14 episodes

Podcastů je milion. O Praze žádný. Dvojka zkušených pražských politiků Alexandra Udženija a Jiří Pospíšil se rozhodla, že to změní.

Dycky Praha‪!‬ Alexandra Udženija, Jiří Pospíšil

  • Society & Culture
  • 5.0 • 1 Rating

Podcastů je milion. O Praze žádný. Dvojka zkušených pražských politiků Alexandra Udženija a Jiří Pospíšil se rozhodla, že to změní.

  Dycky Praha #14 – Denis Šafařík

  Dycky Praha #14 – Denis Šafařík

  Denise Šafaříka většina lidí bude znát hlavně jako herce, nicméně nejen v populární soutěži Tvoje tvář má známý hlas ukázal, že je i nadaným zpěvákem. Je také scénáristou a dokonce v nelehkém životním období napsal i dětskou pohádkovou knížku. „Byla to taková forma terapie. Je to hodně o hledání sebe sama, což si obecně myslím, že je proces na celý život,“ říká Šafařík v nové epizodě podcastu Alexandry Udženije a Jiřího Pospíšila Dycky Praha! Všestranně nadaný mladý umělec dodává, že už v raném věku si uvědomil, že pouze talent k úspěchu nestačí. „V jedenácti jsem odešel z domova do Prahy na konzervatoř. Ten dril tam mě naučil, že jedna věc jsou nějaké předpoklady a nadání, ale musíte je kultivovat a makat na sobě. A tuhle poučku můžete v životě použít vlastně kdekoliv,“ vysvětluje Šafařík.

  • 49 min
  Dycky Praha #13 – Jan Pirk

  Dycky Praha #13 – Jan Pirk

  Kardiochirurg a emeritní přednosta IKEM profesor Jan Pirk bezesporu patří mezi symboly české medicíny. V nové epizodě podcastu Dycky Praha! Alexandry Udženije a Jiřího Pospíšila ale říká, že za rok plánuje se svou úctyhodnou kariérou skončit. „Když chirurg neoperuje, tak mu za půl roku až rok ujede vlak a už do toho nemá co mluvit. Když se vám začnou třást ruce a přestáváte vidět, tak vám nic jiného než skončit nezbude. To se mi naštěstí neděje, ale sám chci skončit, když mi to ještě jde, a ne až mi to někdo bude muset říct,“ vysvětluje Pirk. Své znalosti a zkušenosti za padesát let na poli medicíny by rád zužitkoval při práci v Senátu, kam na podzim kandiduje.

  • 32 min
  Dycky Praha #12 – Ladislav Heryán

  Dycky Praha #12 – Ladislav Heryán

  Hostovi nové epizody podcastu Dycky Praha! byste možná jeho povolání na první pohled netipovali. I do studia za Alexandrou Udženijou a Jiřím Pospíšilem dorazil Ladislav Heryán s rozevlátými dlouhými vlasy a v tričku legendárních Rolling Stones. Že se jedná o kněze a teologa, napoví snad jen jeho přezdívka „pastor undergroundu“. „Stát se knězem není to samé, jako když se rozhodujete, že budete třeba elektroinženýrem. Není to ani tak vaše rozhodnutí jako vyslyšení volání od Boha a odpověď na něj. Tomu volání se nedá vyhnout a nedá se neuposlechnout,“ říká Heryán, který kvůli své kněžské dráze musel za minulého režimu emigrovat.

  • 49 min
  Dycky Praha #11 – Eva Holubová

  Dycky Praha #11 – Eva Holubová

  Eva Holubová je známá především jako herečka, nicméně intenzivně se zajímá i o kulturu jako takovou, politiku a obecně věci veřejné. „I kdyby mi lidé říkali, že jsem jen herečka a mám se zajímat jen o hraní, tak jim odpovím, že když i prodavačka za pultem může říkat svůj názor, tak co bych já nemohla,“ říká s úsměvem v nové epizodě podcastu Dycky Praha! Alexandry Udženije a Jiřího Pospíšila Holubová, která se netají tím, že ruského prezidenta Vladimira P****a již nepovažuje za člověka, ale za monstrum. „Je mu úplně jedno, co přináší za hrůzy a zvěrstva. Ale není to tak, že by do Ruska přinesl zlo, to tam totiž je přítomno principiálně a neustále posiluje. Není tam právní stát, vládne tam arogance moci, a on je toho všeho jen představitelem,“ nebere si hvězda oblíbených filmů a divadelních her servítky.

  • 56 min
  Dycky Praha #10 – Jonáš Čumrik

  Dycky Praha #10 – Jonáš Čumrik

  Jonáše Čumrika bude mnoho lidí znát spíše pod pseudonymem Johny Machette, pod kterým vystupoval jako youtuber a influencer. Dnes se Čumrik, který o sobě s nadsázkou říká, že je influencerem v důchodu, věnuje marketingu a komunikaci. O těchto tématech také hovoří v nové epizodě podcastu Dycky Praha! Alexandry Udženije a Jiřího Pospíšila. „Mladí lidé od politiků očekávají komunikaci, které budou rozumět. Ne že kvůli nim úplně překopají svá témata, ale že o těch, která mladým přijdou důležitá, budou mluvit tak, aby tomu ten koncový divák rozuměl a bude to lidské,“ říká Čumrik s tím, že být vidět na sociálních sítích ale nestačí. „Mladí si chtějí povídat a chtějí to i naživo v offline prostředí. Takže politikům mohu doporučit: Jezděte za nimi a potkávejte se s nimi,“ dodává.

  • 51 min
  Dycky Praha #9 – Yevhen Perebyjnis

  Dycky Praha #9 – Yevhen Perebyjnis

  Jako velvyslanec působil Jevhen Perebyjnis před Českou republikou i ve Švédsku a Lotyšsku, jak ale přiznává v nové epizodě podcastu Alexandry Udženije a Jiřího Pospíšila Dycky Praha!, Česko je pro něj srdeční záležitostí, i protože že na Kyjevské univerzitě studoval bohemistiku a umí perfektně česky. „Česko patří mezi země, které Ukrajině nejvíce pomáhají. Nesmírně si toho vážím a mohu vám říci, že všichni Ukrajinci to vidí. Přátelství mezi Ukrajinou a Českou republikou je oboustranné,“ říká Perebyjnis s díky k české pomoci Ukrajině zasažené válkou. Tu je podle Perebyjnise Ukrajina ochotna kdykoliv ukončit, chybí ale vůle k témuž kroku z ruské strany. „My jsme připraveni ukončit válku zítra, Rusko ale musí udělat jedinou věc – stáhnout se minimálně na pozice před 24. únorem, ač Ukrajina bude chtít získat zpět všechna svá území, včetně Krymu a Donbasu. Nezdá se ale, že by byl připraven konstruktivně jednat Vladimir Putitn, který jen opakuje nesmysly o denacifikaci. Musíme jednat o reálných věcech, ne nesmyslech. Putin to ale asi vidí jinak,“ dodává Perebyjnis

  • 43 min

Customer Reviews

5.0 out of 5
1 Rating

1 Rating

You Might Also Like

Mirek Topolánek, Michal Půr
Tomáš Jirsa a Michal Půr
Bohumil Pečinka, Petros Michopulos
Paměť národa
Seznam Zprávy
Seznam Zprávy