11 avsnitt

Diskusie so zaujímavými hosťami na tému zdravého životného štýlu, alkoholu v spoločnosti a vplyvoch medzinárodných korporácií na naše konzumné správanie. Diskusie sa nesú pod názvom „Na Zdravie!“ a sú organizované občianskym združením Movendi SK.

Na zdravie‪!‬ Movendi SK

  • Samhälle och kultur
  • 5,0 • 1 betyg

Diskusie so zaujímavými hosťami na tému zdravého životného štýlu, alkoholu v spoločnosti a vplyvoch medzinárodných korporácií na naše konzumné správanie. Diskusie sa nesú pod názvom „Na Zdravie!“ a sú organizované občianskym združením Movendi SK.

  Diskusia Na Zdravie! Alkohol náš každodenný

  Diskusia Na Zdravie! Alkohol náš každodenný

  Čo je to alkoholová norma? Ako sa dá zmeniť? Prečo zodpovedné ”pitie” neexistuje? Čo sa skrýva za výrazom ”škody spôsobené alkoholom”? V čom je Litva úžasná a čo majú spoločné Nitra s Islandom? O tom, ale aj o všeličom ďalšom sa rozprávali členovia Movendi SK.

  • 1 tim. 32 min
  Čo piť, keď nepiť

  Čo piť, keď nepiť

  Naša deviata online diskusia bola 30.4.a rozprávali sme sa o tom, aká je dostupnosť nealko nápojov, čo je to mocktail a prečo sú sober drinky drahšie ako alkohol? Ako sa tvorí nealko nápoj a je po takých dopyt? Stačí čistá voda? O tom, ale aj o všeličom ďalšom sa rozprávali členovia Movendi SK s výrobcom nealko nápojov Patrikom Drobným.
   

  Diskutovali:
  Patrik Drobný, CEO Syrup co. a vlastník značky Anaperitivo Analcolico
  Tibor Deák, hobby ochutnávač bezalko nápojov, podpredseda OZ Movendi SK
  Kristína Šperková, predsedníčka OZ Movendi SK a prezidentka Movendi International
  Moderovala Elena Koritšánska (novinárka, RTVS).

  • 1 tim. 44 min
  Na Zdravie: Láska bez alkoholu

  Na Zdravie: Láska bez alkoholu

  V našej desiatej online diskusii z 11.6.2021 sme sa zamerali na vzťahy. Rodinné, partnerské, priateľské. Randenie, rozchody, romantika, rozpory. Akú rolu v týchto vzťahoch zohráva alkohol a ako sa v rôznych situáciach správať bez alkoholu. O tomto všetkom sme sa rozprávali s koučkou Katkou Potúčkovou a s členom Movendi SK Daliborom Herdom. Moderovala Elena Koritšánska (novinárka, RTVS)

  • 1 tim. 3 min
  Ženy a alkohol

  Ženy a alkohol

  Všetko o alkohole a ženách. Prečo ho v minulosti nekonzumovali, prečo potom začali, ako alkohol na ženský organizmus pôsobí, ale aj o tom, aké to je byť sober žena v súčasnosti sme sa rozprávali s Kristínou Tormovou (instablogerka), Zuzanou Kamendy (klinická psychologička) a Kristínou Šperkovou (predsedníčka Movendi SK). Moderuje Elena Koritšánska (novinárka, RTVS).

  • 1 tim. 13 min
  Alkohol a film

  Alkohol a film

  Sú filmy vyložene o alkohole, niektoré ho propagujú, niektoré zobrazujú ťažkosti, aké s ním ľudia majú, a potom sú filmy, kde je alkohol jednou z "postáv", aj keď je samotný film napríklad o Vianociach. Alkohol si režiséri berú na pomoc, keď chcú vykresliť určitý typ scény alebo poskytnúť rýchlu informáciu o filmových postavách. A niekedy je alkohol vo filme len pre reklamu.


  Aký efekt majú tieto filmy a alkohol v nich na diváka? O rôznych nuansách alkoholu vo filmoch sme sa rozprávali s:


  Kristínou Kúdelovou, filmovou kritičkou a vedúcou kultúrneho spravodajstva denníka SME
  Rastislavom Žemličkom zo Sanatória AT, adiktológom a terapeutom
  Kristínou Šperkovou, predsedníčkou OZ Movendi SK a prezidentkou Movendi International

  • 1 tim. 39 min
  Suchá výzva

  Suchá výzva

  Už ste niekedy skúsili na isté obdobie cielene abstinovať od alkoholu? K čomu to má viesť a aký to má zmysel? Aký vplyv to má na človeka? Je to len o detoxe či o zisťovaní, či nie som závislý? Je lepšie robiť krátkodobé "suché výzvy" alebo radšej stať sa úplným abstinentom, resp. sober? Ako bude vyzerať tohtoročná kampaň Suchého februára v ČR a SR a ako sa môžete zapojiť? Aké podobné kampane sú inde vo svete a aké majú výsledky? Ako na propagovanie "sušenia" reagujú verejné inštitúcie a výrobcovia alkoholu?
  Aj o tom sa rozprávame v diskusii OZ Movendi SK Na zdravie!


   
  Hostia:
  Petr Freimann - manažér kampane Suchej únor v ČR
  MUDr. Klára Dzúriková - psychiatrička, sprostredkovateľka kampane Suchý február v SR, OZ Psychiatrická klinika v Trenčíne
  Kristína Šperková - predsedníčka OZ Movendi SK, prezidentka Movendi International
   
  Moderuje: Elena Koritšánska, novinárka (RTVS)

  • 1 tim. 13 min

Kundrecensioner

5,0 av 5
1 betyg

1 betyg

maikduennbier ,

What a resource

Insightful conversations, well moderated and thoroughly prepared with expert guest that elucidate alcohol topics of importance for Slovak society.

Mest populära poddar inom Samhälle och kultur

P3 Dokumentär
Sveriges Radio
Mer än bara morsa!
Kenza & Ines
Sommar & Vinter i P1
Sveriges Radio
Creepypodden i P3
Sveriges Radio
P1 Dokumentär
Sveriges Radio
Fredagspodden
Perfect Day Media