CMOtalk

Klaas Weima - CMOtalk

Klaas Weima gaat in gesprek met de Chief Marketing Officers van succesvolle bedrijven. Wat is hun geheime wapen in de strijd om aandacht van de consument? Over merkbouw, digitale transformatie en groei.

  1. 5D AGO

    E163 | Populariteit thuisladers zit Shell Recharge Solutions in de weg

    Twee jaar geleden besloot Shell Recharge Solutions het roer om te gooien en zich enkel nog te focussen op het opladen langs de weg. Maar stopt men de auto niet gewoon het liefst voor de deur thuis in de stekker? En sinds de komst van laadpalen bij het tankstation is de functie van ‘de pomp’ ook opeens veranderd. Want waar klanten voorheen zo snel mogelijk door de winkel werden geleid, moet het nu een aangename plek zijn om er een kwartier te verblijven.  Dat en meer bespreekt presentator Klaas Weima in deze aflevering van CMOtalk met Marleen Smits, algemeen directeur van Shell Recharge Solutions. Aanbod loopt vooruit op de vraag Nederland heeft van de hele wereld het grootste aantal openbare laadpalen per elektrische auto. En dat zorgt volgens Marleen Smits van Shell Recharge Solutions voor een disbalans in de markt.  'We lopen met het aanbod vooruit op de vraag. Dat is eigenlijk het kernprobleem van de gehele energietransitie. In andere sectoren zie je ook dat vraag en aanbod niet synchroon lopen en dus hebben bedrijven moeite om hun businessmodel van de grond te krijgen.' Betekent dat dan dat Shell Recharge Solutions verlies draait? 'Laat ik het zo zeggen: kijk je naar de winstgevendheid, dan is dat lastig, maar dat is niet alleen voor Shell zo. Dat is in onze markt erg lastig.' Dat komt volgens Smits omdat ‘snelladen kapitaalintensief is. Je hebt veel elektrische rijders nodig [om rendabel te zijn]. Het volume vandaag de dag is nog klein, maar dat gaat in de toekomst natuurlijk veranderen.' Over Shell Recharge Solutions Shell Recharge Solutions is in 2017 ontstaan door een overname van het Amsterdamse laadpalenbedrijf NewMotion. Daarmee kreeg de dochteronderneming van Shell in één klap 30.000 laadpalen in handen. Tot 2024 exploiteerde Shell Recharge Solutions laadpalen langs de snelweg, maar ook die bij mensen thuis. In 2024 besloot het bedrijf zich nog enkel te richten op de laadinfrastructuur langs openbare wegen. CMOtalk CMOtalk is het platform voor marketingleiderschap en innovatie. Al meer dan 10 jaar brengt Klaas Weima via podcasts en events de nieuwste marketinginzichten, zowel nationaal als internationaal. Met ruim 200 afleveringen en een tweewekelijkse radioshow op BNR brengt CMOtalk je op de hoogte van trends, strategieën en praktijkinzichten van de beste marketeers. CMOtalk is gratis te beluisteren op zaterdagochtend om 11:30 op BNR of via je favoriete podcast-app. See omnystudio.com/listener for privacy information.

    33 min
  2. E161 | Stikstofcrisis belemmert Efteling om verder te groeien

    JAN 17

    E161 | Stikstofcrisis belemmert Efteling om verder te groeien

    Wie tijdens de kerstdagen tussen de diners door een ritje wilde maken in de Danse Macabre of de Baron 1898, kwam bedrogen uit. Attractiepark de Efteling was zowel 25 als 26 december helemaal uitverkocht. Ondanks dat het ‘Meer van Dromen’ dichtvroor slenterden duizenden gasten door het park. Wat maakt de Efteling zelfs in de vrieskou populair? En wat doet het attractiepark om de bezoeker niet alleen tijdens feestdagen, maar ook op een doordeweekse maandagochtend in februari naar het park te lokken? Dat en meer bespreekt Klaas Weima met Jack van de Vliert, manager marketing en sales van de Efteling in deze aflevering van CMOtalk. Stikstofcrisis Op basis van de bestaande natuurvergunning mag Efteling jaarlijks maximaal 5 miljoen unieke bezoekers ontvangen. In 2025 moest het attractiepark maatregelen nemen om niet over die grens heen te gaan. Als het aan Efteling ligt wordt de vergunning opgerekt naar 6 of misschien wel 7 miljoen unieke bezoekers, maar door de stikstofcrisis ligt de vergunningverlening stil. Heeft het nog wel zin voor Jack van de Vliert om marketinginspanningen te verrichten nu het park tegen de grenzen aanloopt? 'Als je weet dat je niet meer kan verkopen, dan ga je je marketinginspanningen afschalen.'  CMOtalk CMOtalk is het platform voor marketingleiderschap en innovatie. Al meer dan 10 jaar brengt Klaas Weima via podcasts en events de nieuwste marketinginzichten, zowel nationaal als internationaal. Met ruim 200 afleveringen en een tweewekelijkse radioshow op BNR brengt CMOtalk je op de hoogte van trends, strategieën en praktijkinzichten van de beste marketeers. CMOtalk is gratis te beluisteren op zaterdagochtend om 11:30 op BNR of via je favoriete podcast-app.  See omnystudio.com/listener for privacy information.

    33 min

About

Klaas Weima gaat in gesprek met de Chief Marketing Officers van succesvolle bedrijven. Wat is hun geheime wapen in de strijd om aandacht van de consument? Over merkbouw, digitale transformatie en groei.

You Might Also Like