalo tikimybė išlieka didelė.

  25-ios moterys ryžosi neslėpti dėl gydymo patirtų išvaizdos pokyčių. Jos dalyvavo fotosesijoje, kur vietoj netektų plaukų save papuošė meninėmis kompozicijomis

  Ved. Liepa Želnienė

  • 52 min
  Dėl eurokomisaro kandidatūros vis dar nežinia

  Dėl eurokomisaro kandidatūros vis dar nežinia

  Seime karštos diskusijos dėl Lietuvos kandidato į eurokomisarus. Koalicijos partneriai liberalai stebisi, kad konservatoriai vis dar oficialiai neįvardijo savo kandidato, nors užkulisiuose minima Gabrieliaus Landsbergio pavardė. Opozicinės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad valdantiesiems nepristačius savo kandidato, kompromisiniu variantu galėtų būti iki šiol Europos komisijoje dirbęs Virginijus Sinkevičius.

  „ Aš savo kandidatūros šiame etape į eurokomisares nesvarstau“, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė Nielsen. Ji šiuo metu lankosi Ukrainoje.

  Seime po svarstymo pritarta gynybos fondo įstatymui, toliau diskutuojama dėl konkrečių priemonių.

  Trišalės tarybos posėdyje visos šalys pripažino, kad minimalią mėnesinę algą (MMA) kitiems metams reikia kelti, tačiau dėl galimo jos dydžio nesusitarta .

  Mokyklų tinklo pertvarka toliau kursto aistras. Nuo rugsėjo pirmosios vienuoliktas klases bus galima formuoti tik tuomet, jei jose bus dvidešimt vienas mokinys. Klaipėdos regiono savivaldybės žada kreiptis į Prezidentą ir prašyti stabdyti tinklo pertvarką arba jos įgyvendinimą atidėti, nes dalyje savivaldybių klasės nebus suformuotos. Merai, pedagogai ir moksleivių tėvai įsitikinę, jog toks sprendimas gerokai sumažins regionų patrauklumą ir privers žmones keltis į didmiesčius.

  Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA tyrimas rodo, kad Lietuvos penkiolikmečiai pagal kūrybiškumą užima 13–20 vietą tarp 64 šalių. Pasak Švietimo, mokslo ir sporto viceministro Igno Gaižiūno, Lietuvos mokinių rezultatai reikšmingai nesiskiria nuo organizacijos valstybių vidurkio.

  Ved. Agnė Skamarakaitė

  • 53 min
  Byrantys darbiečiai svarsto susijungimą su Regionų partija

  Byrantys darbiečiai svarsto susijungimą su Regionų partija

  Byranti Darbo partija svarsto susijungimą su Regionų partija.

  Briuselyje susitikę Europos Sąjungos lyderiai derėsi kas užims svarbiausius postus Bendrijos institucijose artimiausius penkerius metus.

  Nuo šių metų sausio iki gegužės Lietuvoje darbą rado beveik du tūkstančiai pabėgėlių. Šiuo metu populiariausias yra klientų aptarnavimo sektorius, maitinimo paslaugos bei prekyba.

  Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanjahus paleido įtakingą karo ministrų kabinetą, vadovavusį karui Gazos Ruože.

  Valstybinė mokesčių inspekcija praneša, kad gyventojai savo laiku pateiktus prašymus vis dar turi galimybę pakoreguoti. Prašymus paramai tikslinti galima iki birželio 30 d.

  Sinoptikai persėja apie liūtis.

  Ved. Andrius Kavaliauskas

  • 50 min
  Navickienė klimpsta gilyn: dėl Dubajaus praleido posėdį

  Navickienė klimpsta gilyn: dėl Dubajaus praleido posėdį

  Seimo narė Monika Navickienė atsistatydino iš ministrės pareigų, tačiau klausimų politikei kyla vis daugiau. Atostogų ministrę premjerė išleido likus beveik mėnesiui iki skrydžio, bet per tiek laiko politikė nepasirūpino gauti Seimo valdybos sutikimo išvykti už Europos Sąjungos ribų. Dėl kelionės Monika Navickienė praleido Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdį.

  Lietuvoje minima Gedulo ir vilties diena. Prisimenami ištremtųjų likimai, dvidešimt keturiose savivaldybėse skaitomos jų pavardės.

  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis šiandien susitiko su advokatu Ignu Vėgėle susitarti dėl jo dalyvavimo Seimo rinkimuose.

  Lietuvai minint Gedulo ir vilties dieną, į forumą Vilniuje susirinkę Rusijos opozicionieriai ir intelektualai ieško būdų pagreitinti Kremliaus režimo griūtį.

  Palūšės bendruomenės pirmininkė sako, kad šiame istoriniame kaime turistų skaičius pastaruoju metu nedidėja. Kokios to priežastys ir, apskritai, kuo gali būti patrauklus kurortinės teritorijos statusą turintis istorinis kaimas?

  Ved. Liepa Želnienė

  • 54 min
  Seimas pritarė šaukimo sistemos pertvarkai - į pradinę karo tarnybą iš karto po mokyklos

  Seimas pritarė šaukimo sistemos pertvarkai - į pradinę karo tarnybą iš karto po mokyklos

  Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės atleidimo iš pareigų. Apie savo atsistatydinimą ji pranešė vakar vėlai vakare.

  Seimas pritarė Krašto apsaugos ministerijos pasiūlytiems Karo prievolės įstatymo pakeitimams dėl privalomosios pradinės karo tarnybos šaukimo sistemos tobulinimo.

  Lietuvos sveikatos mokslų universiteto taryba sutiko perduoti aukštosios mokyklos valdomą valstybinės žemės sklypą Radviliškio rajone Vokietijos gynybos pramonės koncerno „Rheinmetall“ gamyklos statybai.

  Kretinga skelbia kovą daugiabučių kiemuose, gatvėse ir stovėjimo aikštelėse paliktiems automobiliais, paženklintiems įvairiomis reklamomis. Nuo šiol tokie automobiliai bus apstatomi laikinomis tvoromis, o jas papuoš miesto moksleivių piešiniai.

  Ved. Agnė Skamarakaitė

  • 53 min
  Naujos detalės Monikos Navickienės skandale

  Naujos detalės Monikos Navickienės skandale

  Šią savaitę negyvos rastos dvi mergaitės - keturiolikmetė Alytuje ir vienuolikmetė Panevėžyje. Kaip galime padėti paaugliams ir išvengti tragiškų nelaimių?

  “Rail Baltica” projektas laiku nebus pabaigtas ir kainuos bent 4 kartus brangiau nei planuota. Tai nustatė bendras Baltijos šalių auditas. Susisiekimo ministras Marius Skuodis jau ieško kaltų.

  Naujos detalės Monikos Navickienės skandale. Paaiškėjo, kad Vyriausybinė sandorių komisija užkirto kelią parduoti verslą Vilniaus oro uoste.

  Ved. Liepa Želnienė

  • 52 min

Customer Reviews

5.0 out of 5
1 Rating

1 Rating

Top Podcasts In News

The Daily
The New York Times
Front Burner
CBC
Candace
Candace Owens
Pod Save America
Crooked Media
The Tucker Carlson Show
Tucker Carlson Network
Global News Podcast
BBC World Service

You Might Also Like

LRT Aktualijų studija
LRT
Lietuvos diena
LRT
Svarbus pokalbis
LRT
Žinios
LRT
Proto Pemza
Proto Pemza
PIN kodas
LRT

More by LRT

LRT Aktualijų studija
LRT
Lietuvos diena
LRT
Istorijos perimetrai
LRT
Mažoji studija. Dievo žodis.
LRT
Žinios
LRT
Homo cultus. Posūkiai ir perspektyvos
LRT