55 episodes

Podcast, který voní kávou. Jsme česká pražírna výběrové kávy.

doubleshot coffee podcast doubleshot

  • Arts

Podcast, který voní kávou. Jsme česká pražírna výběrové kávy.

  Na kávě se Standou Soukupem, Veltlin

  Na kávě se Standou Soukupem, Veltlin

  Mnozí, včetně nás, často přirovnávají kávu k vínu. Pozvali jsme si proto Standu Soukupa z pražského vinného baru a obchodu Veltlin, aby nám pověděl jak to vlastně je. Standa je náš dlouholetý host, dodavatel vína a kamarád. V našem povídání jsme se zaměřili na naturální vína, která se v mnohém svou filozofií podobají výběrové kávě.
  Na konci zmiňujeme náš oblíbený podcast Lucii Solis Making Coffee. 
  Hudba: YellowTree and freesound.org

  • 1 hr 59 min
  doubleshot slaví 10 let!

  doubleshot slaví 10 let!

  Odlehčený rozhovor se zakladateli doubleshotu, Jardou, Jardou, Jardou a Kamčou. Nahlédněte s námi pod pokličku doubleshotu. 

  • 58 min
  START: nová káva v nabídce

  START: nová káva v nabídce

  Start je naše nejpohodlnější a nejuniverzálnější káva. Nejvíc si rozumí s domácími kávovary (superautomaty), ale chutná skvěle i na moka konvičce, french pressu … A s těmi, kdo raději sahají po kávách s tóny čokolády, karamelu a lískových ořechů. Do espresso směsi Start vybíráme kávy tak, aby se hodily pro domácí kávovary na přípravu espressa. Pražíme je tak, aby z nich i domácí superautomaty byly schopné vyextrahovat maximální chuťový potenciál.Složení espresso směsi Start obměňujeme maximálně 2x ročně, abyste se mohli vracet ke kávě, kterou dobře znáte.

  • 5 min
  Na kávě s Jíťou Milotovou Ekartovou, InConexus, Kolumbie

  Na kávě s Jíťou Milotovou Ekartovou, InConexus, Kolumbie

  Jíťa se přes různá angažmá v kávovém světě dostala až do kolumbijské exportérské společnosti InConexus, od které jsme letos měli skvělý růžový bourbon z farmy La Loma. Jíťa zde má na starost širokou škálu činností - od práce na projektech se samotnými farmáři, přes marketing, až po udržovaní kontaktu s pražírnami. 
  Povídali jsme si o specifikách různých regionů, o práci s producenty, o ženách v kávovém byznysu, o trendech ve zpracování a odrůdách nebo třeba problematice stárnoucí populace kávových producentů v Kolumbii. Nechyběla ani tradiční otázka: Čo robí, keď nerobí. 
  Pokud jste neslyšeli náš předchozí rozhovor o Kolumbii s Terkou Prejdovou, určitě se k němu vraťte. Budete tak mít podrobný pohled do produkce kávy. 
  Přejeme příjemný poslech

  • 1 hr 17 min
  Kávový atlas: Keňa

  Kávový atlas: Keňa

  Kávový atlas je krátké představení dané producentské země. Zabýváme se historií pěstování kávy, hlavními regiony, producenty, se kterými spolupracujeme, chuťovým profilem a dalšími zajímavostmi.

  • 12 min
  Káva z rukou farmáře: Efraín "Macho" Naranjo, Santa Rosa 1900, Kostarika

  Káva z rukou farmáře: Efraín "Macho" Naranjo, Santa Rosa 1900, Kostarika

  Rodina Efraína Naranja pěstuje kávu již 30 let. Před 8 lety, díky tzv. "micro-mill revoluci" postavil Efraín se svým synem Gelberthem vlastní mini-zpracovatelský závod ve vesnici Santa Rosa de León Cortés. 

  • 9 min

Top Podcasts In Arts

Listeners Also Subscribed To