14 episodes

Подкаст про історію, медіа, та як пощастить.

Наш Твітер - @Borschpodkast
Наш інстаграм - @borsch.mikelandzhelo

Борщ Мікеланджел‪о‬ Borsch Mikelandzhelo

    • History
    • 5.0 • 3 Ratings

Подкаст про історію, медіа, та як пощастить.

Наш Твітер - @Borschpodkast
Наш інстаграм - @borsch.mikelandzhelo

    Музика чи їжа: про наболіле в українському андерграунді з Катериною Войчук та Юрієм Базакою aka. Kontrabass Promo

    Музика чи їжа: про наболіле в українському андерграунді з Катериною Войчук та Юрієм Базакою aka. Kontrabass Promo

    Привіт! Це завершальний випуск другого сезону Борща Мікеланджело. Поки ми готуємо новий сезон і багатенько новин для вас, пропонуємо вам зануритися разом з нами в світ музики, організації фестивалів, концертів, і гастролей, вони ж такі кольорові ;) 



    По суті, це випуск став гайдом для музикантів з альтернативної сцени, які хочуть знайти способи виставити, або зрозуміти в якому вигляді їх музичний продукт буде цікавий таким агенціям, як Kontrabass Promo і не лише. 



    Під час випуску постраждала лише одна пляшка джину!

    • 1 hr 12 min
    Кордони та ідентичність. Як формувалися нації та куди ми всі йдемо з Ярославом Ковальчуком.

    Кордони та ідентичність. Як формувалися нації та куди ми всі йдемо з Ярославом Ковальчуком.

    Ми усі формуємо свої кордони. А часом вони формують нас. Вирішили розібратися з питанням ідентичності та націй з дослідником з University of Alberta, та автором подкасту Ловець Чайок. 

    • 1 hr 8 min
    Де ховаються корупціонери? з Валерією Єгошиною

    Де ховаються корупціонери? з Валерією Єгошиною

    Випуск 12. Валерія Єгошина. Де ховаються корупціонери?

    У країні без ефективних правоохоронних органів переважна більшість з нас дізнається про корупцію на високому рівні з розслідувань журналістів. Війна в СБУ, розпили на медицині та причини існування мертвих історичних будівель у Києві - все це залишалося б невідомим, якби не люди, що працюють над тим, щоб докопатися до правди. Саме завдяки їхнім сюжетам, ми трошки тверезіше починаємо дивитися на життя. Саме їх робота створює з нас реалістів та вбиває політичні рейтинги тих, хто обіцяє нову політику, але займається старою - з відкатами, схемами, та “мамою, що любить швидкість”.

    Але як це все працює? Як самому почати викривати схеми, які коштують нашому бюджетному гаманцю мільярди? Хто найстрашніша людина в країні? Чи є тут слід Сороса?

    Валерія Єгошина, журналістка проекту “Схеми” на Радіо Свобода розказала нам про все це, та навіть більше - про страх, драйв професії та чому світ навколо нас неідеальний.



    Посилання на статтю про Радіо Вільна Європа - https://www.osaarchivum.org/blog/a-spy-or-not-a-spy

    П.С. Ми цього разу без музики, вирішили спробувати так. 

    • 45 min
    Карти, гроші, два кєнта: як створюються ігри в Україні з Михайлом Зінченком

    Карти, гроші, два кєнта: як створюються ігри в Україні з Михайлом Зінченком

    Карти, гроші, два кєнта: як створюються ігри в Україні

    Відеоігри - це універсальна форма мистецтва, вони дозволяють бути його частиною кожному, показують нам прекрасні, такі фантастичні всесвіти. За хвилину ви можете взяти участь у війні за Середзем’я чи досліджувати далекі галактики, спробувати побути середньовічним ассасином та європейським першовідкривачем Америки.

    Втім, окрім мистецтва - це ще й найбільший бізнес у сфері цифрових розваг: ринок відеоігр вже більший за кіно та музику, а на планеті вже не так просто знайти людину, що б не грала хоча б в щось на своєму мобільному телефоні.

    Але хто і що за цим всім стоїть? Про важку працю, понаднормові, кайф від роботи, як потрапити у професію та бізнес загалом ми поговорили з Михайлом Зінченко - тім-лідом та колишнім продюсером київської команди Wargaming (World of Warplanes)

    • 55 min
    Роми. Реальність складніша за стереотип.

    Роми. Реальність складніша за стереотип.

    В квітні мер Франківська, Марцінків, оголошував про “другу ходку” для виселення представників ромської спільноти з області на Закарпаття. В 2016-му на всю Україну прогримів скандал з Одеського села Лощинівка, де в убивстві підозрювали 20-річного рома. Стосунки української спільноти з ромською меншиною складні не лише від того, що лунають гучні заяви та виникають все нові, такі солодкі для медіа, скандали. Ні, ситуація, насправді, відображає й загальноукраїнський стан справ в сферах прав людини, працевлаштування, житла та побудови справді громадянського суспільства.

    Складність обговорення цієї тематики ще й в тому, що, й без того маргіналізована, ромська спільнота не є звичною, своєю для більшості населення, яке радо плекає свої стереотипи про базарних циган, ворожок, баронів і дітей, що збирають милостиню.

    В цьому випуску “Борща Мікеланджело” говоримо з Юліаном Кондуром та Романом Зіменко, представниками ромського благодійного фонду “Чіріклі”. Ще під час навчання в Будапешті, я познайомився з великою кількістю чудових людей, що навчалися на спеціальній програмі для Ромів з Східної Європи, що надавала можливість підготуватися для вступу на магістратуру усім охочим. Так я вперше пробив свої межі нерозуміння і відстороненості від цієї тематики. Згодом, я з захватом спостерігав за діяльністю (від мистецтва до правозахисників) і спілкувався з цими людьми.

    В цьому випуску стараємося говорити про складні речі та, водночас, очевидні. Юліан та Роман чудово розуміються на цій темі, адже самі вважають себе представниками ромської спільноти. Ми стараємося не боятися питати і про складне, і про очевидне. Щиро сподіваюся, що вам буде цікаво.

    Віжуал - Оксана Щербакова. Картина ромської жінки - Едуард Мане "Циганка з сигаретою."

    До наступного випуску.

    • 1 hr 4 min
    Знищити не можна зберегти: українські радянські мозаїки з Поліною Байцим та Євгеном Нікіфоровим

    Знищити не можна зберегти: українські радянські мозаїки з Поліною Байцим та Євгеном Нікіфоровим

    В другому випуску нашого нового сезону до вашої уваги розмова з дослідницею історії радянського мистецтва Поліною Байцим та фотографом Євгеном Нікіфоровим.

    Що таке об’єкти типового будівництва в радянському союзі і як мозаїки стали частиною їх декору? Які функції вони виконували в пропаганді та радянській ідеологіЇ?

    Говоримо про те, чому мозаїки насправді були формою колективного мистецтва. Який був процес та організація створення мозаїк? Обговорюємо особливості роботи українських художників, які працювали в напрямі соціалістичного реалізму та чому “за те, за що в Москві стрижуть нігті, в Києві рубають руку.” Чи є різниця між українськими та російськими мозаїками? Яке місце Україна займає в радянських студіях? Також згадаємо про роботу з пам’яттю та збереження мистецького спадку в умовах декомунізації.

    Нещодавно Поліна з Євгеном презентували їхню спільну роботу про радянські мозаїки в Україні “Ukraine. Art for Architecture”. Це третя книжка в серії Art for Architecture від видавництва DOM Publishing. В ній ви можете знайти 121 мозаїку з детальним описом про них та маршрути подорожей по Україні, щоби побачити якомого більше за раз. Слухайте, насолоджуйтеся коментуйте!

    Книгу можна придбати за посиланням:

    https://istpublishing.org/ist_distribution/tproduct/174233258-681047750671-ukraine-art-for-architecture?fbclid=IwAR1FqLwXy4i8lRorfXcgTlt8wUknImCjoJmQkFbF-4L2o_q_wYjRFJPtJsk

    або ж написати @enikiforov.

    Також, зверніть увагу на ще одну працю Євгена:
    Decommunised: Ukrainian Soviet Mosaics https://www.amazon.co.uk/Decommunised-Ukrainian-Mosaics-Yevgen-Nikiforov/dp/3869225831

    • 56 min

Customer Reviews

5.0 out of 5
3 Ratings

3 Ratings

Top Podcasts In History

The Rest Is History
Goalhanger Podcasts
History's Secret Heroes
BBC Radio 4
American Scandal
Wondery
Everything Everywhere Daily
Gary Arndt | Glassbox Media
Dan Carlin's Hardcore History
Dan Carlin
Throughline
NPR