40 episodes

Roast different je podcast o výběrové kávě, kávové kultuře v Česku a na Slovensku a jejich osobností. Za poslední roky se kolem kávy a gastronomie vybudovala velká komunita lidí a právě s těmito lidmi si chceme povídat v našem podcastu. Připojte se do našich příjemných rozhovorů, ale i diskuzí na témata, které možná nejsou vždy příjemné, ale je dobré o nich mluvit.

Staňte sa plateným odberateľom: https://anchor.fm/adamcik/subscribe

Roast Different Mário Adamčík

  • Society & Culture
  • 5.0 • 6 Ratings

Roast different je podcast o výběrové kávě, kávové kultuře v Česku a na Slovensku a jejich osobností. Za poslední roky se kolem kávy a gastronomie vybudovala velká komunita lidí a právě s těmito lidmi si chceme povídat v našem podcastu. Připojte se do našich příjemných rozhovorů, ale i diskuzí na témata, které možná nejsou vždy příjemné, ale je dobré o nich mluvit.

Staňte sa plateným odberateľom: https://anchor.fm/adamcik/subscribe

  37 | O kávovom festivale, magazíne a podcaste o výberovej káve s Máriom Adamčíkom 1/2

  37 | O kávovom festivale, magazíne a podcaste o výberovej káve s Máriom Adamčíkom 1/2

  Role se otáčejí, jednou to přijít muselo. Mário Adamčík usedl místo křesla moderátora do křesla pro hosta. Co všechno o sobě prozradil? Slovenský barista žijící v Česku, výherce slovenského šampionátu v přípravě AeroPressu a Brewers Cupu 2019, zakladatel slovenské kavárny a pražírny black., kávový konzultant, ale především zakladatel Roast Different.

  Zajímá vás více informací o chystaném kávovém festivalu Two Coffee Champs? I o tom je v tomto podcastu řeč. Dozvíte se informace o předprodeji lístků a jaké výhody z předprodeje plynou, ale také více o pravidlech nepříliš známého Comandante Cupu. Podrobnosti o kávovém festivalu Two Coffee Champs se najdete zde: www.rdmag.co/twocoffeechamps.
  Facebookovou událost si můžete uložit na tomto odkazu: https://fb.me/e/2t5FXlsk4.
  Předprodej lístků cez GoOut: https://goout.net/sk/two-coffee-champs-slovakia-2022/szlmamt/

  Jak se ale tohle všechno stalo a hlavně v jakých souvislostech? Proč Mário otevřel svoji první kavárnu ještě v době, kdy studoval na střední škole? A co ho donutilo odejít z Trnavy do Bratislavy a následně do Prahy?

  Ve druhé části, která je prémiově odemčená pro naše předplatitele, se dozvíte také to, proč Mário zvažoval život v Amsterdamu. Proč se tak nakonec nerozhodl? Jak Mário popsal fungování svojí první slovenské firmy? Jaké jsou podle Mária rozdíly v české a slovenské kávové kultuře a proč slovenští baristé často odchází do Česka? Pro které slovenské klienty Mário pracuje a jaké má plány v Nitře? Všem předplatitelům děkujeme za jejich podporu. Chcete se i vy stát předplatitelem kávového podcastu Roast Different? Více informací se dozvíte na www.rdmag.co/predplatne.

  Děkujeme také sponzorům této části, slovenskému výrobci designového nábytku ROXOR Design Store, jehož nabídku najdete na stránkách www.roxordesignstore.sk. A úhonické pražírně Beansmith’s jejíž čerstvě praženou kávu a kávové příslušenství najdete na stránce www.beansmiths.com.

  • 33 min
  36 | O tamperoch, baristickom príslušenstve a príprave kávy v Alchimexu s Radkom Moutayrekom 1/2

  36 | O tamperoch, baristickom príslušenstve a príprave kávy v Alchimexu s Radkom Moutayrekom 1/2

  Vítejte u 36. dílu podcastu Roast Different. Hostem tohoto dílu je Radek Moutayrek, barista, barman, majitel české firmy @heavytamper a dalo by se říct tak trochu i kávový vynálezce. Co vlastně přivedlo Radka před více než 20lety ke kávě a jakou roli zde sehrálo jeho studium strojařiny?

  Radek nám v tomto podcastu odpověděl na otázky ohledně výroby tamperů, ale také na to, jak je podle něj práce s tamperem v každodenním životě baristy důležitá. Jak se ke kávě dostal a jaký je jeho vztah k barmanství?

  Ve druhé části se s Ondřejem zaměřili také na to, co ho inspirovalo k vynálezu stroje na přípravu filtrované kávy – Alchimexu. Druhá část podcastu je odemčená pro naše předplatitele, chcete se jím také stát? Více informací o předplatném najdete na našem webu www.rdmag.co/predplatne/. Odemknete si tak mnoho informací z kávového světa a podpoříte naši tvorbu, my vám za tuto podporu velmi děkujeme.

  Zajímá vás více informací o chystaném kávovém festivalu Two Coffee Champs, který se uskuteční 12.-13. 8. 2022? Chcete být u toho a vidět na vlastní oči prvního šampiona Comandante cupu a slovenského šampiona v přípravě Aeropressu? Více informací najdete již nyní na našich stránkách www.rdmag.co/twocoffeechamps/. Sledujte nás také na sociálních sítích, kde akci najdete jako @TwoCoffeeChamps.

  V neposlední řadě děkujeme našemu sponzorovi, pražírně výběrové kávy Beansmith’s z Úhonic u Prahy. Její čerstvě praženou kávu a kávové příslušenství najdete na stránkách www.beansmiths.com, děkujeme!

  • 23 min
  35 | O kávových kurzoch a pražení v Lot61 a Hasbean s Annou Chapčákovou 1/2

  35 | O kávových kurzoch a pražení v Lot61 a Hasbean s Annou Chapčákovou 1/2

  Vítejte u 35. části podcastu Roast Different. Hostem tohoto podcastu bude Anna Chapčáková. A téma je jasné, její láska ke kávě a chuť se neustále vzdělávat. Anička je slovenská baristka, pražička a také absolventka molekulární biologie.

  S Máriem probrali, jak se jí dařilo na českém Cup Tastingu, ale také to, jaká byla její cesta ke kávě. Řeč byla o mnohých kávových certifikátech, které se Aničce za dlouhé roky ve světě kávy podařilo nasbírat. Které jí toho hodně daly a jaký certifikát by doporučila?

  Ve druhé části podcastu, který je odemčený pro naše předplatitele, se řeč stočila také k její práci v zahraničí, kde působila jako pražič pro LOT61 a Hasbean. Chcete se také stát naším předplatitelem a odemknout si tak více než 8 unikátních epizod? Veškeré informace o předplatném najdete na: www.rdmag.co/predplatne. Všem předplatitelům děkujeme za podporu.

  A děkujeme také našemu sponzorovi, úhonické pražírně Beansmith’s, jejíž čerstvě praženou kávu a také kávové příslušenství najdete na stránce www.beansmiths.com.

  Nezapomeňte si také do kalendáře zapsat datum 12. a 13. 8. 2022, kdy se společně budeme moci potkat na kávovém festivalu v Bratislavě. Veškeré informace o Two Coffee Champs, kde budeme hledat slovenského šampiona v přípravě Aeropressu a také Comandante Cupu najdete již teď na: www.rdmag.co/twocoffeechamps

  • 34 min
  34 | O výrobe kávových kapsúl a distribúcii pražiacich technológii s Patrikom Zahradským 1/2

  34 | O výrobe kávových kapsúl a distribúcii pražiacich technológii s Patrikom Zahradským 1/2

  Vítejte u 34. dílu podcastu Roast Different. Tentokrát se společně s naším hostem Patrikem Zahradským, jednatelem, pražičem a inovátorem slovenské pražírny @alternativcoffee podíváme na problematiku kávových kapslí a distribuci pražících technologii. Ohlédneme se také do minulosti a podíváme se na to, jaké to bylo otevřít kavárnu těsně před vypuknutím pandemie.

  Jak se obchodní zástupce s komoditní kávou propracoval až k vlastní kavárně s výběrovou kávou? Kolik pražiček již na českém a slovenském trhu zvládl prodat? Proč se vydal cestou budování chráněného pracoviště a pokračuje v této cestě dál?  Patrik se také vyjádřil ke vzniku mnoha nových malých pražíren, kdo podle něj tento trh a slovenskou kávovou komunitu narušuje?

  Nezapomeňte také na pokračování s Patrikem v druhé části podcastu, ta je odemčena pro všechny naše předplatitele. Veškeré informace o předplatném najdete na stránce www.rdmag.co/predplatne/. Děkujeme všem předplatitelům za přízeň a podporu.

  Děkujeme také sponzorovi této části podcastu, úhonické pražírně Beansmith’s. Její čerstvě praženou kávu a kávové příslušenství najdete na stránce www.beansmiths.com

  • 26 min
  33 | O súťažení a víťazstve premytej kávy s aktuálnym českým šampiónom Denisom Kramářom 1/2

  33 | O súťažení a víťazstve premytej kávy s aktuálnym českým šampiónom Denisom Kramářom 1/2

  Hostem 33. dílu podcastu Roast Different se stal Denis Kramář. Barista, školitel, ale především aktuální vítěz Baristy roku 2022. Téma tohoto dílu je proto jasné. Jaká byla soutěž Barista roku 2022 očima Denise? A jaké jsou jeho plány na nadcházející světový šampionát v Melbourne?

  @deniskramar, loajální zaměstnanec brněnských @rebelbeancz popsal svoji cestu od odpůrce výběrové kávy po národního šampiona. Rozpovídal se o svých přípravách, o názoru na koncept soutěže, ale zodpověděl také otázky ohledně rozpočtu jeho soutěžní prezentace. Kterou myšlenku se prostřednictvím svého vystoupení snažil porotcům odprezentovat?

  Děkujeme všem posluchačům podcastu a budeme rádi, když nám prostřednictvím sociálních sítí sdělíte zpětnou vazbu. Na sítích nás najdete jako @rdmag.co.

  Děkujeme také všem sponzorům této části podcastu, úhonické pražírně Beansmith’s jejíž čerstvou kávu najdete na stránkách www.beansmiths.com a bratislavské pražírně Sweet Beans. Na ochutnání aktuální čerstvé produkce káv můžete na e-shopu www.sweetbeans.coffee uplatnit slevový kód „roastdifferent“ na 10% slevu.

  • 37 min
  32 | O práci pre pražiareň vs. nadnárodného importéra a vplyve spracovania zrna s Annou Markovou 1/2

  32 | O práci pre pražiareň vs. nadnárodného importéra a vplyve spracovania zrna s Annou Markovou 1/2

  32. epizoda podcastu Roast Different je tu a hned ze startu přichází s jednou novinkou. Touto epizodou vás provede náš nový moderátor, Ondřej Sejk, nová posila našeho týmu. Se svým hostem, Aničkou Markovou, se zaměřil na její cestu kávovým světem. Společně porovnali práci pro lokální pražírnu vs. velkého importéra zeleného zrna a pobavili se i o vlivu zpracování zrna na výslednou kvalitu kávy.

  Anna Marková, člověk s velkým záběrem ve světě kávy. Od práce v kavárně se postupně přes soutěže vypracovala až k možnému porotcování. Jak sama říká, její slabostí je vzdělání, a tak hledá odpovědi ve světě kávy. V současnou chvíli pracuje pro importéra Sucafina Specialty @sucafinaspecialty_europe a rozjela také iniciativu #movethebean. Tedy podporu z kavárenského světa pro válkou zasaženou Ukrajinu.

  Řeč se stočila i k uplynulému Baristovi roku 2022. Ty nejnovější články, včetně rozhovoru s novým kralujícím baristou najdete na našem kávovém magazínu www.rdmag.co.

  Děkujeme našemu sponzorovi této části, úhonické pražírně Beansmith’s jejíž čerstvě upraženou kávu najdete na stránkách www.beansmiths.com. A děkujeme také vám, našim posluchačům za poslechnutí této části. Vaše dojmy s námi můžete sdílet na sociálních sítích, kde nás najdete jako @rdmag.co.

  • 30 min

Customer Reviews

5.0 out of 5
6 Ratings

6 Ratings

McP42mcp ,

Super

Super podcast pre milovnikov kavy a gastra. Dobry format na jednoduche lahke pocuvanie.

tester738 ,

Kava je zivot

Vyborne podcasty, super hostia, rozhovory su prirodzene a idu do hlbky, super pocin. Hodilo by sa oslovit aj slovenskych praziarov. Urobit to tak 50 na 50

Top Podcasts In Society & Culture

RTVS
ZAPO
SME.sk
Helča, Janka, Vierka
Nasklee
Emma Chamberlain and Ramble

You Might Also Like

Brain We Are
Petr Mára, Martin Vymětal, Jan Dobrovský
Deník N
Český rozhlas
Forcapture
ZAPO