60 episodes

Ми обговорюємо проблемні питання науки, які кидають виклики сучасному суспільству. Щонеділі розкриваємо нову історію.

Буде тобі наука Kunsht/Куншт

  • Natural Sciences
  • 4.9 • 12 Ratings

Ми обговорюємо проблемні питання науки, які кидають виклики сучасному суспільству. Щонеділі розкриваємо нову історію.

  Як живеться тваринам у зоні відчуження?/ Начитала Ната Жижченко (ONUKA)

  Як живеться тваринам у зоні відчуження?/ Начитала Ната Жижченко (ONUKA)

  Звичайно, вибух 4-го реактора на Чорнобильській АЕС у 1986-му приніс горе насамперед тим, хто ліквідовував його наслідки, а також місцевому населенню, якому довелося покинути власні домівки. Та чи можна назвати вибух трагедією для природи?

  Написала: Наталія Шевченко

  Підтримайте Куншт, ставши нашим другом: https://kunsht.com.ua/druzi/

  Підписуйтеся на новий подкаст від Куншт про штучний інтелект «Проєкт інтелект»: https://we.fo/1534413713

  • 13 min
  Чи безпечно ділитися фото своїх дітей у соцмережах?

  Чи безпечно ділитися фото своїх дітей у соцмережах?

  Чимало батьків з радістю поширюють фото дітей у своїх соцмережах. Але якщо ви це робите, потрібно дуже уважно ставитися до налаштувань приватності. Адже інформацію про своїх дітей краще не давати абикому в інтернеті.
  Юристка Віта Володовська пояснює, що саме на батьків або опікунів законодавство покладає роль охоронців приватності дитини. Одним із таких прав дитини є захист від свавільного або незаконного втручання в здійснення її права на особисте і сімейне життя або незаконного посягання на її честь і гідність.

  Начитав: Павло Козирєв

  Запрошуємо на виставку про персональні дані, кібербезпеку та медіаграмотність – Data CTRL Centre. Виставка відбудеться з 30-го жовтня по 22-е листопада в Центрі сучасного мистецтва М17 в Києві (вулиця Антоновича 102), а також у форматі онлайн на платформі: https://datactrlcentre.com

  Більше деталей на сторінці виставки в Facebook: https://www.facebook.com/datactrlcentre

  • 12 min
  Як персональні дані змінюють науку?/Data CTRL Centre

  Як персональні дані змінюють науку?/Data CTRL Centre

  Останніми роками тільки лінивий не чув і не говорив про зміни, які принесли в суспільство сучасні інформаційні технології. Фрази в діапазоні від старечого «сучасні діти не вилазять із телефонів» до оптимістичного «скоро все можна буде робити в два кліки» давно стали засаленими шаблонами мислення. Але мало хто знає, що ці технології поставили соціальні науки (соціологію, економіку, політологію, соціальну психологію тощо) на поріг, мабуть, найбільшої революції за весь час їхнього існування.

  Слухайте, як персональні дані змінюють науку, а вчені роблять дива, які їхнім колегам кількадесят років тому навіть не снилися! А також приходьте на виставку Data CTRL Centre, кураторами якої став Куншт. Усі деталі тут: https://www.facebook.com/datactrlcentre/

  Виставка відбувається за ініціативи Goethe Institute Україна та у співпраці з Tactical Tech (Берлін).

  • 18 min
  Що таке хемофобія?

  Що таке хемофобія?

  «У моєму селі люди досі віддають перевагу лікам такого зразка. Вони воліють пити рідину з пляшечки, а не ковтати пігулки», – казала героїня роману «Поїзд о 4:50 з Педдінґтона» міс Марпл. Трохи дивакувата улюблениця Аґати Крісті трішечки перебільшувала, провокуючи співбесідника на відвертість. Однак у виданому письменницею ще 1957 року творі доволі точно відображені і потяг до «бабусиних рецептів», і недовіра до сучасних технологій, які стали характерними для сьогодення.

  Написав: Володимир Саркісян
  Начитав: Павло Козирєв

  Підписатися на новий подкаст від Куншт про штучний інтелект і те як він змінює світ і нас з вами: we.fo/1534413713

  • 20 min
  Чи пізно вчитися дорослим?

  Чи пізно вчитися дорослим?

  У побутових розмовах інколи можна почути, що дорослим вчитися складно чи навіть неможливо. Мовляв, якщо в дитинстві та юності не вивчив англійської чи не опанував логарифми, то у 40 років можна вже й не починати. На противагу цьому твердженню існує інше: вчитись ніколи не пізно. Отже, який із цих постулатів правильний і має під собою наукове підґрунтя?

  Написала: Ная Новак
  Начитав: Павло Козирєв

  Підписуйтеся на наш новий наративний подкаст про медіаграмотність «Пост правди». На Apple Podcasts (https://apple.co/31k7pjd), Spotify (https://spoti.fi/3gw09XZ) та Google Podcasts (https://bit.ly/3fFuAd4).

  • 9 min
  Що не так із вологими ринками?

  Що не так із вологими ринками?

  «Вологі ринки» ‒ місце легальної та незаконної торгівлі тваринами і найімовірніше джерело поширення COVID-19. Що з ними сталося після початку пандемії і до чого тут панголіни?

  За підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Європейського Союзу в рамках гуманітарної ініціативи «Людяність і взаємодопомога», ми створюємо окрему рубрику присвячену COVID-19. Її мета – культивувати критичне мислення та стійкість до маніпуляцій в медіа щодо теми пандемії.

  Написала: Наталія Атамась
  Начитав: Павло Козирєв

  • 10 min

Customer Reviews

4.9 out of 5
12 Ratings

12 Ratings

H3XP3CTb ,

Дуже гарний подкаст

Дуже гарний подкаст!

Coffeefairy ,

Круте шоу! А можна ще крутіше

Дуже зраділа коли знайшла це шоу, бо слухаю багато англомовних пізнавально-розважальних подкастів типу 99% invisible, Radiolab...
У вас супер цікавий контент але формат подачі не дає мені дослухати жоден епізод :/ не вистачає музики, діалогів. Деякі епізоди були більше схожі на університетську лекцію яку читають з листка, інколи перечитуючи те саме речення двічі.
Не вистачає життя, якихось фонових звуків, емоцій.
Ви точно можете краще :)

Top Podcasts In Natural Sciences

Listeners Also Subscribed To