Chronisch ziek de podcast

Yvonne Lankhaar

Dit is de podcast van Psycholoog en ervaringsdeskundige Yvonne Lankhaar. Zij neemt je mee in de wereld van het chronisch ziek zijn. En bespreekt vooral de onderwerpen die meestal niet besproken worden maar er wel zijn. De impact van chronisch ziek zijn op werk, op relaties en intimiteit, op zelfbeeld, op ouderschap, op vriendschap en meer. Levend verlies omdat je steeds opnieuw geconfronteerd wordt met de impact van je chronische aandoening. Omdat het onzichtbare gehoord mag worden.Deze podcast is onderdeel van PakRegie, mijn merk voor coaching, posdcasts en programma's rondom leven met chronische klachten.

  1. #31 Over zelfbeeld en identiteit en een leven met chronische klachten – In gesprek met Liesbeth Woertman

    06/26/2025

    #31 Over zelfbeeld en identiteit en een leven met chronische klachten – In gesprek met Liesbeth Woertman

    In deze bijzondere aflevering spreek ik met hoogleraar, psycholoog, spreker en schrijver Liesbeth Woertman over haar boek 'Zeg me wie ik ben'. We duiken samen in de thema’s identiteit, zelfbeeld en lichaamsbewustzijn en hoe deze op scherp worden gezet als je te maken krijgt met langdurige fysieke klachten. Wat als je lichaam je in de steek laat? Wat doet dat met je identiteit? En hoe blijf je trouw aan jezelf in een wereld waarin prestaties, controle en maakbaarheid de norm lijken te zijn? We praten over: - Waarom ons lichaam zo’n belangrijk onderdeel is van wie we zijn- Hoe zelfbeeld gevormd wordt in relatie tot anderen (en waarom dat soms pijnlijk schuurt)- Wat er gebeurt als je door ziekte ineens werk, sociale rollen of dromen verliest- Hoe je jezelf opnieuw betekenis kunt geven, ook als je veel moet loslaten- Hoe je keuzes maakt die trouw blijven aan wie jij ten diepste bentDit gesprek is speciaal voor iedereen die zichzelf opnieuw moet uitvinden door ziekte of klachten en op zoek is naar moed, herkenning en richting.Meer over Liesbeth Woertman • Website: https://www.psychologievanhetuiterlijk.nl/ • Boek 'Zeg me wie ik ben'- Bestel je hier ________________________________________ Themaweek ‘Chronisch ziek zijn en zelfbeeld’ Deze aflevering is opgenomen in het kader van mijn themaweek ‘Chronisch ziek zijn en zelfbeeld’, die plaatsvond van 23 t/m 27 juni 2025. Gemist? Geen probleem! Je kunt je via de link hieronder aanmelden voor mijn nieuwsbrief, dan houd ik je op de hoogte van nieuwe themaweken, trainingen en afleveringen. ________________________________________ 📬 Meld je aan voor de nieuwsbrief Ontvang als eerste updates over nieuwe afleveringen, events en aanbod: 👉 Klik hier voor de nieuwsbrief ________________________________________ Vond je deze aflevering waardevol? Je maakt me super blij als je een sterrenbeoordeling wil geven in jouw podcast. En leuk als je de aflevering wil delen met mensen die hier ook mee aan de slag zouden willen gaan.  Foto Liesbeth Woertman: Fotograaf Bob Bronshoff

    51 min
  2. #30 Zelfbeeld, chronische klachten en leven met wat er is – In gesprek met Liselotte Delwel

    06/24/2025

    #30 Zelfbeeld, chronische klachten en leven met wat er is – In gesprek met Liselotte Delwel

    In deze aflevering ga ik in gesprek met psycholoog, ACT-trainer en ervaringsdeskundige Liselotte Delwel. Ze schreef het boek 'Leven met wat er is', waarin ze Acceptance and Commitment Therapy (ACT) combineert met haar persoonlijke ervaring met langdurige klachten. We spreken over: • Het effect van chronische klachten op je zelfbeeld • Omgaan met schuld, schaamte en het verlies van je oude ‘ik’ • Zelfcompassie en de kracht van mildheid • Waarom acceptatie geen opgeven is, maar juist een actieve keuze Een eerlijk en inspirerend gesprek over veerkracht, wanhoop, grenzen stellen en de zoektocht naar betekenis. ________________________________________Meer over Liselotte Delwel • Website: https://www.liselottedelwel.nl • Boek Leven met wat er is → Bekijk hier ________________________________________ Themaweek ‘Chronisch ziek zijn en zelfbeeld’ Deze aflevering is opgenomen in het kader van mijn themaweek ‘Chronisch ziek zijn en zelfbeeld’, die plaatsvond van 23 t/m 27 juni 2025. Gemist? Geen probleem! Je kunt je via de link hieronder aanmelden voor mijn nieuwsbrief, dan houd ik je op de hoogte van nieuwe themaweken, trainingen en afleveringen. ________________________________________ Meld je aan voor de nieuwsbrief Ontvang als eerste updates over nieuwe afleveringen, events en aanbod: 👉 Klik hier voor de nieuwsbrief ________________________________________ Vond je deze aflevering waardevol? Je maakt me super blij als je een sterrenbeoordeling achterlaat in je podcastapp! Heb je vragen of wil je iets aan me teruggeven stuur me dan een mailtje of berichtje op Instagram!

    59 min

About

Dit is de podcast van Psycholoog en ervaringsdeskundige Yvonne Lankhaar. Zij neemt je mee in de wereld van het chronisch ziek zijn. En bespreekt vooral de onderwerpen die meestal niet besproken worden maar er wel zijn. De impact van chronisch ziek zijn op werk, op relaties en intimiteit, op zelfbeeld, op ouderschap, op vriendschap en meer. Levend verlies omdat je steeds opnieuw geconfronteerd wordt met de impact van je chronische aandoening. Omdat het onzichtbare gehoord mag worden.Deze podcast is onderdeel van PakRegie, mijn merk voor coaching, posdcasts en programma's rondom leven met chronische klachten.