80 episodes

Pierwszy i prawdopodobnie jedyny w Polsce podcast poświecony w dużej mierze VR, ale nie tylko. Rozmawiamy też dużo grach wideo, czasem o flipperach i szeroko pojętej popkulturze. Odcinki ukazują się w cyklu miesięcznym.

MKwadrat Podcast Dominik, Łukasz, Marcin & Michał

  • Video Games

Pierwszy i prawdopodobnie jedyny w Polsce podcast poświecony w dużej mierze VR, ale nie tylko. Rozmawiamy też dużo grach wideo, czasem o flipperach i szeroko pojętej popkulturze. Odcinki ukazują się w cyklu miesięcznym.

  MKwadrat #80 – Stojące Zaproszenie

  MKwadrat #80 – Stojące Zaproszenie

  Witamy w okrągłym 80 odcinku w którym gościmy General Managera Albion Localisations.

  Rozmawiamy między innymi Ori and the Will of the Wisps i okazuje się że Simplex i Dominik mają podobnie ambiwalentne odczucia co do tej gry. Zapraszamy do słuchania!

  • 1 hr 54 min
  MKwadrat #79 – Postapo Hybryda

  MKwadrat #79 – Postapo Hybryda

  Witamy w kolejnym odcinku! Staramy się rozmawiać trochę więcej o grach ale nie końca nam to wychodzi. Mamy nadzieję, że tego nie słychać, ale z powodu problemów technicznych został on złożony z trzech części, wielkie podziękowania dla Dominika. Kto zgadnie w którym miejscu była druga, zamaskowana przerwa w nagrywaniu?

  • 3 hrs 17 min
  MKwadrat #78 – Gry na literę “K”

  MKwadrat #78 – Gry na literę “K”

  W odcinku dużo tak zwanego “human touch” czyli naszych osobistych historii. Opowiadamy jak radzimy sobie z dystansowaniem społecznym, pracą zdalną. Oprócz tego perypetie Simplexa który najpierw miał bardzo pechowy piątek 13, a potem dla równowagi rosyjski haker przez zdalny pulpit zaszyfrował mu wszystkie dane na komputerze. Tru story. Dyskutujemy również o różnicach między remasterem a […]

  • 2 hrs 22 min
  MKwadrat #77 – Game Changer i System Seller

  MKwadrat #77 – Game Changer i System Seller

  Cuda, dziwy, ponownie udało pojawić się Michałowi! Musiał, bo rozmawiamy o grze z tytułu odcinka, ciekawe kto się domyślił o jaką grę chodzi. Oczywiście o Mesjasza VRu, czyli Half-Life: Alyx. Rozmawiamy też o Black Mesa, Resident Evil 7 i No Man’s Sky i... robieniu kopii zapasowych.  Oto rozkład jazdy:  00:00:32 - Radujemy się z kolejnej obecności Michała.

  00:01:02 - (lokowanie produktu) Dzięki Rysławowi, polskiemu oddziałowi Nvidii i sklepowi X-Kom otrzymałem kartę GeForce RTX 2080 Ti. #RTXON

  00:02:29 - (news) Control dostał aktualizację - DLSS w wersji 2.0 działa prawie jak magia, bo z 1080p robi 4K. Dygresja: Simplex wystąpił u Rysława.

  00:15:49 - (BAJOP) Simplex pomylił pianino z fortepianem. Michała to osłabiło. Wyjaśniamy różnice. Fortepian ma niższy input lag ;)

  00:18:17 - (podcast) Mamy nowe logo dzięki Razerowi, Funkoramie i Dominikowi. Po nagraniu tego odcinka udało się aktywować Patronite.

  00:24:05 - (lokowanie produktu) Kolejny raz polecamy Grysława (i Rysława). Jak również Rozgrywkę i Fantasmagierię oraz granie w Half-Life Alyx na YouTube.

  00:27:12 - (VR) Simplex myślał, że błąd z dźwiękiem w SteamVR został naprawiony, a okazało się, że najprawdopodobniej naprawiło się u niego po zmianie karty graficznej. Czyli jak nie chcecie mieć tego błędu to kupcie RTXa (być może).

  00:29:45 - (VR) Steam zmienił sposób liczenia ilości headsetów na bardziej miarodajny. Liczą nawet Oculusa Questa i Playstation VR. Komentujemy najnowsze dane podziału rynku VR według modelu gogli. Wyjaśniamy na czym polega dramat VRa.

  00:49:09 - (VR) Spekulujemy o Goglach HP Reverb G2. Mówimy też o HP Reverb, goglach o bardzo wysokiej rozdzielczości. Krytykujemy brak regulacji soczewek (IPD). Przypominamy żeby nie kupować Vive Cosmos. Wady i zalety Oculus Link.

  00:59:20 - (gry) Znowu Black Mesa. Xen jest piękny. Michał tradycyjnie trafił na gamebreaking buga. Przypominamy jak można grać w gry z serii Half-Life w VR, w tym moda do Half-Life 2 który powstaje od wielu lat.

  01:05:56 - (gry VR) Half-Life: Alyx - System Seller i Game Changer. I mesjasz VR. Zwycięzca w kategoriach Najlepszy Gołąb w Grach i Najlepsze Szczury w Grach. W jakim celu Simplex targał ze sobą telewizor kineskopowy? Czy gra ma wady?

  01:30:00 - (kłótnia) Miało być o RE7, ale Michał znowu nie zrobił backupu przed reinstalacją sytemu i znowu stracił sejwy i jeszcze się kłóci że to nie jego wina ;)

  01:37:00 (gry VR) - Dominik skończył Resident Evil 7 VR w systemie zmianowym. Michał nadal czeka na wersję VR na PC. Nadzieja umiera ostatnia… Znowu się prawie pokłóciliśmy, tym razem o różnice w jakości grafiki w VR i poza VR.

  01:46:20 (gry VR) - Wracamy na chwilę do Half Life Alyx i wyjaśniamy czemu mod pozwalający grać poza VR nie ma sensu, nawet jeśli powstanie.

  01:51:00 (gry VR) - Dominik ponownie o Residencie ale też trochę o tym jak bardzo nieostry jest No Man’s Sky VR, ale mimo to warto grać w tę wersje dla pełnego doświaczenia. Offtop o sterownikach kart graficznych.

  2:00:18 (lokowanie produktu) - Sterowniki GameReady do Half-Life Alyx, podziękowania dla sklepu X-Kom w którym kupiona była moja karta. Chwalimy sklep za politykę zwrotów na podstawie osobistych doświadczeń. Znowu chwalimy PSVR i polecamy Mossa.

  2:10:05 - Suchy żart na koniec. Jak się nazywa żona Herkulesa? Odpowiedź w odcinku! Planujemy nagranie odcinka z obrazem.

  2:12:37 - SUPER TAJNY EKSKLUZYWNY BLOOPERS WYŁĄCZNIE DLA NASZYCH PATRONÓW. JEŚLI NIE JESTEŚ PATRONEM NATYCHMIAST PRZESTAŃ SŁUCHAĆ! SPRAWDZIMY KTO OSZUKAŁ!  Gdzie nas można znaleźć?  MP3: http://mkwadratpodcast.pl/podcast/MKwadrat_77.mp3

  RSS: http://mkwadratpodcast.pl/feed/podcast

  Spotify: https://open.spotify.com/show/7e5OdT8bnLmvCahOfo4jNG

  iTunes: https://podcasts.apple.com/ca/pod

  • 2 hrs 13 min
  MKwadrat #76 – Lubimy cyferki

  MKwadrat #76 – Lubimy cyferki

  Ponownie wracamy po 2 tygodniach i ponownie nie gwarantujemy, że uda się to utrzymać. Prośby słuchaczy zostały wysłuchane i pojawia się Michał! Przy okazji nagraliśmy też najdłuższy odcinek w historii podcastu, trudno będzie przeskoczyć tak wysoko zawieszoną poprzeczkę. Ponieważ od momentu nagrania poprzedniego odcinka zarówno MS jak i Sony ujawniło dodatkowe informacje o nadchodzących konsolach, poświeciliśmy tej tematyce sporo czasu (jeśli ktoś nie domyślił się po tytule).  Rozkład jazdy:  00:00:32 - Witamy Michała po przerwie, oby pojawiał się jak najczęściej.

  00:01:02 - (news) Bethesda upadła i sobie swój głupi ryj rozwaliła. Na szczęście Doom Eternal jest mistrzowsko zoptymalizowany. Demo RE3 też.

  00:06:52 - (nextgeny) Omawiamy prezentacje Sony i MS o nadchodzących konsolach. Michał wybiera PS5 ze względu na PSVR2. TERAFLOPS nie TERAFLOP.

  01:04:46 - VirtualDream, inicjatywa godna wsparcia

  01:06:43 - (forum) Forumowa gra roku 1999 i 2000. Nasze typy. Głosujcie na Deus Exa!

  01:17:47 - (forum) Diagnoza stwardnienia rozsianego u forumowicza. Życzymy zdrowia!

  01:27:36 - (dygresja) Michał kupił nie tego Game Passa co trzeba.

  01:25:41 - (gra) Ori and the Will of The Wisps - świetna, piękna gra, tylko niestety technicznie popsuta. Dzięki, Microsoft.

  01:36:54 - (gra) Simplex grał w Lugi’s Mansion 3. Nintendo krul, magia Nintendo działa.

  01:50:58 - (gra) Apocalipsis. Opresyjny indyk z muzyką Behemotha i narracją Nergala

  02:00:24 - (gra) Type Rider. Przygody dwukropka. Gra z której dużo można się dowiedzieć o typografii.

  02:15:48 - (gra) Sine Mora EX - staroszkolny Shoot 'em up węgierskiej produkcji

  02:23:53 - (dygresja) Kończenie gier na raty, AC Origins i Odyssey.

  02:28:46 - (gra) Black Mesa - Half-Life taki jakim go zapamiętaliśmy.

  03:00:55 - (gra VR) - Boneworks. Taka sobie gra, ale genialne demo technologiczne.

  03:07:26 - kończymy!  Gdzie nas można znaleźć?

  MP3: http://mkwadratpodcast.pl/podcast/MKwadrat_76.mp3

  RSS: http://mkwadratpodcast.pl/feed/podcast

  Spotify: https://open.spotify.com/show/7e5OdT8bnLmvCahOfo4jNG

  iTunes: https://podcasts.apple.com/ca/podcast/m2-podcast/id1082742315

  Grupa na FB: https://www.facebook.com/groups/mkwadratpodcast/

  Twitter: https://twitter.com/mkwadratpodcast

  Email: kontakt@mkwadratpodcast.pl

  Patronite: https://patronite.pl/mkwadrat

  YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCXKW9Oixey3hHQ4g5o4OaDg/

  • 3 hrs 10 min
  MKwadrat #75 – Odcinek hipotetyczny

  MKwadrat #75 – Odcinek hipotetyczny

  Czołem, zależało nam żeby kontynuować “streak” odcinków co 2 tygodnie. Mało brakowało a do nagrania by nie doszło, ale udało się zorganizować znamienitego gościa, czyli Razera z podcastu Rozgrywka. Rozmawiamy o Google Earth, GTA V VR, Half-Life Alyx. Razer zostaje uświadomiony że następna generacja konsol może przynieść bardzo duży skok wydajnościowy. Smucimy się, że GeForce Now traci kolejne gry.

  • 2 hrs 2 min

Top Podcasts In Video Games

Listeners Also Subscribed To