Здоровий інтерес

Здоровий інтерес

У другому сезоні Павло Ковтонюк і Діана Руснак розповідають про охорону здоров’я під час повномасштабної війни. Говоримо про документування атак на лікарні, злочини Росії, міжнародні організації і потенційну відбудову. Для всіх, хто хоче розуміти, що зараз відбувається. ⠀ Подкаст Українського центру охорони здоров’я (UHC) спродюсовано «Радіо Поділ» у рамках проєкту, що втілюється Лабораторія законодавчих ініціатив та UHC за підтримки програми «Громадське здоров’я» Міжнародний фонд "Відродження".

  1. 08/25/2022

    Відповідаємо на питання: про атаки на медичні заклади та відновлення системи

    У цьому епізоді Діана Руснак та Павло Ковтонюк відповідають на найбільш поширенні запитання. Їх вони отримували під час подій, які стосувалися атак на медичні заклади та відновлення системи охорони здоров’я, інфраструктури тощо. Зокрема, ви почуєте: Яка роль бізнесу і приватного сектору у відбудові системи охорони здоров’я? Хто має приймати рішення, що та де відновлювати, з політичної точки зору? Та куди вкладати гроші? Що зараз важливіше для медичної системи: швидко змінюватися відповідно до умов чи намагатися зберегти наявну структуру, щоб надалі продовжувати реформу? Ведучі: Павло Ковтонюк, співзасновник Українського центру охорони здоров’я (UHC) та Діана Руснак, аналітикиня Українського центру охорони здоров’я (UHC). ⠀ ➡️ Форма для зворотного зв'язку про подкаст: https://bit.ly/2RKnfCE ⠀ Підписуйтеся на сторінку Українського центру охорони здоров'я у фейсбуці. ⠀ Подкаст Українського центру охорони здоров’я (UHC) спродюсовано «Радіо Поділ» у рамках проєкту, що втілюється Лабораторія законодавчих ініціатив та UHC за підтримки програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження»

    28 min
  2. 08/23/2022

    Що буде зі здоров'ям українців та демографією після війни?

    Ще з початку 90-х років у нас відбувається негативний приріст населення: менше людей народжується, більше помирає. Повномасштабна війна лише посилила демографічну кризу в Україні. ⠀ Дослідники роблять висновок, що населення України може скоротитися на 24-33% залежно від тривалості війни. Особливо ефект буде помітним для дітей та населення продуктивного віку. ⠀ Та це не єдині довготривалі наслідки після війни. Відтік населення сильно впливає і на систему охорони здоров’я: медики та пацієнти виїжджають за кордон, шукаючи прихистку у більш безпечних регіонах; міграція та скорочення спричинять зменшення податків, що ускладнить утримання системи тощо. ⠀ У цьому епізоді говоримо про конкретні наслідки війни. Зокрема про те, чому важливо уже думати про людський капітал в охороні здоров’я та що буде зі здоров’ям українців після війни. Ведучі: Павло Ковтонюк, співзасновник Українського центру охорони здоров’я (UHC) та Діана Руснак, аналітикиня Українського центру охорони здоров’я (UHC). ⠀ Посилання на запис подій, як згадували в цьому епізоді: 1. Дискусія «Як працюють лікарні в умовах війни?»: https://cutt.ly/zXDjR99  2. Дискусії «Як працюють лікарні поблизу ліній зіткнення?»: https://cutt.ly/8XDjNhm  ➡️ Форма для зворотного зв'язку про подкаст: https://bit.ly/2RKnfCE  ⠀ Підписуйтеся на сторінку Українського центру охорони здоров'я у фейсбуці. ⠀ Подкаст Українського центру охорони здоров’я (UHC) спродюсовано «Радіо Поділ» у рамках проєкту, що втілюється Лабораторія законодавчих ініціатив та UHC за підтримки програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження»

    21 min
  3. 08/18/2022

    Як «виключати» Росію з міжнародних майданчиків

    Від початку повномасштабної війни чимало світових бізнесів та міжнародних організацій вийшли з російського ринку або припинили співробітництво з РФ. Але ці процеси не відбуваються самостійно — за ними стоять люди. Команда Українського центру охорони здоров’я (UHC) також долучилась до цієї боротьби. Ми працюємо над тим, щоб міжнародні медичні організації припинили співпрацю з представниками РФ. Але найважливіше наше завдання — вплинути на Всесвітньою організацію охорони здоровʼя: припинити членство Росії у виконавчому комітеті ВООЗ та перенести офіс ВООЗ з неінфекційних хвороб з Москви. У цьому епізоді говоримо про те, як вплинути на організації, щоб вони припинили працювати з країною-окупантом, розповідаємо про наш досвід та поради, які можуть бути корисні вам. Ведучі: Павло Ковтонюк, співзасновник Українського центру охорони здоров’я (UHC) та Діана Руснак, аналітикиня Українського центру охорони здоров’я (UHC). ⠀ ➡️ Форма для зворотного зв'язку про подкаст: https://bit.ly/2RKnfCE  ⠀ Підписуйтеся на сторінку Українського центру охорони здоров'я у фейсбуці. ⠀ Подкаст Українського центру охорони здоров’я (UHC) спродюсовано «Радіо Поділ» у рамках проєкту, що втілюється Лабораторія законодавчих ініціатив та UHC за підтримки програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження»

    21 min
  4. 08/16/2022

    Глибоко стурбовані. Міжнародні організації і Росія

    Після 24 лютого деякі міжнародні організації та їхні представники робили суперечливі заяви про повномасштабний напад Росії на Україну і, висловлювали «глибоке занепокоєння» та рідко згадували Росію у своїх меседжах як країну-агресора. Україна повною мірою відчула на собі, що не всі організації спроможні виконувати свої зобов’язання. А деякі з них стали заручниками своїх же правил, якими уміло маніпулює Росія. ⠀ У цьому епізоді говоримо про, як реагували на повномасштабне вторгнення Росії в Україну міжнародні організації. Зокрема, автори розкажуть про роботу Міжнародного Червоного Хреста, Ради Безпеки ООН, Всесвітньої організації охорони здоров’я та ОБСЄ. Ведучі: Павло Ковтонюк, співзасновник Українського центру охорони здоров’я (UHC) та Діана Руснак, аналітикиня Українського центру охорони здоров’я (UHC). ⠀ ➡️ Форма для зворотного зв'язку про подкаст: https://bit.ly/2RKnfCE  ⠀ Підписуйтеся на сторінку Українського центру охорони здоров'я у фейсбуці. ⠀ Подкаст Українського центру охорони здоров’я (UHC) спродюсовано «Радіо Поділ» у рамках проєкту, що втілюється Лабораторія законодавчих ініціатив та UHC за підтримки програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження»

    20 min
  5. 08/11/2022

    Не лише стіни важливі: як відновлювати охорону здоров'я?

    Попри те, що війна продовжується, нам потрібно думати про відбудову вже зараз.  ⠀ Та коли йдеться про медичну систему України, виникає питання: чи потрібна вона у тому вигляді, якою була до 24 лютого?  ⠀ Відповідь: «однозначно, ні». Ми повинні орієнтуватися на майбутнє, а не на відбудову застарілих совецьких лікарень. Сьогодні для нас найкращий час переосмислити систему охорони здоров’я: зробити її якіснішою і завершити процес трансформації. Українська медицини має бути такою, щоб і через 20-30 років вона залишалася сучасною. Зокрема й тому, що міцна й стабільна система охорони здоров'я — це питання національної безпеки. ⠀ У цьому епізоді говоримо про те, на яких принципах потрібно будувати систему охорони здоров’я України та які медичні послуги будуть найбільш затребувані після війни. А також обговорюємо післявоєнну відбудову медичної системи у Боснії, Японії та Іраці.  ⠀ Ведучі: Павло Ковтонюк, співзасновник Українського центру охорони здоров’я (UHC) та Діана Руснак, аналітикиня Українського центру охорони здоров’я (UHC). ⠀ ➡️ Форма для зворотного зв'язку про подкаст: https://bit.ly/2RKnfCE  ⠀ Підписуйтеся на сторінку Українського центру охорони здоров'я у фейсбуці. ⠀ Подкаст Українського центру охорони здоров’я (UHC) спродюсовано «Радіо Поділ» у рамках проєкту, що втілюється Лабораторія законодавчих ініціатив та UHC за підтримки програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження»

    24 min
  6. 08/09/2022

    Це ж було вже: знищення медицини типово для росіян

    Атаки на медичні заклади та медиків  стали частиною стратегії Росії у війні проти України. Та такий інструмент країна-агресор використовує не вперше. Росіяни у Першій та Другій російсько-чеченських війнах цілеспрямовано обстрілювали медзаклади, а медиків викрадали та залякували. Під час сирійської війни, російські літаки прицільно обстрілювали медичні заклади, а також склади з медичними виробами та вакцинами. Саме з 2015 року — початку залучення російських військових у Сирії, більшість медичних закладів були пошкоджені чи зруйновані. Вже шостий місяць російські війська руйнують лікарні в Україні, обстрілюють швидкі, медиків депортують, змушують співпрацювати або перешкоджають їхній роботі. У цьому епізоді подкасту говоримо те, як Росія використовує руйнування медичної системи та свою брехню про це, як інструмент у війні.  Ведучі: Павло Ковтонюк, співзасновник Українського центру охорони здоров’я (UHC) та Діана Руснак, аналітикиня Українського центру охорони здоров’я (UHC). ➡ Форма для зворотного зв'язку про подкаст: https://bit.ly/2RKnfCE Підписуйтеся на сторінку Українського центру охорони здоров'я у фейсбуці. ⠀ Подкаст Українського центру охорони здоров’я (UHC) спродюсовано «Радіо Поділ» у рамках проєкту, що втілюється Лабораторія законодавчих ініціатив та UHC за підтримки програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження»

    24 min
  7. 08/04/2022

    Чи буде Росія покарана?

    «Росія має бути покарана за злочини вчинені в Україні». Ця теза сьогодні часто звучить, проте мало хто пояснює, що для цього потрібно. Звісно, щоб довести вину російських військових у судах потрібні докази. Команда Українського центру охорони здоров’я (UHC) з перших днів повномасштабної війни документує атаки Росії на медичну систему за відповідними правилами.  У цьому епізоді подкасту говоримо про те, як ми збираємо докази та що буде з ними далі.  Також в епізоді ви дізнаєтеся, чим відрізняються воєнні злочини від військових? Чи буде суд над Росією новим Нюрнберзьким процесом? Та чому важливо саме зараз збирати докази атак та злочинів? Ведучі: Павло Ковтонюк, співзасновник Українського центру охорони здоров’я (UHC) та Діана Руснак, аналітикиня Українського центру охорони здоров’я (UHC). ➡ Форма для зворотного зв'язку про подкаст: https://bit.ly/2RKnfCE Підписуйтеся на сторінку Українського центру охорони здоров'я у фейсбуці. ⠀ Подкаст Українського центру охорони здоров’я (UHC) спродюсовано «Радіо Поділ» у рамках проєкту, що втілюється Лабораторія законодавчих ініціатив та UHC за підтримки програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження»

    16 min
  8. 08/02/2022

    Росія навмисно знищує охорону здоров’я

    9 березня російські військові обстріляли пологовий будинок і дитячу лікарню у Маріуполі. Це одна із найгучніших атак на медичний заклад, яка сколихнула світ з 24 лютого. Але не єдина.  Станом на 2 серпня, команда Українського центру охорони (UHC) здоров'я задокументувала 197 атак на медичні заклади з початку повномасштабного вторгнення.  У цьому епізоді говоримо про ці атаки, а також про те, яку мету переслідують російські війська, руйнуючи систему охорони здоров’я України та чому важливо фіксувати злочини Росії.  *Дані про кількість атак на медичні закладі та персонал, згадані у цьому епізоді подкасту, актуальні станом на 26.05.2022 року. Оновлену інформацію шукайте на фейсбук-сторінці Українського центру охорони здоров’я (UHC) за посиланням: https://cutt.ly/aZmP90g Ведучі: Павло Ковтонюк, співзасновник Українського центру охорони здоров’я (UHC) та Діана Руснак, аналітикиня Українського центру охорони здоров’я (UHC).  ➡ Форма для зворотного зв'язку про подкаст: https://bit.ly/2RKnfCE Підписуйтеся на сторінку Українського центру охорони здоров'я у фейсбуці. ⠀ Подкаст Українського центру охорони здоров’я (UHC) спродюсовано «Радіо Поділ» у рамках проєкту, що втілюється Лабораторія законодавчих ініціатив та UHC за підтримки програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження»

    20 min

Ratings & Reviews

About

У другому сезоні Павло Ковтонюк і Діана Руснак розповідають про охорону здоров’я під час повномасштабної війни. Говоримо про документування атак на лікарні, злочини Росії, міжнародні організації і потенційну відбудову. Для всіх, хто хоче розуміти, що зараз відбувається. ⠀ Подкаст Українського центру охорони здоров’я (UHC) спродюсовано «Радіо Поділ» у рамках проєкту, що втілюється Лабораторія законодавчих ініціатив та UHC за підтримки програми «Громадське здоров’я» Міжнародний фонд "Відродження".

More From Radio Podil

To listen to explicit episodes, sign in.

Stay up to date with this show

Sign in or sign up to follow shows, save episodes, and get the latest updates.

Select a country or region

Africa, Middle East, and India

Asia Pacific

Europe

Latin America and the Caribbean

The United States and Canada