89 episodes

Český podcast pro ty, kteří věří, že jediným limitem jejich života jsou oni sami. Inspirativní rozhovory s lidmi, kteří jdou proti proudu a boří stereotypy. Dan Tržil zpovídá osobnosti, kteří dosahují vynikajících výsledků ve svých oborech, ale hlavně plnohodnotného života dle vlastních pravidel.
Zajímá vás jejich motivace, zvyky, čemu věří a podle čeho se řídí?
Každý z nás chce v životě  něčeho dosáhnout a učit se od někoho, komu se to podařilo, je jedna z nejefektivnějších cest k vlastnímu úspěchu.

Proti Proudu Dan Tržil

  • Personal Journals

Český podcast pro ty, kteří věří, že jediným limitem jejich života jsou oni sami. Inspirativní rozhovory s lidmi, kteří jdou proti proudu a boří stereotypy. Dan Tržil zpovídá osobnosti, kteří dosahují vynikajících výsledků ve svých oborech, ale hlavně plnohodnotného života dle vlastních pravidel.
Zajímá vás jejich motivace, zvyky, čemu věří a podle čeho se řídí?
Každý z nás chce v životě  něčeho dosáhnout a učit se od někoho, komu se to podařilo, je jedna z nejefektivnějších cest k vlastnímu úspěchu.

  Yemi A.D. - Jak propojit kreativitu, umění a podnikání

  Yemi A.D. - Jak propojit kreativitu, umění a podnikání

  Yemiho je těžké představit pomocí jednoduchých nálepek. Ve své kariéře se věnoval tanci, herectví, choreografii, umělecké režii, marketingu, či  pořádání eventů. Pracoval s největšími světovými značkami a nejvýznamnějšími postavami hollywoodské scény, jako například s Kanye Westem. Yemiho jedinečnost spočívá v tom, že se svou kreativitou nezůstal jen v jednom oboru. Yemi je úspěšný podnikatel a inovátor v různých dynamických odvětvích, které mají společnou jednu věc, budoucnost. 
  V epizodě se dostaneme i k tomu, jak vést kreativní tým, jaká jsou specifika práce s mileniály a jak může práce na cestách redukovat komunikační odpad. Také uslyšíte zkušenost Yemiho, která mu pomohla naučit se delegovat a nebo třeba o osobním přístupu v leadershipu
  V rozhovoru uslyšíte:
  Účel a role umění ve společnosti Jak zvládat více projektů najednou a jak delegovat  O mediálních nálepkách Specifika práce s mileniály  Proč jsme se rozhodli strávit desetinu našeho života zíráním do telefonu Jak využívat intuici pro zodpovězení důležitých otázek Technologie, „urychlování času”, exponenciální růst a budoucnost  Co lidé pravidelně zanedbávají v sebevzdělávání

  • 50 min
  Janek Rubeš o tvorbě videí a odvrácené straně turismu

  Janek Rubeš o tvorbě videí a odvrácené straně turismu

  Do podcastu Proti Proudu přijal pozvání Janek Rubeš. Janka mnozí znáte z videí poukazující na směnárny, které v srdci Prahy komukoliv ochotně vymění euro za 14 korun nebo dokumentace podvodných taxikářů a ruličkářů měnící eura turistů za falešné peníze. S velkou pravděpodobností jste jeho videa viděli. V této epizodě podcastu mluvíme o tom, jaká byla Jankova cesta k tomu, co dnes dělá. Jak začínal a co by doporučil lidem, kteří by chtěli sami začít natáčet (nejen) virální videa a třeba se tím i živit.
  Dnes není neobvyklé slyšet vyzdvihování benefitů podnikání a práce na sebe. S Jankem mluvíme o tom, proč je šťastný, že je dlouhodobě zaměstnancem a taky možná uslyšíte, že i zaměstnání může nabízet spoustu svobod a benefitů a to i u práce, která s tím není často spojována. A jaké bylo pozadí jeho nejznámějších projektů - od videí až po knihu.
  Také mluvíme o tom, jestli Jankova aktivita a aktivita lidí, se kterými spolupracuje vedla k tomu, aby se některé z odhalených problémů vyřešili? V rozhovoru stávíme chvíli u stavu turismu v Praze a jak s ním do budoucna zacházet? Také s Jankem probereme cestování, jak cestovat, jak si užít nejvíce nové město? Na závěr dostanete i tip na místo v Praze, které je dobré objevit nebo znovu-objevit. 

   
  V rozhovoru taky uslyšíte:  O historii Janka, Honest Guide a jak se jako jeden z prvních s kamerou v ruce prosadil? 
  Proč je dobré mít za zády velkou firmu jako kreativec?
  Tipy pro někoho, kdo chce začít dělat videa.
  O slávě, proč být a nebýt slavný.
  Měla by Praha měla říci: "stop" návalu turistů?
  Jak vznikala kniha Honest Guide?
  Proč je dramaturgie důležitá? O turismu a proč jsou teď všechny západní města tak stejná? Jak dávat videím příběh?

  • 40 min
  Filip Molčan o sociálním podnikání a životě na vesnici

  Filip Molčan o sociálním podnikání a životě na vesnici

  Filip Molčan je podnikatel, který má za sebou úctyhodnou řadu úspěšných projektů. Jeho vlajkovou lodí je podnik Good Sailors, který má sociální přesah jako skoro vše, co Filip dělá. Filip byl zařazen do žebříčku 100 největších inovátorů v Evropě. Všechny své aktivity řídí už přes deset let z roubenky v Českém Švýcarsku, kde je zároveň strážcem národního parku. 
  V další epizodě podcastu Proti Proudu uslyšíte rozhovor s Filipem Molčanem. Filip je fascinující host, který dokáže kombinovat zdánlivě protikladné vlastnosti v jedné osobě. Je to úspěšný podnikatel, který řídí své projekty z Doubice, vesnice na severu Čech. V rozhovoru mluvíme o tom, jak se dostal do Silicon Valley, co se tam naučil a v čem to změnilo jeho přístup k podnikání. U podnikání se v rozhovoru zdržíme. Mluvíme o budoucnosti podnikání a o tom, jak se v Česku změnilo za dobu co podniká. Taky probereme, jak podnikat na vesnici a jak se nevzdát šance na úspěch, když člověk zrovna nechce žít ve velkém městě. Dostane se i na důležitost vytrvalosti a motivace v podnikání a taky jak poznat, kdy něco skončit a neutápět další energii.
  Filip zvládá řadu aktivit, které by vydaly minimálně na dva různé životy. V podcastu se pustíme do toho, co mu umožňuje zvládat tolik věcí najednou. Bavíme se o plánování času, stanovování priorit a o minimalizování aktivit, které pro nás nemají žádnou přidanou hodnotu. Filip působí jako člověk, který přesně ví, co od života chce. Taky na to v této epizodě přijde řeč. Jak zjistit, co v životě opravdu chceme a jak se tomu věnovat?
  V rozhovoru taky uslyšíte:   jak na digitální detox
  jak plánovat svůj čas
  o turismu jeho budoucnosti jak říkat ne co pro našeho hosta znamená inovace  jak se vyhnout zbytečným schůzkám

  • 38 min
  Bob Kartous o výchově a vzdělání v digitálním světě

  Bob Kartous o výchově a vzdělání v digitálním světě

  Bob Kartous je vedoucím komunikace a analýzy vzdělávací politiky ve společnosti EDUin. Také je mluvčím Českých elfů, aktivistické skupiny bojující proti šíření dezinformací v českém kyberprostoru. Dlouhodobě publikuje v řadě českých médií, ve kterých komentuje aktuální dění v české společnosti. 
   
  Do podcastu Proti Proudu přijal pozvání Bob Kartous. Bob svými aktivitami demonstruje, jak má vypadat konstruktivní vybočování z řad konformity a se svými názory jde často a veřejně proti proudu. Věnuje se (nejen) otázkám budoucnosti vzdělávání, například jestli technologie přemění další generace dětí na nový druh. Zároveň se zaobírá tím, jak upravovat vzdělávácí systém aby držel krok s tlakem současných a budoucích změn. 
   
  Schopnost našeho hosta samostatně a kriticky myslet ve mně zanechala dojem o tom, jak důležité je pokládat správné otázky. Soustředění se na nosné otázky ve vzdělávání poskytuje vhled nejen do současného vzdělávácího systému a života dětí, ale i do aktuálních problémů, se kterými se většina z nás běžně potýká. Ať už jde o proměny naší pozornosti, které s sebou přinesl internet a rozvoj technologií nebo o balancování digitálního a reálného života.
   
  Nezůstáváme jen u výchovy a vzdělávání. Bavíme se o tom, jak se soustředit na to, co je pro nás doopravdy důležité, také o digitální sféře a jejím vlivu na náš život. Na závěr se dostaneme i k problematice dezinformací, jak mohou rozkládat společnost zevnitř a jak se s nimi dá bojovat.

   
  V rozhovoru se dozvíte:  řadu zajímavých informací o vzdělávání
  postřehy o výchově
  trendy ve vlivu technologií na životy nejen našich dětí, ale i na životy naše
  jak nás proměňuje naše digitální sféra 
  jak se naučit efektivně využívat soutěživost
  co nejcennějšího můžeme dát svým dětem pro jejich budoucnost
  jak se dnes “vyrábějí“ a konzumují informace
  o chybách v rodičovství a jak dělat chyby “správně“
  na co cílí a jak fungují dezinformační kampaně

  • 1 hr 8 min
  Jan Lukačevič o vesmíru, inovacích a osobní vizi

  Jan Lukačevič o vesmíru, inovacích a osobní vizi

  Jan Lukačevič je kosmický inženýr, vědec a jedním z tvůrců modulu, který přistane v roce 2021 na Marsu. Vědě se nevěnuje jen na Akademii věd nebo při studiu doktorského studia, ale i jí úspěšně popularizuje na sociálních sítích.
  V dalším díle Proti Proudu mluvím s Honzou Lukačevičem o vesmíru, mediálním zkreslení, osobním brandu a cestování. Dozvíte se, jaká je současnost a budoucnost vesmírné explorace nebo jaké věci vzešlé z kosmického výzkumu běžně používáte v denním životě. Mimo vesmír se dostane i na zemitější témata, například jak Honza přistupuje k dlouhodobým cílům, proč se snaží si žádné neklást, a jak používá svou vizi jako kompas, kterým se řídí při vlastním rozhodování. Taky probereme, jak si snaží udržovat bystrou mysl.
  Přijde řeč i na cestování, jak cestovat ekologičtěji, ekonomičtěji a jaké je to nahlédnout do závodů se psím spřežením na Aljašce. V rozhovoru také uslyšíte, jak média portretizují a zveličují známé osobnosti, jak takové mediální zkreslení může negativně ovlivňovat sebepojetí lidí, kteří jsou vyzdvihováni pro svou výjimečnost, i když si sami připadají průměrně. 
   
  Při rozhovoru dojde i na osobní brand, proč je dobré se více soustředit na dobrou práci než na brand samotný. Honza je úspěšný mladý vědec, který byl zařazen do stovky Středoevropanů, kteří mají mít největší vliv na naši budoucnost. Forbes ho také zařadil do 30 pod 30. Navzdory svému postavení je Honza velmi pokorný a rozhovor s ním je příkladem toho, jak dosáhnout úspěchu odvahou nelpět na konvenci. Zazní i některé z myšlenek, které Honzovi pomáhají a možná pomohou nebo inspirují i vás.
  V rozhovoru se dozvíte: 
  Jaká je budoucnost vesmírného dobývání? Co je to overview effect u astronautů? Jak se dostal ke zkoumání vesmíru?

  • 1 hr 4 min
  Martin Černohorský o svobodné firmě a naplnění vnitřního já

  Martin Černohorský o svobodné firmě a naplnění vnitřního já

  Martin Černohorský působil jako CEO, nebo umožňovač, jak zněla jeho pozice, ve svobodné firmě Etnetera. Byl i vrcholným sportovcem. Pak se něco změnilo, Nyní je Martin aktivní součástí projektů Putování Saharou a Janovická louka.


  Martin byl velmi úspěšný manažerem a později i podnikatelem. Po mnoha letech života, ve kterém se snažil změnit svět, zasáhla Martina krize. Najednou se mu rozpadli veškeré své životní hodnoty a byl nucen se vydat na cestu k poznání sebesama. Nyní provází lidi Saharskou pouští, kde se snaží navést lidi k tomu, aby poznali a našli smysl života. Je průvodcem a majitelem Janovické louky, která propojuje lidi s nedotčenou přírodou a umožňuje hledání skutečných vnitřních hodnot.
    V rozhovoru se dozvíte: Jak se dostal na vrcholní manažerskou pozici? Co je vlastně svobodná firma a jak funguje? Je koncept svobodné firmy ten ideální? Proč odešel z vrcholného managementu? Jak se dostal k poutím Saharou? Odkud přichází vize? Proč trávit více času v přírodě?

  • 1 hr

Customer Reviews

Ivca92 ,

Jeden z nejlepších českých podcastů

Dana sleduji již od vzniku tohoto kanálu a je to jeden z nejlepších českých moderátorů rozhovorů. Hraje výborně stranu tazajiciho se, klade výborné otázky a jeho hosti jsou vždy velmi zajímaví čeští úspěšní lidé, kteří nejsou tak známí, ale určitě by měli být!

Top Podcasts In Personal Journals

Listeners Also Subscribed To