145 Folgen

Grysław to audycja, w której jak sama nazwa wskazuje sławione są gry - głównie wideo, ale nie tylko. Omawiam nowości, przedstawiam ciekawostki, przyglądam się wydarzeniom i najciekawszym tytułom. Całość podlana zróżnicowanym muzycznie sosem.

Grysław Ryszard Chojnowski

  • Videospiele

Grysław to audycja, w której jak sama nazwa wskazuje sławione są gry - głównie wideo, ale nie tylko. Omawiam nowości, przedstawiam ciekawostki, przyglądam się wydarzeniom i najciekawszym tytułom. Całość podlana zróżnicowanym muzycznie sosem.

  #144: Spojrzenie w przyszłość

  #144: Spojrzenie w przyszłość

  Po tygodniowej przerwie w nadawaniu do mojego studia ponownie zawitał nieoceniony Andrzej Muzyczuk i razem postanowiliśmy przedstawić interesujące tytuły, które zostały zapowiedziane na ten rok, a także premiery sprzętowe, bo przecież to rok wejścia na rynek nowych Xboxów oraz PS5. Dużo omawianych gier, wiele dygresji, opowieści i anegdot. Miłego słuchania!

  LISTA UTWORÓW
  1. ALLISTER BRIMBLE; Saboteur II, The Spectrum Works; 2015

  • 1 Std. 1 Min.
  #143: Witamy w nowym roku!

  #143: Witamy w nowym roku!

  Wejście w nowy rok to tradycyjnie czas podsumowań, więc takowe podsumowanie znajdziecie też w tym odcinku Grysława. Wraz z Andrzejem Muzyczukiem omawiamy najciekawsze gry ubiegłego roku (zapominając pewnie o masie wspaniałych pozycji) i przedstawiamy nasze ulubione tytuły z ostatnich 12 miesięcy.

  I jak zwykle możecie spodziewać się wielu dygresji, opowieści i anegdot. Miłego słuchania!

  LISTA UTWORÓW
  1. ALLISTER BRIMBLE; Agent X, The Spectrum Works; 2015

  • 1 Std. 1 Min.
  #142: Przedświąteczna pogadanka

  #142: Przedświąteczna pogadanka

  Z przyczyn techniczno-organizacyjnych nie udało mi się nagrać tego odcinka na czas i niestety nie pojawił się na antenie radiowej. Nie chciałem jednak zostawiać drogich słuchaczy i jeszcze droższe słuchaczki bez porcji Grysława przed Świętami, wobec tego zaprosiłem do mojego studia znanego Wam Andrzeja Muzyczuka, z którym rozmawiamy przez ponad godzinę - to najdłuższy Grysław w historii - na różne ciekawe tematy. A wśród nich są:

  - Xbox Series X, z w miarę dokładnym omówieniem potencjalnych możliwości sprzętowych
  - Analogue Pocket - nowa retrokonsola, która ma mieć premierę w przyszłym roku
  - pojawienie się Blade Runnera w ofercie GOG.com
  - oraz tradycyjnie masa dygresji

  W tym odcinku wyjątkowo nie ma utworu na koniec, ale to jednorazowy wyskok :)

  Miłego słuchania, ciepłych, rodzinnych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

  • 1 Std. 3 Min.
  #141: Na chorobowym

  #141: Na chorobowym

  Istniało spore prawdopodobieństwo, że ten odcinek nie powstanie, jako że cały czas męczy mnie szkocki wirus, mocno utrudniający mówienie zdolności wypowiedzi . Na całe szczęście w nagraniu wsparł mnie Damian z Fantasmagierii, dzięki czemu udało się przygotować je na czas.

  Nagranie powstało dosłownie tuż przed growymi oskarami, czyli Game Awards, więc niestety nie udało się omówić tego wydarzenia, choć nawiązujemy do niego i dzielimy się swoimi przewidywaniami (chybionymi, jak się okazało)

  Oprócz tego omawiam grę Phoenix Point, prezentujemy usługę GOG Galaxy 2, wspominamy serię Halo oraz Resident Evil, nawiązujemy do prezentacji State of Play oraz Nintendo Indies, podlewając to wszystko sosem z dygresji.

  Zapraszam serdecznie, przepraszając jednocześnie za mój dość upiorny głos.


  LISTA UTWORÓW
  1. YES; Arriving UFO; Tormato; 1978

  • 1 Std. 1 Min.
  #140: Powrót Archona

  #140: Powrót Archona

  Wróciłem ze Szkocji i Gramytatywnie z lekkim zapaleniem gardła, co słychać podczas audycji, ale na szczęście w nagraniu wsparł mnie ojciec założyciel arhn.eu, czyli sam Arek Kamiński. Rozmawiamy o Gramytatywnie, Cyberpunku, grach homebrew, Switchu, komputerze GPD WIN 2, Google Stadii i wielu innych sprawach, które mam nadzieję okażą się interesujące dla słuchaczy.

  No i przy okazji 100 lat dla Rockserwis.fm, które właśnie obchodzi 5 urodziny!

  Zapraszam serdecznie!

  Recenzja Stadii: https://www.youtube.com/watch?v=aXAAujWQx3Q
  Skrót z Gramytatywnie: https://www.youtube.com/watch?v=UA05NlZdiVM&t=

  LISTA UTWORÓW
  1. GENESIS; Snowbound; And Then There Were Three; 1978

  • 5 Min.
  #139: Puszka Pandory

  #139: Puszka Pandory

  Odcinek ma dość niepokojący tytuł, ale bez obaw - odnosi się do jednego ze sprzętów, który przyniósł do studia nieoceniony Andrzej Muzyczuk. Pandora to drążek arcade z wbudowanymi grami, który możemy podłączyć do telewizora i przeżywać emocje rodem z salonów gier. Wspomnienia o tych salonach i grach z nich przewijają się w trakcie odcinka, przetykane zachętami do udziału w Gramytatywnie, czyli growym maratonie na kanale arhn.eu, z którego zebrane datki trafią na fundację siepomaga. Zachęcamy gorąco do udziału - odnośniki poniżej. Na charytatywnych aukcjach można na przykład wygrać sesję treningową z moją skromną osobą albo gogle Oculus Rift!

  Oprócz tego w tym odcinku ponownie parę słów o Ring Fit Adventure, a także o The Touryst oraz o Death Stranding ogrywanym przez Andrzeja.

  Zapraszam serdecznie!

  https://www.siepomaga.pl/gramy19
  https://charytatywni.allegro.pl/sesja-treningowa-i-obiad-z-ryslawem-i11024929?
  https://charytatywni.allegro.pl/helm-vr-oculus-rift-kontrolery-touch-od-ryslawa-i11009125
  https://www.twitch.tv/arhneu

  LISTA UTWORÓW
  1. PENDRAGON; Pleasure of Hope; The Jewel; 1985

  • 1 Std.

Top‑Podcasts in Videospiele

Zuhörer haben auch Folgendes abonniert: