Жіночі голоси війни, письмо як порятунок, культура в умовах травми

Наразі без назви

Співавторки проєкту про культуру «Наразі без назви» Анастасія Євдокимова та Богдана Неборак обговорюють виставу Малого театру та книжку аноніма «Жінка в Берліні». Обговорення порушує теми побуту війни, насильства й ролі культури під час воєнних дій, які проговорюють дійові особи вистави. Їх описала у своєму щоденнику анонім у травні 1945-го року. Є й теми, що залишаються між рядками:

  • чи має війна стать?
  • яке воно — жіноче обличчя війни?
  • особистий щоденник — спосіб рефлексії чи засіб порятунку?
  • як говорити про травму і трагедію?
  • і головне: які теми нам, українському суспільству, доведеться обговорювати в контексті війни найближчим часом і чому до цього варто бути готовими?

Recommended list:

  • Анонім «Жінка в Берліні»
  • Світлана Алексієвич «У війни не жіноче обличчя»
  • Славенка Дракуліч «Війна усюди однакова»
  • Славенка Дракуліч «Ніби мене немає»
  • Славенка Дракуліч «Вони б і мухи не скривдили»
  • Джудіт Батлер «Фрейми війни»
  • Сʼюзен Зонтаґ «Спостереження за болем інших»
  • Ганна Арендт «Банальність зла»
  • Софокл «Цар Едіп»

І памʼятайте: культура — це стиль життя. /// The Ukrainians Media 9 років! Підтримуйте якісну незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти. /// Над випуском працювали:

  • співведучі — Анастасія Євдокимова та Богдана Неборак
  • режисер — Дмитро Стогнієнко
  • оператор-постановник — Кирило Шлямін
  • звукорежисер — Дмитро Олексюк.
  • Інстаграм Богдани Неборак
  • Інстаграм Анастасії Євдокимової
  • Patreon Анастасії Євдокимової

///

00:00 Вступ 00:36 «Жінка в Берліні». Фрагмент вистави 04:36 «Жінка в Берліні» — щоденник, вистава, фільм. Ідентифікація зла 11:10 Мишоловка простору для цивільних на війні. Чи є місце культурі в умовах воєнних дій? 16:29 Щоденник як форма порятунку. Щоденник письменника Володимира Вакуленка, якого вбили росіяни. Щоденники катастроф 21:14 Мова театру як спосіб говорити про насильство. Етичність зображення травми різними медіумами 26:52 Голос жінки, якому не довіряють, автотерапевтичне письмо, замовчування травми й насильства авторами, які розказують історії 36:16 Богдана питає, як наповнювати своє серце не тоталітарними ідеологіями, а Настя розказує про вплив межевих станів життя на свідомість. Про відновлення як метафору і політику 45:16 Як добре мистецтво робить нас сильнішими 49:50 Ставайте амбасадорами The Ukrainians Media

للاستماع إلى حلقات ذات محتوى فاضح، قم بتسجيل الدخول.

اطلع على آخر مستجدات هذا البرنامج

قم بتسجيل الدخول أو التسجيل لمتابعة البرامج وحفظ الحلقات والحصول على آخر التحديثات.

تحديد بلد أو منطقة

أفريقيا والشرق الأوسط، والهند

آسيا والمحيط الهادئ

أوروبا

أمريكا اللاتينية والكاريبي

الولايات المتحدة وكندا