Коли ми говоримо про книжки

DIVOCHE.MEDIA
Коли ми говоримо про книжки

«Коли ми говоримо про книжки» — новий літературний подкаст. У першому сезоні говоримо про жіноче письмо. Авторка проєкту Оксана Павленко говорить із дослідницями, письменницями, критикинями, блогерками про те, що означає бути жінкою, яка пише, — і жінкою, яка читає. В основі кожного епізоду — одна тема й один текст, але розмова веде нас у дуже несподівані сторони.

单集

  1. «Коли ми говоримо про книжки». Ірена Карпа про літературу в нульові роки

    6月27日

    «Коли ми говоримо про книжки». Ірена Карпа про літературу в нульові роки

    У третьому епізоді ми говоримо про українську літературу 2000-х. Ірена Карпа розповідає про свій письменницький дебют, журнал «Четвер» та вплив російського ринку. Обговорюємо, як змінюється письмо з часом, чи варто правити старі книжки, як працюють передмови й дисклеймери до перевидань і чому в нульових було так багато мізогінії у попкультурі. Говоримо про свободу бути собою та шлях авторки. Ще в епізоді:  – Як змінювалося уявлення про письменницю в нульові та зараз; – Чому Ірена Карпа відмовлялася писати й говорити російською; – Соцмережі до соцмереж: як «Молоко» й «Екстрим» створювали спільноту; – Що брати з собою з нульових, а що залишати позаду. Які книжки згадуємо:  Ірена Карпа «П’ятдесят хвилин трави», «Bitches Get Everything» Софія Андрухович «Жінки їхніх чоловіків», «Сьомга» Наталка Сняданко «Фрау Мюллер не налаштована платити більше» Таня Малярчук «Забуття» Оксана Забужко «Музей покинутих секретів» Каріна Саварина «За маму, за тата» Також говоримо про Світлану Поваляєву, Ірен Роздобудько, Люко Дашвар, Лію Шеву і не тільки.

    1 小时 11 分钟
  2. Коли ми говоримо про книжки. Про що пишуть жінки в антиутопіях

    6月11日

    Коли ми говоримо про книжки. Про що пишуть жінки в антиутопіях

    У другому епізоді ми говоримо про антиутопії, написані жінками. Письменниця Світлана Тараторіна розповідає про жіночу фантастику, феміністичні антиутопії, світ після катастрофи та силу письма, що допомагає вижити.  Обговорюємо, чим антиутопія відрізняється від постапокаліптики, які теми найчастіше порушують авторки у жанрі та чому «Оповідь служниці» досі актуальна. А ще в епізоді: – розбираємо жіночі голоси в антиутопіях — від Маргарет Етвуд до сучасних українських авторок; – згадуємо Урсулу Ле Ґуїн, драконів і Франкенштейна; – радимо книжки, що не залишать байдужими. Канал Фантастичні talk(s) / Fantastic talk(s)  youtube.com/@fanttalks Інтерв’ю Маргарет Етвуд divoche.media/2023/12/13/pysmennytsia-marharet-etvud-vid-opovidi-sluzhnytsi-ta-borotby-za-prava-zhinok-do-vplyvu-viyny-v-ukraini-na-trendy-u-literaturi/ Сто років у світі без чоловіків: про що і для чого пишуть жіночі (анти)утопії. Стаття Ганни Улюри divoche.media/2022/12/08/sto-rokiv-u-sviti-bez-cholovikiv-pro-shho-i-dlya-chogo-pyshut-zhinochi-antyutopiyi/  Світлана Тараторіна про «Дім солі» https://divoche.media/2023/04/04/ya-pochala-pysaty-dim-soli-vid-hirkoty-perezhyvannia-aneksii-krymu-u-2014-mu-pysmennytsia-svitlana-taratorina-pro-novyy-roman-ta-optymistychnu-postapokaliptyku/ Книжки, які згадуються: Маргарет Етвуд «Оповідь служниці»  Маргарет Етвуд «Заповіти»  Маргарет Етвуд «Орикс і Деркач»  Мері Шеллі «Франкенштейн»  Урсула Ле Ґуїн «Ліва рука пітьми»  Урсула Ле Ґуїн «Чарівник Земномор’я»  Урсула Ле Ґуїн «Ті, хто покидають Омелас»  Аґустіна Бастерріка «Особливе м’ясо»  Аґустіна Бастерріка «Негідні» Крістіна Далчер «Голос»  Лені Зумас «Червоний годинник»  Сандра Ньюман «Джулія»  Наомі Альдерман «Сила»  Джессамін Чен «Школа ідеальних матерів»  Світлана Тараторіна «Дім солі»  Світлана Тараторіна «Лазарус»  Збірка «Мотанка»  Енн Маккефрі цикл «Вершники Перна» Карін Боє «Каллокаїн»  Сюзанна Коллінз «Голодні ігри»  Вероніка Рот «Дивергент»  Патрік Несс цикл «Ходячий хаос»  Олена Кузьміна «Проєкт “Лабіринт”»  Марія Косян «Коли в місті N. дощить» Вікторія Гранецька «Тіло™» Ірина Кацімон «Мрії з піску» Наталія Ліщинська «Нагострені леза»

    1 小时 14 分钟
  3. Коли ми говоримо про книжки. Залаштунки «Першого вінка» з Аллою Швець

    5月29日

    Коли ми говоримо про книжки. Залаштунки «Першого вінка» з Аллою Швець

    У першому епізоді ми обговорюємо книжку, що стала поштовхом до створення першого сезону, — жіночий альманах «Перший вінок».  Алла Швець, докторка філологічних наук, дослідниця жіночого письма, заступниця директора з наукової роботи Інституту Івана Франка НАН України, розповідає про тих, хто створив «Перший вінок», про залаштункові перипетії та чому зрештою не було «Другого вінка». А ще в епізоді: – чому «Перший вінок» став літературним дебютом лише для частини письменниць та чому багато авторок не продовжили шлях у літературі; – як альманах став проєктом жіночої солідарності та водночас простором для внутрішніх суперечок; – які тексти варто читати і що пов’язує жінок ХІХ століття з тими, хто творить жіночі проєкти сьогодні. Книжки, які згадуються: «Перший вінок» — https://www.creativewomenpublishing.com.ua/product/pershyj-vinok «Ті, що творили “Перший вінок”» — https://www.creativewomenpublishing.com.ua/product/tvoryly-pershyj-vinok Ольга Кобилянська. Зібрання творів у 10 томах — https://bukrek.net Ольга Кобилянська, «Лист засудженого на смерть вояка до своєї жінки» — https://www.yakaboo.ua/list-zasudzhenogo-na-smert-vojaka-do-svoei-zhinki.html Ольга Кобилянська, «За ситуаціями» — https://vivat.com.ua/product/komplekt-za-sytuatsiiamy-knyzhka-ta-zakladynka Олена Пчілка. Зібрання творів у 12 томах — https://divoche.media/2025/03/03/vyyshlo-pershe-v-istorii-12-tomne-zibrannia-tvoriv-oleny-pchilky Наталена Королева, «Шовкова пані» — https://vivat.com.ua/product/shovkova-pani Марія Матіос, «Мами» — https://store.ababahalamaha.com.ua/mamy Наталія Кобринська, «Блудний метеор» — https://www.1morepage.com.ua/product-page/bludnyy-meteor Євгенія Ярошинська, «Адресатка померла» — https://ouroborosbooks.com.ua/product/adresatka-pomerla «Анатомія письменниці» — https://www.creativewomenpublishing.com.ua/product/anatomiya-pysmennyczi/ Підтримайте подкаст, ставши частиною спільноти DIVOCHE або зробивши донат на розвиток медіа у зручному для вас форматі: divoche.media/support

    1 小时 5 分钟

关于

«Коли ми говоримо про книжки» — новий літературний подкаст. У першому сезоні говоримо про жіноче письмо. Авторка проєкту Оксана Павленко говорить із дослідницями, письменницями, критикинями, блогерками про те, що означає бути жінкою, яка пише, — і жінкою, яка читає. В основі кожного епізоду — одна тема й один текст, але розмова веде нас у дуже несподівані сторони.

你可能还喜欢

若要收听包含儿童不宜内容的单集,请登录。

关注此节目的最新内容

登录或注册,以关注节目、存储单集,并获取最新更新。

选择国家或地区

非洲、中东和印度

亚太地区

欧洲

拉丁美洲和加勒比海地区

美国和加拿大