Дотепер

Дотепер

Усе, що відбувалося колись, впливає на нас теперішніх. Як це простежується в різних сферах життя України, говоримо з людьми, які стали в них авторитетними.

에피소드

  1. Василь Байдак про чорні жарти, стереотипи в гуморі й «розпайку»

    1월 7일

    Василь Байдак про чорні жарти, стереотипи в гуморі й «розпайку»

    «Важливо усвідомити, що гумор — це не тільки “хі-хі–ха-ха”, а й механізм, який допомагає пережити біль і розпач», — каже Василь Байдак про сміх як інструмент адаптації і тримання менталки у складні часи.  Він — один із найуспішніших українських стендап-коміків, який довго працював у жанрі абсурду, а під час повномасштабного вторгнення зосередився на комедії спостереження. Постійно проводить креативні збори й аукціони для потреб ЗСУ та виступає перед військовими в зоні бойових дій. У цьому інтерв’ю Василь говорить про витоки і сучасні особливості українського гумору.  Зокрема розмірковує про таке: Чому тоталітарні режими так бояться гумору? Чи можна жартами впливати на ворога? Чи може гумор допомагати ламати стереотипи? «Дотепер» — цикл інтерв’ю про взаємозвʼязок минулого та сучасності. Ведуча — журналістка Юлія Тимошенко, гості — авторитетні люди в певних темах або галузях. Проєкт втілюється в межах Програми інформаційної стійкості українського громадянського суспільства за підтримки IREX in Ukraine.

    3시간 22분
  2. Мирослав Лаюк про Бахмут, Сковороду і втрачену землю

    2024. 12. 23.

    Мирослав Лаюк про Бахмут, Сковороду і втрачену землю

    «Натхнення приходить, коли ти свідомий своєї мети та розумієш, що в тебе не так багато часу й ти маєш виконати цю роботу», — каже Мирослав Лаюк про щільність нинішнього часу й виклики, які треба подолати, щоб залишити якнайбільше свідчень про російсько-українську війну. Він — письменник, викладач кафедри літературознавства Національного університету «Києво-Могилянська академія», автор низки поетичних і прозових книжок, зокрема збірки репортажів та есеїв «Бахмут», що вийшла у видавництві Ukraїner. Історії з неї зібрані в період найінтенсивніших боїв за місто взимку та в березні 2023 року. Цьогоріч книжка «Бахмут» відзначена Премією імені Юрія Шевельова. У цьому інтерв’ю Мирослав говорить про українську літературну спадщину й теперішнє фіксування реальності. Зокрема розмірковує про таке: Наскільки дотепер простежуються античні сюжети? Як образ козака впливає на наш загальнонаціональний міф? Чи можливо говорити про різні війни, не створюючи ієрархій травми? «Дотепер» — цикл інтерв’ю про взаємозвʼязок минулого та сучасності. Ведуча — журналістка Юлія Тимошенко, гості — авторитетні люди в певних темах або галузях. Проєкт втілюється в межах Програми інформаційної стійкості українського громадянського суспільства за підтримки IREX in Ukraine.

    3시간 18분
  3. Микола Бєлєсков про план перемоги, глобальні партнерства і пошук винних

    2024. 12. 05.

    Микола Бєлєсков про план перемоги, глобальні партнерства і пошук винних

    «Будувати консенсус довше, але коли він збудований, то його порушить набагато важче», — каже Микола Бєлєсков про важливість міжнародних коаліцій в теперішній війні. Він є старшим аналітиком Центру ініціатив «Повернись живим», а також автором статей для українських і іноземних медіа. Тема розмови з ним — мілітарна традиція та теперішня боротьба, серед питань: Чим важливий Марш нової української армії? Чому світ менш західноцентричний, ніж нам здається? У чому воєнні виклики України та Росії симетричні? «Дотепер» — цикл інтерв’ю про взаємозвʼязок минулого та сучасності. Ведуча — журналістка Юлія Тимошенко, гості — авторитетні люди в певних темах або галузях. Проєкт втілюється в межах Програми інформаційної стійкості українського громадянського суспільства за підтримки IREX in Ukraine.

    2시간 30분
  4. 2024. 11. 19.

    Павло Маков про українських геніїв, емоцію в мистецтві та провінційність

    Світ остаточно почне сприймати Казимира Малевича як українського митця, коли, щоб подивитися кращі його роботи, треба буде приїхати до Києва, — вважає український художник Павло Маков. І додає, що люблять сильних і красивих, тому нам потрібно дбати про такий імідж України.  Павло Маков має майстерню в Харкові, створює офорти, його роботи експонують провідні музеї Лондона, Нью-Йорка, Вашингтона. 2022 року він представив Україну на Венеційській бієнале з проєктом «Фонтан виснаження. Висока вода». Як перетинаються мистецтво й ідентичність? На що робити ставку в представленні України? Чому не варто розписувати понівечені бронежилети? Про все це дивіться в інтерв’ю проєкту «Дотепер». Проєкт втілюється в межах Програми інформаційної стійкості українського громадянського суспільства за підтримки IREX in Ukraine. Також дякуємо галереї сучасного українського мистецтва The Naked Room за простір, наданий для фотосесії цього епізоду.

    2시간 49분
  5. «Неможливо створювати нове, коли не маєш точки відліку» | Слава Балбек про архітектуру

    2024. 10. 28.

    «Неможливо створювати нове, коли не маєш точки відліку» | Слава Балбек про архітектуру

    Проєкт «Дотепер» присвячений взаємозвʼязку минулого та сучасності. Як він простежується в різних сферах життя України, розповідають наші гості.  Тема першого випуску — архітектура. Послухаємо думки Слави Балбека.  Чи є архітектура маркером культурного кордону? Як архітектурні рішення залежать від близькості до фронту? Які проєкти виграють конкуренцію і чому? А також про рішення доєднатися до війська й застосування управлінського досвіду там. Слава Балбек — визнаний архітектор, дизайнер. Його balbek bureau береться за громадські, культурні, а також соціальні проєкти, як-от RE:UKRAINE. Це, зокрема, онлайн-конструктор сільської забудови певних регіонів — щоб зберегти образ українського села на територіях, які сильно зруйновані. У 2022-му Слава Балбек очолив БО «Київ Волонтерський», згодом став аеророзвідником і командиром підрозділу «Баракуда».

    1시간 25분

소개

Усе, що відбувалося колись, впливає на нас теперішніх. Як це простежується в різних сферах життя України, говоримо з людьми, які стали в них авторитетними.

Ukraїner의 콘텐츠 더 보기

좋아할 만한 다른 항목

무삭제판 에피소드를 청취하려면 로그인하십시오.

이 프로그램의 최신 정보 받기

프로그램을 팔로우하고, 에피소드를 저장하고, 최신 소식을 받아보려면 로그인하거나 가입하십시오.

국가 또는 지역 선택

아프리카, 중동 및 인도

아시아 태평양

유럽

라틴 아메리카 및 카리브해

미국 및 캐나다