Gelukkig De Mens - De vrijzinnige Bijbelpodcast

Gelukkig De Mens - De vrijzinnige Bijbelpodcast

Gelukkig de mens is een podcast over de bijbel voor mensen van nu. Het zijn korte reflecties vanuit oude teksten en verhalen, op zoek naar de gemeenschappelijke deler: de mens. Of je nu in God gelooft of niet, verhalen die eeuwenlang mensen hebben gedragen verliezen niet zo maar hun betekenis. Er zit wijsheid in, en leven. Je moet alleen wel door het stof van eeuwen heen willen leren luisteren. Meer info op: www.gelukkigdemens.nl.

  1. 7h ago

    213. Een stil gebed

    Goede gewoontes. We weten wat goed voor ons is. Alleen soms, zeker na een vakantie, is het lastig om het vol te houden. Of weer op te starten. Sporten. Gezond eten. Een podcast maken. Maar goed we zijn weer begonnen. En deze week een stil gebed. Een stil gebed van David. In een grot gevlucht voor Saul. Een stil gebed. Psalm 57 Voor de koorleider. Op de wijs van Verdelg niet. Van David, een stil gebed, toen hij voor Saul was gevlucht in een spelonk. Wees mij genadig, God, wees mij genadig, want bij U is mijn leven geborgen. In de schaduw van uw vleugels zal ik schuilen, tot het doodsgevaar is geweken. Ik roep tot God, de Allerhoogste, tot God, die mij beschermt. Uit de hemel zal Hij hulp sturen, wie mij bedreigt wordt smadelijk verjaagd. sela Ja, God stuurt mij zijn liefde en trouw. Tussen leeuwen moet ik liggen, tussen dieren die mensen verslinden, hun tanden zijn speren en pijlen, hun tong is een geslepen zwaard. Verhef u boven de hemelen, God, laat uw glorie heel de aarde vervullen. Ze hadden een net op mijn weg gespannen om mij ten val te brengen, ze hadden voor mij een kuil gegraven, maar vielen er zelf in. sela Mijn hart is gerust, o God, mijn hart is gerust, ik wil voor U zingen en spelen. Ontwaak, mijn ziel, ontwaak met harp en lier, ik wil het morgenrood wekken. U, Heer, zal ik loven onder de volken, over U zingen voor alle naties. Hemelhoog is uw liefde, tot aan de wolken reikt uw trouw. Verhef u boven de hemelen, God, laat uw glorie heel de aarde vervullen.

    213. Een stil gebed
  2. Jun 28

    88. Boom aan stromend water (heruitzending)

    Blafheet. Snikheet. Niet-te-doen-heet. Te heet om te denken, te heet om te praten, te heet om een podcast op te nemen. Daarom een oude aflevering voor deze week. Een aflevering die misschien wat verkoeling kan geven. Een boom aan stromend water. Luister nu de nieuwste aflevering van Gelukkig De Mens: Boom aan stromend water via #spotify, #pocketcasts, #applepodcasts, www.gelukkigdemens.nl/88-boom-aan-stromend-water-heruitzending in je eigen podcastapp. #bijbel #overdenking #bezinning #podcast Mam, geloof jij in G O D? Dit was een vraag die Wieteke ooit bij het ontbijt van haar achtjarige zoon kreeg. In deze aflevering van Gelukkig de mens gaat het over deze vraag. Luister nu de nieuwste aflevering “Boom aan stromend water”. Jeremia 17:5-10 Dit zegt de HEER: Vervloekt wie op een mens vertrouwt, wie zijn kracht ontleent aan stervelingen, wie zich afkeert van de HEER. Hij is als een struik in een dorre vlakte, hij merkt de komst van de regen niet op. Hij staat in een steenwoestijn, in een verzilt en verlaten land. Gezegend wie op de HEER vertrouwt, wiens toeverlaat de HEER is. Hij is als een boom geplant aan water, zijn wortels reiken tot in de rivier. Hij merkt de komst van de hitte niet op, zijn bladeren blijven altijd groen. Tijden van droogte deren hem niet, steeds weer draagt hij vrucht. Niets is zo onbetrouwbaar als het hart, onverbeterlijk is het, wie zal het kennen? Ik, de HEER, ben het die het hart doorgrondt, die nieren toetst, die ieder naar zijn levenswandel beloont, aan ieder geeft wat hij verdient.

    88. Boom aan stromend water (heruitzending)
  3. Jun 14

    209. Getergd

    Soms heb je van die teksten waar het lijden aan alle kanten uit spat. En in de tijd van de bijbel was er nog geen therapeut, geen big farma, geen mindful. Maar wel een gebed. En in dit geval een gebed van David. Luister nu de nieuwste aflevering van Gelukkig De Mens: Getergd via #spotify, #pocketcasts, #applepodcasts, www.gelukkigdemens.nl/209-getergd in je eigen podcastapp. #bijbel #overdenking #bezinning #podcast Psalm 38 Een psalm van David, een dringend gebed. Wees niet vertoornd, HEER, straf mij niet, bedwing uw woede, sla mij niet. Diep zijn uw pijlen in mij gedrongen, zwaar is uw hand op mij neergedaald. Door uw toorn is niets aan mijn lichaam nog gaaf, door mijn zonden is niets van mijn gebeente nog heel. Mijn schuld steekt hoog boven mij uit, als een zware last, te zwaar om te dragen. Mijn wonden zweren en stinken vanwege mijn lichtzinnig leven. Ik loop gebogen, diep gebukt, ik ga in het zwart gehuld, dag in dag uit. In mijn lendenen woedt de koorts, niets aan mijn lichaam is nog gaaf, ik ben uitgeput, gebroken, met bonzend hart schreeuw ik het uit. Heer, al mijn verlangens zijn U bekend, mijn zuchten is U niet verborgen, mijn hart gaat tekeer, mijn kracht ebt weg, mijn ogen verliezen hun glans. Mijn liefste vrienden ontlopen mijn leed, wie mij na staan, houden zich ver van mij. Mijn belagers lokken mij in de val, wie mijn ongeluk willen, spreken dreigende taal, dag in dag uit verspreiden ze leugens. Maar ik houd mij doof en wil niet horen, ik doe als een stomme mijn mond niet open, ik ben als iemand die niets hoort, geen verweer komt uit mijn mond. Want op U, HEER, hoop ik, van U komt antwoord, mijn Heer en mijn God. Ik vraag U: laat hen niet om mij lachen, niet triomferen nu mijn voet wankelt. Want ik ben de ondergang nabij en altijd vergezelt mij de pijn. Ik wil U mijn schuld belijden, door mijn zonden word ik gekweld. Maar mijn vijanden leven, zij zijn sterk, zij zijn met velen en blind is hun haat. Ze vergelden goed met kwaad en vallen mij aan, al zoek ik het goede. Verlaat mij niet, HEER, mijn God, blijf niet ver van mij. Haast u mij te helpen, Heer, U bent mijn redding.

    209. Getergd
  4. Jun 7

    208. Ongemakkelijk

    Dit wordt een ongemakkelijke aflevering. Of nee, dit wordt een aflevering over een ongemakkelijke tekst. Een erg ongemakkelijke tekst. Want deze tekst wordt op veel plaatsen gebruikt om mensen te beschadigen, om ze buiten te sluiten, om ze niet te erkennen wie ze zijn. En ja, het staat er wel. Deze tekst staat in de Bijbel. Ook al willen we liever niet dat deze tekst erin staat. Maar hij staat er. En dus moeten we er iets mee. Luister nu de nieuwste aflevering van Gelukkig De Mens: Ongemakkelijk via #spotify, #pocketcasts, #applepodcasts, www.gelukkigdemens.nl/208-ongemakkelijk in je eigen podcastapp. #bijbel #overdenking #bezinning #podcast Leviticus 18 De HEER zei tegen Mozes: ‘Zeg tegen de Israëlieten: “Ik ben de HEER, jullie God. Volg niet de levenswijze van Egypte, waar je gewoond hebt, noch de levenswijze van Kanaän, waarheen Ik je breng. Leef niet volgens de bepalingen van die landen, maar volgens mijn regels, houd je aan mijn bepalingen en leef ze na. Ik ben de HEER, jullie God. Mijn bepalingen en regels schenken leven aan wie ze volgt, houd ze dus in ere. Ik ben de HEER. Niemand van jullie mag de eer van een naaste bloedverwant aantasten. Ik ben de HEER. Je mag geen gemeenschap hebben met je moeder, daarmee onteer je je vader; zij is je moeder en je mag geen gemeenschap met haar hebben. Heb geen gemeenschap met een andere vrouw van je vader, daarmee onteer je je vader. Heb geen gemeenschap met je zus, of ze nu de dochter van je vader of van je moeder is; zelfs al is ze niet uit hetzelfde huwelijk geboren als jij, je mag geen gemeenschap met haar hebben. Heb geen gemeenschap met de dochter van je zoon of de dochter van je dochter, daarmee onteer je jezelf. Heb geen gemeenschap met de dochter van een vrouw van je vader die door je vader verwekt is; zij is je zus en je mag geen gemeenschap met haar hebben. Heb geen gemeenschap met de zus van je vader; zij is een bloedverwante van je vader. Heb geen gemeenschap met de zus van je moeder; zij is een bloedverwante van je moeder. Tast de eer van je vaders broer niet aan; je mag zijn vrouw niet te na komen, ze is je tante. Heb geen gemeenschap met je schoondochter; zij is de vrouw van je zoon en je mag geen gemeenschap met haar hebben. Heb geen gemeenschap met de vrouw van je broer, daarmee onteer je je broer. Heb geen gemeenschap met de dochter van je vrouw, noch met de dochter van haar zoon of de dochter van haar dochter; zij zijn haar bloedverwanten en daarom zou dat een schanddaad zijn. Je mag niet naast je vrouw haar zus als bijvrouw nemen, je mag geen gemeenschap hebben met de ene zus zolang de andere leeft.

    208. Ongemakkelijk

About

Gelukkig de mens is een podcast over de bijbel voor mensen van nu. Het zijn korte reflecties vanuit oude teksten en verhalen, op zoek naar de gemeenschappelijke deler: de mens. Of je nu in God gelooft of niet, verhalen die eeuwenlang mensen hebben gedragen verliezen niet zo maar hun betekenis. Er zit wijsheid in, en leven. Je moet alleen wel door het stof van eeuwen heen willen leren luisteren. Meer info op: www.gelukkigdemens.nl.