47 episodes

Podcast, který voní kávou. Jsme česká pražírna výběrové kávy.

doubleshot coffee podcast doubleshot

  • Food

Podcast, který voní kávou. Jsme česká pražírna výběrové kávy.

  Na kávě s Terkou Prejdovou, Chicas Industry, Kolumbie

  Na kávě s Terkou Prejdovou, Chicas Industry, Kolumbie

   S Terkou se známe dlouhé roky a potkávali jsme se na mnoha kávových akcích po celém světě. Ač nikdy nepracovala v kavárně, kávou se zabývá nějaký čas a v loňském roce, s kamarádkou Karolínou, začaly importovat kávu z Kolumbie. Povídali jsme si velmi komplexně o produkci kávy v Kolumbii - pěstování, odrůdy, zpracování, logistika nebo cena kávy. Rozhovor se sice trochu natáhl, ale dozvíte se spoustu zajímavých informací pěkně v kontextu. 
  Pokud nás rádi posloucháte, hlasujte pro nás prosím v anketě Podcast roku. Uděláte nám velkou radost. Děkujeme.

  • 1 hr 47 min
  Kávové koktejly v kavárně

  Kávové koktejly v kavárně

  Ondřej a Ondrej diskutují o kávových koktejlech. Zda je mít v nabídce kavárny. Na co si dát pozor při tvorbě drinků. Jak je důležitý kvalitní led a že méně je někdy více. 
  Odkazy:
  Coffee & Spirits kurz
  Supasawa

  • 30 min
  Na kávě s Michalem Molčanem, Standart magazine

  Na kávě s Michalem Molčanem, Standart magazine

  Michal je zakladatel Standart magazínu, který můžete potkat takměř v každé kavárně a vychází v současné době ve 4 jazykových mutacích (československá, ruská , japonská a anglická). Pořadatel kávových festivalů a člen výboru slovenského SCA. Letos byl zařazen do výběru 30 pod 30 slovenského Forbesu.
  Probrali jsme dopodrobna celé pozadí Standartu. Jak se pracuje v týmu 8 lidí ze 7 zemí světa v 5 časových pásmech. Co byla úskalí na začátku a kam po 5 letech magazín směřuje. Jaká jsou specifika různých trhů a jak se jim přizpůsobuje obsah. Naťukli jsme i redesign, který přijde s novým číslem. 
  Michal by rád podpořil i odborné školy, které jsou z našeho pohledu důležité. V dnešní době člověk naráží v pohostinství na lidi, kterým někdy bohužel chybí základy servisu. 
  Jaké jsou Michalovy oblíbené kavárny? Kromě Šálku je to Záhir v Nitre a Fuglen v Tokiu.
  A nakonec naše oblíbené téma. Čo robí Michal keď nerobí. 
  V tomto díle zmiňujeme některé naše předchozí rozhovory. Tady na ně máte odkaz:
  Martin Hudák
  Sabine Parrish
  Luboš Rácz
  Příjemný poslech
  P.S.: Omluvte prosím místy horší srozumitelnost. Byl to náš první rozhovor v rouškách :-)
   

  • 1 hr 10 min
  Kávový atlas: Burundi

  Kávový atlas: Burundi

  Kávový atlas je krátké představení dané producentské země. Zabýváme se historií pěstování kávy, hlavními regiony, producenty, se kterými spolupracujeme, chuťovým profilem a dalšími zajímavostmi.

  • 14 min
  Káva z rukou farmáře: Foge, Etiopie

  Káva z rukou farmáře: Foge, Etiopie

  Loni jsme kávu z Foge měli v nabídce poprvé a nadchla nás natolik, že se Ondrej v lednu tohoto roku vypravil do Etiopie, aby se s rodinou Abayneh seznámil.
  Samotná farma má stěží vyslovitelný název Wedeykejima. Nachází se nedaleko vesnice Foge ve východní části regionu Yirgacheffe, nedaleko jezera Abaya. Rozprostírá se na 80 hektarech v nadmořské výšce 1800 m n.m. Farmu založila v roce 2010 rodinná společnost Kanketi, která spravuje celkem 6 zpracovatelských závodů.
  Foge je certifikovanou organickou farmou, což znamená, že je zde nutné dodržovat podmínky ekologického zemědělství. Na farmě se vyrábí vlastní organický kompost, k dispozici je umělá retenční nádrž pro potřeby zavlažování, většina kávovníků roste v zákrytu stromů, mezi kávovníky jsou vysázeny banány, fazole a hrách, atd.

  • 13 min
  Diskuze s Ondrejem v kavárně Termoska

  Diskuze s Ondrejem v kavárně Termoska

  Ondrej se vypravil do Velkého Meziříčí, do kavárny Termoska, kde v rámci cuppingu proběhla i diskuze. Tu jsme pro vás zaznamenali a teď si ji můžete poslechnout z pohodlí doma s šálkem své oblíbené kávy. Celá diskuze se hodně točila okolo našich cest do producentských zemí a nákupu kávy.
  Příjemný poslech.

  • 55 min

Top Podcasts In Food

Listeners Also Subscribed To