12 episodes

Naše rodinné povídání o knížkách.

Faldynovic podcast Ota Faldyna

  • Arts

Naše rodinné povídání o knížkách.

  Posezení nad knihami #11, tentokráte od Jordan Petersona

  Posezení nad knihami #11, tentokráte od Jordan Petersona

  Jordan Peterson se k nám nastěhoval přibližně před rokem. Mini ho objevila někde na netu a od té doby zkratka JPP (jedna paní povídala) dostala nový význam - Jordan Peterson povídá... a on toho napovídal dost... tak se na to pojď me spolu podívat.

  • 33 min
  Posezení u knihy #10: Muži z Marsu, ženy z Venuše.

  Posezení u knihy #10: Muži z Marsu, ženy z Venuše.

  Coby expert na elektrické konektory, si v práci často kladu otázku, co udělat pro to, aby nedošlo k rozpojení a ztrátě spojení před deklarovanou životností výrobku. Dělám v práci analýzy, jak konektor nepřetížit atp., ptáme se „co se stane když…“.

  Mám za to, že si tytéž otázky musíme klást v manželství: Jak předcházet tomu, aby nedošlo ke ztrátě spojení. Nikdo se nežení / nevdává proto, aby se později tahal o děti a majetky. Proto jsme si v posledním díle podcastu otevřeli knihu „Muži z Marsu, ženy z Venuše“. Je rozdílech mužů a žen a pomáhá prohloubit vzájemné porozumění. To aby nedošlo ke ztrátě spojení! Užijte si to.

  • 39 min
  Valentýnský speciál !

  Valentýnský speciál !

  V této speciální epizodě mluvíme o knize, která ještě není celá, vzniká v průběhu našeho vztahu z různých druhů příspěvků, které do ní zařadíme. Dozvíte se, kdy jsme ji začali psát, které momenty našeho vztahu mapuje a taky proč do ní zařazujeme i ty ne úplně hezké momenty naší společné historie.

  Příjemný poslech! 

  • 34 min
  Posezení u knihy #9: Síla zranitelnosti

  Posezení u knihy #9: Síla zranitelnosti

  Knihu Síla zranitelnosti bych zařadil do knihy o kategorie populární psychologie. Zranitelností se pak myslí ochota něco zkusit, nabít si dost možná ústa; prostě to zkusit. To je něco, co se tak nějak stále více vytrácí. Chceme být nezranitelní, korektní. To je fajn, ale potom člověk přichází o blízkost druhých, protože jsme tam moc uvnitř své vlastní ulity, že na nás sice nikdo nemůže, ale ani my pak nemáme blízko spojení s druhými. A tak jsme sami. 

  Být zranitelný znamená "jít na rande po rozvodu, založit firmu, být propuštěn z práce, zkoušet něco nového, otěhotnět po potratu, iniciovat sex s manželem / manželkou nebo podobně (nevíš, s jakou se setkáš odezvou)" a tak dále. 

  Když se to nepovede, objeví se stud. Každý ho má a nikdo o něm nemluví. Muži a ženy ho prozívají různě (jak autorka hezky popisuje). Stud je nám nepříjemný a tak se mu bráníme různě - hlavně o něm nemluvíme, což je ale jediná efektivní obrana. 

  Tolik k obsahu. Doporučuji si knihu přečíst, hlavně pokud chcete jít do něčeho nového, bláznivého, zkrátka riskujete svou zranitelnost. Kniha vám může být návodná v tom, jak se vytvářet záchranné sítě jiným způsobem než snahou vyhnout se zranění. 

  S pozdravy faldynovic.cz 

  • 33 min
  Posezení u knihy #8: Hrabě Monte Cristo

  Posezení u knihy #8: Hrabě Monte Cristo

  Další kniha, kterou jsme si vzali na paškál je Hradě (de)Monte Cristo. V tomto díle se dozvíte, zda a pokud ano, tak to přesně Hrabě (de)montoval. Dozvíte se, o čem dílo je a zda má smysl ho čísti a tak. 

  Tým Falynovic.cz 

  • 36 min
  Posezení u knihy #7: Bidníci

  Posezení u knihy #7: Bidníci

  Co takhle trochu klasiky? Kdopak z vás četl Bídníky k maturitě? 

  Otíček to třebas nestihl, takže se v tomto díle trochu vychytřil.   Enjoy! 

  • 21 min

Top Podcasts In Arts

Fresh Air
NPR
The Moth
The Moth
99% Invisible
Roman Mars
Snap Judgment Presents: Spooked
Snap Judgment
The Magnus Archives
Rusty Quill
The Pink House with Sam Smith
Lemonada Media