
10 episodes

Це про нас: культурна мозаїка народів півдня Громадське радіо
-
- News
«Це про нас» — проєкт, у якому ми прагнемо глибше познайомитися одне з одним всередині України. У кожній серії ми розповідаємо про різноманіття культур українського Криму, Приазов’я та Причорномор’я. Як і коли кримські татари насправді сформувалися? Як звучить музика караїмів? Чим пишаються уруми та румеї? Як смакує кухня кримчаків? Які традиції збереглися та як їх намагалися знищити?
Ілюстрація: Катерина Юркова.
-
«З двома коренями в серці, але з одним домом»: як живуть українські болгари
Від перших поселень у Бессарабії, репресій та голодоморів — до окупації під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Що пережили болгари, які оселилися на українській території і які традиції зберегли крізь віки.
-
«Головне, щоб у дзеркалі людина бачила людину». Культура та історія вірмен України
Про вірменську культуру в Україні, геноцид вірменського народу, видатних українських діячів з вірменським корінням та інше говоримо в новому епізоді подкасту «Це про нас».
-
Греки Надазов’я: народ, що потерпав від Катерини II, НКВС, а нині поневіряється через Росію
Про переселення греків Надазов'я, репресії над ними, про їхню музику, їжу, культуру говоримо в новому епізоді подкасту «Це про нас».
-
Гагаузи в Україні: історія, побут, мова і «Заповіт» Шевченка гагаузькою
Чим живе народ, існування якого заперечувала Російська імперія? Які традиції, свята та звичаї оберігають гагаузи України, аби відродити культурну пам'ять?
-
Турки-месхетинці: народ, який пережив дві депортації й оселився в Україні
У новому випускові «Це про нас: культурна мозаїка народів півдня» — про турків-месхетинців.Тюркомовний народ, який сповідує іслам. В Україні до війни їх проживало близько 10 тисяч.
-
Караїми: народ, що всюди створює «маленький Крим»
Наскільки давнім та численним народом є караїми? Чому вони дистанціювались від євреїв в часи Російської імперії? Як пережили Другу світову війну та що з ними зараз? Про все це в новому епізоді подкасту «Це про нас».