Ժողանվտանգություն Podcast
Research Center for Democracy and Security (RCDS)
What is the relationship between democracy and security? Are democracies more effective in war? What is the role of civil society in preserving national security? How can the spread of misinformation be regulated in the age of social media? And, most of all, how are all these challenges related to the modern Armenian context? Tigran Grigoryan, Head of the Regional Center for Democracy and Security, based in Yerevan, invites international specialists from diverse backgrounds to share deep insights and expertise in this podcast.
1. 01/18/2024
#10 Ինչպե՞ս կարելի է կարգավորել ապատեղեկատվության տարածումը սոցիալական մեդիաների դարաշրջանում։ | Արթուր Պապյան, մեդիափորձագետ
🔹 Ինչո՞վ են տարբերվում ապատեղեկատվությունը, սխալ տեղեկատվությունը և կեղծ տեղեկատվությունը։ 🔹 Ինչպե՞ս կարելի է կարգավորել ապատեղեկատվության տարածումը սոցիալական մեդիաների դարաշրջանում։ 🔹 Ի՞նչ վերափոխումների են ենթարկվել Ֆեյսբուքը, Թվիթերը, Գուգլը և այլ նման ընկերությունները։ 🔹 Ի՞նչ ազդեցություն են ունեցել սոցիալական ցանցերը քաղաքական գործընթացների վրա։ 🔹 Արդյո՞ք այս ամենը նպաստում է Հայաստանում հասարակության բևեռացմանը։ 🔹 Հայաստանն ի՞նչ է անում ճգնաժամային իրավիճակներում ապատեղեկատվությանը դիմակայելու համար։ «Ժողանվտանգություն» փոդքասթի տասներորդ թողարկման մեջ զրուցում են «Ժողովրդավարության և անվտանգության» տարածաշրջանային կենտրոնի նախագահ Տիգրան Գրիգորյանը և մեդիափորձագետ Արթուր Պապյանը։ ❗Հաղորդումը նկարահանվել է 2023 👉 թվականի հուլիսին։ Շարքի մյուս թողարկումները կարող եք դիտել այստեղ՝ ⁠https://bitly.ws/WLS8