51 episodes

Pavol Neruda s hosťami o svete v nás a okolo nás.

Nerudacast Pavol Neruda

  • Education
  • 4.6 • 24 Ratings

Pavol Neruda s hosťami o svete v nás a okolo nás.

  AKO ZVÝŠIŤ INTELIGENCIU A POTENCIÁL VAŠICH DETÍ - JÁN BOTTYÁN - NERUDACAST 53

  AKO ZVÝŠIŤ INTELIGENCIU A POTENCIÁL VAŠICH DETÍ - JÁN BOTTYÁN - NERUDACAST 53

  Čo ovplyvňuje inteligenciu detí a ako ju môžeme od útleho veku rozvíjať? Prečo by deti nemali byť vystavené displejom aspoň do 1 roku? Akým chybám by sme sa mali vo výchove vyvarovať? Na tieto a mnoho ďalších otázok dnes odpovie Ján Bottyán, coach pre zlepšenie schopností a optimalizáciu správania detí. Svoje bohaté skúsenosti v rámci rodiny a výchovy detí získal predovšetkým od amerických mentorov, ktorí od začiatku 20. storočia venovali čas prieskumu na rozvoj detí po celom svete. Dlhoročné poznatky dnes využíva, aby pomáhal rodinám rozvíjať inteligenciu dieťaťa.

  • 1 hr 21 min
  NERUDACAST 52: LEGIONÁR POD PAĽBOU - MIROSLAV PALOVIČ

  NERUDACAST 52: LEGIONÁR POD PAĽBOU - MIROSLAV PALOVIČ

  18 rokov obliekal unifomu francúczskej cudzineckej légie. Absolvoval misie v Afganistane, Chade, Kosove, Mali, Stredo-Africkej Republike a ďalších častiach sveta. Aké to je byť pod paľbou Talibanu, alebo Afrických povstalcov? Ako žiť v permanentnom riziku, že pod vašim vozidlom môže kedykoľvek vybuchnúť improvizovaný výbušný systém? …a ako reagovať keď ste veliteľ a vaša jednotka čelí útoku nepriateľa? Miro Palovič toto všetko zažil. Fascinujúci príbeh Slováka, ktorý s puškou a v uniforme cudzineckej légie precestoval svet.

  • 1 hr 31 min
  NERUDACAST 51: MATÚŠ VALLO - AKÉ JE BYŤ PRIMÁTOROM BRATISLAVY

  NERUDACAST 51: MATÚŠ VALLO - AKÉ JE BYŤ PRIMÁTOROM BRATISLAVY

  Ako sa dá efektívne spravovať pol miliónová metropola? Aký je Matúš Vallo manažér, kedy si pomáha v kariére vizualizáciou a ako vyzerá Bratislava jeho snov?
  Ako čelí kritike a kedy si vie priznať, že urobil chybu? Zároveň sa dozviete ako to bolo s Vajanského nábrežím. A tiež o tom či sleduje Oktagon a ako zvláda úlohu primátora a zároveň hudobníka známej kapely Para.
  Matúš má nesmierne náročný post. Zodpovednosť je obrovská, keď sa niečo podarí pochvala je malá, no keď niečo nevyjde kritika je obrovská. Inšpiratívny rozhovor s politikom akých by som si želal aby malo Slovensko viac.

  • 1 hr 15 min
  NERUDACAST 50: KALMI MEZZEY - TAKÝ JE ŽIVOT KULTURISTU

  NERUDACAST 50: KALMI MEZZEY - TAKÝ JE ŽIVOT KULTURISTU

  Tvrdý tréning, extrémne odopieranie si a disciplína sa zhmotnia do jednej chvíľe - keď vystúpiš na pódium a v nacvičenej zostave predvedieš svoje telo, ktoré si formoval ako Michelangelo sochu Dávida.
  Aký je to pocit a čo všetko musia kulturisti absolvovať aby mohli vrcholovo súťažiť? Aký je svet kulturistiky ako ho nepoznáme a kedy sa kulturistom tiasnu slzy do očí? To všetko nám predstavil v tejto epizode Nerudacastu Kalmi Mezzey - slovenský reprezentant v kulturistike.

  • 53 min
  NERUDACAST 49: RONY PARADEISER - TIPSPORT GAMECHANGER JE TU!

  NERUDACAST 49: RONY PARADEISER - TIPSPORT GAMECHANGER JE TU!

  Aké sú jeho bezprostredné pocity a nastavenie pred turnajom v Ostrave, s čím prichádza Rony do turnaja medzi najlepších bojovníkov Európy? Verí si na víťazstvo? A kde vidí seba a ostatných účastníkov Tipsport Gamechangeru?

  @pararony je jediným zástupcom Slovenska 🇸🇰 v miliónovej pyramíde @tipsportgamechanger, ktorá začína svoju druhú sezónu! Tentokrát v ľahkej váhe. 🔥👊
  Rony je už teraz, v 26 rokoch, veteránom OKTAGONu:

  - Absolvoval OKTAGON Výzvu
  - bojoval už na OKTAGON číslo 3
  - zúčastnil sa aj turnaja OKTAGON Underground.
  - V roku 2023 sa nakoniec prepracoval na vrchol a stal sa šampiónom OKTAGONu! 🏆

  Teraz vstupuje do Ligy Majstrov MMA - Tipsport Gamechanger! 🔥 Tá začína v sobotu 2.3. v Ostravar Aréne.

  O tom je špeciálna epizóda #NERUDACAST s Rony Paradaiserom.”

  • 59 min
  NERUDACAST 48: Boris Bajer - EPIZÓDA, KTORÁ TI PREDĹŽI ZIVOT

  NERUDACAST 48: Boris Bajer - EPIZÓDA, KTORÁ TI PREDĹŽI ZIVOT

  Predstavte si, že by ste sa mohli dožiť 90-95 rokov. S tým, že ešte ako 85 roční budete chodiť do fitka, cestovať po svete, užívať si v zdraví priateľov a vnúčatá a naplno si vychutnávať život.

  Longevity, alebo po slovensky dlhovekosť je dnes mimoriadne diskutovaná téma.

  Ukazuje sa, že starnutie nemusí ísť tak rýchlo a prísť tak skoro ako v prípade našich starých rodičov a prarodičov. Starnutie sa dá výrazne spomaliť a môžme sa všetci dožiť vyššieho veku v zdraví a pohode.

  Ako na to? S Martinom Bajerom sme si prešli jednoduchých 5 pravidiel, ktoré sa dajú aplikovať do realneho života doslova hneď teraz. 
Keď sme mladí, často to zľahčujeme. Máme pocit, že sa nás starnutie netýka, že choroby tak nejak patria k vyššiemu veku. No pripomeňte si aké to je keď ste niekedy vážnejšie chorí - všetko zrazu stratí zmysel a jediné po čom túžime je byť zase zdraví.

  V takmto stave nemusíte žiť permanentne po 60tke, 70tke. Možete byť fit a cítiť sa skvelo, len niečo treba pre to začať robiť už dnes. Kde začať to sa dozviete v tejto epizóde Nerudacast.

  • 1 hr 19 min

Customer Reviews

4.6 out of 5
24 Ratings

24 Ratings

M.Hunter17 ,

Perfektní.

Moc zajimaví lidi a příjemná změna na Čr a sk scéně. Palo super.👍

Top Podcasts In Education

Pindy z gyndy
Kamila Žižková a Klára Sedmerová
Melvil Papers
Jan Melvil Publishing, moderují Vít Šebor a Zuzana Kačerová
Brain We Are CZ
Brain We Are
Institut Moderní Výživy podcast
Institut Moderní Výživy podcast
DEEP TALKS [CZE]
Petr Ludwig
Neurazitelný podcast | Večery na FF UK
Neurazitelny.cz - Jarda Jirák

You Might Also Like

Mozgová Atletika
ZAPO
Boris a Brambor
ZAPO
Startitup podcasty
Startitup
Lužifčák podcast
Lužifčák
CHOĎ DO...
ZAPO
MMA LETEM SVĚTEM
Ondřej Novotný