79 episodes

دیالوگ باکس
پادکست سینما، ادبیات، موسیقی

DialogueBox Mehdi Sotoudeh

  • Arts
  • 4.8 • 186 Ratings

دیالوگ باکس
پادکست سینما، ادبیات، موسیقی

  Episode 44

  Episode 44

  نام فیلم: جهان با من برقص

  کارگردان: سروش صحت

  بازیگران: علی مصفا، جواد عزتی، هانیه توسلی، پژمان جمشیدی، سیاوش چراغی‌پور، کاظم سیاحی، بهار کاتوزی، پاوان افسر، شیوا بلوچی، رامین صدیقی، مهیار پوربابایی، مهراب قاسم‌خانی  درباره فیلم:

  جهان با من برقص» از داستانی روان و لطیف برخوردار است و به‌عنوان اولین تجربه‌ی کارگردانی سروش صحت قابل توجه. بازی‌ها، طراحی صحنه، انتخاب لوکیشن، قاب‌بندی‌ها و موسیقی فیلم در عین سادگی زیبا و تاثیرگذار است. سروش صحت برخلاف روند کنونی سینمای ایران، کوشیده فیلمی به دور از هیاهو و خشونت یا طنزهای سطحی بسازد. نخستین اثر سروش صحت، پشت داستان لطیف و ساده‌اش وضعیت کنونی جامعه‌ی ایران را تحلیل و بررسی می‌کند، به همین دلیل از نظر سیاسی و اجتماعی نیز فیلمی قابل تأمل است. «جهان با من برقص» روایت تنهایی انسان امروز است، چه آن‌ها که کنار هم و در شهرهای بزرگ زندگی می‌کنند، چه آن‌ها که مانند جهانگیر، شخصیت اصلی داستان، به خلوت پناه برده‌اند.این فیلم به ما می‌گوید اگر اهمیت زندگی را نادیده بگیریم ناچار از تنهایی به تنهایی پناه خواهیم برد، به روستایی دور یا فضای مجازی. در چنین وضعیتی آدم‌ها تبدیل به عکس و فیلم می‌شوند و زندگی مجازی‌شان پس از مرگ‌ نیز در شبکه‌های اجتماعی ادامه پیدا می‌کند، یک جاودانگی مجازی. جهانگیر نیز از همین زیستن دروغین گریخته و حال با واقعی‌ترین بخش زندگی‌، یعنی مرگ، مواجه شده و این آغاز دریافتن حقیقت هستی و زندگی است. #داریوش‌رسولی  اطلاعات اپیزود به ترتیب ورود:

  گوینده عنوان: رخشید فنایی

  موسیقی J Lind - Nothing Personal

  موسیقی You need to let go 

  موسیقی Danny Bensi - End Credits

  موسیقی Jalil Shoa - Bokhous

  موسیقی Fismoll - Let's play birds

  متن و خوانش: حسین پناهی

  متن: پریسا زابلی پور

  گوینده: امیرنظام صمدآبادی

  موسیقی: قطعه ی “بیچاره انسان” از علی دارابی فر

  آواز: علیرضا روشن

  متن و خوانش: احمدرضا احمدی

  موسیقی No matter where we are

  موسیقی Babak Amini - Lullaby

  موسیقی Jakob Lindhagen - Aura

  متن و خوانش: احمدرضا احمدی

  متن: سید علی صالحی

  خوانش: خسرو شکیبایی

  موسیقی Paul Haslinger - The waiting room

  متن: پویان اوحدی

  گوینده: امیر نظام صمدآبادی

  موسیقی Kian Pourtorab - Tamoom misham

  حامی این اپیزود: بازار اجتماعی باسلام

  باسلام بازاری برای کسب‌وکارهای کوچک است. این‌جا تولیدکننده‌ها در غرفه‌هایشان محصولاتشان را برای فروش می‌گذارند، مشتری‌ محصولات را می‌بیند، با غرفه‌دار چت می‌کند و نظرات را می‌خواند تا اگر خواست محصول را بخرد. پول تا یک هفته پول نزد باسلام امانت می‌ماند و وق

  • 39 min
  Episode 43

  Episode 43

  قسمت سوم اپیزود چهل و سوم دیالوگ باکس "آدمها، خاطرات و موسیقی" بر اساس نظرسنجی ماه پیش و با همراهی و مشارکت دنبال کنندگان صفحه توییتر دیالوگ باکس ساخته شده است، در این اپیزود نیز همانند دو قسمت قبل، آدمها در مورد یک موسیقی خاص صحبت می کنند که با یادآوری اون موسیقی، خاطره ای براشون زنده میشه یا یاد یک اتفاق ویژه در زندگیشون می‌افتند. این اپیزود آخرین قسمت از این مجموعه مستند خواهد بود و همچنان ذکر این نکته ضروریست که  امکان انتشار تمامی خاطرات ارسالی برایمان مقدور نیست و به همین دلیل از شما عزیزانی که فایل صوتی خودتون رو ارسال کردید و در این اپیزود استفاده نشده عذرخواهی می کنیم.

  دوستانی که در این اپیزود مشارکت داشتند به ترتیب عبارتند از: آرش، گُلی، کوتلاس، مرضیه، آرزو، علی، محمد، سارا، شاهین، مائده، حامد، مریم، ایلدا، حمید، یاسمن، روژان، سعید، یاسمین، فریال.

  پ.ن اول: موسیقی و دکلمه استفاده شده در دقیقه نوزده از قطعه ای به نام "صبح" و با تنظیمی از @mysticmaha می باشد.

  • 1 hr 5 min
  Episode 43

  Episode 43

  قسمت دوم اپیزود چهل و سوم دیالوگ باکس "آدمها، خاطرات و موسیقی" با همراهی و مشارکت شما عزیزان و بر اساس فراخوانی که ماه پیش اعلام شده بود ساخته شده است، در این اپیزود نیز همانند قسمت اول، آدمها در مورد یک موسیقی خاص صحبت می کنند که با یادآوری اون موسیقی خاطره ای براشون زنده میشه یا یاد یک اتفاق ویژه در زندگیشون می‌افتند. امیدوارم مثل اپیزود اول، شنیدن این خاطرات به همراه موسیقی‌های مرتبط با هر خاطره، برای شما هم تداعی‌کننده خاطره‌های گذشتتون باشه. در نظر داشته باشید که تعداد فایلهای ارسالی بسیار زیاد بود و پیشاپیش از اینکه عملاً امکان انتشار تمامی خاطرات برایمان مقدور نیست از شما عزیزان عذرخواهی می کنیم.

  پ.ن: دوستانی که در این اپیزود مشارکت داشتند به ترتیب عبارتند از: محمدرضا، شهرزاد، افشین، مهدیه، پیام، آیدا، ملیکا، آنا، غزل، محمد، شکیبا، عرفان، سارا، سروش، الناز، مسعود، هانی، ملیکا.

  ارادتمند،

  مهدی ستوده،

  دوم مرداد ماه 1399

  • 59 min
  Episode 43

  Episode 43

  ساخت قسمت  اول اپیزود چهل و سوم دیالوگ باکس "آدمها، خاطرات و موسیقی" در راستای  ایده‌ای بود که از خیلی وقت پیش بهش فکر میکردم و برام همیشه جالب بود که  بدونم آدمها در شرایط مختلف و در لحظات خاص زندگیشون چه جیزی رو گوش  می‌کنند تا شرایط براشون وضعیت بهتری پیدا کنه، به همین دلیل از دوستان و  اطرافیانم خواستم که در مورد یک موسیقی صحبت کنند که با شنیدن اون موسیقی،  خاطره‌ای براشون زنده میشه یا یاد یک اتفاق ویژه در زندگیشون می‌افتند، این  عزیزان لطف کردند و خاطراتشون رو در قالب یک فایل صوتی (وُیس با موبایل)  ارسال کردند تا در نهایت با کمک دوستانم این اپیزود با مدت زمان یک ساعت  ساخته و آماده انتشار بشه. امیدوارم شنیدن این خاطرات به همراه موسیقی‌های  مرتبط با هر خاطره، برای شما هم تداعی‌کننده خاطره‌های قدیمیتون باشه.

  پ.ن:  دوستانی که در این اپیزود مشارکت داشتند به ترتیب عبارتند از: نیما،  پریسا، سهیل، سارا، امیرنظام، نازنین، علی، رخشید، امیرعطا، غزل، میلاد،  مریم، سمانه، بهدخت، الناز و حمید

  ارادتمند،

  مهدی ستوده،

  یکم تیر ماه 1399

  instagram.com/dialoguebox_episodes

  • 59 min
  Cans

  Cans

  نام داستان: قوطی‌ها

  نویسنده و خوانش: احسان عبدی پور

   نسل ما دارد پا رو گل می‌کشد و خودش را از روی کول زمان میاندازد بلکه قدم توی چهل سالگی نگذارد! هم نسل قبلیمان و هم  بعدیمان می‌دانند که ما به واقع آنقدر که سزاوارش بودیم، زیست درخوری نکردیم، حقمان هست حداقل کشدارتر باشد برای ما! بقول وودی آلن حالا که غذاش اینقدر بد طعم و مزخرف است کاش پُرسِش بزرگتر بود! که خب بزرگتر نیست، طبیعت کارش را می‌کند، طبیعت اگر توصیه و تمناپذیر بود میلیاردها سال دوام نمی‌آورد! ما در واقع به موازات انقلاب و جنگ و کشورداری شُهودی حاکمانمان، نباتی و دیم بزرگ شدیم، از ما کسی هیچ جای حکومت هم نیست، قبلی‌ها با دوام بالا دارند لفتش می‌دهند تا بعدی‌ها به سن قانونی صدارت برسند و بدهند دستشان! با همه این افسوس‌ها ولی برای خودمان یک نسل بودیم، یک نسل با همه غم و ای کاش‌ها و دلخوشی‌ها و خیال‌پردازی‌هایش ....

  موسیقی:

  Heartbeat - The Cakemaker Original Soundtrack

  One Last Time - Sina Bathaei  تنظیم: مهدی ستوده

  صدابردار: حسین مظفری  ارادتمند

  مهدی ستوده

  هجدهم اردیبهشت ماه  1399

  #نوروزخانه  instagram.com/dialoguebox_episodes

  • 13 min
  Tehran 03

  Tehran 03

  اپیزود سوم و آخرین قسمت از مجموعه عاشقانه‌های تهران که با حمایت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در قالب طرح #نوروزخانه با مروری دیگر بر فیلمهای عاشقانه تهران ساخته شده است، به ترتیب از فیلم های: چیزهایی هست که نمی‌دانی، چند متر مکعب عشق، چند کیلو خرما برای مراسم تدفین، شبهای روشن، اینجا بدون من و بی‌نامی تشکیل شده است.

  اطلاعات اپیزود به ترتیب ورود:

  موسیقی Dear Gravity - The Land Untouched

  موسیقی Eric Clapton - Autumn Leaves

  ، تنظیم از حامد طاری، خوانش محمدصالح علاء

  موسیقی Matt Tondut & Venn - The Woods Between Us

  متن و خوانش: احمد شاملو

  موسیقی Requiescence

  مش آپ از یغما (امیر ملکی)

  موسیقی Still Alice Soundtrack

  موسیقی Naser Montazeri - Mobtala

  موسیقی  Unknown

  متن: حسین منزوی، خوانش: فرخ نعمتی

  موسیقی Anson Seabra - Hindenburg Lover

  موسیقی: بخشی سهراب محمدی - شاره جان

  موسیقی Eik Octobre - For The Two in Me

  متن: ژاک پرور، خوانش: احمدرضا احمدی

  متن: کاف وفا، خوانش: امیرنظام صمدآبادی

  موسیقی Olafur Arnalds - Near Light  طراحی و تنظیم: مهدی ستوده

  دستیار تهیه: سعید قاسمی

  عکس کاور از: محمد امیراحمدی  ارادتمند،

  مهدی ستوده،

  یازدهم اردیبهشت ماه 1399

  instagram.com/dialoguebox_episodes

  • 43 min

Customer Reviews

4.8 out of 5
186 Ratings

186 Ratings

saahaar234 ,

💚🤍☘️

با اپيزود سىُ نُه ميتوان زندگى كرد، عالى هستين

NasimGP ,

نسل ما

چقدر خوب بود اپیزود قوطی‌ها، چقددددررررررر خوب بود

sara642737 ,

🍀

هیچ کم ندارد

Top Podcasts In Arts

Listeners Also Subscribed To