35 episodes

Pazar geceleri dünyayı kurtaran program.

Delili‪k‬ Podfresh: Delilik Podcast

  • Comedy Interviews
  • 3.0 • 1 Rating

Pazar geceleri dünyayı kurtaran program.

  Sesli Mesajlarınız

  Sesli Mesajlarınız

  2017 yılı yapımlı, Fi dizisinin 1.Sezon 2.Bölümünün girizgahıyla açtık bu bölümü. Zira biz de bilinmek istediğimiz ve bunu sizin değerli ve ses kayıtlarınızla mümkün kıldığımızın farkındayız.
  Bol bol "ütü yaptığımız", fazlaca "sanat" icra ettiğimiz, çokça "kitap" okurken ve hergün yaşadıklarımız sonucunda cebimizde biriktirdiğimiz "anahtarların" karşılaştığımız problemleri çözebilmede yeterli olduğu nice güzel yıllara. Olur da görüşemezsek, iyi günler, iyi akşamlar, ve iyi geceler.

  • 23 min
  Kuantum, Yapıcı Eleştiri, Fabl, Flemenkçe

  Kuantum, Yapıcı Eleştiri, Fabl, Flemenkçe

  Bölümün başlangıcında Ali Biçim'in bir ses kaydı ile karşılaşacaksınız. Biliyorsunuz bölüm girişlerimize çok önem veriyoruz. Ardından gece bekçisi ile kuantumdan bahsettik. Sonrasında bir fabl örneği verdik ve Flemenkçe'nin ne kadar önemli bir dil olduğunu, insanlığa katkılarını, ilerleyen dönemlerde değişen paradigmalarla hangi kilit noktada yer alacağından bahsettik. Bir sonraki yayında görüşmek dileğiyle.

  • 9 min
  Sorulara Yanıtlar, Delilik Podcast Kitabı

  Sorulara Yanıtlar, Delilik Podcast Kitabı

  Gün geçmiyor ki, delilik podcast ekibi tam zamanında yayınını paylaşmasın. 33. yayın ekibimizin hummalı bir çalışmasıyla dinlenmeye hazır. Yayının girişinde Yılmaz Erdoğan'ın 2013 yılında yönettiği 'Kelebeğin Rüyası' isimli filmden bir kesit dinleyeceksiniz. Ardından Instagram'dan bize yolladığınız soruları cevapladık. Ve yayının bitişinde bahsedilen sürprizi sizlere ulaştırmak için sabırsızlanıyoruz. Keyifli dinlemeler.  

  • 24 min
  Hap Kullanımı, Virüs Tercihi, Mafya ve Twitter İlişkisi

  Hap Kullanımı, Virüs Tercihi, Mafya ve Twitter İlişkisi

  Delilik Podcast, yayınlarına hiç aksatmadan devam ediyor. Bu yayınımızda da harika konulara değinerek toplumu aydınlattık. Kuşkusuz notlarınızı alıyorsunuzdur.
  Yayının girişinde Ulan İstanbul Dizisi, 18.bölümde Zihni Göktay'dan bir alıntıyı dinleyeceksiniz. Sağlıcakla kalınız.

  • 27 min
  Yaşlılık

  Yaşlılık

  Yaşlılık nedir, yaşlı insanlarla ilişkimiz nasıl olmalıdır? Bu gibi soruların tamamına bu yayında cevap bulacaksınız. Yayının başlangıcında ise Irvin David Yalom'un 1992 yılında yazdığı Nietzsche Ağladığında (When Nietzsche Wept) isimli kitabın 2007'de filme uyarlanmış halinden bir kesit dinleyeceksiniz. Delilik kendinize iyi bakmanızı önermektedir.

  • 20 min
  Ayaklı Corona (Kovid-19)

  Ayaklı Corona (Kovid-19)

  Gündemimizi tamamen ele geçirmiş olan Corona virüsü 25 dakikalığına Delilik Podcast yorumcular tarafından değerlendirildi. Bununla kalmayıp bir tıp hekimini konuk ederek konuyu bilimsel açıdan da değerlendirerek bu yayını sonlandırdık. Delilik podcast her zaman alanının öncüsü olmaya devam edecek. [Yayının başlangıcı; Muhsin Bey(1987) filmi]

  • 28 min

Customer Reviews

3.0 out of 5
1 Rating

1 Rating

Top Podcasts In Comedy Interviews

Listeners Also Subscribed To