DABLTLACH

ArcadeBulls & Zypoman

Rádi si povídáme o videohrách a zjistili jsme, že nám Twitch a YouTube nestačí! Aktuality, co nás štve, co nás baví a jednoduše takové to domácí neformální tlachání o světe gamingu. Bejk & Zypo, bros v reálném světě, streamer a novinář, PCčkář a konzolista. Strany, které se velmi rádi hádají, zde kamarádsky proti sobě.

  1. 1 day ago

    #75 | HERNÍ PROHRY

    DABLTLACH pokračuje v sedmdesáté páté epizodě, kde se Bejk a Zypo rozpovídají o... herních prohrách! Na poli videoherním se totiž na poslední týden nastřádalo tolik pesimistických novinek, že tento díl snad nemůžeme pojmenovat jinak. Však se podívejte... Evropská Komise shodila ze stolu iniciativu Stop Killing Games. Bungie čeká brutální propouštění a Marathon ne a ne otočit kormidlem. Čistky v Microsoftu pokračují a ruší se Compulsion Games, Double Fine či dokonce Ninja Theory, které nedávno oznámilo novou Senua. Dokonce se šíří kuloáry, že XBOX zaměřuje své oči na Bethesdu... a vlastně celý Microsoft na svou XBOX divizi. Do toho odchází Craig Duncan coby ředitel Xbox Game Studios. Řada her zaostává za interními předpoklady. U Call of Duty opouští Treyarch Mark Gordon, který byl ve studiu 22 let. Don't Nod čelí vážným finančním problémům... a do toho všeho Electronic Arts chce nasadit reklamy přímo do videoher. Pánové a dámy... tento díl je teda masakr. Ale Gothicu se daří a čeká nás spoustu skvělých her... ostatně blíží se podzim a Gamescom! Tak hlavně zachovat klid! :)   TIMELINE: 00:00:00 - Úvod 00:05:19 - Gothic, Terraria a další 00:06:50 - Steam Next Fest 00:16:38 - Destiny 2 00:19:45 - Nespoléhají hry až moc na tvůrce obsahu? 00:37:27 - Návrat do Marvel Rivals 00:43:45 - Kritika CD Project 00:51:39 - rozhodnutí ohledně Stop Killing Games 01:09:30 - Škrty v Bungie a Destiny 2 vs Marathon 01:34:15 - Uspěje Control Resonant? 01:39:37 - Čistka v XBOXu a nejisté plány do budoucna 02:00:07 - studio Don’t Nod nemá financování 02:02:54 - EA a reklamy ve hrách 02:14:34 - Multiplayer Witcher by mohl být i na telefony 02:17:06 - Blizzard si posvítil na další neoficiální server WoWka 02:18:28 - Capcom ruší mikrotransakce v Dragons Dogma 2 02:19:55 - Gothic Remake slaví půl míče! 02:21:33 - Stalker 2 DLC dostalo trailer! 02:23:08 - Wukong slaví 30 milionů prodaných kopií dřív než Elden Ring 02:24:14 - Wolverine v češtině, Housmarque chce být jako FromSoftware 02:25:50 - Rebel Wolfs chystá dost DLC zdarma do Dawnwalkera 02:26:53 - Phantom Blade Zero se neboji GTA VI, DbD slaví 10 let 02:28:19 - Kauza Pokémoni vs Palworld pokračuje 02:30:00 - Deset nejlepších postav tohoto století!   Nová epizoda je již na Herohero a Spotify v rámci podpory na herohero.co/dabltlach, kde budou další epizody vždy s předstihem několika dnů. Děkujeme!

    2h 35m
  2. 15 Jun

    #74 | KRIZE HOJNOSTI 2

    DABLTLACH pokračuje v sedmdesáté čtvrté epizodě, kde se Bejk a Zypo rozpovídají o... videoherních konferencích! Máme za sebou Summer Game Fest, XBOX Showcase, PC Gaming Show i Nintendo Direct a je o čem mluvit! Spoustu her, oznámení, trailerů i dojmů! Nezapomněli jsme hrát videohry a nabízíme tedy dojmy z GOTHIC Remake, finále 007 First Light od Zypa a návrat do Destiny 2. Poté se přesouváme na diskusi o hrách, které jsme mohli vidět na konferencích. SGF nám nadělilo Final Fantasy VII Revelation, Stellar Blade, Wolf Among Us 2, Star Wars: Zero Company, moderní The Blood of Dawnwalker, Guild Wars 3, Crossfire, DLC do Mafie: The Old Country, TMNT: The Last Ronin či Resident Evil: Veronica. XBOX Showcase nadělil Call of Duty: Modern Warfare 4, Clockwork Revolution, Spyra, Castlevania: Belmond Curse, Senua, Minecraft Dungeons 2 či Valor Mortis a také Resonance: A Plague Tale Legacy, State of Decay 3, Halo, Fable a Gears of War: E-Day. Nintendo "ukázalo" Duskbloods či Legend of Zelda: Ocarina of Time či Star Foxe. Nezapomínáme i na novinky z herního světa a přibližujeme propouštění v Ubisoftu, prohraný soudní spor u Nintenda či přešlapování XBOXu na místě, kterému odchází miliony předplatitelů Game Passu.   TIMELINE: 0:00 - Úvod 1:18 - Gothic Remake 14:11 - zklamání z Jamese Bonda 18:05 - Návrat do Destiny 2 21:20 - paralelní hraní 24:20 - hodnocení jednotlivých konferencí 30:39 - Summer Game Fest 1:07:02 - XBOX Games Showcase 1:34:36 - Nintendo Direct 1:40:39 - Nintendo a pokuta za driftování 1:42:58 - Ubisoft a další propouštění 1:46:02 - XBOX, odliv předplatitelů a propouštění 1:51:49 - Miliarda her v září a říjnu 1:57:55 - Závěr   Nová epizoda je již na Herohero a Spotify v rámci podpory na herohero.co/dabltlach, kde budou další epizody vždy s předstihem několika dnů. Děkujeme!

    2h 5m
  3. 8 Jun

    #73 | ŽENY, KOSTKY, OSTUDA

    DABLTLACH pokračuje v sedmdesáté třetí epizodě, kde se Bejk a Zypo rozpovídají o... State of Play & God of War: Laufey! Santa Monica ukázala úvodních 20 minut nového God of War: Laufey a řada hráčů i nehráčů je z toho zvednutá ze židle. Komentáře jsou často až ostudné. Fakt je, že dostaneme nový God of War s hlavní protagonistkou - Faye.   Rozebereme také nového Wolverine, Raymana a mnoho dalších her ukázaných na State of Play. Zastavíme se i u remake Tomb Raidera, kde Zypo má problém s Larou Croft. Huh?   Valve oznámilo období prodeje Steam Machine i Frame, Stop Killing Games se bouří proti lobby herních korporacích v EU a Arc Raiders nakonec půjdou cestou PvE režimů.   Hráli jsme Path of Exile II, Fatekeeper, Mina the Hollower a také se přesouvá Fable, Moonwhispers Games co modifikovali World of WarCraft dělají vlastní MMOčko a Factorio oficiálně uzavírá svou kapitolu posledním patchem. :(   TIMELINE: 0:00 - Úvod 4:23 - Mario Kart World a Donkey Kong 9:55 - Bejk, mini Bejk a Batman 12:23 - Path of Exile 2 aka Doom build 22:40 - Bond je cool, Amazon ho chce zpět 30:20 - Amazon zařízl Star Gate 35:45 - Fatekeeper 42:10 - Mina The Hollower 49:02 - Vychází Gothic 54:20 - State of Play úvod 55:18 - ILL nechutný survival nebo scam? 57:26 - Control Resonant, No Rest For The Wicked 1:01:09 - Until Dawn 2 a Onimusha: Way of the Sword, Control 1:09:46 - Remake Tomb Raidera 1:15:17 - Wolverine tasí drápky 1:23:18 - God of War Laufey 1:55:38 - Stop Killing Games a jejich otevřený dopis 1:58:33 - Sony a jejich first party hry se prodávají o dost hůře 2:00:18 - Bude Pragmata 2? 2:02:07 - Liveservice model ovládá AAA produkci 2:04:48 - do Arc Raiders míří PvE mody 2:06:34 - Star Wars Jedi 3 a časový skok 2:08:20 - Star Craft 2 dostal po letech update 2:10:33 - Fable odložen na rok 2027 2:11:44 - Factorio dostane poslední update 2:14:17 - autoři Turtle WoW zakládají studio a dělají vlastní MMO 2:17:14 - Závěr, Steam Machine a predikce   Nová epizoda je již na Herohero a Spotify v rámci podpory na herohero.co/dabltlach, kde budou další epizody vždy s předstihem několika dnů. Děkujeme!

    2h 22m
  4. 1 Jun

    #72 | 11/10

    DABLTLACH pokračuje v sedmdesáté druhé epizodě, kde se Bejk a Zypo rozpovídají o... hodnocení her! V poslední době totiž vychází samé herní pecky, které atakují často 10/10 a Zypo má svoji myšlenku, jestli se tím neztrácí trochu ten punc výjimečnosti. Potřebujeme jiné hodnocení? Jsou redaktoři moc konzervativní? Nebo tu máme skutečně rok plný perfektních her? Pobavíme se také o 007 First Light, která je skvělá a baví nás oba, také o LEGO Batmanovi či indie vesmírné hře Starminer, kterou nakonec Bejk vůbec nedoporučuje. CD Projekt oznámil oficiální rozšíření do třetího Zaklínače s názvem Song of the Past, které bude nejspíš oslím můstkem ke čtyřce a dočkáme se ho příští rok. A na čem sakra ten CD Projekt ještě dělá? Zdražil se Steam Deck od Valve a to o více jak třetinu, Marathon od Bungie vstupuje do další sezóny a inklinuje více k PvE, což je trend extrakčních stříleček v poslední době. A znáte hru Kenshi? Bude dvojka... a bez early accessu! Rocket League společně s EPIC oznámilo šestou iteraci Unreal Engine, Sony si patentuje funkce do načítacích obrazovek a Star Citizen pokořil hranici jedné miliardy dolarů, které vybral skrz svou platformu. A na samotný závěr a velmi čerstvě - Infinity Ward oznámil na letošek Call of Duty: Modern Warfare 4. Wooo! TIMELINE: 00:00:00 - Úvod 00:02:33 - Není těch TOP her moc? 00:12:27 - Nový Youtube, nové sociální sítě 00:14:16 - Proč jsou ARPG tak lákavá. Diablo IV a PoE2 00:22:10 - 007: First Light 00:44:45 - Óda na Lego Batmana 00:53:24 - Starminer dojmy + Bejkova Zóna 00:58:14 - Witcher rozšíření a spekulace 01:08:40 - Valve zdražuje Steam Deck 01:14:10 - Roj zaútočil na hráče No Man’s Sky 01:16:38 - Chytne Marathon druhý dech? 01:20:34 - Escape from Tarkov a PvE mapa 01:23:10 - Patent od Sony a načítací obrazovka 01:26:40 - Blood of the Dawnwalker půjde dohrát hned jako Zelda 01:30:18 - Zabil Rockstar Red Dead Online? 01:36:31 - Rockstar slučuje moderské skupiny pod svoji záštitu 01:45:00 - Take-Two chystá 6 remaku, remasterů a možný leak PC GTA VI 01:46:53 - Microsoft vs Švédsko, Kotick vs Embracer 01:49:39 - Star Citizen překonal 1 miliardu dolarů 01:56:03 - oznámen Unreal Engine 6 na Rocket League turnaji 01:59:05 - Tides of Annihilation cílí na technickou dokonalost 02:02:42 - Call of Dury: Modern Warfare 4 již na podzim 02:06:54 - Single player MMO Kenshi prodalo 3 miliony kopií a oznámen byl druhý díl 02:09:30 - Závěr Nová epizoda je již na Herohero a Spotify v rámci podpory na herohero.co/dabltlach, kde budou další epizody vždy s předstihem několika dnů. Děkujeme!

    2h 13m
  5. 25 May

    #71 | VÁLEČNÝ OŘ V MORDORU!

    DABLTLACH pokračuje v sedmdesáté první epizodě, kde se Bejk a Zypo rozpovídají o... Warhorse & Grand Theft Auto VI. Take-Two Interactive potvrdilo, že se žádný odklad již nekoná a investoři mohou očekávat krásný fiskální rok 2027. S tím se pojí vydání očekávaného GTA VI 19. listopadu. A my se musíme k tomu vyjádřit a naznačit, jak moc se na nový díl těšíme. Nezůstaneme ale pouze u toho! Zahráli jsme si Subnautica 2, Phonopolis, Diablo IV i Nine Sols. Dostanete tedy nálož dojmů. Poté se přesouváme na nejnovější aktuality z herního světa - největší český banger je, že Warhorse pracují na novém open-world RPG ze světa Pána Prstenů. A dělá se i na další hře ze světa Kingdom Come! Vše potvrzeno! Debatujeme nad Playstation, XBOXem, Nintendem a Valve... čeká nás tržní střet velikánů videoherního světa. A Gabe z toho nemá teda žádnej vítr... a vlastně i Nintendo.   Probíráme také velké finanční pády Ubisoftu a jejich plány do budoucna, cestu Sony zpět k exkluzivkám či konec velké éry Destiny od Bungie, které dostává finální update. Jaká bude budoucnost Marathonu? XBOX slaví 25 let, Arc Raiders zpomalují aktualizace a čeká nás plno různých konferencí... sakra tohle léto bude narvané!   TIMELINE: 00:00:00 - Úvod 00:03:37 - Subnautica 2 dojmy 00:14:58 - Forza Horizon 6 bourá rekordy 00:16:54 - Phonopolis 00:22:00 - Lego Batman 00:22:44 - Nine Sols 00:29:44 - Star Citizen Raid 00:39:20 - GTA VI jako sociální experiment 00:53:33 - Diablo IV Lord of Hatred je top! 1:08:25 - Poslední tanec pro Destiny 2 1:16:45 - Marathon se zaměří více na PvE 1:19:00 - Arc Raiders zvolňuje tempo 1:21:30 - Co chystá Ubisoft 1:35:59 - Valve, bedničky, baseball kartičky 1:39:20 - Warhorse dělá Pána Prstenů i Kingdome Come! 1:48:21 - Quantic Dream a jejich liveservice hra končí 1:51:39 - CD Project a jejich bordel v databázích 1:58:00 - Sony chystá konferenci, zdražuje a ruší PC hry 2:10:40 - XBOX mění logo 2:12:15 - VR série Moss dostane neVR režim 2:13:25 - Oprava Borderlands stála 50 mega 2:16:40 - Civilizace VII dostala zásadní update 2:19:50 - Závěr Nová epizoda je již na Herohero a Spotify v rámci podpory na herohero.co/dabltlach, kde budou další epizody vždy s předstihem několika dnů. Děkujeme!

    2h 24m
  6. 18 May

    #70 | OKOVY ČÍSEL

    DABLTLACH pokračuje v sedmdesáté epizodě, kde se Bejk a Zypo rozpovídají o... číslech! V poslední době máme totiž pocit, že se některých číslům dává větší význam, než je potřeba. Steam Charts, hodnocení her a Steam Reviews, Metacritic... potřebuje to vlastně samotný hráč, aby se u hry bavil?   Sedmdesátý díl DABLTLACHu také rozšiřuje své působení i na videoplatformu YouTube! Tento díl je natočen i ve videoformátu a můžete si jej shlédnout na kanálu ArcadeBulls, kde nás uvidíte každé pondělí. Dejte nám vědět do komentářů, zda se Vám video forma líbí. :)   A co jsme probrali? Kromě zmíněných Steam Charts a dopadů jsme nemohli vynechat dojmy z našeho hraní - Zypo dohrál Saros, Bejk Directive 8020, máme dojmy z Mixtape a Bejk zamířil opět do Zóny ve STALKER: GAMMA.   Uniklo také spoustu her. Nejnovější Forza, LEGO Batman i Subnautica 2 - proč se to děje? Kdo za to může? A co na to Jan Tleskač? Nintendo Switch také zdražuje, další vývojář z Warhorse se přesouvá do CD Projekt Red do Varšavy a FromSoftware připravuje vlastní pirátskou hru. Stop Killing Games čelí lobby v USA, Discord se propojuje s XBOX Game Passem a fanoušci Dead Space mohou být oficiálně smutní.   TIMELINE:   00:00 - Úvod 02:42 - Saros dokončení 13:55 - Bejk hrál Directive 8020 22:58 - je Mixtape hra nebo film? 32:53 - Stalker Gamma obří mod pack 40:30 - Úniky dat Forza Horizin, Batman, Subnautica. 46:00 - Finanční výsledky Sony, Sony a Playstation 50:08 - Ovlivňují nás čísla online hráčů? 57:30 - Série Dead Space je u ledu 58:25 - Zkreslená číselná hodnocení 1:01:28 - Nintendo zdražuje 1:03:31 - Připravuje Fromsoftware pirátskou hru? 1:06:00 - Odliv lidí z Warhorse do CD Project 1:09:00 - Pearl Abyss a finance 1:10:58 - Stardew Valley a Haunted Chocolatier 1:15:35 - AC Hexe a spojení s Eziem 1:17:30 - Star Wars: Fate of the Old Republic má sponzora 1:22:20 - Je Hades 2 indie titul? 1:23:25 - Warhammer 40 000 Darktide šlape na brzdu 1:26:00 - Demonstrace před sídlem EA 1:27:42 - Prezentace Naconu v insolvenci 1:33:30 - Chystá se nový Engine v Evropě 1:38:14 - Playstation a umělá inteligence 1:41:12 - Anti Stop Killing Games v USA 1:44:46 - Nitro Discord propojen s Gamepassem 1:48:50 - Závěr a proč je GTA 5 tak jedinečné?   Nová epizoda je již na Herohero a Spotify v rámci podpory na herohero.co/dabltlach, kde budou další epizody vždy s předstihem několika dnů. Děkujeme!

    2hr 1min

Ratings & Reviews

4.3
out of 5
9 Ratings

About

Rádi si povídáme o videohrách a zjistili jsme, že nám Twitch a YouTube nestačí! Aktuality, co nás štve, co nás baví a jednoduše takové to domácí neformální tlachání o světe gamingu. Bejk & Zypo, bros v reálném světě, streamer a novinář, PCčkář a konzolista. Strany, které se velmi rádi hádají, zde kamarádsky proti sobě.

You Might Also Like