
64 episodes

Vakwerk Urban Nomads
-
- Business
Podcast waarin mensen vertellen over hun vak/ambacht/beroep of eigen bedrijf. Waarom kozen zij ervoor? Wat is er zo bijzonder aan? Wat verandert er in hun vak en hoe ervaren zij dat?
Aan het slot vertellen zij welke muziek een rol in hun leven speelt en waarom.
Gasten kunnen uit elke beroepssector afkomstig zijn (van ambachten en cultuur tot onderwijs en technologie).
Specials gaan over een bepaald thema.
Deze podcast heette voorheen Urban Nomads netwerk.
Elke 2 weken verschijnt een nieuwe editie (uitgezonderd juli/augustus en december/januari).
Productie: Flip Schultz en Merijn Oostdijk.
-
Claudia Vaumont - Virtual Assistant
10 jaar geleden waren er nog maar 132 virtual assistants in Nederland, nu zijn het er een paar duizend. Claudia Vaumont mag zich ook zo noemen, alhoewel ze een hekel aan het woord heeft.
'Eigenlijk ondersteun je ondernemers met datgene waar ze òf geen tijd voor hebben, òf geen zin in hebben òf gewoon geen verstand van hebben.'
In deze editie van Vakwerk vertelt Claudia wát zij allemaal doet, voor wie en hóe zij alle ballen tegelijk in de lucht weet te houden.
'Ik leer elke week wel iets nieuws.'
En ja, ondanks het feit dat ze 7 dagen per week werkt (!), heeft ze misschien nog wel een gaatje voor je vrij in haar agenda...
TIJDSCHEMA
00:55 Claudia's visie op VA
02:59 Claudia's klanten en cases
06:53 Claudia's ondernemersfamilie
09:50 Stichting Carlosmomentjes
12:35 Capaciteiten en kwaliteiten
14:19 Claudia's tools
16:28 Branding en design
18:18 Cultureel festival
20:39 Claudia's muziekkeuze
SHOWNOTES
- Claudia Vaumont https://claudiavaumont.nl/
- Stichting Carlosmomentjes https://carlosmomentjes.nl/stichting/
- Summer Park Sessions https://www.summerparksessions.nl/ -
Jorne Langelaan - CEO van EcoClipper
Emissievrij vracht vervoeren per zeilschip: het klinkt als toekomstmuziek, maar het is nu al mogelijk! Jorne Langelaan is CEO van EcoClipper, een rederij die duurzame zeilschepen inzet voor internationaal vracht- én passagiersvervoer.
In editie #61 vertelt Jorne over de sharefunding campagne die onlangs startte voor het binnenkort in de vaart brengen van de Tukker, een zogenoemd retrofit-schip.
Daarnaast hebben wij het over de 7th Green Shipping Summit, die in Rotterdam werd gehouden, en zijn betrokkenheid bij FairTransport, dat al transatlantisch vracht vervoert.
Tot slot laat Jorne horen welke muziek hem de wind in de zeilen bezorgt.
TIJDSCHEMA
00:50 introductie Jorne Langelaan
03:07 van verstekeling tot kapitein
04:15 sharefunding campagne
08:45 eerste circulaire schip van EcoClipper
11:35 FairTransport
15:58 certificaten 'De Tukker'
22:10 samenwerking New Dawn Traders
24:15 expeditie Antarctica
25:45 Jorne's muziekkeuze
31:30 contactgegevens EcoClipper
SHOWNOTES:
EcoClipper investeren - https://ecoclipper.org/investeren/
FairTransport - https://fairtransport.eu/ -
Arnoud Francken, CEO van John Altman
Zoals veel mensen heeft Arnoud Francken meerdere passies. Het begon met thee ('Een van de mooiste dingen die ik heb gezien, is een theeveld in de zon'). In 15 jaar bouwde hij een klein thee-imperium op, waarvan de fair trade theeproducten in 25 landen werden verkocht.
Toen werd het tijd voor een andere passie: hartige snacks! Hoe die op een verantwoorde en gezonde manier aan de man te brengen?
Zo kruiste zijn levenspad dat van de zussen Van der Lande, die met John Altman de bewuste consument een biologisch en verantwoorde keuze boden op het gebied van minder vette snacks.
Sinds oktober 2022 mag Arnoud zich 'Chief Bites' van dat merk noemen.
Vakwerk was zo gelukkig Arnoud te spreken op het moment dat John Altman met iets nieuws op de markt komt: zoete aardappel chips (in 3 smaken)! Een puur Nederlands en biologisch product.
In deze editie vertelt Arnoud over zijn keuze voor de foodsector, wonderlijke belevenissen in de wereld van de thee en natuurlijk alles over John Altman.
En wist je dat Arnoud piano speelt? Daar sluiten wij mee af.
TIJDSCHEMA:
01:19 Introductie Arnoud Francken
04:03 Sri Lanka en thee
12:13 John Altman
17:41 Zoete aardappel chips
23:18 Waar vind je John Altman?
25:30 Arnoud's muziekkeuze
31:19 Contactgegevens
SHOWNOTES:
John Altman - https://johnaltman.nl
Urban Nomads - https://urbannomads.club/ -
Danika Kersten - grafisch kunstenaar
Danika Kersten is grafisch kunstenaar. Begeesterd als zij is door de Japanse meester Hiroshige, reisde zij eind september naar Japan om daar een cursus moku hanga te volgen. Een vrij exclusieve leergang, waar je - als buitenlander - niet zomaar binnenkomt.
In deze editie vertelt zij over haar Japanse ervaringen, haar liefde voor manga (Japanse stripverhalen) en hoe zij graficus is geworden.
Tot slot horen wij ook welke muziek haar beweegt.
TIJDSCHEMA:
00:43 Intro Danika Kersten
04:31 Studie in Gent
06:30 7 weken in Japan
09:00 Cursus moku hanga
14:50 Grafisch Atelier in Alkmaar
16:30 Opdrachten
21:00 Prenten maken en verkopen
29:00 Danika's favoriete muziek
35:25 Contactgegevens
SHOWNOTES
- Danika's website: https://www.danikakersten.nl/
- Danika op Tumblr: djkersten@tumblr.com
- Grafisch Atelier Alkmaar: https://www.grafischatelieralkmaar.nl/
Danika's playlist:
- 'La la radio', Shugo Tokumaru
- 'Black down', Patrick Wolf
- 'You as you were', Shearwater -
George Noordhuis van Pi-nuts
'Nog even langs de pindaboer'. Dat zeggen mensen meestal als ze naar de markt gaan.
Maar 'de pindaboer' verkoopt anno 2022 allang niet meer alleen maar noten: ook zuidvruchten en superfood.
George Noordhuis weet er alles van: hij zit al 30 jaar in het vak.
Onder de naam Pi-nuts staan hij en zijn personeel sinds 2016 op 7 verschillende markten. Dat waren er ooit bijna twee keer zoveel, maar dat vergde teveel van zijn gezondheid en sociale leven: 'Ik heb mijzelf goed uitgehold in die periode'.
Gelukkig maakte Bo toen haar opwachting...
In deze editie vertelt George over het leven van de markthandelaar ('ik werk nog steeds 70 - 80 uur per week').
En aan het slot horen wij welke muziek hem op de been houdt.
TIJDSCHEMA
01:04 introductie George Noordhuis
02:46 eerste zaak op 27-jarige leeftijd
03:36 Ontstaan Pi-nuts
07:50 Zusje Pi-nuts
08:20 Superfood en marktplaatsen
10:02 Grondstoffen en marktprijs
10:46 Dagelijkse routine
13:08 Personeel
14:36 Marktkarren op maat
16:14 Vaste locatie en gemeentebeleid
20:10 Zero-emissie zones
22:08 Toekomst
22:40 Muziekkeuze George
PLAYLIST van George
- Vrienden van de Frank en Vrijdag Show, Het is pas echt Kerstmis
- De Dijk, Ga in mijn schoenen staan
- Stef Bos, Gelukkig
- Renze Ferwerda, Je mag er zijn -
Jazz special nr 1: Highlights
Elf jazz classics: van de dramatische ballad 'I'll be seeing you' door Billie Holiday, via een live-uitvoering van het swingende 'Walking Shoes' door Gerry Mulligan, naar 'Only a Paper Moon' door zanger en pianist Nat King Cole en het wonderschone 'Something to Live For' van Ella Fitzgerald.
Je hoort het allemaal (in stereo!) in deze eerste editie van onze Jazz special, voorzien van een korte toelichting bij elk nummer door jazz-guru Erik Nap ('bij Count Basie springen de veters uit je schoenen').
Tussendoor hebben we het ook nog even over Candy Dulfer, Blood, Sweat & Tears en Bob Dylan.
Gun jezelf dit uurtje oorstrelende jazz.
PLAYLIST:
1. Way down yonder (1955) Dutch Swing College Band
2. I’ll be seeing you (1935) Billie Holiday
3. Walking Shoes (1954) Gerry Mulligan Quartet
4. Only a Paper Moon (1956) Nat King Cole
5. Doodlin’ (1955) Art Blakey’s Jazz Messengers/Horace Silver
6. Something to live for (1965) Ella Fitzgerald
7. Lester leaps in Count Basie
8. Slam Slam Blues (1954) Red Norvo met o.a. Charlie Parker, Dizzy Gillespie, Slam Stewart
9. That’s All (1982) Sarah Vaughan
10. Jim (1975) Clark Terry and the Oscar Peterson Trio
11. It Had to Be You (1961) Erroll Garner
En laat ons even weten wat je ervan vindt
op Instagram: Vakwerk_podcast of via de mail: vakwerk-podcast@kpnmail.nl