Sporting Femme Talk

Astrid Karsten, Salman Khawaja, Amber van Lieshout & Richard Lynch

🎧 Sporting Femme is de podcast over vrouwenvoetbal, met lef en liefde. Van de Eredivisie tot Oranje – Astrid Karsten, Salman Khawaja. Amber van Lieshout en Richard Lynch brengen scherpe observaties, talent en het verhaal áchter het spel. 🎙️ Geen kopieën, maar een eigen stem in het vrouwenvoetbal. Empowering Women's Football. One Story at a Time.

  1. 3D AGO

    S2E22: Vier Gelijke Spelen en Een Hoofdpijndossier - De competitie op slot. Veurink met paracetamol.

    Speelronde 15 in de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie en het lijkt alsof iedereen elkaar in evenwicht houdt.Richard voorspelt vier van de zes keer een gelijkspel — een competitie op slot, of pure spanning tot het einde? We bespreken: AZ dat PSV direct onder druk zal moeten zetten. De blessureproblemen bij PEC en de route vooruit voor Feyenoord om nu echt eens aan te haken in de top drie Ajax dat tegen Twente moet winnen om aangehaakt te blijven ADO Den Haag dat ruikt aan een kans om zich wonder boven wonder toch veilig te spelen Hera wat nog maar een paar puntjes nodig heeft voor lijfsbehoud en Excelsior wat uiteindelijk toch weer onderaan bungelt. Daarna verschuift de blik naar Zeist. De selectie van de Oranje Leeuwinnen roept weinig vragen op — maar de invulling van het basiselftal des te meer.Danielle van de Donk is terug als Leeuwin. Dat is mooi nieuws én.... levert hoofdbrekers op. Want ten kosten van wie? En wat doe je met Miedema? Op negen? of tien? of 10,5 zoals bij City? Wij wensen Arjan Veurink veel succes. En alvast een strip paracetamol voor de keuzes tegen Polen en Ierland. Sporting Femme Talk 22 is een aflevering over vorm, blessures, selectiepolitiek en de dunne lijn tussen stabiliteit en stilstand. De competitie ligt open.De keuzes zijn scherp.En wij leggen het op tafel. Chapters 00:00 Inleiding en Speelronde 15 Bespreking 02:53 Wedstrijdanalyse: AZ tegen PSV 05:39 Blessures en Impact op PEC 08:35 PSV's Vorm en Concurrentie 11:06 ADO Den Haag en Utrecht: Een Cruciale Wedstrijd 14:01 Ajax tegen Twente: De Topper van het Weekend 16:58 Excelsior tegen Hera: Een Spannende Ontmoeting 19:37 Heerenveen tegen NAC: De Strijd om de Punten 22:26 PEC tegen Feyenoord 35:27 Internationale Competitie en Selectie van het Nederlands Elftal 47:10 De Keepersdiscussie 54:27 Opvallende Namen in de Selectie

    57 min
  2. 12/21/2025

    S2E16: Niemand ongeschonden: de laatste speelronde van 2025

    In deze aflevering van Sporting Femme Talk bespreken Astrid Karsten, Richard Lynch en Amber van Lieshout de laatste speelronde van de EurojackpotVvrouwen Eredivisie van 2025. Ze analyseren de wedstrijden, de prestaties van verschillende teams, en de rol van keepers. Er wordt ook gesproken over de winterstop, transfermogelijkheden, en de toekomst van het vrouwenvoetbal in Nederland. De aflevering eindigt met wensen voor het vrouwenvoetbal in 2026 en een aankondiging van veranderingen in de podcastformat. Highlights De Eurojacketvrouwen Eredivisie heeft een spannende laatste speelronde gehad.Hera's gelijkspel tegen Twente was een belangrijke prestatie.De winterstop is cruciaal voor teams die op hun laatste benen lopen.Ajax heeft een sterke overwinning behaald tegen NAC Breda.NAC en ADO moeten zich zorgen maken over degradatie.De Graafschap heeft goede kansen op promotie naar de Eredivisie.PSV en Feyenoord hebben beide blessures en moeten creatief zijn in hun opstellingen.AZ heeft een teleurstellend seizoen tot nu toe.Utrecht moet fit blijven om competitief te zijn.ADO heeft dringend behoefte aan doelpunten en een goede spits.Sound bites "Het was een hele enerverende speelronde." "Ze zijn gewoon echt op." "Dit is eigenlijk hetgeen wat je wil." Chapters 00:00 Introductie en Welkom 05:25 Toekomst van Keepster Kelly Steen 12:07 Ajax als Winterkampioen 14:36 NAC en de Uitdagingen in de Eredivisie 17:00 De Noodzaak van Creativiteit en Ervaring 18:42 Conclusies en Toekomstige Vooruitzichten 19:09 De Capaciteit van Trainers en Teams 19:53 Promotie en Degradatie Scenario's 22:40 Spanning in de Competitie 23:41 Blessures en Hun Impact op Teams 27:48 Doelpunten en Spelersprestaties 30:55 Transfers en Toekomstige Veranderingen 32:46 AZ en PEC: Seizoensprestaties en Verwachtingen 38:21 Winterstop en Vertrouwen 39:45 Topscorers en Wedstrijdanalyses 40:51 ADO's Strijd en Blessures 42:30 De Toekomst van ADO Den Haag 45:05 Wensen voor het Vrouwenvoetbal 49:17 Kritische Reflecties en Toekomstvisie 55:13 Nieuwe Podcastformat en Vooruitblik Keywords:vrouwenvoetbal, Eredivisie, transfers, winterstop, Ajax, PSV, Feyenoord, ADO, Hera, Heerenveen

    58 min
  3. 12/07/2025

    S2E15: De laatste voor Oranje in 2025, Een heerlijke speelronde EVE &

    In deze Sporting Femme Talk blikken we terug op Nederland–Zuid-Korea en wat deze laatste wedstrijd voor Oranje in 2025 nou eigenlijk zegt richting de WK-kwalificatie die start in Maart. Of... had Veurink überhaupt iets aan deze wedstrijd tegen Zuid-Korea? We staan uitgebreid stil bij deze speelronde in de Vrouwen Eredivisie: Feyenoord de gelukkigste in duel met rechtstreekse concurrent PEC Zwolle, waarom klapte HERA er niet vol op tegen degradatieconcurrent Excelsior, ADO dat tekenen naar herstel toont en Utrecht wat Ajax een "fast-pass" door de defensie gaf. Twente kreeg van de KNVB vrijaf om zich optimaal voor te kunnen bereiden op de UWCL wedstrijd in Londen, tegen Arsenal, waardoor AZ ook nog een extra weekje mocht uitrusten. Na de bekerronde nog één speelronde voor de winterstop in de #EVE, die analyses hoor je in de laatste SFTalk van 2025 op 21 december. Internationaal wordt een hoofdstuk afgesloten: Chelsea verliest voor het eerst in 34 WSL-wedstrijden. Everton breekt de reeks, City loopt verder weg en de strijd om Champions League-plekken ligt plotseling volledig open, met Manchester United, Arsenal én het Tottenham Hotspur van Lize Kop binnen 2 punten van elkaar. Ook Frankrijk, Duitsland, Spanje, Italië en België passeren de revue. Tot slot een vervroegde kerstwens voor Ashleigh Weerden, als enige is zij nog altijd niet speelgerechtigd voor Natio Uma - we breken een lans voor haar en roepen op tot een petitie bij de FIFA! 00:00 Introductie 02:58 Vivianne Miedema's Prestaties en Toekomstige Rol Bij Oranje 05:37Blessures en Hun Impact op de Spelers 07:55 Analyse van Ajax-Utrecht: Een Beschamende Uitslag 10:54 Feyenoord-PEC: Spannende Wedstrijd met Incidenten 13:54 ADO PSV: Een Jubileum en Herstelpogingen 21:10 De Strijd om de Punten in de Kelder 34:43 De Onzekerheid bij Chelsea na nederlaag in WSL 48:18 De Stand van Zaken in Frankrijk en Duitsland 51:16 Updates uit Spanje en Italië 53:21 Opvallend Voetbalnieuws Let op! volgende aflevering over twee weken!

    1h 6m

About

🎧 Sporting Femme is de podcast over vrouwenvoetbal, met lef en liefde. Van de Eredivisie tot Oranje – Astrid Karsten, Salman Khawaja. Amber van Lieshout en Richard Lynch brengen scherpe observaties, talent en het verhaal áchter het spel. 🎙️ Geen kopieën, maar een eigen stem in het vrouwenvoetbal. Empowering Women's Football. One Story at a Time.